ביקור אצל "אודיופריק" ונפלאות ה-KONDO

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
Joshua_G כתב
אם יש לך רקע באלקטרוניקה, אוכל להסביר.
מצטער אבל אין לי רקע באלקטרוניקה.
Audiofreak כתב
כל כבל מסוכך ברמה גבוהה יכול להנמיך רעשים בטווח השמיעה של האדם אל מול כבל שאינו כזה, הרעש מתבטא בלכלוך / ערפול/ צליל נוקשה וחריף בתדרים מסוימים.
שינוי בעובי המוליך ,שימוש בסיכוך איכותי וגאומטריה מדוייקת יותר -יכולים להטות רעשים אל מעבר לתחום השמע, או לבטלם.
הטענה היא שלכל מוליך יש "רעש פנימי" והתדר שלו הוא כפונקציה של היקף הכבל- לכן משחק עם קוטרים שונים בשילוב סיכוך נפרד לכל מוליך יכולים להביא לתוצאה שקטה יותר.
מעבר לכך יש הבדלים באיכויות המוליכים, אבל לא נכנס לזה. (עצם זה שנחושת וכסף נשמעים שונה באותם תנאים, כבר מוסיף עוד גורם למשוואה).
מעניין, אשמח לקרוא חומר מבוסס שאיננו כזה שיצרני כבלים מייצרים.
בהחלט אין לי רצון להתחיל בשירשור כבלים נוסף אבל חומר כתוב יועיל לי ולאחרים.
יהודה

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מה שאודיופריק כתב זה נכון.
בגדול סיכוך כבלים , משחקים בעובי המוליך, סוגים שונים של מוליכים אחד ליד השני, סיכוכים פנימים, וכמו כן שזירה פנימית במה שנקרא TWISTED יוצר סיכוכים אשר יוצרים הנחתות לתדרים בעוצמות שונות אשר מתווספים ורוכבים על הכבל אם הוא היה חשוף לגמרי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה שאודיופריק כתב זה נכון.
בגדול סיכוך כבלים , משחקים בעובי המוליך, סוגים שונים של מוליכים אחד ליד השני, סיכוכים פנימים, וכמו כן שזירה פנימית במה שנקרא TWISTED יוצר סיכוכים אשר יוצרים הנחתות לתדרים בעוצמות שונות אשר מתווספים ורוכבים על הכבל אם הוא היה חשוף לגמרי.

אתה מדבר על כבל חשמל, כן?
סיכוך, עובי - קיבלתי
משפט (הארוך) האחרון - לא ממש.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אני לא נציג של חברות כבלים

אבל יש המון מידע ברשת על תופעות של Skin effect וכו בכבלים...
אני רשמתי שלכבל יש רעש עצמי- לכן שערות דקות ורבות הן פתרון טוב להשקטת רעש זה בתחום השמיע.
סיכוכים וגאומטריה שונים בכבלים מנחיתים טוב יותר מכבל פשוט רעשים מרשת החשמל.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
לא מבין

מה זה רעש עצמי - אתה מתכוון לרזוננס מכני ???

מצטער, לי לא ברור המונח הזה, וודאי שלא הפתרון שלו בדמות "שערות דקות".

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
אבל יש המון מידע ברשת על תופעות של Skin effect וכו בכבלים...
אני רשמתי שלכבל יש רעש עצמי- לכן שערות דקות ורבות הן פתרון טוב להשקטת רעש זה בתחום השמיע.
סיכוכים וגאומטריה שונים בכבלים מנחיתים טוב יותר מכבל פשוט רעשים מרשת החשמל.

skin effect או proximity effect לא רלוונטי בחתכים קטנים כאלו,
למרות שאני לא מכיר את הכבל הספציפי הזה מה שמשמעותי הוא צורת הסיכוך ושיכבותיו לדוגמא braid coverage שהוא אחוז הכיסוי והוא זה שישפיע על האות בכבל, סיכוך נחושת/אלומיניום מלא וגם כאן יש מכשור שיכול למדוד (לדוגמא במפעל בבית שאן ששיך לטלדור)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור