אספרסו מוזיקה ושרת

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
אולי אם אתה משתמש באוזניות טובות.
תזכורת קטנה לגבי אוזניות: מה שקורה בFR שלהן (גם של הטובות!) מעל 7-10 (לעתים אפילו פחות) זה מיש-מש לא קטן. הרזוננסים של החלל שכלוא בין הדרייבר לאוזן (ה"חדר" של האוזניה) מיצרים דיפים ופיקים אכזרים יותר מכל חדר אמיתי. בהנתן שיש מגבלות דיסטורשן קרובות יותר (בהשוואה לרמקולים) - לא תמיד ניתן אפילו לתקן ב-eq. לפחות פטורים מזמני הדהוד...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
סבבה, מקבל שלא אמרת "בעייה".
התהיה שלי פשוטה: האם חופש הפעולה שנותן RC מהווה גורם מרתיע עבור חלק מהחובבים?
נו מה אתה מסתלבט עלי?
ברור של״חלק״ כן.
בדיוק כמו עם הכפתורים האנלוגיים במגברים של לקסמן ואקיופייז.
לחלק זה מריח ולחלק זה מסריח.
רק שפה זה בעוצמה דיגיטלית של פי אלף.
אני מניח שיש מיעוט קיצוני שזה לא רוצה לומר יפריע לו אבל אולי קצת פחות יתלהב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
סבבה, מקבל שלא אמרת "בעייה".
התהיה שלי פשוטה: האם חופש הפעולה שנותן RC מהווה גורם מרתיע עבור חלק מהחובבים?
בטוח שאפשר למצוא כאלה שזה מרתיע אותם במידה זו או אחרת, אבל לאף אחד אין תשובות סטטיסטית לגבי כמה אחוזים מהשוקלים לקנות RC נרתעים מה"חופש" כשיקול מרכזי/עיקרי, כך שכל תשובה שתינתן יש לקחת עם הרבה מלח.

לי ה"חופש" לא נראה בעיה בשום רמה, במיוחד כשממילא לרוב המשתמשים אין בקיאות בשימוש בו, והם משארים את כל הכיולים וההתאמות למומחים. הם יכולים להנחות את המומחים למקסימום דיוק ו/או לכל מה שירצו.

מעבר לזה, לא מדובר בשחור לבן. הרי במכשירים עם ה"חופש" יש גם זיכרונות (presets). אפשר להכין זיכרון אחד "מדויק" וכמה עם התאמות לטעם האישי. בהתחלה עוברים לאחד לשני, ואולי גם מגלים מה הם מעדיפים לכל סוג מוזיקה, וייתכן שמעדיפים אחד לכולם. בסופו של דבר מתאפסים על אחד/שניים ורק מקשיבים למוזיקה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
גם דיפ של 10+ דציבל לא מגיע במאסטר..
גם החזר בסים של ערוץ ימין מקיר צידי, שגורם להתאבכות ובוציות עם ערוץ שמאל אינו מיוצג במאסטר..

את המאסטר עושים באולפן עם מוניטורים (וטיפול אקוסטי וגם RC באבו אבוה :) ).
אתה לא מאזין למאסטר ככה.
אולי אם אתה משתמש באוזניות טובות.
ליאור, הפרדנו כבר את הדיון בין תיקון אקוסטי לשיפור הוויסינג. אנחנו כבר אחרי זה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
נו מה אתה מסתלבט עלי?
ברור של״חלק״ כן.
בדיוק כמו עם הכפתורים האנלוגיים במגברים של לקסמן ואקיופייז.
לחלק זה מריח ולחלק זה מסריח.
רק שפה זה בעוצמה דיגיטלית של פי אלף.
אני מניח שיש מיעוט קיצוני שזה לא רוצה לומר יפריע לו אבל אולי קצת פחות יתלהב.
חלילה מסתלבט. פשוט, לפעמים התחכום קצת בעוכרנו והרגשתי צורך לחזור לשאלות הפשוטות...
בטוח שאפשר למצוא כאלה שזה מרתיע אותם במידה זו או אחרת, אבל לאף אחד אין תשובות סטטיסטית לגבי כמה אחוזים מהשוקלים לקנות RC נרתעים מה"חופש" כשיקול מרכזי/עיקרי, כך שכל תשובה שתינתן יש לקחת עם הרבה מלח.

לי ה"חופש" לא נראה בעיה בשום רמה, במיוחד כשממילא לרוב המשתמשים אין בקיאות בשימוש בו, והם משארים את כל הכיולים וההתאמות למומחים. הם יכולים להנחות את המומחים למקסימום דיוק ו/או לכל מה שירצו.

מעבר לזה, לא מדובר בשחור לבן. הרי במכשירים עם ה"חופש" יש גם זיכרונות (presets). אפשר להכין זיכרון אחד "מדויק" וכמה עם התאמות לטעם האישי. בהתחלה עוברים לאחד לשני, ואולי גם מגלים מה הם מעדיפים לכל סוג מוזיקה, וייתכן שמעדיפים אחד לכולם. בסופו של דבר מתאפסים על אחד/שניים ורק מקשיבים למוזיקה.
היי עמיר.
מן הסתם לא ציפיתי בהכרח ל"תשובה", בטח לא כזו המגובה במחקרים. רק נקודה למחשבה שסברתי שראוי להציף.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
חלילה מסתלבט. פשוט, לפעמים התחכום קצת בעוכרנו והרגשתי צורך לחזור לשאלות הפשוטות...

היי עמיר.
מן הסתם לא ציפיתי בהכרח ל"תשובה", בטח לא כזו המגובה במחקרים. רק נקודה למחשבה שסברתי שראוי להציף.
יקירי, והנה אנחנו בדיוק סוגרים מעגל. אמרת דמוקרטיה קיבלת דמוקרטיה. יש כאלה שזה פשוט מפריע להם ולא צריך שום מחקר לזה. הקול שלהם, כמו בדמוקרטיה, שווה בדיוק לקול של החוקרים הבכירים, עם מחקר או בלעדיו.
כמו שרן אוהב להציק לי, נדמה לי שהגענו למקום שאי אפשר להתווכח עליו יותר.

• Like
Reactions: gds

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
יקירי, והנה אנחנו בדיוק סוגרים מעגל. אמרת דמוקרטיה קיבלת דמוקרטיה. יש כאלה שזה פשוט מפריע להם ולא צריך שום מחקר לזה. הקול שלהם, כמו בדמוקרטיה, שווה בדיוק לקול של החוקרים הבכירים, עם מחקר או בלעדיו.
כמו שרן אוהב להציק לי, נדמה לי שהגענו למקום שאי אפשר להתווכח עליו יותר.
בכיף. זה תהליך :שתוי:

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
@soler יקר,

התרגיל הזה של להתחיל כל הודעה בטענות (חסרות בסיס) לגופו של אדם, כדי לקעקע את הקרדביליות שלו להציג דעה שאינה לרוחך כבר מיצה את עצמו ולא תורם לדיון. הסברתי בצורה מדויקת וברורה מדוע בטענות הללו אין ולא כלום.

רצוי לנהל דיון ענייני במקום כל פעם לעשות את התרגיל הזה מחדש עם אי אילו שינויים - בהתחלה הטיעון היה זה לא קיים וכשהראתי, עובדתית, שזה כן קיים התחילו כל מני סיפורים שלך תוכיח שאין לך אחות: אנשים לא מכירים, הלוגו לא אומר כלום, זה לא מספיק גדול, אנשים לא יודעים אנגלית, אנשים עיוורי צבעים אז לא יכולים לראות את זה כראוי, כשפותחים את זה בדפדפן באייפון אז קשה לשים לב, לא יידעת את הציבור בהודעה בעמוד הראשי של האתר + באנר מעל כל דף, לא ציינת מספר ח.פ., לא הצגת תעודת התאגדות מרשם החברות ועוד ועוד ועוד.

ברשותך, עכשיו שהוצגו העובדות הסותרות את התרגיל הנלוז הנ״ל, נחזור להצגת העובדות בנוגע הדיון - DIRAC Unison:

1. זו טכנולוגיה/שיטה/כלי/רעיון שפותח עבור תחום הרכב ולא עבור תחום האודיו הביתי. עזוב ביתי - זה לא פותח בכלל עבור שימוש בתוך מבנה, אז איך אתה כל כך בונה על העברה מרכב למבנה ועוד לבית ? מה הבסיס לזה ? תסכים איתי שאם כלי מיועד לשימוש בתוך מבנה לעשות את כל הפיתוח שלו בתוך רכב זה קצת תמוה.

2. עכשיו, כשמנסים לעשות לזה העברה מתחום הרכב לשימוש במבנה, העניין נעוץ בריבוי רמקולים (וכך היה במקור - ניצול הרמקולים והסאב-וופרים ברכב), כלומר אודיו רב ערוצי ולכן אני עדיין לא מצליח להבין את הטענה בפורום דו ערוצי שפתרון רב ערוצי הוא Game Changer למי שעוסק בדו ערוצי. מה יש לי ללכת לעשות רישיון נהיגה לאופנוע כבד אם אני בכלל מחזיק במכונית? כשאני ארצה להחזיק באופנוע כבד אני אלך לעשות רישיון על אופנוע כבד. לכן עדיף להעביר את הדיון הזה לפורום רב ערוצי, שם מקומו.

3. אתה עצמך למעשה מסכים איתי, שאין ברשותך שום מידע קונקרטי וטכני ושכל מה שיש זה מה שאנשים (ולא רבים) אומרים וזאת, כאשר בד בבד אתה טוען שמדובר ב-Game Changer שיגרום לכך שכל המערכות האחרות ילכו לארכיון. מציע לך לעשות Google קצר על Dirac Unison - מה שאתה תמצא מהחודש האחרון זה: אייטמים של Gene, לינק לפורום הזה, ומילה או שתיים בפורום אחר. איפה זה ואיפה כל התעשיה? אהה וכן, הרבה הרבה לינקים על Volvo. נראה לי C90 ?

4. בעיה מובנית בסיפור הזה שנקרא Dirac היא שלמי שפיתח את הכלי הזה אין שום שליטה על היישום בפועל, מכיוון שהוא מוכר כלי שיצרן אחר צריך להטמיע במוצר שלו. זו אפילו לא פלטפורמה אלא ממש plug-in (אגב, Dirac עצמם מוכרים את זה כ-plug-in בפורמט VST שניתן להריץ על מחשב). במידה והם היו לוקחים את הכלי הזה ובונים סביבו מוצר פיזי, ולא רק קניין רוחני אז היתה להם שליטה על התוצאות בפועל.

העניין הוא שזה לא המצב - מדובר פה בקניין רוחני שזמין לרכישה עבור כל יצרן פרוססורים ורסיברים למניהם ומהרגע שבוצעה הרכישה אין למפתח שום בקרת איכות על המימוש ועל התוצאה, שבמוצרים ביתיים (למעט Datasat ו-Theta, מוצרים שאין לי ומעולם לא היה לי שיוך עסקי איתם או אינטרס בהם/בהצלחתם) סובלת קשות וזו ידידי אינה פרשנות, אלא עובדה מדעית.

לכן אני לא מבין איך אפשר לקרוא לכלי הזה Game Changer, כשהוא אפילו לא מתיימר להיות מיועד לקהל המשתתף בדיון הזה בפורום דו ערוצי וכשהוא נשען על פלטפורמה בעייתית.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
1. זו טכנולוגיה/שיטה/כלי/רעיון שפותח עבור תחום הרכב ולא עבור תחום האודיו הביתי. עזוב ביתי - זה לא פותח בכלל עבור שימוש בתוך מבנה, אז איך אתה כל כך בונה על העברה מרכב למבנה ועוד לבית ? מה הבסיס לזה ?

ציטוט מהאתר של דיראק :

Dirac Unison sound optimization technology sets the bar for automotive and high performance audio manufacturers seeking to deliver a lifelike listening experience to consumers.

Uppsala, Sweden – Audio technology provider Dirac today announced the unveiling of Dirac Unison, a highly advanced sound optimization technology for automotive applications as well as high performance audio and home theater systems. Beyond the boundaries of traditional digital room correction and passive room treatment, Dirac Unison precisely unites the output of the speakers in a way that will astonish listeners in any environment.

שווב אתה טועה ובעיקר מטעה.

2. עכשיו, כשמנסים לעשות לזה העברה מתחום הרכב לשימוש במבנה, העניין נעוץ בריבוי רמקולים (וכך היה במקור - ניצול הרמקולים והסאב-וופרים ברכב), כלומר אודיו רב ערוצי ולכן אני עדיין לא מצליח להבין את הטענה בפורום דו ערוצי שפתרון רב ערוצי הוא Game Changer למי שעוסק בדו ערוצי. מה יש לי ללכת לעשות רישיון נהיגה לאופנוע כבד אם אני בכלל מחזיק במכונית? כשאני ארצה להחזיק באופנוע כבד אני אלך לעשות רישיון על אופנוע כבד. לכן עדיף להעביר את הדיון הזה לפורום רב ערוצי, שם מקומו.

הסברתי כבר - אך אני מכבד את זכותך להתעלם.עולם חופשי.

3. אתה עצמך למעשה מסכים איתי, שאין ברשותך שום מידע קונקרטי וטכני ושכל מה שיש זה מה שאנשים (ולא רבים) אומרים וזאת, כאשר בד בבד אתה טוען שמדובר ב-Game Changer שיגרום לכך שכל המערכות האחרות ילכו לארכיון. מציע לך לעשות Google קצר על Dirac Unison - מה שאתה תמצא זה: אייטמים של Gene, לינק לפורום הזה, ומילה או שתיים בפורום אחר. איפה זה ואיפה כל התעשיה? אהה וכן, הרבה הרבה לינקים על Volvo. נראה לי C90 ?

מידע טכני יש אין סוף- אם תרצה תקבל לינקים.אני פה.
היו גם הדגמות אמיתיות בישומים ביתיים בתערוכת CES- אם תרצה לינקים לזה גם תקבל.
זה שתרשום כל רגע "וולוו" לא ישנה את ההיסטוריה ובטח לא את העתיד.
העולם הוא גדול ופתוח היום - יש המון אנשים עם מידע מאוד קונקרטי .אתה פשוט לא חשוף אליהם ויש כאלה שכן.
הסיבה הטכנית שזה יצא קודם לתחום הרכב - היא פשוטה.מאוד קל להטמיע את זה שם - מהנדס מכייל רכב אחד וזה תקף לכל פס היצור.
להביא לסביבה ביתית מוצר כל כך מתקדם וגמיש - שלא יצריך מכייל על חלל כל פעם מחדש .זה כבר מורכב וכעת זה כבר מאחוריהם.

4. בעיה מובנית בסיפור הזה שנקרא Dirac הוא שלמי שפיתח את הכלי הזה אין שום שליטה על היישום בפועל, מכיוון שהוא מוכר כלי שיצרן אחר צריך להטמיע במוצר שלו. זו אפילו לא פלטפורמה אלא ממש plug-in (אגב, Dirac עצמם מוכרים את זה כ-plug-in בפורמט VST שניתן להריץ על מחשב). במידה והם היו לוקחים את הכלי הזה ובונים סביבו מוצר פיזי, ולא רק קניין רוחני אז היתה להם שליטה על התוצאות בפועל.

העניין הוא שזה לא המצב - מדובר פה בקניין רוחני שזמין לרכישה עבור כל יצרן פרוססורים ורסיברים למניהם ומהרגע שבוצעה הרכישה אין למפתח שום בקרת איכות על המימוש ועל התוצאה, שבמוצרים ביתיים (פרט ל-Datasat ו-Theta) סובלת קשות וזו ידידי אינה פרשנות, אלא עובדה מדעית.
כל חברה אכן רוכשת את הכלי .
אך ההטמעות ויכולות הכיול ,קינפוג ואופטימזיציה שונות מאוד.
מעניין שבחרת לציין שתי חברות כיציבות מאוד בישום אך אלו לא ממש נמכרות במדינת ישראל.
אין שום בעיה עם STORM AUDUIO,יקירי - הם עובדים יופי ולראיה STORM גם מייצרת לחברות גדולות אחרות. לדוגמא חברה קטנה בשם FOCAL.
אם תמשיך להכפיש ולא לדבר טכנית - אוכל לעשות את אותו דבר, אבל מדוע אנו צריכים לרדת לרמה הזו ואיך זה משרת הקוראים?
נסה להיות מעל האינטרסים המסחריים.זה גם יתפרש כאמין יותר.
עדיין מדובר בחברת ה RC הגדולה בעולם, הנמכרת BY FAR יותר מכל מערכת אחרת והמייצרת פלטופרמות כיול לכל סביבה אפשרית.אין לה רק מערכת כיול אחת .יש פה המון R&D והוא לא מורכב מצוות עם הכשרה בתחום הקוסמטיקה.

לכן אני לא מבין איך אפשר לקרוא לכלי הזה Game Changer, כשהוא אפילו לא מתיימר להיות מיועד לקהל המשתתף בדיון הזה בפורום דו ערוצי.

אני חושב שאתה מבין היטב .

soler

אוהב את התחום
מעורבות
129
נקודות
43

MarioMan

כל דבר שאכתוב לך כבר נאמר, ומכיון שאני מאד מודע לסיטואציה, אני לא מוצא טעם למחזר את עצמי, לכן אסכם בקצרה :

1. יש לך רטוריקה מאד נמוכה, טיעונים חלשים שאין בהם ממש. אתה כנראה מאמין שאם תחזור על משהו מספיק פעמים אז אנשים יתפסו אותו כאמת - אני מעריך שאתה פונה לקהל הלא נכון.

2. כשאין לך משהו טוב משלך אתה מעדיף לנסות להקטין את האחר.

3. אתה עושה נזק לאמינות שלך, למקצועיות שלך, לקולגיאליות (שלא ממש יש לך), לתחום ובסופו של דבר גם למותג שלך - חבל שאתה לא מבין את זה.. אולי אחרים יעשו עבודה יותר טובה בלהסביר לך את זה..

רק אעיר לגבי סעיף 3, בו אתה טוען שאני מסכים איתך- אני ממש לא !
יש גם הרבה דברים שאני יודע אבל לא ממש יכול לחלוק עם הכלל.. אבל אל דאגה - הכל יתברר בתקוה מאד בקרוב ונראה מה מהתפישות שלנו יותר נכונה, כלומר GAME CHANGER או גימיק שקרי.

גם אין לי עניין להגן/לפאר על מותג כזה או אחר, אני לא מקבל תשלום על כך - בשביל זה יש את היבואן/יצרן

מניח גם שאתה אדם שאוהב לומר/לכתוב את המילה האחרונה, אז בבקשה..

מאחל לך בריאות.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

כל דבר שאכתוב לך כבר נאמר, אני לא מוצא טעם למחזר את עצמי, לכן אסכם בקצרה :

1. יש לך רטוריקה מאד נמוכה, טיעונים חלשים שאין בהם ממש. אתה כנראה מאמין שאם תחזור על משהו מספיק פעמים אז אנשים יתפסו אותו כאמת - אני מעריך שאתה פונה לקהל הלא נכון.

2. כשאין לך משהו טוב משלך אתה מעדיף לנסות להקטין את האחר.

3. אתה עושה נזק לאמינות שלך, למקצועיות שלך, לקולגיאליות (שלא ממש יש לך), לתחום ובסופו של דבר גם למותג שלך - חבל שאתה לא מבין את זה.. אולי אחרים יעשו עבודה יותר טובה בלהסביר לך את זה..

רק אעיר לגבי סעיף 3, בו אתה טוען שאני מסכים איתך- אני ממש לא !
יש גם הרבה דברים שאני יודע אבל לא ממש יכול לחלוק עם הכלל.. אבל אל דאגה - הכל יתברר בתקוה מאד בקרוב ונראה מה מהתפישות שלנו יותר נכונה, כלומר GAME CHANGER או גימיק שקרי.

מניח גם שאתה אדם שאוהב לומר/לכתוב את המילה האחרונה, אז בבקשה..

מאחל לך בריאות.
אפשר להגיד את המילה הכמעט אחרונה?
ל- MarioMan יש דווקא רטוריקה גבוהה.
וקנאת סופרים תרבה חכמה.

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
Dirac Unison sound optimization technology sets the bar for automotive and high performance audio manufacturers

א. זה כותרת של PR משנת 2014.
ב. הכותרת מתייחסת קודם כל לתחום הרכב.

יתר על כן:
advanced sound optimization technology for automotive applications as well as high performance audio and home theater systems.

כלומר: זה מיועד עבור רכב ואפשר להשתמש בזה גם עבור שימושים אחרים, או לפחות ככה הם טענו. בפועל, עד רגע זה המערכת היא רק לרכב.
שוב, מדובר בידיעה מ-2014. עברו כמעט 8 וחצי שנים מאז. 8 וחצי שנים שיצרן עובד על להעביר מוצר מתחום הרכב לתחום הביתי. 8 וחצי שנים זה מה שהם עושים במקום להשקיע במחקר ופיתוח של פתרונות ייעודיים לתחום הביתי. וואללה, אני לא מתחבר לזה.

עכשיו, לגבי הסיפור עם ה-Dirac בכלל והקונסטלציה שבה זה ממומש בתעשיה:

1. לא טענתי שמוצר כלשהו אינו יציב. לא המילה ולא השורש יצאו מהמקלדת שלי אפילו פעם אחת.
2. הנושא בכלל קשור ל-Data Integrity - בתחום הביתי, כל היצרנים המטמיעים את Dirac ברסיברים ובפרוססורים שלהם למעט ה-2 שהזכרתי, עושים זאת כאשר כל ה-pipeline הוא ב-48khz. לסרטים זה סבבה לגמרי. אבל, שוב, אנחנו בפורום דו ערוצי וכאן יש בעיה.

הבעיה היא שתוכן ה-High-Res היקר שלנו מגיע ביותר מזה (בסטרימינג מדובר על 96khz / 192khz וב-SACD שהומרו ל-PCM הקצבים אחרים) ואז, כשנדרש להחיל עליו את ה-Dirac הוא אוטומטית עובר Downsampling ל-48khz.

אז וואללה, פתרת בעיה אחת אבל הרסת משהו אחר חשוב ביותר. ברגע שהמידע הזה הלך לאיבוד - אין לך איך להחזיר את זה.

הפרקטיקה הזו עומדת בסתירה גמורה ומוחלטת לכל הרעיון לפיו אנחנו מנסים לנטרל/להתמודד עם השפעת החדר על המערכת שלנו, כדי שנוכל להפיק את המקסימום מהתוכן שלנו (לא נכנס לסוגיית מהו מקור, איכות הקלטה, מאסטרינג ומיקסינג שונים וכד׳ אלא עוסק נטו בסוגיית המידע).

ולך, @soler ידידי,

רואים שאתה מאוד נסער שאחרים לא חושבים כמוך וזה בסדר גמור זו זכותך, אבל תאכלס צריך להעמיד את העובדות על דיוקן גם אם הן לא מוצאות חן בעיניך , או לא משרתות את האג'נדה שלך ואחרים.

אז קודם גם לא קראתי ליוניסון גימיק שקרי, למה לשקר או להמציא דברים, זה מוסיף לאמינות שלך? עוד פעם התרגיל הזה?

שנית, בסך הכל ציינתי עובדות יבשות.
מדובר במערכת ישנה שתוכננה לתחום הרכב.
מדובר במערכת שמנסים ללא הצלחה כבר עשור להביא אותה לתחום הקולנוע הביתי ולא מצליחים.
מדובר במערכת שאין לה שום קשר לסטריאו אלא רק לקולנוע כי דורשת המוןןן רמקולים
ולכן הדיון עליה לא צריך להיות כאן בכלל.

ואולי היא תהיה מדהימה ואולי לא, הלוואי וכן, תחרות זה תמיד דבר טוב.

רק שזה לא יזיק לספר את כל העובדות ולדייק בהן בלי להשתולל ולרדת לרמה מאוד נמוכה.

נערך לאחרונה ב:

RB68

חבר משקיען
מעורבות
478
נקודות
63
@soler יקר,

התרגיל הזה של להתחיל כל הודעה בטענות (חסרות בסיס) לגופו של אדם, כדי לקעקע את הקרדביליות שלו להציג דעה שאינה לרוחך כבר מיצה את עצמו ולא תורם לדיון. הסברתי בצורה מדויקת וברורה מדוע בטענות הללו אין ולא כלום.

רצוי לנהל דיון ענייני במקום כל פעם לעשות את התרגיל הזה מחדש עם אי אילו שינויים - בהתחלה הטיעון היה זה לא קיים וכשהראתי, עובדתית, שזה כן קיים התחילו כל מני סיפורים שלך תוכיח שאין לך אחות: אנשים לא מכירים, הלוגו לא אומר כלום, זה לא מספיק גדול, אנשים לא יודעים אנגלית, אנשים עיוורי צבעים אז לא יכולים לראות את זה כראוי, כשפותחים את זה בדפדפן באייפון אז קשה לשים לב, לא יידעת את הציבור בהודעה בעמוד הראשי של האתר + באנר מעל כל דף, לא ציינת מספר ח.פ., לא הצגת תעודת התאגדות מרשם החברות ועוד ועוד ועוד.

ברשותך, עכשיו שהוצגו העובדות הסותרות את התרגיל הנלוז הנ״ל, נחזור להצגת העובדות בנוגע הדיון - DIRAC Unison:

1. זו טכנולוגיה/שיטה/כלי/רעיון שפותח עבור תחום הרכב ולא עבור תחום האודיו הביתי. עזוב ביתי - זה לא פותח בכלל עבור שימוש בתוך מבנה, אז איך אתה כל כך בונה על העברה מרכב למבנה ועוד לבית ? מה הבסיס לזה ? תסכים איתי שאם כלי מיועד לשימוש בתוך מבנה לעשות את כל הפיתוח שלו בתוך רכב זה קצת תמוה.

3. אתה עצמך למעשה מסכים איתי, שאין ברשותך שום מידע קונקרטי וטכני ושכל מה שיש זה מה שאנשים (ולא רבים) אומרים וזאת, כאשר בד בבד אתה טוען שמדובר ב-Game Changer שיגרום לכך שכל המערכות האחרות ילכו לארכיון. מציע לך לעשות Google קצר על Dirac Unison - מה שאתה תמצא מהחודש האחרון זה: אייטמים של Gene, לינק לפורום הזה, ומילה או שתיים בפורום אחר. איפה זה ואיפה כל התעשיה? אהה וכן, הרבה הרבה לינקים על Volvo. נראה לי C90 ?

4. בעיה מובנית בסיפור הזה שנקרא Dirac היא שלמי שפיתח את הכלי הזה אין שום שליטה על היישום בפועל, מכיוון שהוא מוכר כלי שיצרן אחר צריך להטמיע במוצר שלו. זו אפילו לא פלטפורמה אלא ממש plug-in (אגב, Dirac עצמם מוכרים את זה כ-plug-in בפורמט VST שניתן להריץ על מחשב). במידה והם היו לוקחים את הכלי הזה ובונים סביבו מוצר פיזי, ולא רק קניין רוחני אז היתה להם שליטה על התוצאות בפועל.

העניין הוא שזה לא המצב - מדובר פה בקניין רוחני שזמין לרכישה עבור כל יצרן פרוססורים ורסיברים למניהם ומהרגע שבוצעה הרכישה אין למפתח שום בקרת איכות על המימוש ועל התוצאה, שבמוצרים ביתיים (למעט Datasat ו-Theta, מוצרים שאין לי ומעולם לא היה לי שיוך עסקי איתם או אינטרס בהם/בהצלחתם) סובלת קשות וזו ידידי אינה פרשנות, אלא עובדה מדעית.

לכן אני לא מבין איך אפשר לקרוא לכלי הזה Game Changer, כשהוא אפילו לא מתיימר להיות מיועד לקהל המשתתף בדיון הזה בפורום דו ערוצי וכשהוא נשען על פלטפורמה בעייתית.
Mario,
קצת מפריע לי מה שאתה עושה פה. בכמה מישורים. לא הייתי מתלהם עד כדי לקרוא לזה "בעייה אתית חמורה" אלא יותר עניין של התנהגות "לא ג'נטלמנית". מה שהגויים יכנו היעדר professional courtesy.

מה חורה לך כל כך השימוש במילים גיים צ'יינג'ר? יש הקשר לשימוש הזה - המוצר עוד לא שוחרר, ממילא ברור שחובת ההוכחה על דיראק ומשווקיה. כמו עם כל מוצר. הכינוי משקף התלהבות של בעלי עניין ברמות שונות - מסחריים, לקוחות בהווה, לקוחות פוטנציאלים וכד'. בשום שלב או מקרה הדיבור על היכולות החדשות לא התיימר לקבוע מסמרות. לפחות כך אני קראתי את זה.

אני חושב שכעוסק בתחום ובעל אינטרס (שזה לגיטימי וסבבה כמובן), אתה מחוייב להתנהלות שאינה סימטרית: מותר ומצופה ממך לשבח את מרכולתך, אתה צריך להיות זהיר שבעתיים בכל האמור להטלת דופי במרכולתם של אחרים - את זה תשאיר במטוטא לקוראים או לכוחות השוק. זה די בסיסי. אני לא מתיימר לנתח אותך, אבל אם מציק לך הקרדיט שניתן פה לדן, אתה יותר ממוזמן לנהוג כמוהו, להצטרף לדיונים הרבה לפני שהם מזמנים רגעים של "מסרים שיווקים", להעשיר את כולם בידע שלך. במילים אחרות - תרביץ קצת עבודה "pro bono" - לאורך זמן זה משתלם.

לטעמי מה שרשמתי למעלה די בו אבל במידה שלא: אתה מעלה טיעונים פסיאודו-טכנים שאינם מבוססים באמת, או למצער - מציג ספקולציות כעובדות. דוגמאות? בקלות:
נניח שזה הגיע מ"עולם הרכב" - אז מה? זה אומר משהו על אי התאמתה לחדרים? הסיטואציה ברכב לא מורכבת? אתה יודע מה השתנה באלגוריתם או בקוד? כל יום נולדים סטארט-אפים ש"מעתיקים" יכולת טכנולוגית מעולם תוכן אחד למשנהו, גם כאשר המרחק בניהם גדול והם עושים את זה בברכת המשקיעים - זה נחשב דווקא ל"storytelling" משכנע. נדמה שתקעת את זה פה רק כדי "להוריד" לאודיופילים (שלכאורה בזים לתחום האודיו לרכב).

"גיל" התוכנה? שוב - אז מה? זה תוכנה, היא יכולה להתעדכן, יש לה מחזור חיים והוא יכול להיות ארוך. מה אנחנו יכולים להקיש מזה - בלי ידע אינטימי על הפיתוח שלה - כנראה ששום דבר. מה גם שיש פה חברה שבנתיים פועלת בשוק ונחשבת לקומפיטנטית בעיני רבים.

"לא פלטפורמה" - "רק IP" - נו, וזה לא מודל לגיטימי? יש לו יתרונות וחסרונות כמו למודלים אחרים. מעבר לזה שזה לא רק IP, יש גם אלגוריתם (שלא כולו מקופל בפטנטים) וקוד, וSDK, ורפרנס דיזיין ולך תדע (אולי אתה יודע, אני לא) מה עוד.

אחרון חביב בטיעונים שלך הוא עניין הסראונד. האמת, פה יש מרכיב עובדתי אבל גם אותו רתמת לצרכיך: נכון, יש פה תנאי סף למימוש הmimo - ריבוי רמקולים והגברות. אכן אתגר תשתיתי מסויים אבל לא אתה תקבע אם זה מתאים או לא לפורום, ביחוד שאתה מוציא מהקשרו את עניין הדו-ערוצי המבוסס על ריבוי רמקולים - אתה קורא לו "סראונד" ונדמה שזה במטרה להקטין. עוד כדאי לומר - אנשים פה אולי "דו ערוציים" אבל משקיעים הרבה - מי שמך להחליט איך הם יחלקו את עוגת ההוצאה בעתיד, אולי זה יכלול ריבוי רמקולים (ואולי לא, כמובן).

הכתיבה שלך דווקא מעידה על ידע מסויים, חראם השימוש שאתה עושה בו.
עוד יותר חבל - השירשור כמו שהוא, בלי שום התערבות מצדך - לגמרי עלה בקנה אחד עם האינטרס המסחרי שלך. מה בער לך להתערב ולקלקל? אתה מיצג מותגים פנטסטיים - בשביל מה זה היה טוב?
רועי

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

יתר על כן:

כלומר: זה מיועד עבור רכב ואפשר להשתמש בזה גם עבור שימושים אחרים, או לפחות ככה הם טענו. בפועל, עד רגע זה המערכת היא רק לרכב.
שוב, מדובר בידיעה מ-2014. עברו כמעט 8 וחצי שנים מאז. 8 וחצי שנים שיצרן עובד על להעביר מוצר מתחום הרכב לתחום הביתי. 8 וחצי שנים זה מה שהם עושים במקום להשקיע במחקר ופיתוח של פתרונות ייעודיים לתחום הביתי. וואללה, אני לא מתחבר לזה.

1. לא טענתי שמוצר כלשהו אינו יציב. לא המילה ולא השורש יצאו מהמקלדת שלי אפילו פעם אחת.
2. הנושא בכלל קשור ל-Data Integrity - בתחום הביתי, כל היצרנים המטמיעים את Dirac ברסיברים ובפרוססורים שלהם למעט ה-2 שהזכרתי, עושים זאת כאשר כל ה-pipeline הוא ב-48khz. לסרטים זה סבבה לגמרי. אבל, שוב, אנחנו בפורום דו ערוצי וכאן יש בעיה.

הבעיה היא שתוכן ה-High-Res היקר שלנו מגיע ביותר מזה (בסטרימינג מדובר על 96khz / 192khz וב-SACD שהומרו ל-PCM הקצבים אחרים) ואז, כשנדרש להחיל עליו את ה-Dirac הוא אוטומטית עובר Downsampling ל-48khz.

אז וואללה, פתרת בעיה אחת אבל הרסת משהו אחר חשוב ביותר. ברגע שהמידע הזה הלך לאיבוד - אין לך איך להחזיר את זה.

הפרקטיקה הזו עומדת בסתירה גמורה ומוחלטת לכל הרעיון לפיו אנחנו מנסים לנטרל/להתמודד עם השפעת החדר על המערכת שלנו, כדי שנוכל להפיק את המקסימום מהתוכן שלנו (לא נכנס לסוגיית מהו מקור, איכות הקלטה, מאסטרינג ומיקסינג שונים וכד׳ אלא עוסק נטו בסוגיית המידע).

ולך, @soler ידידי,

רואים שאתה מאוד נסער שאחרים לא חושבים כמוך וזה בסדר גמור זו זכותך, אבל תאכלס צריך להעמיד את העובדות על דיוקן גם אם הן לא מוצאות חן בעיניך , או לא משרתות את האג'נדה שלך ואחרים.

אז קודם גם לא קראתי ליוניסון גימיק שקרי, למה לשקר או להמציא דברים, זה מוסיף לאמינות שלך? עוד פעם התרגיל הזה?

מדובר במערכת שמנסים ללא הצלחה כבר עשור להביא אותה לתחום הקולנוע הביתי ולא מצליחים.

רק הערה טכנית בלי להכנס לויכוח כאן
אולי אחד למליון יבחין בין 192 ל 44
ואני מדבר על אותה הפקה
ניסוי מאד פשוט
קח דאק 192 ותחליף בתוכנה שאתה משתמש איתו ל 44. אין כמעט אוזן שתבחין

MarioMan

אוהב את התחום
מעורבות
45
נקודות
28
@RB68 היי רועי היקר,

תודה על התייחסותך הארוכה והמפורטת לאורך הדיון בכלל ולתגובה הנ״ל בפרט.

לא חורה לי דבר, אך יש הבדל ברור בין מצב בו משתמש מאדיר את המוצר שרכש, שזה לגיטימי לגמרי ורצוי, שכן אנשים רוכשים מוצרים כדי בסוף להיות מרוצים מהם, אל מול ציון העובדה (שהיא כמובן איננה עובדה) שוב ושוב ושוב שהתעשיה תשתנה וכל המתחרים ילכו לארכיון ולצפות לדממה. סה״כ אנחנו בדיון.

אני בהחלט מסכים עם עמדתך לגבי היעדר הסימטריות, מה מותר ומה אסור וגם פועל לפיה - ככל שזכרוני אינו בוגד בי, מעולם לא האדרתי מוצר שיש לי אינטרס בו וגם לא זכור לי שהצגתי מוצר כלשהו באופן שלילי. לעניין זה אני חוזר על דבריי - DIRAC, בהקשר של סביבת הדיון שלנו הוא אינו מוצר בפני עצמו. אם זה היה שיח בין יצרנים אז כן, זה מוצר. בנוסף, אין מניעה שאותו כלי/פיצ׳ר (DIRAC) גם יגיע בעתיד למוצר כזה או אחר שכן יהיה לי אינטרס בו.

יתר על כן, היה בטוח שלא מציק לי הקרדיט שניתן למאן דהוא, בטח שבטח אם הרוויח זאת ביושר. מנגד, הניסיון של משתתפים בדיון לקעקע מי שמציג דעה שלא לרוחם תוך הצגת האשמות חריפות שפעם אחר פעם מוכחות כלא נכונות בהחלט מתיישר עם התנהגות לא לגיטימית, ככה ששאלת האתיקה היא בהחלט במקום, אך לא מתחילה אצלי.

בעניין ה״לא פלטפורמה״ - זה מודל לגיטימי לגמרי וכפי שכתבת יש לו יתרונות ויש לו חסרונות, אני מסכים איתך במאת האחוזים והצגתי היבט שלדעתי הוא מרכזי, שבוודאי לא הוצג לצד אי אילו יתרונות כי אלו ישנם וברורים מאליהם - הרי אין מחלוקת על כך שיש בכלי של חברת DIRAC תועלת לסאונד, אך אין בכך בכדי לשלול את הצורך להקפדה על יישום מוצלח.

בכל אופן, נראה לי שבשלב זה הדעות והנתונים הוצגו באופן סימטרי, כך שכל אחד זכאי, יכול ומסוגל לעשות את הבחירות שלו וההחלטות שלו.

שבת שלום

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
Dirac Live זה מוצר. עבדתי עם גרסה 1,2 ו-3.
הייתי בקבוצות בטא שלהם עם צוות QA
זה מוצר (תוכנה),
יש גם Processor אגב בגרסה 3 לא רק VST
לדעתי מוצר מצוין

לגבי Unison אין לי שמץ מה זה, רק משיחות עם דן נגר

אהה, ויש לי וולוו עם Dirac

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113

יתר על כן:

ולך, @soler ידידי,

בנינו, אני מבין שכל הטיעונים הטכניים שלך מסתכמים ב:

"מערכת לרכב" - מה שהוסבר לך שוב ושוב - ואף כתוב חד וחלק - גם וגם .אתה בחוא להתעלם - זכותך המלאה.

8 וחצי שנים שיצרן עובד על להעביר מוצר מתחום הרכב לתחום הביתי. 8 וחצי שנים זה מה שהם עושים במקום להשקיע במחקר ופיתוח של פתרונות ייעודיים לתחום הביתי. וואללה, אני לא מתחבר לזה.

גם אני לא הייתי מתחבר אם זו הייתה האמת.
אני כבר לא יודע אם אתה באמת לא יודע או פשוט סתם רושם כדי לתת טייטל.
כל הזמן היא מתעדכנת ומשתפרת - DIRAC LIVE 3 - כבר מזמן פה ומה לגבי DLBC ? שמעת על זה ?

אם באמת אין הצלחה להביא אותה לסביבה ביתית - אז על מה הלחץ ? זה לא הולך להתרחש מימלא ולצמד המילים GAME CHANGER - לא אמורה להיות השפעה כזו עזה עד כדי כך שתגרור אותך לויכוח כזה סוער תוך כדי השמצת מוצרים אחרים.תהיה רגוע.

מה שמשאיר אותנו במקום - של שיטה זהה - כאשר מי שעומד מאחורי ההגה הוא היתרון או החסרון.זה שיש מטוס בחניה ואין טייס - זה לא עוזר.
בדור החדש - אם יהיה כזה - יש כבר טייס אוטמטי .

באשר ל DATA INTEGRITY - אתה מבין שזה לא ממש משנה כן ?

המוצר המצוין שלך(לא בציניות) עובד ב-24/96 -- הזכרת 192 הייתה מטעה -- אבל גם 24/96 וגם 24/48 רחוקים מתחום השמע, וההבדלים ביניהם הם שברי dB, וזניחים יחסית לגמרי ביחס לשיפור באיכות הפיתרון. לתת לזה כותרת של data integrity סתם מנפח את משמעות ההבדלים.

ובאמת היה נחמד אם גם היית משתתף בדיונים .

מאחל לך המון הצלחה בהמשך הדרך - חובת ההוכחה היא רק עלינו וזה מה שכיף.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
Dirac Live זה מוצר. עבדתי עם גרסה 1,2 ו-3.
הייתי בקבוצות בטא שלהם עם צוות QA
זה מוצר (תוכנה),
יש גם Processor אגב בגרסה 3 לא רק VST
לדעתי מוצר מצוין

לגבי Unison אין לי שמץ מה זה, רק משיחות עם דן נגר

אהה, ויש לי וולוו עם Dirac
לא מבין על מה אתם מתווכחים בלהט ,המוצר (דיראק)עובד מצויין בחדרים , היה להם קצת באגים בהתחלה שנתקלנו בהם אני ומיכאל שאפשר היה רק לשמוע בחדר גדול ומערכת סופר מפותחת (מיכאל קורא לחדר שלי זכוכית מגדלת ) ,
לדעתי הכל לגיטימי כל עוד עובד בדו ערוצי ,גם אם עובד בוולוו,
לא אוהב לראות הויכוח פה בין בעלי מקצוע ,מה עוד שלא מבין חלק ניכר מהכתוב בגלל שאין לי הכשרה בכוון , אבל איך צריך להשמע דו ערוצי מבין ועוד איך, בינתיים כפי שאני רואה - דן נגר רק העלה הרמה פה , יודע בדיוק מה הוא עושה ותורם לקהילה , אז כל הזעם שמופנה אליו ולמוצרים שלו אין שום כיסוי אמיתי למעט צרות עין , דן הצליח לעזור לכמה אודיופילים בעלי מערכות מטורפות , אז תרגעו !!!!!!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
להודות על האמת ,
למרות שיש לי דיראק ,אני בכלל משתמש לכיול בליינגדורף ארכאולוגי שנותן לי בדיוק את מה שאני צריך כרגע עם אקוסטיקה פשוטה פסיבית ,אבל אני יודע לפחות מה אני רוצה לקבל , שבוע הבא מעמיד מערכת ענקית אחרי שידרוג של הקרוס , ואז נחשו למי אקרא לעזור לי לכייל ?
ובכן זה רק מיכאל 123 ודן נגר ,כל השאר לא רלוונטים בשבילי (גם רן מויאל ישתתף מחוסר ברירה ) ,אבל בסופו של דבר ביננו צריך קצת מזל בחדר יותר מאשר תיקון כבד במוצרים שאתם מדברים עליהם .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש כאן המון אנשים בעלי רקע טכני ויכולת כתיבה יוצאת דופן (אבל לא מובנת ) ,אבל לא מבין למה להעכיר את האווירה כאן ,מיותר!!!!

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור