ביי ביי תחום, איבדת אותי ולא רק בגלל האינפלציה

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ממירים במאה אל"ש (יש פוסט חדש על זה בפורום) רמקולים לחדר קטן של גריפון ב 81 אלף וכל יום יומיים מגבר ביתי ממוצע ב 50, אני אוהב להסתכל על פרארי אך לא הייתי מעז כמעמד הביניים לרכוש אחת כזו. תחום למיליונרים בלבד, לא הפרארי, האודיו האיכותי הבסיסי.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
יש לחברת "הרמס" ליין תיקי עור בשם ג'יין בירקין ( אהובתו או אשתו של סרז' גינסבורג עליו השלום, לא ממש מצוי ), האמת עיצוב לא משהו, למי שמעוניין אפשר למצוא בגוגל. או לחפש במכירה פומבית שתתנהל בשבוע הבא כאן בארץ. וכן, פרט אחד שולי, הערכת המחיר היא משהו בין 15K ל 20K, בדולרים כמובן. מקווה שקל יותר עכשיו להגדיר קהל יעד, גם למרימי כבלים באלפיה האחד, מניח שיש כאלה. ואגב ושלא תהיה טעות, התיק דלעיל הוא די בטופ שם, אבל גם האחרים, פראדה, לואי ויטון גוצ'י וכאלה גם מתנהלים עם תגי מחיר של אלפי דולרים. בקיצור יש כסף.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אני חושב שאתה טועה.
אפשר לרכוש מערכת נפלאה גם ב- 20-25 אלף ש"ח
ואפילו בפחות (אם מדובר ביד שניה *)
אני בטוח שתוכל להתייעץ (עם סוחרים ולא עם "מומחים" בפורום)

* ביד שניה קשה לתזמן את הרכישות של רכיבים בודדים ולשמוע ההתאמה ביניהם

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
זו נראית לי צורת חשיבה שגוייה.

זה שיוצאים כל הזמן מוצרים חדשים במחירים גבוהים עד מופקעים יחסית לאיכותם, זה לא אומר שאי אפשר להשיג מוצרים מעולים בסכומים שפויים, בטח ביד שניה. למעשה, אני בטוח שבהרבה מקרים אתה יכול לקנות באותו תקציב, בשיקלול האינפלציה, מוצרים טובים בהרבה ממה שיכולת אי פעם בעבר, בטח בתחום הדיגיטלי.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
784
נקודות
113
לדעתי מערכת אודיו זה לא ״תחום״, ז״א ברגע שמתייצב על משהו שאוהב, נגמר סיימתי, עכשיו לתת למוזיקה לזרום.
אז אין מה ״לצאת מהתחום״ ברגע שהמערכת יציבה ועושה מוזיקה.
מי אמר שצריך לשדרג כל שנה? הרי שאנחנו המורעלים פה קונים מכשיר (ולא משנה איזה), הוא בדרך כלל ברמה סופר גבוהה, והחברות מתפארות בטכנולוגיות חלל, אז איך זה שתוך שנתים שלש התכנון הוא אחר לגמרי והמוצר החדש קפץ עשר רמות?
בקיצור, באודיו מכשיר קצה בן 10, הוא עדיין מאוד טוב היום, לא ממש צריך לשדרג כל שנה כדי להנות מאודיו ברמה גבוהה ומוזיקה טובה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
כל המחירים והסכומים האלה זה בעיקר להרגשה של יש לי הכי יקר, אולי סוג של כרטיס כניסה למועדון, זה לא משקף צליל.
דווקא הפשטות נשמע יותר טוב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
כל המחירים והסכומים האלה זה בעיקר להרגשה של יש לי הכי יקר, אולי סוג של כרטיס כניסה למועדון, זה לא משקף צליל.
לא צריך להגזים לכיוון ההפוך. זה לא נכון שביותר כסף אי אפשר לקנות יותר איכות וצליל יותר טוב, ולא נכון שתמיד הפשוט והזול נשמע טוב יותר, סך הכל זה בד"כ להיפך.

אין לי סטטיסטיקות -- ואני מעריך שגם לך אין -- עד כמה אודיופילים משקיעים יותר רק כדי לעשות יותר רושם (על מי?), לעומת אלה שחוסכים ומשקיעים במה שנשמע להם טוב כדי לשמוע טוב יותר. אני מעריך שהרוב, אולי הרוב המוחלט, הם מהסוג השני.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
איך אתה יודע, בדקת את כל המכשירים, כבלים וכו לפני שהגעת למסקנה ...?
כמו ברוב התחומים, יש ויש....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ממירים במאה אל"ש (יש פוסט חדש על זה בפורום) רמקולים לחדר קטן של גריפון ב 81 אלף וכל יום יומיים מגבר ביתי ממוצע ב 50, אני אוהב להסתכל על פרארי אך לא הייתי מעז כמעמד הביניים לרכוש אחת כזו. תחום למיליונרים בלבד, לא הפרארי, האודיו האיכותי הבסיסי.
להוציא על רכב 250, 300 או 500 אלף ש"ח כדי לעמוד איתו 24X7 בפקקים, או לשלם 3 - 5 (ויותר) מיליון ש"ח (מה שמשקף מחיר למטר גבוהה מרוב אם לא כל בירה אירופאית) על 4 קירות בארץ מוכת רקטות יותר הגיוני?

שנמשיך לבזבז כסף על תחביבים ולא על רופאים.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
לדעתי מערכת אודיו זה לא ״תחום״, ז״א ברגע שמתייצב על משהו שאוהב, נגמר סיימתי, עכשיו לתת למוזיקה לזרום.
אז אין מה ״לצאת מהתחום״ ברגע שהמערכת יציבה ועושה מוזיקה.
מי אמר שצריך לשדרג כל שנה? הרי שאנחנו המורעלים פה קונים מכשיר (ולא משנה איזה), הוא בדרך כלל ברמה סופר גבוהה, והחברות מתפארות בטכנולוגיות חלל, אז איך זה שתוך שנתים שלש התכנון הוא אחר לגמרי והמוצר החדש קפץ עשר רמות?
בקיצור, באודיו מכשיר קצה בן 10, הוא עדיין מאוד טוב היום, לא ממש צריך לשדרג כל שנה כדי להנות מאודיו ברמה גבוהה ומוזיקה טובה.
בחיי, בדיוק מה שחשבתי לפני יומיים...שכאילו האודיו צמוד לקפיצות הטכנולוגיות של המעבדים והצ'יפים של עולם המחשבים. וכל חברה מביאה איזה בשורה חדשה כל שנתיים שלוש. בחלום. עשיתי מסע עם חבר טוב לבניית מערכת , עכשיו בדרך לסיום. הקרצ'נדו היו רמקולי מדף גמוט m3 שישבו ללא תזוזה אצל סאונדקווסט כחודשיים , נמכרו בחצי מערכם הריאלי לטעמי, ואני לא מבין איך הרמקול המדהים הזה לא נחטף? גבי מסאונדקווסט בעצמו אמר שזה רק עניין של מיתוג ויחצנות. אז מי שרוצה מותגים ויחצנות ובבל"ת, שיעזוב את התחום או שיפנה אליו את כל משאביו. בקיצור, אפשר היום לקבל סאונד חלום בלא ממש הרבה כסף. רק לפתוח את הראש . מי שרוצה לשמוע מוזיקה במערכת איכותית וייחודית שפשוט יעבור לעולם האמיתי, ישנס אוזניים ומותניים ויחפש את האמת בין השברים והלשעברים של רודפי המותגים...אם אפשר ככה לסיים בצורה מתפייטת.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בחיי, בדיוק מה שחשבתי לפני יומיים...שכאילו האודיו צמוד לקפיצות הטכנולוגיות של המעבדים והצ'יפים של עולם המחשבים. וכל חברה מביאה איזה בשורה חדשה כל שנתיים שלוש. בחלום. עשיתי מסע עם חבר טוב לבניית מערכת , עכשיו בדרך לסיום. הקרצ'נדו היו רמקולי מדף גמוט m3 שישבו ללא תזוזה אצל סאונדקווסט כחודשיים , נמכרו בחצי מערכם הריאלי לטעמי, ואני לא מבין איך הרמקול המדהים הזה לא נחטף? גבי מסאונדקווסט בעצמו אמר שזה רק עניין של מיתוג ויחצנות. אז מי שרוצה מותגים ויחצנות ובבל"ת, שיעזוב את התחום או שיפנה אליו את כל משאביו. בקיצור, אפשר היום לקבל סאונד חלום בלא ממש הרבה כסף. רק לפתוח את הראש . מי שרוצה לשמוע מוזיקה במערכת איכותית וייחודית שפשוט יעבור לעולם האמיתי, ישנס אוזניים ומותניים ויחפש את האמת בין השברים והלשעברים של רודפי המותגים...אם אפשר ככה לסיים בצורה מתפייטת.
הכל טוב, כשאתה רוכש רכב יד 2 לוקחים לבדיקה ואפשר ללמוד היסטוריה של הרכב. רכיב אודיו...לך תדע.

לגבי קפיצות, מערכת שהייתה מצוינת לפני עשור, כנראה תהיה כזו גם היום, אם זאת לא ניתן לשלול את ההתקדמות שחלה גם בתחביב שלנו
לדוגמה, כמה רמקולים לפני עשור היו מיוצרים מקרבון או אלומיניום? ראה כמה יצרנים מייצרים היום דרייברים קשיחים לעומת עשור. גם באלקטרוניקה חלה התקדמות/נגישות לחלקים טובים יותר שמבאים עימם שינוי גם אם התאוריה לא השתנתה.

נערך לאחרונה ב:

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
@exupgh12 אני בכוונה לא דיברתי על ייבוא מחול. שם באמת קשה יותר לדעת. וגם בארץ שומעים על מיקרים יחד עם זאת, עלות התיקון של מוצר שנמכר בעורמה הוא עדיין זול יותר מהחלפת גיר...
אבל, בחיי, יש בלוחות הרבה פעמים מוצרים שתקועים ואני תמהה על העניין, חושב,לעצמי איך לא נחטף? מה יש יותר טוב ממנו? אני משתמש בסאבוופר שחוגג 40 שנה +, ועדיין מדהים אותי מחדש,כל פעם. אלמנטים של קרבון , אלומיניום, הכל טוב, אני עם נייר. לא שיש,לי או לחברים שאני מיעץ להם את המערכות הכי טובות שבנמצא, ועדיין בתקציב נתון החוכמה היא להשיג איזה חן, איכות שנמצאת בקטגוריית מחיר יותר גבוהה. או לכל הפחות להיות במקום טוב מבחינת הכסף שהושקע במערכת לעומת התוצאה. לרכוש מערכת שלא גורמת לך אחרי זמן קצר להתעניין בדשא של השכן.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
@exupgh12 אני בכוונה לא דיברתי על ייבוא מחול. שם באמת קשה יותר לדעת. וגם בארץ שומעים על מיקרים יחד עם זאת, עלות התיקון של מוצר שנמכר בעורמה הוא עדיין זול יותר מהחלפת גיר...
אבל, בחיי, יש בלוחות הרבה פעמים מוצרים שתקועים ואני תמהה על העניין, חושב,לעצמי איך לא נחטף? מה יש יותר טוב ממנו? אני משתמש בסאבוופר שחוגג 40 שנה +, ועדיין מדהים אותי מחדש,כל פעם. אלמנטים של קרבון , אלומיניום, הכל טוב, אני עם נייר. לא שיש,לי או לחברים שאני מיעץ להם את המערכות הכי טובות שבנמצא, ועדיין בתקציב נתון החוכמה היא להשיג איזה חן, איכות שנמצאת בקטגוריית מחיר יותר גבוהה. או לכל הפחות להיות במקום טוב מבחינת הכסף שהושקע במערכת לעומת התוצאה. לרכוש מערכת שלא גורמת לך אחרי זמן קצר להתעניין בדשא של השכן.

דווקא הוידאו של דארקו עושה שכל - צאו לאנשים מהכיס. אני את הילדים שלי לא תמיד מצליח לחנך. כאן יש אנשים בוגרים:)

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
דווקא הוידאו של דארקו עושה שכל - צאו לאנשים מהכיס. אני את הילדים שלי לא תמיד מצליח לחנך. כאן יש אנשים בוגרים:)
לצאת לאנשים מהכיס זה מוטו מנצח מבחינתי.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
אני מעריך מאוד את קוני מוצרי הקצה, וממש לא מענינת אותי מחוללת הרכישה,
הם זוכים בשיפור ידיעותיהם ונסיונם בעזרת רכיבים אלה, ויכולותיהם והבנתם עולים למקומות שעדיין לא ידעו על קיומם.
פרמטרים נוספים נגלים לאוזניהם, וגם הקודמים מקבלים ייצוג אחר,
אני רואה בזה רק רווח שהם מחליטים לשפר את עצמם.

נערך לאחרונה ב:

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
רוב מכשירי האודיו , אין להם בלאי אמיתי בשימוש
זה לא כמו מכונית אופניים גלשן או נעלים - לכל אילו יש בלאי משמעותי.
קיימת הפחדה שקרה משהו לרכיב האודיו ביד שניה ועבר שינוי שלא ניתן לגלותו.
העיניין הוא כזה- מיעוט המכשירים או הרמקולים עוברים התעסקות פנימית ושינויים פנימיים.
במידה ומכשיר עבר שידרוג שגרם לו להשמע יותר טוב- מה הבעיה עם זה?
רוב האנשים שרוכשים ציוד שפופרות - מחליפים את השפופרות איתם סופק המוצר
בקיצור , הבעיה הכי גדולה של היצרנים היא שאין באמת בלאי משמעותי למוצרים שלהם ולכן הם צרכים להמציא פיצ'רים והיגדים על מנת למכור שוב. לשכנע שמה שהם מכרו שנה שעברה נחות ממה שהם מוכרים השנה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

כנראה שבכל השנים שלך בתחום הזה עצמת עיניים לחלוטין. הסיפור של ציוד יקר מאוד מסתובב פה שנים. אבל זה לא אומר שזה הדבר היחיד שיש בתחום הזה. טריאנגל, אופרה, פוקל, טנוי, צ׳ריו, סקנסוניק, דאלי, סיסטם אודיו, אפוס ברמקולים. ארקם, קמבריג׳, רוטל, אודיו אנלוג, מון באלקטרוניקה. טונה וחצי של ציוד מעולה מחכה רק שישמעו אותו. אז ספר לי, איפה בדיוק ראית את סוף העולם?

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
כבר הרכבתי כמה וכמה מערכות של ציוד יד שניה עם פאואר, פרה, רמקולים מדפיים וקומפקט דיסק לחדר עבודה שלי, בתקציב של 10-12k וכל אחת מהן נשמעה חלום. עם טיפול אקוסטי לחדר בכמה אלפי שח ואין שום בעיה לשמוע מעולה ב 10-12K ובטח ב 20K.
מערכת אודיופילית ב 12K זה לגמרי אפשרי, אם יש אוזניים טובות וסבלנות.
נכון יש יותר טוב מזה, אבל מה זה משנה, מה אנחנו לא נהנים מקונצרט של הפילהרמונית הישראלית, כי יש תזמורות יותר טובות בעולם ?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113

זה שאתה רואה בעלי יכולת שרוכשים מכשירים במאות אלפי שח זה לא מעיד על הכלל , בכלל .
בכל קבוצה מכל תחום תמיד יש כמה בעלי יכולת שאתה יכול לספור על יד אחת או שתיים.

הרי זה ברור לך , ואם לא אז שיהיה לך ברור שרוב האנשים הממוצעים פה בפורום הם בעלי משפחות שלא יכולים לרכוש דברים במספרים כאלה כפי שהם לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש מכונית ב 300-500 אלף שח , והרי 98% מהכלל , רוכשים מכוניות בפחות מחצי מזה אם לא בשליש.

לדעתי מה שהביא אותך לכתוב את הפוסט הזה הוא שאתה רואה בלופ את אותם בודדים שרכשו מוצרי יוקרה מתחדשים , כאשר במקביל אין כמעט פוסטים שפרסמו הרוב המכריע שרוכשים סטריאו במחירים שפויים ,ומפה אתה מסיק שהתחום הזה עבר לידי העשירים בלבד וזה הרי לא נכון בכלל.

תמיד ובכל תחום יהיו מוצרי יוקרה , אבל למעשה מי ששולט בשוק בכל תחום הם הרוב ,והרוב הם אנשים הממוצעים ,אז הסר כל דאגה מלבך , כי השוק מוצף במוצרים איכותיים ובמחירים שפויים ,כמו שאמר נמר בפוסט שכתב.

אני יכול להעיד מנסיון שיוצא לי למכור מוצר ב 50-70 אלף וגם ביותר פעם ב.. , אולם 90% מהמכירות אצלי לפחות הם בתחום ה 10-20-30 אלף .

תמיד נשמח לראות גם את רוכשי מוצרי הקצה העליון שמעשירים את התחום בפוסטים וידע גם אם אין לכל אחד אפשרות לרכוש אותם כמו בכל תחום.

נערך לאחרונה ב:

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
471
נקודות
83
יש הרבה בלוף בתחום, ומי שיודע יודע. ומי שלא לא, אנחנו תמיד רוצים את ההכי טוב=יקר=נוצצ=שופוני. וזה כלכך NO שעד שמבנים את זה שופכים כמה עשרות ואולי מאות. גם בתחומים אחרים יש המון בלוף בתחום היין שכל הזמן מעלים פה, היה עשו מבחן עיוור ליין הכי ירר בייחד עם פשוטים מהסופר, אמרו שזה ואמרו שהפשוטים טובים הענין שברגע שיש תג מחיר אז פסיכולוגית כאילו וואו, ממש נוצר למוצר תמונת אופי משלו אנחנו הופכים אותו בראש ממש לדמות מוחשית, לדוגמא שקע חשמל אלף שקל פתאום הוא לא מתערב בסאונד,ריצפת רעש נמוכה נו בחייאת.נראה מדהים באמת זה פשוט מודלם ויזואלית ובפנים עושה לנו טוב ש"סירדנו גם את זה" מעיין יישור קו פסיכולוגי עם כל שאר הציוד, ברור שאנחנו שואפים לשלמות פרפקציוניסטים מדרגה עליונה חייב הכל מושלם כל החוליות בשרשרת להביא את המקסימום אבל רבאק, זה 90 אחוז חירטוט ואנחנו גם יודעים את זה אבל מתעלמים כי בשביל להפוך את זה למושלם חייבים את זה אחרת זה מציק, אבל מלהשיג את זה ולחבר ועד כל התאורים המפארים יש באמצע תיהום עמוקה. שכל אחד יעשה כאהבת נפשו בשביל להגיע לשלמות שהוא מחפש.
אגב גם אין מושלם. גם המושלם הזה זו המצאה.למה זה חייב להיות מושלם בכלל ?!

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור