בנוגע לפלאשים

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קניתי לאחרונה פלאש ידני godox tt600 ועלו לי כמה שאלות לגביו ולגבי פלאשים בכללי:

1)אם אני מפעיל אותו מחוץ למצלמה במצב s1 על ידי הפלאש המובנה יש אפשרות להפעיל בטעות פלאשים אחרים של צלמים בקרבת מקום...?

2) חייבים משדר/מקלט כדי לשלוט על העוצמה של הפלאשים במצב ידני מרחוק?

3) אם אני מצליח לצלם בפלאש במהירות גבוהה יותר ממהירות הסנכרון של המצלמה(1/250) זה נחשב ל-hss?

תודה,
בן

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
1) כן, האפשרות קיימת
2) אתה יכול לקבוע את עוצמת הפלאש מראש בצורה ידנית בפלאש עצמו ואז לא חיבים משדר מקלט
3) צריך שהמצלמה והפלאש יתמכו בכך אחרת יהיה פס שחור בתמונה - בגלל חוסר סינכרון טוב של התריס ומהירות הפלאש

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
1) אוקיי, זה נובע אני מניח מהעובדה שהמצב הזה הוא בגלל הפעלה אופטית של הפלאש.

2) כן, העניין הוא שלפי מה שהבנתי עדיף להוריד את הפלאש מהמצלמה ולהעביר אותו הצידה אם אין לך אפשרות להקפיץ אותו דרך משטח לבן או אחר,אז ללכת ולחזור אל הפלאש כדי לעדכן את העוצמה היה קצת טרטור.

3) אוקיי. תודה.

ArNiLa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה נוספת, כאשר אני מצלם עם הפלאש מחוץ למצלמה והוא מופעל אופטית(s1). במצבי תאורה קשים אני מנסה לפקס על אובייקט מסוים (בדרך כלל אחד שקשה למצלמה להתפקס עליו) והפלאש נורה. האם אני חייב לעבור לפוקוס ידני כדי שהפלאש לא יופעל כאשר אני מנסה להתפקס?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נושא הצילום עם פלאש הוא נושא מורכב וצריך ללמוד - כמה חוקי אצבע הם לא הדרך לצלם נכון, זה עוזר להתחיל את הכיוון
יש הרבה מאוד וידאוים והסברים ברשת וכן קורסים על צילום עם תאורה (לא רק עם פלאש תאורה בכלל זה נושא מאוד חשוב להבנת הצילום). אם הנושא הזה מעניין אותך כדי ללמוד זאת.
אני חייב לציין שאני מבין בנושא, אבל ממש לא מומחה ויש לי עוד הרבה מה ללמוד בנושא (כאמור נושא מאוד מורכב ומבדיל בין מקצוענים אמתיים לאחרים).

בנטשא הפוקוס:
יש על חלק מהפלאשים שמחוברים על המצלמה יש תאורת IR (אינפרא אדומה) שהעיין לא ממש רואה אבל זה ממש עוזק למצלמה לפוקוס.

יש טריגר לפלאש (רדיו בדרך כלל) שמחברים אחד למצלמה (משדר) ועל על הפלאש (מקלט) ואז יש גם המשדרים עם תאורת IR שיכולים לעזור לך גם בנושא הפוקוס.

להסיר ספק זה רעיון טוב גם לפקס בתאורה חלשה ללא שימוש בפלאש - פשוט מחברים משדר כזה על המצלמה (ולא חייבים מקלט בצד השני) ואז כל פעם שלוחצים חצי לחיצה לפוקוס תאורת IR עובדת ועזורת לפקס (יש לקחת בחשבון שזה לא עוזר לפוקוס מרחוק ואז בכל מקרה גם פלאש לא יעזור בתאורה :) )

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור