ביקור אצל עמיר (AK1)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
ביקור אצל עמיר (AK1)

לא פשוט עבורי לתאם בזמן האחרון עם מכרים וחברים, עבודה, מעבר דירה, ילדים - משפחה, חיים וכו...

את המערכת של עמיר רציתי מאווווד לחוות - אצל עמיר לא שומעים או מקשיבים אלא חווים חוויה.

עם עמיר תאמתי מראש למחר (יום ד) - אך הסקרנות בהחלט השתלטה עלי, דבר שהוביל לכך שניפגש קודם כן - היום (יום ג) התבטלה לי פגישה בצהרי היום בענייני העבודה, פגישה אחרת הזזתי והחלטתי ספונטנית לעניין את עמיר בביקורי החפוז...
עמיר כמובן עם נימוסיו ואדיבותו בהחלט נענה לחיוב, דבר ששמח אותי עד מאוד.

המערכת של עמיר אותי באופן אישי מאוד מעניינת מכיון שעמיר מאוד מעריך את תצורת העבודה וההגשה להקלטה רב ערוצית, אנוכי בדומה ל-עמיר בהחלט מוקיר ונהנה ממוזיקה שהוקלטה ברב ערוצי גם כן (ופסי קול עבור קולנוע כמובן) ודו ערוצי באותו משקל (לפחות עבורי), על כן המערכת שלי מכוונת גם כן לשני היקומים הנל.

את עמיר יצא לי לפגוש לראשונה במפגש הראשון של האגודה, שם החלפנו כמה מילים (הוא בטוח לא זוכר) וכמובן אני כמו רבים מהופנטים מכתביו הרבים.

קבענו ספונטנית כאמור לצהריי היום ולאחר שתאמנו סופית - הגעתי!
את פניי עמיר קבל בחיוך ובנעימות רבה, עמיר איש מקסים, צנוע ואדיב, זכיתי להכנסת אורחים כמו האיש בנימוסין ובאדיבות, לא פחות.

המערכת של עמיר היא היא מערכת "אטרקציה",
אין לעמיר מערכת "סטנדרטית" AKA פטפון/סידי אלקטרוניקה וזוג רמקולים, אצל עמיר יש מערכת המחולקת ל 4 חזיתות שווים במשקלם בהשלמת מעטפת "אין סופית", הרושם והאימפקט הראשוני בחדרו הייעודי של עמיר, כאשר נכנסתי, כבר הכניס אותי לתחושת סחף וסקרנות אדירה מהתוצאה.

התחלנו עם : Pink Floyd: "Dark Side of the Moon" SACD 5.1, Speak to Me + Time + Money.
פיזור הכלים, ובעצם כל ההקלטה האלקטרונית המשובחת המאפיינת את יצירת המופת של הלהקה, הרגישה לי למה האלבום הנל ככ משובח, כל כלי, כל צליל, כל פיפס הורגש הושמע עוטף ו"יורה" מכל 4 החזיתות - ימין, שמאל (מרכז בינהם) וימין אחורי ושמאל אחורי.
משם עברנו לבחירתי ל: Patricia Barber: Verse, SACD 2.0, The Moon + Lost in Love
פה שמענו רק את הקדמיים של עמיר.
פטרישה נשמע ברורה, מפוקסת, גוון נעים ומעודן מאוד, ניתן היה לחוש את השקט, את הלהקה שאיתה, פרזנטציה באמת מעולה!.

עמיר הסביר מעט על היתרונות של רב ערוצי והדגים זאת היטב עם: Stravinsky: L'Histoire du Soldat with Paavo Järvi SACD 5.0/2.0 האיזון והיתרונות של שתי החזיתות מאחור הייתה בהחלט מורגשת ונתנה את תחושת הספייס וה 3d סאונד שמעט הייתה חסרה בדו ערוצי.
ההפרדה הזו - כאשר היא מוגשת כך מבינים ופשוט מתאהבים במוזיקה רב ערוצית!
כאשר אמרתי 4 חזיתות - לא לחינם ציינתי זאת, מפני שכל חזית מקבל הפרדה טוטלית מופרדת מאחיותייה עם רמת פירוט גבוהה במיוחד, עמיר המחיש לי זאת היטב עם: Bach: Toccata with Power Biggs SACD 4.0 הקלטה מקסימה עם ארבעה אורגאנים מארבעת הצדדים בכנסייה, כאשר המאזין עומד במרכז בינהם, ומקבל אימפקט מכל כיוון, מדהים !

המשכנו עם West Side Story with Bernstein, SACD 5.0 הקלטה "צבעונית" לא היה ברור אך מוקמו המיקרופונים שדרכם הוקלט ההקלטה, אך התוצאה הייתה מעניינת ועשירה מאוד.

משם המשכנו ל: Loa Angeles Guitar Quartet, SACD 5.0/2.0
פה עמיר המחיש בהחלט את היתרון הרב ערוצי על הדו ערוצי הקלאסי - קטע מקסים בהם נשמעות 4 גיטרות שמנגנות במעין דיאלוג אחת עם השנייה וכן הלאה...
מעבר לדו ערוצי - פשוט מיזג את ארבעתן ונוצרה לי תחושה של defuse ופחות ריאליזם ותחושה של דיאלוג - בעצם לא הייתה שם בכלל אל מול אותו קטע דרך 4 החזיתות.

עצרנו לדיון מעניין שהתפתח על Multi CH אנאלוגי.
ועל יכולות ה oppo.

המשכנו לעוד קטע קטן של: Ella [Fitzgerald] Sings Broadway

וסיימנו עם: Oscar Peterson: We Get Requests, You Look Good to Me, K2HD CD
שלישיית ג'אז - (פסנתר, קונטראבאס עם הרבה נוכחות ותופים)

וקטע פסנתר מקסים של:
Chopin: Polonaise No. 14 with Nikolai Demidenko
הפסנתרן ניגן רק בקלידי הביניים והגבוהים ללא האוקטבות הנמוכות, פשוט סאונד מתקתק ומלטף. ..

עמיר נהניתי בהחלט
ביקור שבהחלט לא אשכח.
קבענו שנית כאשר השינוי הקטן שדברת יתרחש, ברור שאגיע !

ערב טוב לכולם.:שתוי:

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
WOW, תודה!!!!!!!!!!!! (ורד):לב:

עמיר

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
194
נקודות
43
כל הכבוד לשניכם!

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
כל הכבוד, אין עשן בלי אש, כנראה שמדובר בסט אפ איכותי ביותר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
אני רק חושב אך אני מבשר לאשתי שאני רוצה להכניס זוג ווילסונים גם לאחור...;)

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אני רק חושב אך אני מבשר לאשתי שאני רוצה להכניס זוג ווילסונים גם לאחור...;)

לאט ובזהירות במיקום שמאפשר לך מילוט לפחות מ 2 דלתות/חלונות או פתחים.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
דיסק של פטרישיה ברבר נכנס לעמיר לחדר ????

אני חותך ורידים .... :(

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
דיסק של פטרישיה ברבר נכנס לעמיר לחדר ????

אני חותך ורידים .... :(
יש עדויות קודמות :)
...
אני מכיר לא מעט חברים שכותבים פה .. שומעים את אותם הקטעים ... משקיעים אין סוף בציוד
אבל הם לא יודעים להבדיל בין דיאנה קרל לפטרישה ברבר .
יש הבדל? :)

[אני כמעט רק בקלאסי, אז אני לא מזהה אף אחת מהן]

אני רק יודע שאת שתיהן מקליטים היטב, וייש לי איזה דיסק או שניים מכ"א מהן, ששמעתי, התרשמתי מאיכות הסאונד, פחות מאיכות המוסיקה, ומאז לא יצא לי לחזור אליהן.

במסגרת האודיופיליה נרבוזה, רכשתי כמה דיסקים רק בגלל שקראתי או שמעתי שמועות שהם נשמעים טוב במיוחד.
אבל חלקם, כפי שאמרתי גם לאיתי, נשארים באוסף רק כ"דיסקים לאורחים", שאני ביוזמתי לא חוזר אליהם.

למעשה, מבחינתי, אפילו Dark Side of the Moon אינו דיסק שמדבר אלי מוסיקאלית, למרות שאני מבין שזו מוסיקה איכותית ממש, וניסיתי כמה וכמה פעמים להתחבר אליה, בחוסר הצלחה מתסכל/מביך משהו. פשוט לא הטעם שלי.

ולחשדנים למיניהם :), זה לא מתוך התנשאות, כי אני כן אוהב מוסיקה פשוטה/פשטנית/דלוחה לאין שיעור, אפילו למשל קליף ריצ'ארד שאהבתי מאז נעורי, וגם בתוך המוסיקה הקלאסית אני אוהב מוסיקה שחובבי קלאסית אחרים מרימים את האף לידה, כמו פאגאניני.

אני פשוט לא משתמש במוסיקה להעלות את עצמי או להוריד אחרים -- כבר הזכרתי את זה לא פעם :)

אז כן, דיסק של פטרישיה ברבר נכנס אלי לחדר,
וכן, דומני שזו הפעם השנייה שיצא לי לשמוע אותו :)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
ככל שאני קורא כאן יותר , הכיף גדול יותר , לראות סוף סוף , החלפת דעות , מוסיקה , ושאר דברים טובים ,
רק בכיף כזה .
תענוג :לב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תענוג של פוסט

איתי. יש לי תחושה עזה שאם תבשר לאישתך שאתה מביא עוד זוג וילסונים לאחור, היא תבשר לך שהיא מביאה מלונה למרפסת.

מה אתה אומר? לישון בבית בלי וילסון מאחור או לישון במלונה עם שאיפה שיהיה וילסון כרמקול אחורי?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
:D:D
וואלה נמר, אם המלונה מספיק טובה ומרווחת - יש מצב...;)

האמת שאם היה לי מקום מאחור כמו אצל עמיר...הייתי הולך על זה...:אצבע מורמת לפעמים אני משוגע-אבל לפעמים (לאחרונה בכלל)
אני גם פנאט...;)
ימים יגידו....:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הייה נעים מאוד לארח את איתי, אדם חביב ביותר, ולא עסקנו רק בהאזנה נטו, אלא גם דיברנו על כל מיני דברים קשורים.

בין השאר, איתי הזכיר לי את קיומו של כפתור "Pure Audio" ב-Oppo DBP-105D, שמנתק את יציאות הוידיאו ואת התאורה של הפאנל הקדמי, מה שאמור לתרום לאיכות הסאונד, ולא בדקתי את השפעתו מאז שנחת אצלי המודל הקודם, BDP-95 לפני מיליון שנה, ללא הגזמות. אז יש לי שיעורי ביית לבדוק את זה :)

כמוכן הייה דיון שלם על סאבוופרים, התאמתם לחדר ולרמקולים הקדמיים, ועל ההבדל בצרכים עבור שימוש לסרטים ולמוסיקת רוק כמו שאיתי אוהב, לבין השימוש למוסיקה קלאסית/אקוסטית בלבד.

נקודה נוספת שעלתה הייתה ה-setup שייש ב-Oppo (ובמכשירים תומכי-סראונד אחרים), שמאפשר להגדיר את מרחקי הרמקולים מהמאזין, כדי שהמכשיר יוכל לבצע delay למה שהוא מוציא לרמקולים הקרובים, כך שהסאונד יגיע בו זמנית מכל הרמקולים. אמרתי שכנראה שהעניין הזה אינו תופס לגבי SACD, כיוון שמאוד קשה לעשות חישובים כאלה ב-DSD.

בקיצור, הייה גם כייף וגם מעניין וגם מועיל!

תודה, איתי! (ורד)
עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
באופו יש משהו מעניין והוא יש להשוות את יצאת XLR בעוצמה -עדיף 95 מנסיון . מונע עוותי רוויה . בפיקים .
וגם שיטת היפוך הפזות חשוב גם כן .אדמה ,חם , וקר ..

@AK1 מעניין יהיה להשוות בין האופו 105Dשל @itay123 הSTOK לבין שלך המשודרג ?,
בטח העליתם את הנושא .

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,463
נקודות
113
האמת שלא העלינו את הנושא על ההבדלים...אבל אין לי שום בעיה לערוך השוואה שכזו...אני בעד:בעד::שתוי:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
באופו יש משהו מעניין והוא יש להשוות את יצאת XLR בעוצמה -עדיף 95 מנסיון . מונע עוותי רוויה . בפיקים .
וגם שיטת היפוך הפזות חשוב גם כן .אדמה ,חם , וקר ..

@AK1 מעניין יהיה להשוות בין האופו 105Dשל @itay123 הSTOK לבין שלך המשודרג ?,
בטח העליתם את הנושא .
בשנים האחרונות אני מתעב טסטים והשוואות ציוד.

אז אני לא עושה כאלה אלא אם ממש אין לי ברירה וזה חשוב לי לצורך רכישה.

אז אין לי שום כוונה לעשות שום השוואות מהסוג הנ"ל.

אפילו לבדוק את כפתור ה-Pure Audio ברצינות זה לא משהו שאני רץ לעשות.

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
העברתי את הנושא לשרשור העוסק ב-105 מתאים יותר שם -נטרול וידאו +פלורסנט והשפעה על הסאונד .

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור