ביקור התזמורת

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
בחודשים האחרונים קראתי ושמעתי מאנשים, שאני מעריך את שיפוטם, סופרלטיבים נלהבים על ההגברה של KARAN מסדרת MASTER COLLECTION.
אז נכון שאני עוסק בתחום, אבל לפני כן אני אודיופיל, והסקרנות שלי התעוררה.

התקשרתי לשי, היבואן של KARAN, "פריק קונטרול" – קולגה שיצא לנו עד כה רק לשוחח פעמיים-שלוש בטלפון שיחות כנות ונעימות – ואמרתי לו שאני מגיע.
"בשמחה," הוא ענה.
אל תמעיטו בערך של התשובה הקצרה והנהדרת הזאת. האמינו לי שהיא לא הייתה יוצאת בקלות כזאת מכמה עוסקים בתחום, שעצם טלפון מעוסק אחר בתחום כבר היה מקשיח את קולם ומעורר את חשדנותם.

אז מייד למחרת עליתי על האוטו, ותוך שעתיים בלבד הגעתי מביתי בדאלית אל כרמל לחנות שלו באזור מסחרי נעים בבאר שבע, לא לפני שהספקתי לאסוף בדרך אדם יקר לי ביותר.

חלון הראווה הכהה לא הסגיר את מה שבפנים. דפקנו בדלת, ותוך רגע נעמד מולנו במאור פנים גבר נאה וחטוב ובעל הבעה טובה ופתוחה. אני מדגיש את הקווים האסתטיים האלה מפני שבאתר שלו הוא מציג משום-מה תמונה הרבה פחות טובה ממה שהוא נראה בפועל.
לא באתי עם שום ציפיות או הרהורים כלשהם על המקום של שי, אז לא מפתיע שמייד כשנכנסנו גיליתי לשמחתי שהמקום הוא מעט מאוד חנות והרבה מאוד מין מועדון ובית חמים לאוהבי התחום. כזה שעושה חשק להגיע אליו, לפטפט ולהקשיב, ולא רק כדי לקנות.
חדר הכניסה הוא שילוב בין חדר תצוגה מזמין ובטוב-טעם לבין חדר האזנה עם ציוד מגוון ומעניין: הגברות שפופרתיות (כולל כמה גודזילות רציניות) וטרנזיסטוריות, רמקולים מסוגים שונים, ומבחר מרשים של כבלים ועזרים.
ממש ממול לדלת הכניסה קרץ אלי בר משקאות חריפים מפתה למדי. נו, לפחות עבור חובב טיפה מרה כמוני. אבל יש גם קפה מצוין – למי שמעדיף. אמרתי כבר מועדון חמים?

משם עברנו לסנדוק אל עג'אב – קופסת הקסמים!

חלל מלבני סימטרי להפליא, בן 30 מ"ר בערך, עם תקרה מעוררת קנאה בגובה של לפחות שלושה וחצי מטרים.

ב"פששש" הראשון שיצא לי מהפה שמעתי מייד שהחדר מטופל מבחינה אקוסטית בצורה אינטנסיבית. אינטנסיבית מדי, כי הקול שלי נשמע לי קצת יבש וכך גם הקולות של שאר הנוכחים. אבל החדר נמצא עדיין בתהליך רציני של למידה ובדיקה, ורבותיי, אקדים את המאוחר ואומר שזאת הייתה הבעיה היחידה שמצאתי לאורך כל הביקור.

הלאה. על סטנדים מרשימים למראה (Pillartech), שהתגלו באגביות גם כיעילים מאוד, ניצבו להם כמה דוגמני-על סוחטי ריר בלתי נשלט.
ראש וראשון להם רבץ לו ה-KARAN POWERa STEREO, מגבר במידות בלתי נגמרות וברמת בנייה משתקת. אין לי כח לפרטים, אולי רק שהוא מפיק 650W אינסופיים לצד ב-8 אוהם, את השאר תקראו בקישור.

לצדו עמד ה-KARAN LINEa & PSUa, קדם-מגבר עם ספק כח חיצוני.

מעל לקדם התפנקה לה שכיית חמדה משובבת - DreamPlay STREAM, נגן-רשת מרהיב למראה של Kalista.

הנגן חובר לשנאי מבדל ופילטר של TORUS.

משני צדי האלקטרוניקה הזדקפו להם ה-Il Cremonese של סונוס פאבר.

כל הציוד הזה רותק לכבלים הטובים ביותר של CARDAS.

ועכשיו לסאונד
הואיל וזה היה ביקור כדי לשמוע את ה-KARAN - כמו גם להכיר יותר מקרוב את האיש מאחורי הטלפון - ולא "ביקורת מקצועית" לאורך שבועות, הדרך שלי לזהות במהירות רבה וביעילות גבוהה מאוד את מלוא היכולות של מערכת היא הקשבה לאחת הסימפוניות של מהלר/ברוקנר/שוסטקוביץ', רצוי כזו עם קטעי מקהלה, ואם לחגיגה מצטרף גם עוגב אדיר – מה טוב. במילים אחרות, הפגזה מסיבית ומרוכזת מכל כלי הנשק השונים והמגוונים על המשחתת, מאקדח ועד משגרי טילים!
אם כן, ביקשתי לשים מה שרבים מכירים: את הסימפוניה השנייה של מהלר. נכון, בביצוע של Solti עם התזמורת של לונדון.

81HFJBHejSL._AC_SL1400_.jpg

אני זוכר פעם אחת בלבד בישראל שנתקלתי במופע אש כמעט מרהיב כזה, לפני 14 שנים בערך, אצל תל-אביבי, לא אלמוני, ששמענו אצלו את הקונצ'רטו לכינור של בטהובן.
והנה שוב, ואפילו יותר, גם כאן, בסנדוק של שי: כל סערת הכלים הרבים התגעשה לה על הבמה בצורה כל כך גדולה, מוחשית, נהירה, כבירה, סוחפת, מלאת צבע ומרקם וחיים... איזו חוויה! ואיזו הפתעה!

מובן שזו תוצאה של כלל הרכיבים שפורטו לעיל, וכמובן של חדר מאוזן ומטופל היטב, אבל היה ברור לי מייד, אם נתמקד בציוד, שהגיבורה הראשית היא ההגברה של KARAN. עם הגברה כזאת נדמה שגם פיתה עם דרייברים יכולה להשמיע מוזיקת מלאכים. איזה Headroom בלי סוף! איזו טונליות נפלאה! ובעיקר, מעולם לא שמעתי מגבר בעל שליטה ריבונית כזאת על סובביו. לא מין דמי-מנהיג המקיף את עצמו בכל מיני סמרטוטי רצפה כדי להסוות את צורמנותו הפרטית וגמדותו, אלא מנהיג-על, מנהיג של אמת, המקיף את עצמו בעדית שבעדית כדי להתרומם יחד להרמוניה שמיימית!

ושאר הרכיבים הם בהחלט העדית שבעדית. כולל הסונוס פאבר, שאלדר, הידוע בכינויו "שניצל", כינה פעם, במושחזות אופיינית ומדויקת, "רמקולים עם מנורה [שפופרת] קטנה בפנים". התכונה הזאת היא ככל הנראה בדיוק מה שחסידי הרמקולים האלה אוהבים, כמו גם בדיוק מה שאני אישית לא מאוד מתלהב ממנו. המון פעמים שמעתי רמקולים של סונוס פאבר מוצמדים להגברות המחזקות את הצד הזה במקום לאזן אותו, והתוצאה, לדידי, הייתה כדור שינה בעוצמת נוק-אאוט. ההגברה של KARAN הוכיחה, כמעט לתדהמתי, שלפחות במקרה של ה-Il Cremonese, סונוס פאבר ייצרו רמקולים שיודעים לעשות מהלר. ומה שיודע לעשות מהלר, יודע לעשות הכל!

IMG20230502165441.jpg

תורת היחסות על רגל אחת
בשלב מסוים חיברנו לרמקולים את המגבר המשולב VINNIE ROSSI BRAMA. תכשיט במלוא מובן המילה, ואלגנטיות צרופה. בלחיצת כפתור בשלט של המכשיר ניתן לעבור ממצב של קדם טרנזיסטורי למצב של קדם עם שפופרות 300B, לפי סוג המוזיקה וההעדפות האישיות. מגבר מצוין הנשמע אנין, מעודן וזך ועם זאת דינמי ומתפרץ, אבל למרות עוצמה נכבדה של 200W ב-8 אוהם, ה-Il Cremonese הזדקקו לשפריץ יותר חזק כדי לנענע אותם. או שמא לא הייתי חושב כך אם לא הייתי שומע לפני כן את השליט המפואר?

פה ושם עדיין מתנהלות שיחות על ההבדלים באיכות השמע בין המקורות השונים. נדמה לי שהן מיותרות, ובוודאי לא תקפות, כשמדובר ברמות הגבוהות. במקרה של ה-Kalista, הסטרימינג לא עורר בי כמיהה לשום פורמט אחר.
מכל מקום, בהתחלה שמענו TIDAL דרך ROON. אחד הנוכחים הציע להקשיב ל-TIDAL בלי ROON, והשיפור היה לא מבוטל, ומכל בחינה! אני מאמין שאם שי יזרים דרך QOBUZ התוצאה תהיה אפילו מרשימה יותר. אין ספק שהיא תהיה הכי מרשימה אם הוא יחבר ל- Kalista כונן עם קבצים משלו. כך או כך, רמת השמע דרך נגן-רשת משובח היא גבוהה היום להפליא.

טוב, אפילו ביקור מפתיע ומרגש כזה סופו להסתיים. הגיע הערב, ואתו רעב מעיק. "יש לך המלצה על איזו מסעדה טובה בסביבה?" שאלתי את שי.
"מאיזה סוג?"
היינו באמת רעבים, ובזמנים כאלה אני משתוקק לאוכל בסגנון "מסעדת בן חמו" באור עקיבא, למי שמכיר.
"משהו מזרחי," עניתי.
"בלי למצמץ הוא אמר "מסעדת אווז הזהב".
לחצתי ידיים בחום רב עם קולגה, שהלוואי ירבו כמותו, זה יוסיף המון כבוד, אדיבות, עדינות ונדיבות לתחום שלנו. האיש הפתוח ומכניס האורחים הזה התגלה גם כאדם שמאחורי צניעותו הכנה מסתתרים ידע מעמיק וניסיון בני 20 שנים בהתקנות של מערכות בית חכם וקולנוע ביתי, כמו גם התלהבות נהדרת מנגינה באוסף גיטרות חשמליות די נדירות.

יצאנו - האדם היקר לי מאוד שאספתי בדרכי ואני – ונסענו ל"אווז הזהב".
"נו?" שאלתי את בני האהוב בדרכנו לשם.
בני, שנולד לתוך האהבה הזאת של אביו, היה, כמו שהוא עונה לי לפעמים, Speechless.

אה, איזה אוכל טעים!
אח, איזה יום ומפגש יפהפיים!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
שמעון
נהניתי מאוד לקרא!

שי היקר, ים הצלחה.
ציוד משובח מאוד !

את karan אני זוכר מאוד לטובה
היה ברשותי סט ה Reference של החברה (סט הדגל הקודם).

אני בין הבודדים שבאמת היה לו ניסיון עם החברה הזו ברמות הנל ומבין את איכותה בפועל.

אין לי ספק שהחוויה של שמעון והמערכת של שי מהדהדת ותהדהד בנוף האודיופילי בארץ
וממה שאני שומע מבין מכריי, בין הסטים הטובים בארץ.

שמח שיש (שוב) נציגות איכותית למותג זה בארץ.

@Vivaldi Audio רשם:
"ומה שיודע לעשות מהלר, יודע לעשות הכל!"

מסכים מאוד !

נערך לאחרונה ב:
מעורבות
143
נקודות
43
שמעון היקר המון תודה על הפרגון,לא מובן מאליו בכלל .
שמחתי מאוד להכיר והיה לי לעונג לארח אותך.
וכמובן מוזמן תמיד.
:שתוי:

נערך לאחרונה ב:
מעורבות
143
נקודות
43
שמעון
נהניתי מאוד לקרא!

שי היקר, ים הצלחה.
ציוד משובח מאוד !

אני בין הבודדים שבאמת היה לו ניסיון עם החברה הזו ברמות הנל ומבין את איכותה בפועל.

@Vivaldi Audio רשם:

מסכים מאוד !
תודה רבה איתי היקר !!

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
כיף לקרוא ויפה עוד יותר לראות פירגון של עוסק בתחום אחד לעוסק בתחום אחר

likrish

אוהב את התחום
מעורבות
41
נקודות
28
איזה יופי של ביקורת ומסכים עם כל מילה, אחת המערכות הטובות בארץ והגברה שלטעמי אין שניה לה בדום רמת מחיר, פאר היצירה.
כל דבר ששמעתי אחרי הKARAN נשמע ליד.

Yoscheck

חבר אתר
מעורבות
13
נקודות
3
איזה יופי של פוסט כנה ואמיתי, כתיבה מאוד יפה ומושקעת.אכן המערכת בחדר ההדגמה של שי נראית ונשמעת מיליון דולר, אבל כפי שמחבר הפוסט רשם, גולת הכותרת האמיתית זה האיש הנדיר והמיוחד שעומד מאחורי הציוד.יישר כח!

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
שמעון
נהניתי מאוד לקרא!

שי היקר, ים הצלחה.
ציוד משובח מאוד !

@Vivaldi Audio רשם:

מסכים מאוד !
תודה, איתי.
כן, אני יודע שהחזקת את הדגם הקודם.
יצא לך לשמוע את הדגם החדש?
אם כן, תוכל לחלוק את ההתרשמות שלך?
אם לא שמעת - רוץ!
ממה שהבנתי, KARAN עשו קפיצה משמעותית עם הדגם החדש.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
שמעון היקר המון תודה על הפרגון,לא מובן מאליו בכלל .
שמחתי מאוד להכיר והיה לי לעונג לארח אותך.
וכמובן מוזמן תמיד.
:שתוי:
תודה שי.
גם אני שמחתי להכיר אותך.
לגבי ההזמנה, ראה הוזהרת - אגיע גם אגיע!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תודה, איתי.
כן, אני יודע שהחזקת את הדגם הקודם.
יצא לך לשמוע את הדגם החדש?
אם כן, תוכל לחלוק את ההתרשמות שלך?
אם לא שמעת - רוץ!
ממה שהבנתי, KARAN עשו קפיצה משמעותית עם הדגם החדש.

ערב טוב
את שי אבקר ללא קשר, הזמין אותי רבות,
אני הבעייתי עם זמנים.

אכן
גם להבנתי
רוצה לשמוע את הליין החדש של Karan
כאמור טרם יצא.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
איזה יופי של ביקורת ומסכים עם כל מילה, אחת המערכות הטובות בארץ והגברה שלטעמי אין שניה לה בדום רמת מחיר, פאר היצירה.
כל דבר ששמעתי אחרי הKARAN נשמע ליד.
תודה.
בהחלט אחת המערכות הטובות בארץ.
לגבי ההגברה, אף ששמעתי לאורך חיי המוני מגברים, סביר להניח שמה שלא שמעתי הוא פי כמה וכמה מונים ממה שכן שמעתי.
לכן כל מה שאני יכול לומר הוא, שבמסגרת מה שיצא לי לשמוע בתנאי האזנה קשובה, ההגברה הספציפית הזאת של KARAN
משלבת כמה איכויות - קריטיות לטעמי - שעדיין לא שמעתי הגברה אחרת המסוגלת לעשות אותן ברמה הזאת.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
ערב טוב
את שי אבקר ללא קשר, הזמין אותי רבות,
אני הבעייתי עם זמנים.

אכן
גם להבנתי
רוצה לשמוע את הליין החדש של Karan
כאמור טרם יצא.
ערב טוב גם לך.
כדאי לך לקפוץ אליו, ויהיה מעניין לשמוע את הרשמים שלך.

Vivaldi Audio

עוסק בתחום
מעורבות
238
נקודות
43
איזה יופי של פוסט כנה ואמיתי, כתיבה מאוד יפה ומושקעת.אכן המערכת בחדר ההדגמה של שי נראית ונשמעת מיליון דולר, אבל כפי שמחבר הפוסט רשם, גולת הכותרת האמיתית זה האיש הנדיר והמיוחד שעומד מאחורי הציוד.יישר כח!
תודה.
דרך אגב, המערכת - כולל ההשקעה בחדר ההדגמה - עדיין לא עולה מיליון דולר, אבל בהחלט מעל מיליון שקל...
כאן ההזדמנות לומר את מה שכולנו יודעים:
הארץ הזאת קטנטנה, ותוך שעתיים לכל היותר מגיעים כמעט לכל מקום בה.
בנוסף, ניתן לומר הרבה דברים על התחום שלנו, אבל זול הוא לא.
מכאן שכדאי לצרכן נבון לצאת מאחורי המקלדת ולבדוק בפועל את האפשרויות השונות.
ואם על הדרך גם מכירים אנשים טובים - נפלא!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
תענוג לקרוא שמעון,
והמון הצלחה שי.
מגבר נפלא,עם המון כוח ולא פחות עדינות.
הזכרת נישכחות....

איתן היקר

הסט שלך היה מושלם as is בזמנו.

כ"כ מושלם,
שרכשתי אותו *במלואו* ממך + ה MSB analog dac שנרכש מעט לפני צילום התמונה.

אכן נוסטלגיה.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור