בגרות אודיופילית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,506
נקודות
113
כמה מאיתנו מוכנים להודות שישנם אצל החברים מערכות שנשמעות טוב יותר מאשר אצלנו בבית?
אם בגלל ציוד ,אקוסטיקה ,או סתם מזל.
לא הרבה כאלו אני מכיר,והרבה פעמים שומע הסברים מבעל מערכת עמומה ולא מפורטת ,שאצלו זה הכי קרוב להופעה חיה(בתנאי שאתה יושב בקצה ליד הקיר ולפניך יושב הסנטר של צ.ס,ק,א).
ובכן חשבתי שככל שחולפות השנים היכולת להנות ממערכות לאו דווקא שלך,ולרצות לשמוע עוד מהם עולה.
לדעתי ברגע שמצליחים להתנתק מהמגרש הביתי שאנו כל כך מורגלים לו ,עולה מידת ההנאה מתחביב מטופש שכזה.(בסדר גם שומעים מוזיקה ).:מה??????????:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שניצל יקירי

תפנים, טיב השמע במערכת, כמו סוג הרכב, כמו השעון שעונד הבן אדם, כמו אורך ה*ין...כולם סממני טסטורון וגבריות ואף אחד לא יודה שלאחר יש יותר טוב או יותר ארוך....

חוץ מזה, אשתי לקראת יום הולדתי הקרב, שבה והזכירה לי שאנו הגברים לעולם נשארים ילדים קטנים...

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,506
נקודות
113
שניצל יקירי

תפנים, טיב השמע במערכת, כמו סוג הרכב, כמו השעון שעונד הבן אדם, כמו אורך ה*ין...כולם סממני טסטורון וגבריות ואף אחד לא יודה שלאחר יש יותר טוב או יותר ארוך....

חוץ מזה, אשתי לקראת יום הולדתי הקרב, שבה והזכירה לי שאנו הגברים לעולם נשארים ילדים קטנים...

זה מה שמצאה זוגתך להזכיר לך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמה מאיתנו מוכנים להודות שישנם אצל החברים מערכות שנשמעות טוב יותר מאשר אצלנו בבית?
אם בגלל ציוד ,אקוסטיקה ,או סתם מזל.
לא הרבה כאלו אני מכיר,והרבה פעמים שומע הסברים מבעל מערכת עמומה ולא מפורטת ,שאצלו זה הכי קרוב להופעה חיה(בתנאי שאתה יושב בקצה ליד הקיר ולפניך יושב הסנטר של צ.ס,ק,א).
ובכן חשבתי שככל שחולפות השנים היכולת להנות ממערכות לאו דווקא שלך,ולרצות לשמוע עוד מהם עולה.
לדעתי ברגע שמצליחים להתנתק מהמגרש הביתי שאנו כל כך מורגלים לו ,עולה מידת ההנאה מתחביב מטופש שכזה.(בסדר גם שומעים מוזיקה ).:מה??????????:

אני מכיר אודיופילים שהמערכת שלהם נשמעת כל כך זוועה שהיה קשה לי אפילו להעיר להם כשראיתי שהם כל כך התרגשו מהצליל.:מבולבל:

ברוב המקרים אותם מתרגשים מהזוועה אצלהם בבית בטוחים ב-100% שהיא הטובה ביותר שכסף יכול לקנות. זו לא בגרות שניצל, זו חרשות או טעם ממש ממש רע.:D

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שניצל יקירי

הגיגים יפים.

כאשר לפני כמה חודשים שמעתי רמקולים שנשמעו הרבה יותר טוב מהרמקולים שהיו אז ברשותי, הודיתי בכך ורכשתי את אחיהם הקטנים.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
הבת שלי בת שנה וחצי. היום היא ראתה אותי מזיל ריר על חתיכות סטריאו באינטרנט, אז היא הטעימה: "הצעצועים של אבא!".

וכן, כמעט אף אחד לא יודה בפה מלא שהמערכת שלו נשמעת כמו ass (באנגלית זה נשמע יותר טוב...) אבל מה אכפת לנו? הרי ממילא אנחנו נחתור לשיפור המערכת שלנו, ולא משנה מה - גם אם תבקע ממנה שירת מלאכים Live :p, אז שיבושם לכולם.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
שמעתי הרבה מערכות טובות משלי. רובן היו יקרות הרבה יותר.

שמעתי גם הרבה גרועות משלי שגם היו יקרות הרבה יותר.

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
שמעתי הרבה ( לא הרבה )מערכות טובות משלי. רובן היו יקרות הרבה יותר.

שמעתי גם הרבה ( לא הרבה ) גרועות משלי שגם היו יקרות הרבה יותר.

אבל אני לא היחיד שצריך כסף בבית , אז מה שיוצא אני מרוצה.

וחוץ מזה מעדיף לבזבז על דיסקים חדשים והופעות שבהן אנו מתברכים בתקופה האחרונה והקרובה.

אז להיתראות הערב בסנווי ווייט.
וביולי נתבשרנו שאחת מלהקות הרוק פרוגרסיב המוצלחות ביותר
פורקיופיין טריי מגיעה להופעה .

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אני מכיר אודיופילים שהמערכת שלהם נשמעת כל כך זוועה שהיה קשה לי אפילו להעיר להם כשראיתי שהם כל כך התרגשו מהצליל.:מבולבל:

ברוב המקרים אותם מתרגשים מהזוועה אצלהם בבית בטוחים ב-100% שהיא הטובה ביותר שכסף יכול לקנות. זו לא בגרות שניצל, זו חרשות או טעם ממש ממש רע.:D

שמות!!!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יוסי אבוקסיס, יעל דיין, חמי רודנר, בועז שרעבי, שלמה ארצי, חיים משה, דני רובס, יהודית רביץ ומדונה.

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שניצל ידידי - השאלה אם אתה מכניס את עצמך מראש לפרופורציות

ואני הכנסתי את עצמי לפרופורציות ב-1996 בתערוכת היי פיי שאו בלונדון. יצאתי עם דמעות בעיניים מהחדר שבו נחשף אז ג'יי אם לאב גרנד אוטופיה (הדור הראשון) והבנתי שאין לי מספיק כסף כדי להרשות לעצמי את המערכת הטובה בעולם, וזה גם לא הולך להשתנות, מכיוון שאני לא הולך להחליף מקצוע.

ואז החלטתי שאארגן לי בשלבים את המערכת שמביאה לנוכחות צליל בחדר שאני רוצה - תוך ויתור על כמה אלמנטים אחרים כמו באס באיכות גבוהה מאוד או דינמיות ביצירות קלאסיות מורכבות. האמת היא שהבאס לא מפריע לי, והחוסר בדינמיקה יותר.

זו הסיבה שמאז 1997 לא החלפתי רמקולים במובן המלא של המילה - החלפת זוג אחד של מרטין לוגאן בזוג אחר מאותה רמה איננה נחשבת - למרות שהיא הביאה לשיפור מסויים בבאס.
את חוסר הדינמיות של פאנל אלקטרוסטאטי ואת הבעיות בבאס מעצם זה שלא מדובר ברמקול קופסתי אי אפשר לפתור לגמרי באופן מושלם.

בחמש עשרה השנים האחרונות שמעתי מאות מערכות (רובן בתערוכות) שהן הרבה יותר טובות מהמערכת שלי. העניין הוא שאני משלים עם מגבלותיה ונהנה עד אין קץ מיתרונותיה.

אם היתה לי דירה גדולה יותר הייתי מפצל. המערכת הקיימת הרי משרתת נפלא מוסיקת פופ, ג'ז וקלאסית לא מורכבת (קמארית, וסימפוניות מהתקופה הרומנטית) וכמובן קולנוע ביתי.

לקלאסית מורכבת (סימפוניות מסוף המאה התשע עשרה אופרות ולמוסיקה מקהלתית הייתי בונה מערכת בחדר נפרד עם רמקולים דינמיים רציניים שיפתרו את בעיות הדינמיקה.

במוסיקה קולית תיתכן התנגשות בין הרצונות ובין המערכות - שכן הלוגאנים מעולים בביטוי קולי של סולנים עד לרביעיה קולית, ובאופרות יש המון קטעים כאלה, אבל הם נופלים בקטעי מקהלה עמוסים או כשהתזמורת דינמית במיוחד בכניסות לאריות דרמטיות,

כך שגם פיצול לא יביא אותי לשלמות. אז מה עושים?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
עוברים ללוגאנים בכירים יותר, כמו ה-Summit X, לדעתי שם נפתרו הבעיות הנ"ל...

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
יאיר, אתה האדם השני שטוען שהבעיות האלו נפתרו

מכיוון שלא שמעתי עדיין את ה-X (רק את קודמו סאמיט שלא שכנע אותי כלל וכלל) ולא את הספיר - הרי שאשמח לשמוע ולפתור לעצמי את החידה הזו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה בלוגן היא לא הדנמיות. לדעתי הלוגנים מנגנים מעולה גם מוסיקה מורכבת. אומנם לא כמו דינמי אבל דינמי לא יעביר קול אדם כפי שהאלקטרוסטטי יעביר.

הבעיה העקרית שלו היא השידוך של הפאנל יחד עם יחידת הבס. היא, משום מה, תמיד מאחרת וזה מאוד מפריע.

לדעתי אין שום סיבה להתקדם לדגם בכיר יותר אם עדיין לא פתרו את הבעיה הזו. דינמיות משופרת אך לא מושלמת עם בס מאחר טיפה זה שידרוג הצידה ולא קדימה.

בקיצור. רן כבר מכיר את הלוגן שברשותו, יודע איך להגביר אותו, איך למקם, מה הוא יודע ומה לא. להכנס להרפתקאה חדשה ולגלות שהשידרוג הוא קטן ביחס לכסף שהושקע זה קצת מבאס.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נמר כבר דיברנו על זה, אני עדיין טוען שזה לא עניין של "איחור" אלא של איזון. ואת בעיית האיזון בדגמים האקטיוים קל מאד לפתור (יש אקוולייזר).

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, לדעתי יאיר צודק וגם אתה צודק - אבל שניכם טועים במקצת

יאיר צודק שבדגמים מ-2005 ואילך (סאמיט המקורי, ואנטאג', ספיר וסאמיט X) בעזרת ההגברה הפנימית ליחידות אפשר להגיע לאיחוד בין הפאנל ליחיד/ות הבאס בנושא של טיימינג. אני פותר את זה אגב בעזרת בי אמליפיקציה חיצונית שבא אפשר לקבוע גיין כניסה לכל אחד משני הערוצים הקדמיים (וגם לאחוריים במקרה שהמערכת מופעלת כקולנועית/רב ערוצית).

אתה צודק בכך שבקלאסי מתון, ג'ז, רוק, פופ (אלקטרוני אני לא שומע) הדינמיות טובה מאוד גם בדגמים הישנים וגם בחדשים. הבעייה היא כמו שכתבתי בתחושה שהפאנל האלקטרוסטאטי קורס מבחינת דינאמיות במוסיקה קלאסית מורכבת (ובמיוחד במהלר, ברוקנר, שוסטקוביץ', סימפוניות של רחמנינוב, סטרווינסקי, שנברג, ארוו פארט - אלו המלחינים שביצירותיהם אני שמעתי את הבעיה) ובמוסיקה מקהלתית על כל סוגיה.

וזו תחושה שגם הסאמיט המקורי, גם הואנטאג' וגם ה-CLX לא פתרו, וכמו שאתה יודע - אני שם קטעים תובעניים כדי לבדוק את הנקודות הללו בדיוק.

אני בספק אם העניין הזה נפתר בסאמיט X ובספיר - אך עד שלא אשמע אותם לא אדע, ולכן העניין זקוק מבחינתי להבהרה.

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
logan כתב
יאיר צודק שבדגמים מ-2005 ואילך (סאמיט המקורי, ואנטאג', ספיר וסאמיט X) בעזרת ההגברה הפנימית ליחידות אפשר להגיע לאיחוד בין הפאנל ליחיד/ות הבאס בנושא של טיימינג. אני פותר את זה אגב בעזרת בי אמליפיקציה חיצונית שבא אפשר לקבוע גיין כניסה לכל אחד משני הערוצים הקדמיים (וגם לאחוריים במקרה שהמערכת מופעלת כקולנועית/רב ערוצית).

האם אתה פותר בעיה של timing ע"י שינוי ה gain? נידמה לי שהתרופה לא מתאימה למחלה, או שאני טועה.

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
באופן זהיר מאוד, אכן כך. ואפשר לשמוע היטב את התוצאה

בקטעים של קונטרבאס מול כלי נשיפה ממתכת.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זה לא טיימינג רבותי, זה איזון טונאלי...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור