ביקורת: שנאי מבדל אקוויטק 3RQ-E - נסיך הגאות והשפל

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: שנאי מבדל אקוויטק 3RQ-E - נסיך הגאות והשפל

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מרתק ומסקרן - כרגיל מכותב המאמר

שמקפיד לכתוב בשפה ברורה ורהוטה.(great){מלבד לשנות שם את >ג'ז =ג'אז:O}

אגב, חבל שזה לא מופיעה בדו ערוצי,רייטינג/משוב/שייכות גבוהה יותר.{לטעמי}

שאלות ברשותך:

1. יכול היות שההשפעה של השנאי מבדל מוחשית/מורגשת/קריטית יותר ברמקולים אלקטרוסטטיים?

2. ציינת שהקדם מגבר של VAC שווה לשנאי מבדל+ הקדם מגבר של הטרילוג'י שברשותך
משתמע מזה שקדם מגבר איכותי/מודרני/משובח עושה את אותה עבודה? או שפספסתי משהו...??

אשמח להבהרות.

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ביקורת מושקעת ומעניינת(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כתבה מדהימה.

את יצנית זו אני מכיר שנים, כמעט כל אולפן שמכבד את עצמו מחזיק משהו של החברה הזו ובתחום ה-PRO הם נחשבים לטובים שבטובים.

השוואתי בעבר את המיקרופון שלהם למיקרופון של נוימן {המתחרה המנורתי} האקוויטק היה טוב ממנו בעשרות מונים. הן בנקיון הצליל, מהירות ודיוק, טונליות וכמובן עיוות מינימלי.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מהנה ומענין ביותר (Y)

בהחלט נותן דחיפה נוספת לרצון לסדר את החשמל.

רק אם אפשר משהו קטן שלא הסתדר, בתחילת הפרק "אותו דבר אבל יותר"
אתה כותב "למחרת חיברתי הכל ...", אך זה קרה כבר קודם, אז למה הכוונה ?
האם הכוונה שקודם חיברת רק אנאלוגי ולאחר מכן את כל המערכת ?

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יואל, האם רכשת את השנאי?

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לעופר T: ג'ז יש לכתוב ללא א', משום שאין כל סיבה להכניס אותה (הג' היא עם סגול)
ללא ספק הרמקולים יצאו נשכרים מאוד מהסידור, אולי הכי (וכך היה גם עם כבלי חשמל). עם זאת, ההשפעה על המכשירים האחרים הייתה נוכחת. לעניין עם ה-VAC: לא שמעתי אותו עם האקוויטק, כך, שיכול להיות וכנראה שגם הוא מרוויח. הבאת העניין הזה הייתה לציין מה ספק משוקע יודע לעשות. יש מכשירים מושקעים שתרומת מכשיר כזה תהיה פחותה בגלל השקעה במקור בנושא.
לאפי: לא. בלילה חיברתי רק רמקולים אלקטרוסטיים, למחרת חיברתי את כל שאר המערכת.
להורנלס: לא. הייתי שמח, אך המחיר, המחיר

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בקשר למכשיר

עם כל הכבוד לחברה הזו...ולמוצר שלהם ששמעתי אותו בעבר אני חושב שהמחיר שלו שערורייתי ביחס למה שהוא נותן ואפשר במחיר אפילו נמוך יותר להביא דברים הרבה הרבה יותר טובים שיתנו תמורה טובה יותר לכסף...
ישלי מכשיר מצויין בבית שעולה כמעט חצי מהמכשיר הזה ועולה עליו בכל פרמטר אפשרי במיוחד ביכולת להעביר את המוזיקה ללא שום תוספת אפילו הכי קטנה של קולורציה, מה שלדעתי לא היה קיים במכשיר הזה

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
יואל, נכון אתה צודק לגבי הג'ז -בלבול שלי.

לגבי הקדם מגבר של VAC -גם אני הייתי מיועד לבדוק אותו בעבר,אבל כמה דברים שלא תלויים בי מנעו זאת. {מקווה בעתיד לנסות אותו בשילוב פאוור טרנזיסטורי שיש לי}

eyal אפשר לדעת על איזה מכשיר מדובר? {אני לפני בדיקה/החלטה להוסיף את המרכיב הנ"ל}

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אהבתי את הסקירה,כיף ליקרא.(Y)

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
יואל,

בהנחה ויש תקציב, למה היית משדרג קודם? לקדם המגבר או השנאי?

צפיר

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
יופי של כתבה,
מושקעת למדי וממש מדרבנת ומסקרנת בנושא כל כך שנוי במחלקת
רק מלקרא את רשימת היצירות שנוגנו בבחינה נעשה עשה לי כיף לקרא,

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יופי של כתבה,
מושקעת למדי וממש מדרבנת ומסקרנת בנושא כל כך שנוי במחלקת
רק מלקרא את רשימת היצירות שנוגנו בבחינה נעשה עשה לי כיף לקרא,

(Y)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
למר נטול-שופר: שדרוג קדם-מגבר זול יותר (כי יש אחד, כך שמדובר רק בתוספת) אבל הייתי הולך על האקוויטק. הסיבה פשוטה: קדם-מגבר משופר משפר רק את עצמו; האקוויטק משפר את כל מי שמתפרנס מחשמל במערכת. כלומר: מעין שדרוג של כל מכשיר.

z.y

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
.. האקוויטק משפר את כל מי שמתפרנס מחשמל במערכת. כלומר: מעין שדרוג של כל מכשיר.

זאת ועוד כדאי לציין שה Equi=Tech גם מגן על כלל המכשירים יקרי הערך מנחשולי מתח וכד', לא עלינו ועל ציודנו !!

כלומר- גם "פרנסה" וגם ביטוח באותו מחיר :)

(אגב, בכתבה המרשימה ומעניינת לשעצמה נפלו אי אלו דיוקים "טכניים"...אני מניח שהיבואן ישים לב ויוכל להעיר/לתקן).

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל יופי של כתבה וניסוח..כן ירבו.

עכשיו לשאלת תם שעלולה לפתוח מחול שדים -

אני מניח שיצרני ציוד אודיו היי אנד איכותי/ יקר..או יצרני ציוד אודיו מקצועי מודעים לכך שבמקומות שונים רמת הניקיון או האיכות של החשמל שונה ועלולה להשפיע לרעה על ביצועי המיכשור שהם מייצרים ומשווקים.

למה הם לא דואגים מראש לכלול במיכשור שלהם "שנאים מבלדים" או מה שלא יהיה כדי ל"נקות" את החשמל ??

או שאולי היצרנים כן מתחשבים בכך ??

שלמה

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלמה, קוראים לזה כסף ...
שיקולים כלכלים ...

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אפי

עלות החלקים במיכשור אודיו היי אנד היא החלק המזערי מהמחיר שמשלם הצרכן.

נניח ואני מדבר על מיכשור שעלותו 15,000 $ וצפונה לפריט..במיכשור כזה היית מצפה שיהיו אמצעים לטיפול בחשמל המזין את המכשיר ?? לא נראה שברמת תימחור כזו השיקול הכלכלי הוא המכריע לאי יישום שיטות לטיפול בחשמל בתוך המכשירים עצמם.

שלמה

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
קודם כל יופי של כתבה וניסוח..כן ירבו.

עכשיו לשאלת תם שעלולה לפתוח מחול שדים -

אני מניח שיצרני ציוד אודיו היי אנד איכותי/ יקר..או יצרני ציוד אודיו מקצועי מודעים לכך שבמקומות שונים רמת הניקיון או האיכות של החשמל שונה ועלולה להשפיע לרעה על ביצועי המיכשור שהם מייצרים ומשווקים.

למה הם לא דואגים מראש לכלול במיכשור שלהם "שנאים מבלדים" או מה שלא יהיה כדי ל"נקות" את החשמל ??

או שאולי היצרנים כן מתחשבים בכך ??

שלמה

שאלה מצויינת- ותשובה, שמעט יצרנים מבצעים זאת בתוך מכשירי ההגברה. ואלו שכן מבצעים זאת דורשים על מכשיריהם עשרות אלפי דולרים- למכשיר.

אני יכול לספר לכם רק על ניסיון קצר שלי עם יצרן כל שהוא שביקש לפתח סט הגברה חדש ורצה ממפיציו הזמנה מוקדמת להצדיק את הפיתוח.

שנשאלתי מה הדרישות / מחשבות שלי לגבי הציוד- בין יתר הדברים 'התעקשתי' על שנאי מבדל כחלק מאפיוני המכשיר. לאחר דיון עם צוות הפיתוח עמדתי התקבלה- לאחר כ 5 חודשים של פיתוח החליט הצוות 'לרדת' ממספר איפיונים שנקבעו בתחילת הפיתוח-ולבסוף הפרוייקט נגנז.

מבלי שהם עירבו אותי בכל שיקוליהם להפסקת הפרוייקט, כנראה: שילוב שנאי מבדל בכניסה, שנאי יציאה מעולים, וקונפיגורציה של ספק כוח נפרד (זוג מונובלוקים ב 4 חלקים)- ייקר את הציוד מעבר לנקודת המחיר המתוכננת (כ 10K בדולרים למונובלוקים + פרה).

זו דוגמא שאולי יכולה 'לשפוך' אור על מדוע לא נפוץ השנאי המבדל בתוך ציוד 'רגיל'.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור