מגבר בלה לונה: הגברה טרנזיסטורית או שפופרתית ?

• פותח הנושא M0TI
  • פורסם בתאריך

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ראשית, אעדכן כי אתמול הייתי אצל עופר ושמעתי את ה'בלה לונה' באמצעות לברדין וגריפון.
אמנם לכאורה, בפסנתר הוא מעט יחסר לי אבל במוזיקה הסימפונית הוא עובר את ה- VC2.

אגב היה איתי עוד מוזיקאי, סקספוניסט ידוע שגם נהנה מאוד מה'בלה לונה'.

כעת מה שאני רוצה לשאול האם ידוע לכם איך נשמע ה'בלה לונה' בשידוך להגברת מנורות: מתאים / רצוי / מומלץ / עדיף ?

אילו היה מדובר על היופיטר / סיריוס לא הייתי שואל כי בוודאי שהוא זקוק למגבר מטורף... טרנזיסטורי אבל לגבי הבלה לונה, כמדומני שבעבר קראתי - אולי אילן סודרי התייחס לזה בעבר בניסוי שעשה עם כמה וכמה מגברים - שהוא נשמע במיטבו דווקא בהגברה עדינה יותר.

נערך לאחרונה ב:

viamusic

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
בכדי לקבל תוצאה טובה צריך מגבר איכותי
אין קשר למנורות או SS

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבר קנית אותו? הוא אצלך?

ההצעה שלי היא תמיד ללכת לכיוון הטרנזיסטור.
מה התקציב שלך למגבר?

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
עדיין לא קניתי אבל הכיוון ברור, חד וממוקד :)

לגבי הגברה, אם מדובר בטרנ' אז אין לי צורך בקניית חדש כי יש לי אפילו שניים - תדי ופאס.

אגב, מדוע מראש אתה ממליץ על טרנ' ולא על שפופרות ?

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כאן מצאתי את מה שכתב בזמנו אילן סודרי על הגברה מתאימה ל'בלה לונה'.

וכאן אני רואה שאכן מתייחסים להגברה שפופרתית.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
רוצה סאונד חרא היום ועקבי בארבע השנים הקרובות, לך על טרנזיסטור. ועדיף של תדיראן :)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חולק עלייך לחלוטין גיא.
שמעתי טרנזיסטורים מדהימים, שמעתי מנורות זוועה.
הטרנזיסטור ישמע כך תמיד, המנורות לא בטוח.

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
זה לא נכון לאמר שציוד SS ישמור על הביצועים תמיד..
קבלים מתיישנים ואני לא מדבר על מצב 1:0 "עובד" , "לא עובד". אלא על ירידה הדרגתית בביצועים.
זה נכון במיוחד בציוד יקר, class a ושימוש בקבלים אלקטרוליטיים יקרים שפשוט מתכלים.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אני אומר, אם שמעת את הסט אצל עופר ואהבת, פשוט רכוש את המגבר שהיה בסט (בהנחה שהמגבר שלך לא לטעמך והתקציב מאפשר). לפעמים לא צריך לחפש רחוק שהפיתרון דווקא קרוב :)
בהצלחה!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
זה לא נכון לאמר שציוד SS ישמור על הביצועים תמיד..
קבלים מתיישנים ואני לא מדבר על מצב 1:0 "עובד" , "לא עובד". אלא על ירידה הדרגתית בביצועים.
זה נכון במיוחד בציוד יקר, class a ושימוש בקבלים אלקטרוליטיים יקרים שפשוט מתכלים.
היה לך פעם שפופרות ?לא נראה לי שאתה מודע להבדלי התחזוקה .

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נמר, אני לא יודע מהיכן הקביעה הזו ש"מנורות נשמע שונה בכל חודש"........?
לחלוטין לא תואם את הניסיון שלי. אני מניח שכל מי שיש לו ניסיון מתמשך עם מגבר שפופרות סביר יסכים איתי.

למוטי, לא יעזור כלום, אתה חייב לנסות לשמוע את הרמקולים שלך עם הגברות שונות ולהשוות.
קנה אותו, נסה אותו על ההגברה שלך ובהמשך נסה להשוות לכמה מגברי שפופרות - בעלי אופי שונה - ותסיק את מה שתסיק.

ובאופן כללי יותר, אני לא מבין את הוויכוחים או ההתלבטויות האלה בין טופולוגיות וטכנולוגיות של מגברים. מגבר טוב צריך לספק צליל טבעי, דינמי ומפורט. הוא צריך לשלוט ברמקול ולספק את החוויה ואת ההתרגשות.
יש מגברי שפופרות שעושים את זה מצוין ויש כאלו שלא. כנ"ל בדיוק לגבי מגברים טרנזיסטורים.
אני ממליץ למוטי ולכל אחד אחר לא לחפש טכנולוגיה, אלא לחפש תכונות וביצועים: מהירות, שליטה, דינמיות יחד עם טבעיות, תמונת סטריאו, שקיפות ומיקרודינמיקה.

כשאני בודק מגבר או סט-אפ בכלל, אני מחפש צליל אוורירי, טבעי, מפורט.....מה אכפת לי אם זה טרנזיסטור או שפופרות? בסיבוב של רכישת המגבר הנוכחי שלי, השפופרות ניצחו ובגדול, כי שם קיבלתי את מה שחיפשתי בתקציב הנתון. בסיבוב הבא, מי יודע.....וזה ממש לא משנה.

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
כן שניצל. משהו כמו 20 שנה..
ואחרי 20 שנה של הגברה מנורתית, אני בונה מונובלוקים class a טרנזיסטוריים, אבל על קדם מנורתי אני לא מוותר (גם אחד שבניתי).
אז אני מאמין שאני מודע להבדלי התחזוקה..

* תקרא שוב את ההודעה שלי בפעם הבאה לפני שאתה קופץ.. לא דיברתי על הבדלי התחזוקה שהם ברורים לכולם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
טוב, סליחה! ספר קצת על הקדם שאתה בונה , מאוד מעניין , שיהיה מוכן אשמח לשמוע.גם לי יש קדם שפופרתי( לא בניתי ,אבל שידרגתי הסטרית) בקשר להתכלות קבלים במגבר קלאס a , אחרי כמה זמן להערכתך אני צריך להחליף אלקטרוליטים במונובלוקים שלי (אפילו לא יודע אם יש כאלו במגבר) לקסמן 800 זוג מונובלוקים ?

נערך לאחרונה ב:

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
יש רביעייה בספק הכח..
קשה מאד להעריך את זה , זה תלוי בזמן השימוש, בטמפ' באיזור הקבלים, באיכות הקבלים ועוד
סביר להניח שתשדרג לפני שיהיה צורך :)

M800A_inside_small.jpg

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
מעניין מה חושבים על השילוב החבר'ה שנראים בסרטון (סרטון ראשון מתוך כמה שהועלו)
:)

נערך לאחרונה ב:

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
חברים, הנה עדכון:

מגבר אינטרגרייטד: יוניסון ריסרצ' S6
רמקולים: 'דובל - בלה לונה'.

העדפתי לחסוך בעלויות ולקנותם משומשים אבל "לצערי" המגבר בגירסתו האחרונה לא מופיע בלוחות כלל, כנ"ל הרמקולים כך שנאלצתי.... ;) לקנותם חדשים.

המגבר מגיע עם שפופרות מתואמות של Tung-Sol:
6 מסוג EL34B.
2 מסוג ECC83.

המגבר כבר אצלי ואילו הרמקולים הוזמנו מעופר רק לפני כשבועיים כך שלעת עתה אני עדיין בשלב ההמתנה.

הנה אם כן, בזה נכנסתי להיכל 'ההגברה השפופרתית' :)
ימים יגידו האם המעבר היה נכון, ראוי וצודק...

נערך לאחרונה ב:

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
וואלה אתה מבאס.

עושה קנייה ובסוף רושם "ימים יגידו האם היה צודק" - נו בחיאת דינאק אם אתה לא שלם לחלוטין למה הלכת על זה?!

M0TI

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כעת אני שלם לחלוטין !
אבל אינני יודע - בהיבט הכולל - מה יהיה בעוד שנתיים ושלש.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
תתחדש!
עוד שנה שנתיים אלוהים גדול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור