אתם עיוורים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכותרת אומנם נשמעת כמו איזה תלונה מצידי או משהו דומה אבל זה משהו אחר, חיובי.

נניח שיש לכם תקציב של 30K דולר, אתם חייבים לקנות בו רק רמקול, אבל יש קאץ'. הרכישה חייבת להיות עיוורת למוצר שלא קיים בארץ.

במה תבחרו ולמה?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
המורה, המורה!
מותר רמקול ששמענו בחו"ל ואין בארץ?
אם כן, זה-מה-זה קל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חחחחחחחחחחח

בוודאי שאפשר, כל עוד לא שמעתם אותו בבית שלכם על המערכת שלכם. במילים אחרות אתם לא יודעים כיצד ישמעו אצלכם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
Wlm Viola
חצי מחיר.
לא צריך יותר.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני קודם כל משכיב אלפייה על מסג'ים + פורקן !!!
אבל ניראה לי שאחריי שרוקנתי את הבייייצים הסאונד מהרעידות שלהם יהיה יותר עמום פחות דינמי !
מה שאני אומר זה : שלי לא היה עומצץ למהלך כזה !!!

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי את האומץ אבל אין לי כרגע את הסכום אז לא חשבתי על זה , אני מסכים לחשוב ולומר בתחילת השבוע הבא .
כמו כן האם עלי להתייחס למחיר של חדש ? או למחיר באודיוגון ? לגודל החדר שלי או לפנטז על חדר אחר ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הרמקולים של YGA מאוד מעניינים אותי למרות שלא שמעתי אותם.
דרך אגב איך אני מקבל את הכסף :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני שמעתי רמקולים בחו"ל
אני הייתי במספר חנויות בארה"ב כדי לשמוע MARTIN LOGAN כי לא היה בארץ
באותה הזדמנות שמעתי גם הרבה רמקולים אחרים בתקציבים אלה, בין 15K ל-40K$
ישנם גם תערוכות

בארץ כמעט ואין רמקולים בתצוגה בתקציב הנ"ל

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
נתחיל מהסוף:
כל עוד אין אפשרות שלמוע את המכשיר בחדר האזנה שלך משודך ליתר הציוד- לא ניתן לדעת
לכן כל "השמיעות" האחרות-הן ניחושים וספקולציה וכולם שווים לקניה על עיוור ברמה כזו או אחרת.
אז למה לקנות מכשיר בצורה עיוורת(שזה כולל גם שמיעה בתערוכה למי שעדיין לא הבין)?
מאחר ויבואנים מקומיים לא מטומטמים. הם לא יביאו ציוד קצה בכדי להתרוצץ איתו בבתים של לקוחות- שלרובם אין מושג מה הם מחפשים (אבל ישבעו בזקן של מוחמד שה B&W שלהם נשמע נטראלי,, אופס ,, עתה הרמקול של יצרנית הפסנתרים נשמע נטראלי,,, אופס,,,עתה הרמקול החדש שרק קנו ורצו לספר לכולם באינטרנט הוא הוא נשמע נטראלי,,,)

רמקולים יקרים הם לרוב גם גדולים ושוקלים הרבה- אף יבואן לא יתרוצץ עם זה.
גם אם יבואן יגיע לבית לקוח עם רמקול זול -האזנה של 3 שעות לא שווה הרבה.
לכן
הדרך היחידה ההגיונית היא(נא לרשום):
להבין מה רוצים שהסאונד יהיה עוד לפני שחושבים על מוצר ובטח לפני שפותחים את הארנק.
להתרשם במקום אחר ולהבין שההתרשמות הנ"ל כנראה אינה רלוונטית..
להחליט
להביא
לחבר לציודים שונים עד שמקבלים תוצאה
להתייעץ עם כאילו שמבינים ולא שקרנים שממציאים סיפורים
להיות מסוגלים לטפל אקוסטית בחדר- אחרת הכול בבל"ת וחסר משמעות.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ולא פחות חשוב זה לזכור את הדבר הבא
כמה הרמקול עולה?-30K$?
אז יד שניה הוא עולה 8K$
ואם אחרי הכול לא הסתדר ההימור אז ההפסד המקסימאלי הוא 8K$ למקרה שאף אחד לא ירצה לקנות ולא 30$K
שבמקרה הטוב יצליח למכור אותו ב 12$K אחר שנתיים שלוש ולהפסיד 18K$ (מול8K$ שלא הצליח למכור ונתן אותו לילדים לל"ג בעומר) ובמקרה הרע הוא יצליח למכור את היצירה ב 8$K ולהפסיד 22K$

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רמקולים:

MAGELLAN Concerto Sw2- בגלל שהם מתאימים.

YG Acoustics - Kipod- בגלל הגודל והבאס האקטבי.

DeVore Fidelity Silverback Reference- בגלל המימדים.

תומר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני צנוע, ולא אבזבז כך סתם את כל הכסף שנמר חסך בשבילי, אז נלך רק על שתי אופציות ולא במחירים מופרעים:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Coincident Pure Reference [/FONT] אבל אז נמר יצטרך לתת לי גם תוספת צנועה להגברה מתאימה, רצוי SET (אני מהמר שהמונבלוקים של קארי יתאימו בומבה). האמת שלא שמעתי את הרמקול הזה אבל שמעתי חלק מאחיו הקטנים יותר וזו חגיגה. כשמדברים על פירוט, נקיון, טונאליות, גבוהים מדהימים, זה הרמקול לטעמי.

VR7 - שמעתי אותם בחו"ל וכאן נמר יצטרך להיות לארג' הרבה יותר כי שמעתי עם הגברה יקרה בצורה שערורייתית וחדר מדוגם אקסוטית. רמקול מאוזן ו"אחיד" - שום דבר לא בולט יותר מידי, שום דבר לא מודגש מידי, וכל החבילה פשוט מושלמת. שמענו קלאסי ובארוק, תזמורות פילהרמוניות, וסולו של פסנתר... וכינור, וחליל צד....וגם כמה זמרות איריות שאני אוהב. ישבתי על הכורסא ולא רציתי לקום וללכת. מכירים את ההרגשה? באותו יום אמרתי שאם היה לי סט כזה, לא הייתי חושב יותר על שידרוג (עלאק).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
חחחחחחחחחחח

בוודאי שאפשר, כל עוד לא שמעתם אותו בבית שלכם על המערכת שלכם. במילים אחרות אתם לא יודעים כיצד ישמעו אצלכם.

את הרמקולים הנוכחיים שלי, ברודמן VC-2 , רכשתי מבלי ששמעתי אותם בביתי קודם הרכישה.
שמעתי דגם אחר של אותו מתכנן, במקום אחר.
מאחר וחלל ההאזנה שלי מטופל אקוסטית ומאחר ובררתי היטב את ההבדלים בין הדגמים השונים, היה ברור לי לחלוטין כיצד הרמקולים האלה יישמעו אצלי. מסתבר שלא דייקתי לגמרי בהערכתי – הופתעתי – לטובה, אבל לא בהרבה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ב30K שקל, לא דולר :
מורדנט שורט פרופרמנס 6 .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
גם אם יהיו לי מילון דולר, לא אחליף את הרמקולים שלי.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני צנוע, ולא אבזבז כך סתם את כל הכסף שנמר חסך בשבילי, אז נלך רק על שתי אופציות ולא במחירים מופרעים:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Coincident Pure Reference [/FONT]​
יש לך טעם טוב.

(Y)

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
TANNOY Westminster Royal SE
(אפשר גם משומש...).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Coincident Pure Reference [/FONT] אבל אז נמר יצטרך לתת לי גם תוספת צנועה להגברה מתאימה, רצוי SET (אני מהמר שהמונבלוקים של קארי יתאימו בומבה). האמת שלא שמעתי את הרמקול הזה אבל שמעתי חלק מאחיו הקטנים יותר וזו חגיגה. כשמדברים על פירוט, נקיון, טונאליות, גבוהים מדהימים, זה הרמקול לטעמי.

VR7 - שמעתי אותם בחו"ל וכאן נמר יצטרך להיות לארג' הרבה יותר כי שמעתי עם הגברה יקרה בצורה שערורייתית וחדר מדוגם אקסוטית. רמקול מאוזן ו"אחיד" - שום דבר לא בולט יותר מידי, שום דבר לא מודגש מידי, וכל החבילה פשוט מושלמת. שמענו קלאסי ובארוק, תזמורות פילהרמוניות, וסולו של פסנתר... וכינור, וחליל צד....וגם כמה זמרות איריות שאני אוהב. ישבתי על הכורסא ולא רציתי לקום וללכת. מכירים את ההרגשה? באותו יום אמרתי שאם היה לי סט כזה, לא הייתי חושב יותר על שידרוג (עלאק).

לגבי ה-VR7 אני מסכים איתך בהחלט. יצא לי להאזין לו עם הגברת מנורות, הגברה טרנזיסטורית ויצא לי להאזין לו עם הגברת מנורות לתחום העליון והגברה טרנזיסטורית לתחום התחתון. שמע, זה רמקול מ ד ה י ם, נוסיף את האלקטרוניקה המשודכת לו וזו אחת המערכות הטובות ביותר שיש היום בארץ {לדעתי}.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור