אנלוג SRA ומה שבינהם ...

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
זה visual grading par excellence !!
מעניין כיצד אפשר לדעת שפגמי שטח התקליט לא משפיעים על צליל - בלי לשמוע?
אגב מעניין מי המוכרים שמוכנים להקשיב לתקליטים תמורת העשר יורו שלך??
אני בכל אופן לא מתנדב
כשעייפתי לקבל זבל המדורג כ-NM, התחלתי לבקש לשמוע. לא ברור לי מאיפה הדעה השטותית שלתקליט חייבים להיות פצפוצים או רעשי רקע - זה ממש לא נכון! יש לך קונים שמוכנים לשמוע מוסיקה על רקע רעש המדורה? שיהיה להם (ולך) לבריאות. אני לא בין אלה (אם לא מדובר ביצירה שאני מאד רוצה - ואין לי אותה בשום גרסה אחרת; יש לי אולי 10 תקליטים כאלה). וכפי שאתה מנחש, אינני מתכוון לחשוף את המוכרים שלי.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
פגמים על משטח התקליט כן משפיעים על הצליל , מי אמר שלא??

NM מבחינתי הוא תקליט חדש שלא ראה מחט Unplayed ( וגם ללא דפקטים כמו למשל תקליטי
קולומביה גרמניים-כמעט בכל אלה שנתקלתי בהם יש בועות bubble ,אלו כמובן בלתי שמיעים גם כחדשים
או בקיצור אשפה)

כאמור רעשי רקע גם בתקליטים במצב חדש ( כבר בתהליך הpressing) אני מתכוון לתקליטים קלאסים
משנות השישים+ ( RCA היו מודעים לכך ועל חלק מהעטיפות רשמו: Miracle surface אבל לא היה בזה ממש)

איזה תקליטים אתה רוכש?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
paper scuffs לא תמיד משפיעים על הצליל, כמו גם חלק מ- hair scratches. קשה למצוא תקליטים משנות 50-60 במצב אידיאלי לחלוטין, לכן אם הדפקטים מהסוג הנ"ל בלתי שמיעים – התקליט מספק אותי.

אני מודע שגם לתקליטי Mint יכולים להיות לא מעט פצפוצים, במיוחד לאלה שהודפסו בסוף שנות ה-70 – תחילת שנות ה-80, כנראה בגלל השימוש בוויניל ממוחזר; משתדל לא לקנות הדפסות אלה.

אני רוכש תקליטי ג'אז (רובם reissues משנות 60 – 70), רוק קלאסי, מוסיקה קלה. תקליטים קלאסיים כמעט ואין אצל המוכרים שלי, נסיונות לקנות אצל מוכרים אחרים הביאו אחוז מאד גבוה של תקליטי VG (שהוכרזו NM), לכן הפסקתי לקנות תקליטים אלה: לא מסוגל לשמוע מוסיקה קלאסית עם פצפוצים או רשרושים ברקע, הם מוציאים אותי מהריכוז.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
paper scuffs

אני רוכש תקליטי ג'אז (רובם reissues משנות 60 – 70), רוק קלאסי, מוסיקה קלה. תקליטים קלאסיים כמעט ואין אצל המוכרים שלי, נסיונות לקנות אצל מוכרים אחרים הביאו אחוז מאד גבוה של תקליטי VG (שהוכרזו NM), לכן הפסקתי לקנות תקליטים אלה: לא מסוגל לשמוע מוסיקה קלאסית עם פצפוצים או רשרושים ברקע, הם מוציאים אותי מהריכוז.

אהה עכשיו יותר ברור, אני לא מוכר אלבומי ג'אז באיביי, ( יש לי כמה כאלה למכירה בבית)
תקליטי VG הם אשפה לכל דבר ועניין לא מבין איך יש כאלה שמעזים לקרוא להם NM

לפני מס ימים מכרתי את זה:

http://www.ebay.com/itm/112000298528?ssPageName=STRK:MESOX:IT&_trksid=p3984.m1559.l2649

תקליט שממש רואים שלא ראה חחט..

גם אני לא מסוגל לשמוע מוסיקה ק' עם רעשי רקע לכן עשיתי הסבה לדיגיטל
והינה יש גם הכנסה צדדית, מה רע?

אגב אני לא מנקה שום תקליט , מקסימום עושה פו וזהו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
shlomom, מאוד מעניין מה שכתבת ומה שהפנית אליו. תודה! (ורד):בעד:

רכשתי מיקרוסקופ דיגיטלי ב $80
המקור שהפנית אליו מדובר על מיקרוסקופ בעלות $249 + חצובה/מעמד למיקרוסקופ בעלות $40.

איזה מיקרוסקופ ואיזו חצובה רכשת? אפשר בבקשה לינקים?

1. חסר משמעות (והיגיון) לקנות תקליטים שהודפסו לא מהמקור האנלוגי. אלא אם הטקס הזה עושה לכם משהו (לי לא).
2. תקליטים שבאמת הודפסו מהמקור האנלוגי יקרים מאוד ולא זמינים (בסביבות $50 ומעלה).
icon_sad.gif

3. הקלטות דיגיטליות DSD מתחילות להתקרב לאנלוג. אני מהמר שתוך כמה שנים יסגר הפער בסט דיגיטלי טוב.
1. יש גם תקליטים ממקור דיגיטאלי שנשמעים סופר-דופר (Telarc, Dutoit on Decca/London)
2. המחיר תלוי בהקלטה הספציפית, עד כמה היא מבוקשת
3. בגלל התהליכים של הכנתו, צליל של ויניל שונה מהותית מצליל של דיגיטאל, ונראה לי שהדיגיטאל לא מכוון לשם

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
אצלי זווית VTA מכוונת באמצעות בורג בעל הברגה עדינה מאד (SME V). כשמשיגים את הזווית הנכונה בשינויים מזעריים ב- VTA, סאונד משתפר ב"קפיצה"; במצב זה אפילו נגיעה קלה (!!) בבורג הורסת את הסאונד
הבעיה אצלך כנראה זה הרגישות של כיוון VTA.
לא הייתי קורה לזה בעיה:): ככל שרמת הפטפון/המערכת גבוהה יותר, כך גם הרגישות לשינויים בכיוונים/כבלים/פרמטרים אחרים הולכת וגוברת
נראה לי שאכן זו בעייה בתיכנון מנגנון ה-VTA כך שהמנגנון עצמו רגיש מדי.

הרי אפשר הייה לבנות את המנגנון כך שבמקום להזיז את הבורג במעלה אחת כדי לקבל שינוי נתון, יהייה צורך להזיז אותו למשל ב-10 מעלות.

אני לא מעריך שמישהו הייה מתלונן על התעייפות-יתר בסיבוב הבורג, אבל נגיעה בו לא הייתה גורמת נזק, ואפשר הייה להשיג שינויים קטנים בדיוק ושליטה גדולים בהרבה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
בקשר לדירוג תקליטים, הרוב המכריע, כמעט כמעט הכל, נעשה לפי דירוג ויזואלי (visual grading) בלבד.

רק מעטים מאוד מצהירים שביצעו מראש דירוג על פי נגינה/שמיעה (play grading), וגם זה כנראה רק כדגימה, איזו דקה או ואולי פחות, בטח לא של כל התקליט. זה בטוח עדיף על כלום, אבל גם בטוח שממילא לא אומר את כל מה שצריך לדעת, וייתכן בהחלט שהשריטה/קפיצה/רעשים מתחבאים בדיוק מעבר לפינה.

חלק קטן מהמוכרים מספקים דגימה מוקלטת, כך שאפשר להאזין לרמת הרעש, גם זה רק עבור דגימונת קטנה, כמובן.

אין לי מושג כמה מהמוכרים יהיו מוכנים לבצע play grading לפי בקשה. על פניו, זו נראית בקשה מוגזמת, בוודאי מהמוכרים הגדולים, שייש להם הרבה עבודה גם בלי לגשת למחסן, להוציא את התקליט, רצוי גם לנקות אותו, ולדגום ממנו פרק זמן משמעותי, משני הצדדים, ובסוף גם לא למכור אותו אם התוצאות אינן מספקות, בעוד שבלי להסכים לזה, כן אפשר למכור את התקליט -- כנראה שאין הרבה שדורשים זאת.

אם מישהו, במיוחד עם היסטוריה גדולה -- שזה אומר גם עיסוק בהרבה תקליטים והרבה עומס -- מוכן לבצע את השרות בכל זאת, וואלה!

אבל אני מתקשה למצוא את התקליטים שאני מעוניין בהם ברמת visual NM גם בלי להוסיף את האילוצים הכבדים של גם היסטוריית ענק וגם נכונות לבצע play grading on demand.

ולגבי אחוז הפידבק, אם הוא נמוך מ-99.5%, אני מסתכל לראות כמה הבנאדם מכר בתקופה האחרונה ומה הוריד לו את ה-score. אם למשל הוא מכר רק איזה 4 תקליטים ואיזה נודניק-בעליל -- ולא חסרים כאלה -- דפק לו פידבק שלילי על איזו שטות, בלי אפילו לבדוק איתו קודם, לא בטוח שצריך לפסול אותו בגלל זה.

אני לא קונה דירוג מתחת ל"NM", אפילו לא "-NM", ואחוז הבעיות בגלל דירוג ויזואלי לא נכון הוא די נמוך, אם כי הדירוג הזה לא אומר הרבה לגבי רעש רקע ו/או צרידות, וגם זה לא קורה הרבה.

עמיר

נ.ב., ההגיון שלי בעניין "לא פחות מאשר NM" הוא פשוט:

יש פערים עצומים בין דירוגים של מוכרים. ייתכן שמה שמישהו מדרג כ-EX יהייה אצל אחד M ואצל אחר VG.

אם המוכר לא בפועל חותם לי על זה שהתקליט הוא flawless -- באמצעות דירוג כ-NM, שזה חוזה מחייב מבחינת eBay, ומקנה זכות החלפה/החזרה/refund במקרה של does not match description -- אני לא קונה.

ואם, כשהתקליט מגיע, אני מוצא בו פגמים נראים לעיין, אני שולח תמונות ומקבל refund או מחזיר/מחליף, מה שלא ישים מבחינת חוקי eBay בדירוג נמוך מ-NM.

נערך לאחרונה ב:

shlomom

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
תודה!

אני רואה שעם המשלוח זה יוצא כ-$100, אבל זה מכיל חצובה, נכון?

תודה!
עמיר

נ.ב., נראה שאפשר להשיג אותו בסביבות $70 כולל משלוח, ועל פניו הוא נראה יותר טוב מהמיקרוסקופ היקר וחסר-החצובה שמוזכר בכתבה, שמגדיל רק פי 200 ברזולוציה של 640x480, לעומת זה שמגדיל פי 400 ברזולוצייה של 2MP

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
בקשר לדירוג תקליטים, הרוב המכריע, כמעט כמעט הכל, נעשה לפי דירוג ויזואלי (visual grading) בלבד.

רק מעטים מאוד מצהירים שביצעו מראש דירוג על פי נגינה/שמיעה (play grading), וגם זה כנראה רק כדגימה, איזו דקה או ואולי פחות, בטח לא של כל התקליט. זה בטוח עדיף על כלום, אבל גם בטוח שממילא לא אומר את כל מה שצריך לדעת, וייתכן בהחלט שהשריטה/קפיצה/רעשים מתחבאים בדיוק מעבר לפינה.

חלק קטן מהמוכרים מספקים דגימה מוקלטת, כך שאפשר להאזין לרמת הרעש, גם זה רק עבור דגימונת קטנה, כמובן.

אין לי מושג כמה מהמוכרים יהיו מוכנים לבצע play grading לפי בקשה. על פניו, זו נראית בקשה מוגזמת, בוודאי מהמוכרים הגדולים, שייש להם הרבה עבודה גם בלי לגשת למחסן, להוציא את התקליט, רצוי גם לנקות אותו, ולדגום ממנו פרק זמן משמעותי, משני הצדדים, ובסוף גם לא למכור אותו אם התוצאות אינן מספקות, בעוד שבלי להסכים לזה, כן אפשר למכור את התקליט -- כנראה שאין הרבה שדורשים זאת.

אם מישהו, במיוחד עם היסטוריה גדולה -- שזה אומר גם עיסוק בהרבה תקליטים והרבה עומס -- מוכן לבצע את השרות בכל זאת, וואלה!

אבל אני מתקשה למצוא את התקליטים שאני מעוניין בהם ברמת visual NM גם בלי להוסיף את האילוצים הכבדים של גם היסטוריית ענק וגם נכונות לבצע play grading on demand.

ולגבי אחוז הפידבק, אם הוא נמוך מ-99.5%, אני מסתכל לראות כמה הבנאדם מכר בתקופה האחרונה ומה הוריד לו את ה-score. אם למשל הוא מכר רק איזה 4 תקליטים ואיזה נודניק-בעליל -- ולא חסרים כאלה -- דפק לו פידבק שלילי על איזו שטות, בלי אפילו לבדוק איתו קודם, לא בטוח שצריך לפסול אותו בגלל זה.

אני לא קונה דירוג מתחת ל"NM", אפילו לא "-NM", ואחוז הבעיות בגלל דירוג ויזואלי לא נכון הוא די נמוך, אם כי הדירוג הזה לא אומר הרבה לגבי רעש רקע ו/או צרידות, וגם זה לא קורה הרבה.
1. אם עושים 5-6 דגימות מכל צד, ברוב המקרים זה מספיק להערכת מצב התקליט.
2. אם בקשת האזנה נראית לך מוגזמת - אל תבקש. לי זה לא נראה מוגזם, ולא מעט מהמוכרים שניסיתי, הסכימו לעשות זאת.
3. לגבי "המוכרים הגדולים" - יש גם כזה, רק שלוקח לו יותר מדי זמן לבדוק את מה שאני מבקש לרכוש (שיהיה ברור - אני לא מזמין תקליט אחד).
4. יש לי מוכר אחד שמקליט לי כל התקליט כדי שאוכל להעריך את מצבו - אפילו עם מדובר בתקליט זול (לצערי, יש לו מעט מאד תקליטים שהייתי רוצה לרכוש).
5. מצב התקליט שמדורג NM, לא תמיד באמת כזה. יש לי כמה וכמה תקליטים שנראים חדשים - ונשמעים כאילו נגנו אותם עם מחט תפירה; כאן שום תמונה לא תעזור (רק תמונת במיקרוסקופ). אז צריך ללכת לדואר כדי לשלוח את התקליט בחזרה, לעמוד בתור - בזבוז זמן לא קטן. לכן לדעתי צריך לבקש ממוכר לשמוע את התקליט המיוחל, כדי לחסוך בעתיד טרחה ואי-נעימות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
NM מבחינתי הוא תקליט חדש שלא ראה מחט Unplayed ( וגם ללא דפקטים כמו למשל תקליטי
קולומביה גרמניים-כמעט בכל אלה שנתקלתי בהם יש בועות bubble ,אלו כמובן בלתי שמיעים גם כחדשים
או בקיצור אשפה)
הויניל של תקליט חדש ממש -- בטח אם הוא sealed בעטיפה החיצונית -- נחשב Mint, אלא אם רואים (שומעים) פגמים ברורים.
העטיפה מדורגת לפי מצבה, שיכול לעיתים קרובות להיות הרבה פחות מ-M.

ויניל NM זה "כמו חדש" -- flawless -- לא רואים (וב-play grading לא שומעים) שום פגם בשום רמה שהיא, אבל אין הבטחה שלא ניגנו אותו.

אם רואים bubbles זה בהגדרה לא NM.

גם אין דרך ודאית לדעת שלא נגנו את התקליט, לכל היותר אם המוכר מצהיר שקנה אותו כחדש ולא ניגן אותו, ומאמינים לזה.
בכל המקרים האחרים, הדיבורים על unplayed הם באוויר.
Spindle marks על ה-label אינם אמצעי אמין לזיהוי מצב כזה -- הרבה אנשים יודעים להיזהר שלא להשאיר סימנים כשהם מנגנים באבוה.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,747
נקודות
113
בהמשך לעניין המיקרוסקופ, מצאתי אחד שמגדיל פי 1000, כולה ב-$26 כולל משלוח, ממוכר עם 99.9% פידבק חיובי.
צריך לבחור 1000X ב-Magnification Ratio.

הזמנתי.

תודה על הרעיון, shlomom!! (ורד)

עמיר

נ.ב., עלה בדעתי שלמיקרוסקופ כזה יכולים להיות שימושים נוספים, והעליתי פוסט חדש בנושא -- "מיקרוסקופ USB לבדיקת מצב/נקיון מחט, פגמים בתקליטים ועוד, באדיבות shlomom" :)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור