אקוסטיקה אשמח לטיפים לטיפול אקוסטי

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
שלום לכולם, אשמח לטיפים לטיפול אקוסטי בסלון 4×4 (קיר שמאלי עם חלון ודלת בצד אחד ופתוח לפינת אוכל בצד ימין) מרחק בין הרמקולים 2.3 מרחק לנקודת שמיעה 3 מטר, ישיבה המאזין צמודה לקור אחורי. רמקולים עומדים elac 407 (פורט תחתון).

תמונות מצורפות

• 20221105_170628.jpg
    20221105_170628.jpg
    KB 120 · צפיות: 99

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נראה לי שהטיפ הטוב ביותר יהיה לפנות לבעל מקצוע שימדוד מה קורה אצלך בחדר, האם, באיזה תדרים ובאיזה מידה יש בעיות, ואז ימליץ על פתרונות, ולאחר יישומם ימדוד שהמצב אכן השתפר, וכך שוב, עד שמתייצבים פחות או יותר על המיטב שאפשר לקבל בטיפול פאסיבי.

טיפול אקוסטי לא נכון, כולל תיקונים בכיוון הנכון אבל יותר מדי, עלולים להגריע את המצב.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
חדר אסימטרי, מיקום רמקולים אסימטרי, ישיבה קרוב לקיר.

תקנה מכשיר RC, אין לך אופציות פה

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
"תקנה מכשיר RC, אין לך אופציות פה"
דווקא יש ,אם אתה משתמש בדיגיטל תוכל להשתמש בתוכנת ROON ,לביצוע ROOM CORRECTION של החדר , בפחות מ100 דולר ..

הפתרון כולל מדידה של החדר דרך מיקרופון (79 דולר , או חינם אם מישהו מלווה לך ..) , ושימוש בתוכנה חינם (REW) שמאפשרות לעשות תיקון (קומפנסציה) של הבעיות שיש בחדר , והזנה של התוצאות לROON בחזרה , הROON יבצע תיקון (בעזרת אלגוריתם שמבצע CONVOLUTION) בדיגיטל לפני הזרמת המידע לאחר התיקון לDAC

אני מניח שפתרונות עם חומרה ייעודית (טרינוב או דיראק) מחברות שתחום ההתמחות שלהם זה RC יתנו פתרון עדיף , אבל הם יחסית די יקרים

הינה מדריך שמסביר כיצד לעשות זאת ..

למען גילוי נאות , לא ניסיתי , אבל קראתי ביקורות טובות מרבים שניסו והצליחו ..

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
חדר אסימטרי, מיקום רמקולים אסימטרי, ישיבה קרוב לקיר.

תקנה מכשיר RC, אין לך אופציות פה
יתכן שאתה צודק -- אפילו לא הסתכלתי בתרשים

דווקא יש ,אם אתה משתמש בדיגיטל תוכל להשתמש בתוכנת ROON ,לביצוע ROOM CORRECTION של החדר , בפחות מ100 דולר ..
זה לא לגמרי סותר -- שניכם מסכימים על הצורך ב-RC, רק שמיכאל דיבר על מכשיר באופן כללי ואתה מדבר על יישום של זה במחשב -- גם סוג של מכשיר :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יתכן שאתה צודק -- אפילו לא הסתכלתי בתרשים

זה לא לגמרי סותר -- שניכם מסכימים על הצורך ב-RC, רק שמיכאל דיבר על מכשיר באופן כללי ואתה מדבר על יישום של זה במחשב -- גם סוג של מכשיר :)

כן, זה לא משנה מבחינתי זה אותו דבר

לני

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
63

הפתרון כולל מדידה של החדר דרך מיקרופון (79 דולר , או חינם אם מישהו מלווה לך ..) , ושימוש בתוכנה חינם (REW) שמאפשרות לעשות תיקון (קומפנסציה) של הבעיות שיש בחדר , והזנה של התוצאות לROON בחזרה , הROON יבצע תיקון (בעזרת אלגוריתם שמבצע CONVOLUTION) בדיגיטל לפני הזרמת המידע לאחר התיקון לDAC

אני מניח שפתרונות עם חומרה ייעודית (טרינוב או דיראק) מחברות שתחום ההתמחות שלהם זה RC יתנו פתרון עדיף , אבל הם יחסית די יקרים

מגניב
לא ידעתי שיש כאלה יכולות ב roon

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

למיטב ידיעתי צריך ליצור פילטרים. אני לא הצלחתי להגיע למשהו שנשמע טוב פעם, אבל גם לא ניסיתי הכל. ממליצים הרבה על Acourate או AudioLense, אלה לא חינמיות לא ניסיתי

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
תרשים שמזכיר לי חדרים שהייתי בהם, לא יהיה לך באס נורמלי בלי טיפול פסיבי רדיקלי או שינוי קונספציה לגבי מיקום המערכת, לא יודע לגבי מה יהיה עם RC.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,027
נקודות
113
איסי ,העלה הסבר יפה ומפורט.
מציע לך לבצע מדידות ואז אולי תעלה כאן את המדידות - ונעשה Case study כדי שכולם יהנו.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
שלום לכולם, אשמח לטיפים לטיפול אקוסטי בסלון 4×4 (קיר שמאלי עם חלון ודלת בצד אחד ופתוח לפינת אוכל בצד ימין) מרחק בין הרמקולים 2.3 מרחק לנקודת שמיעה 3 מטר, ישיבה המאזין צמודה לקור אחורי. רמקולים עומדים elac 407 (פורט תחתון).
טיפ ראשון- יואב שדמה
טיפ שני- שדמה יואב;)

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
תודה רבה על כל הטיפים וההכוונה אני יעדכן - כשלב ראשון פונה לאיש מקצוע :)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה רבה על כל הטיפים וההכוונה אני יעדכן - כשלב ראשון פונה לאיש מקצוע :)

אני סבור שחבל על הכסף (שלך).
לא ברור מהפוסט שלך אם משהו מפריע לך..
ביקשת טיפים וישר שלחו אותך לעשות מדידות ולקנות מכשירים..
זרקו שם כזה או שם אחר...רק לא אמרו לך שזה כרוך בעלות בדיקה של אלפי ש"ח
ויישום -אלפי ש"ח נוספים (לפחות) , שיתכן מאד ויחרב לך את חלל המגורים.
כנראה שלא הרבה זוכרים שאך לפני זמן לא רב סיפר החבר "שניצל" שפתיחה של כמה ס"מ של חלון הוטרינה פתר לו בעיה של
לחץ/גל עומד..
ולכן אני סבור שקודם כל תנסה להזיז הרמקול/הריהוט (שחוסמים את הרמקול?), תפתח /סגור דלתות בחלל ותראה אם יש שינוי.

כמה קל להמליץ לאחר לבזבז את הכסף שלו...

שחר.ח

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
קשה לדעת \ לדמיין מה מפסידים באיכות הצליל - העובדה שהסט-אפ של החדר כנראה לא אידיאלי (יש מצב understatement ) יכולה להיות הנחת עבודה שניתן לשפר את המצב, בכמה השיפור וכמה צריך להשקיע על מנת להשיג שיפור - שאלות חשובות ללא ספק. צריכה להיות הלימה בין עלות המערכת לעלות הטיפול בחדר ואין לי כוונה להכנס להשקעות גדולות (גם כי אין לי, וגם כי אני לא סובל מאוד במצב הקיים ), עדיין יכול להיות שבשינוי לא יקר אפשר יהיה להשיג שיפור בעל משמעות. נתקדם לאט ונראה מה יהיו המסקנות - תודה לכל התורמים - כאמור אני יעדכן :) , ושיהיה שבוע מוזיקלי לכולם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור