בלי נגן דיגיטלי - הצליל טוב יותר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לכן לדעתי, כל מקור נותן את שלו:
1) כאשר משתמשים בפטיפון, זה הזמן לאהוב את ההתעסקות עימו.
2) במחשב, אפשרות להעביר לכל טרק הרצוי בלחיצת כפתור.

לגבי, אוכל להגיד שנהניתי כאשר היה לי פטיפון כמקור, אבל כיום כאשר אני יכול להוריד כל דיסק בלחיצת כפתור או להיות מנוי ב-TIDAL כאשר יש לי מבחר עצום של אלבומים ואוכל להנות מכל אלבום ולקפוץ לאלבום אחר כילד שאוסף סוכריות בחנות ממתקים גדולה.

היי לוני.

ההתעסקות במחשב היא רבה לעומת פטיפון. את הפטיפון אתה מכוון פעם אחת ואחרי כמה שנים, כשאתה מחליף ראש, אתה מכוון שוב. מאותו רגע שכיוונת - אין התעסקות כלל. שים תקליט ושמע מוסיקה.

מחשב לעומת זאת, בכל הפעמים שהלכתי להאזין למוסיקה ממוחשבת זה לא עבד פיקס. תמיד היה צריך להכנס להגדרות על מנת שינגן מוסיקה. עם זאת, עם השינויים שעובר התחום הדיגיטלי באודיו, תוכנות האירוח, הפילטרים ושאר התוספות, אנשי המחשבים מוצאים את עצמם ״מגדירים מחדש״ את הצליל שלהם.

לגבי ה-tidal. אכן המבחר הוא עצום. אבל הסאונד בינוני מינוס.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
לפטיפון יש עושר טונאלי, איזון ובמה שיש למעט מאוד (אם בכלל) נגנים דיגיטלים.
לפטיפון אין דיגיטציה או צליל ״מכני״. הוא טבעי יותר מרובם המוחלט של הנגנים.
וזה בדיוק מה שגרם לי לעצור שניה ולחשוב... איך יכול להיות שאני בא לבקר חבר עם פטיפון ישן יחסית שאינו בקטגוריית היי אנד (אגב, אחרי שנים רבות שלא שמעתי פטיפון) ולפתע אני שומע מרקם סאונד טבעי ואת ה"אמת" - כיצד הכלי באמת אמור להשמע ( אובר טונים, ססטיין וגוף). אומנם היו לאותו פטיפון חסרונות רבים אחרים שנראה לי שניתן ליחס לכיוונון, ראש,זרוע וכו', אבל דאמממ, איך זה יכול להיות שאני שומע דברים שלא שמעתי עם נגן מכובד כמו ה- EAR???
אז בדיגיטל מאוד יקר כגון MSB ו - DCS ומטרונום אפשר להגיע לתוצאות מדהימות, אבל השאלה אם מתכוונים להשקיע כל כך הרבה כסף, אולי יותר נכון יהיה דווקא ללכת על הדבר האמיתי (עם כל הקשיים הכרוכים בכך, כגון: לבנות אוסף תקליטים באיכות טובה, לקום להחליף צד כל 20 -30 דקות, להשקיע באקססוריז נלווים לא זולים ועוד...)?

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
ניתן להגיע לתוצאות משגעות עם אנלוג בהשקעה לא גדולה כלל.
מישל טכנודאק עם זרוע rb300 וראש אורטופון או גראדו גולד.
נוטינגהם אינטרספייס עם זרוע בסיסית של החברה וראש שלטר 201.
פרוג׳קט rpm 9.1 עם זרוע פרוג׳קט קרבון וראש אורטופון mc בסיסי.

בשלושת המקרים הללו תגיע לתוצאה טובה יותר מה-ear (יש לי כזה) אם הוא ממוקם היטב ומכוון כראוי.

בשלושת המקרים הללו לא תעבור את ה-15,000 ש״ח.
מעולה, תודה! אשמח להתייעץ איתך עוד אם וכאשר...

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
שאני רוצה לשמוע טוב אני מנתק אתה אינטרקונקט של הפטיפון מהמגבר. :אצבע מורמת

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שאני רוצה לשמוע טוב אני מנתק אתה אינטרקונקט של הפטיפון מהמגבר. :אצבע מורמת
מהפטיפון שתרכוש בעתיד, או זה שלעולם לא תרכוש...:confused:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
מאנלוג טוב ניתן להנות בגרושים. מדיגיטל, לא כל כך. למרות שהיום יש לא מעט מכשירים זולים יחסית שדיי מפתיעים לטובה.

מעניין יהיה לראות איפה יהיו כל החכמים אם היו משקיעים בדיגיטל שליש מהסכום אותו השקיעו באנלוג.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
זאת שומרת שרוב מי שמושקע כאן בפטיפון משווה אותו לסט דיגיאלי מעפן אצלו בבית שלא עולה עאפילו שירית או שעבר זמנו.. לא נראה לי השוואה הוגנת במיוחד.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אין מגוון ונוחות של אייפד , לקום כל רגע להחליף צד תקליט.
הלו ! לא קם. :p
בקרוב אני הולך לישון עם חיתול, בינתיים עם חתול. :D

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
לישון עם חתול זה כיף גדול.
אנחנו לא נרדמים עד ששלנו באה למיטה.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
מאנלוג טוב ניתן להנות בגרושים. מדיגיטל, לא כל כך
לטעמי בדיוק הפוך.
בסכום X, ניתן להשיג יותר מדיגיטלי (למשל סידי), מאשר אנלוגי.
מה שכן, ככל שעולים בסכום, האנלוגי סוגר את 'הפער'.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
הי נמר,
ומנסיונך, כמה צריך להשקיע בסטאפ אנלוגי (כולל הכל - פטיפון, זרוע, ראש ופונו) כדי להגיע לתוצאה טובה יותר מהדיגיטלי הכי טוב ששמעת?
ויניל ודיגיטאל אינם בדיוק על אותה סקאלה -- הצליל שלהם שונה -- כך שלא בדיוק מוגדר מה יותר "טוב".

עמיר

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
זאת שומרת שרוב מי שמושקע כאן בפטיפון משווה אותו לסט דיגיאלי מעפן אצלו בבית שלא עולה עאפילו שירית או שעבר זמנו.. לא נראה לי השוואה הוגנת במיוחד.
לדעתי יש פה משהוא אחר.וזאת למשל ראינו/שמענו במפגש האחרון.
סידי של איזוטריק שעלה (בערך לא יודע) 16k$ קיבל בראש ממיר וטרנספורט שעולים 1/4 ממנו.כאן הבעיה בהשקעה כספית.לדעתי אין צורך וזה בכלל לא האשיו ,השוואה לאנאלוג.
אנאלוג זו תצורה אחרת של סאונד.דהיינו אוהב לא אוהב.אם אוהב אז תשקיע ואם לא אז חבל על הכסף.
אבל אנאלוג של 16k$ זה לא כמו אנאלוג של 6k$.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מאנלוג טוב ניתן להנות בגרושים. מדיגיטל, לא כל כך. למרות שהיום יש לא מעט מכשירים זולים יחסית שדיי מפתיעים לטובה.

מעניין יהיה לראות איפה יהיו כל החכמים אם היו משקיעים בדיגיטל שליש מהסכום אותו השקיעו באנלוג.

בטח לא יצא לך לקרוא את ההודעה שלי בדף הקודם
.. יש לי כעת ציוד אנלוגי לא זול כלל והוא עדיין זול מנגן CD של אינשטיין ולדעתי הוא נשמע טוב יותר מהנגן CD שהיה לי ...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
ד"א, אתה יכול לשנות את הכותרת ל"בלי נגן אנלוגי אפילו יותר טוב... " לכל בעלי הטיונרים למינהם...
טיונרים שונים בעייתיים יותר מנגני דיסקים בקטע הזה.
ועוד דבר, בציוד שעובד ללא חיבור אדמה, לא תמיד יש הבדל אם מחובר או לא ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ד"א, אתה יכול לשנות את הכותרת ל"בלי נגן אנלוגי אפילו יותר טוב... " לכל בעלי הטיונרים למינהם...
טיונרים שונים בעייתיים יותר מנגני דיסקים בקטע הזה.
ועוד דבר, בציוד שעובד ללא חיבור אדמה, לא תמיד יש הבדל אם מחובר או לא ;)

לא תמיד יכול להיות. אבל ממה שיצא לי להתנסות, ההבדל היה משמעותי.
ההמלצה שלי היא פשוט לחבר אותו כשצורכים מוסיקה מהדיגיטל או להתפשר על אנלוג קצת פחות נקי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר,
זה לא חדש.

לפני הרבה שנים, 15 או יותר, היה מחובר למערכת שלי מכשיר DVD. לא זוכר מי אמר לי, לנתק את מכשיר ה DVD כשאינו בשימוש כדי לשפר את הצליל של המגבר.

אף פעם לא בדקתי את הנושא כי חשבתי שאתעצל לחבר ולנתק את ה DVD, אבל עובדה שיש מי שהתייחסו לנקודה הזו בעבר.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
נמר,
זה לא חדש.

לפני הרבה שנים, 15 או יותר, היה מחובר למערכת שלי מכשיר DVD. לא זוכר מי אמר לי, לנתק את מכשיר ה DVD כשאינו בשימוש כדי לשפר את הצליל של המגבר.

אף פעם לא בדקתי את הנושא כי חשבתי שאתעצל לחבר ולנתק את ה DVD, אבל עובדה שיש מי שהתייחסו לנקודה הזו בעבר.

אריה
נמר יודע שזה לא חדש, והוא גם לא ייחס את זה לעצמו אלא נתן את הקרדיט ליוסי שור.

אז מה מטרת הפוסט הזה?
להוריד את נמר?
או להעלות את עצמך על זה ששמעת על זה לפני 15 שנה ולא טרחת אפילו לבדוק?

פוסט מיותר.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
וזה בדיוק מה שגרם לי לעצור שניה ולחשוב... איך יכול להיות שאני בא לבקר חבר עם פטיפון ישן יחסית שאינו בקטגוריית היי אנד (אגב, אחרי שנים רבות שלא שמעתי פטיפון) ולפתע אני שומע מרקם סאונד טבעי ואת ה"אמת" - כיצד הכלי באמת אמור להשמע ( אובר טונים, ססטיין וגוף). אומנם היו לאותו פטיפון חסרונות רבים אחרים שנראה לי שניתן ליחס לכיוונון, ראש,זרוע וכו', אבל דאמממ, איך זה יכול להיות שאני שומע דברים שלא שמעתי עם נגן מכובד כמו ה- EAR???
אז בדיגיטל מאוד יקר כגון MSB ו - DCS ומטרונום אפשר להגיע לתוצאות מדהימות, אבל השאלה אם מתכוונים להשקיע כל כך הרבה כסף, אולי יותר נכון יהיה דווקא ללכת על הדבר האמיתי (עם כל הקשיים הכרוכים בכך, כגון: לבנות אוסף תקליטים באיכות טובה, לקום להחליף צד כל 20 -30 דקות, להשקיע באקססוריז נלווים לא זולים ועוד...)?
למי שאין תקליטים ואין נוסטלגיה בראש, השקעה בפטיפון היא לדעתי מיותרת לגמרי.
תקליטורים היום עם נגנים היום נשמעים פנטסטי ואני לא בדעה שפטיפון איכותי יותר מנגן תקליטורים. מה שבהחלט קובע זו האיכות של נגן התקליטורים. מי שחיים באשליה (לדעתי כמובן...) שאם זה דיגיטלי אז הכל אותה איכות כי הביטים הם אותם הביטים, שיקנה פטיפון. מה גם שאני סבור שמי שלגביו כל נגני התקליטורים זהים, אפשר לשמוע מוסיקה עם נגן די וי די זול וכו', יכול להסתפק בפטיפון זול.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לי אין נוסטלגיה בראש, עברו אצלי נגנים שרוב החברים כאן רואים רק בקטלוגים, נגני תקליטורים הם לא באותה איכות ופטיפון ברמת קצה ישים כל נגן דיגיטלי בכיס הקטן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור