אני רק שאלה...

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
היי חברים,

איבדתי את המצלמה שלי ניקון D7100 :( וחשבתי שזה הזמן לשנות. נותרתי עם עדשה 70-200 מצויינת של ניקור שאני בטוחה שאצליח למכור.

מה ההבדל בין מצלמה רגילה למצלמה ללא מראה?
אשמח לשמוע על המלצות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אויי, זה כואב לאבד מצלמה :(

הבעיה עם מצלמות ללא מראה שעדשות ניקון לא מתחברות טוב עליהן גם עם מתאם - כך שאם את רוצה להתקדם למצלמה ללא מראה, את צריכה גם למכור את העדשה שיש לך היות והיא לא תתאים.

מצלמה ללא מראה בעצם זו מצלמה שאין לה עינית אופטית ואז אין לה גם את מראה מעלה את האור לעינית זה שינוי שמקטין את גוף המצלמה וכן משנה את מערכת הפוקוס של המצלמה.

יש מצלמות ללא מראה עם חיישנים קצת יותר קטנים ממה שהיה לך במצלמה שלך (מבית אולימפוס ופסוניק) וכן עם חיישן בגדול זהה למה שהיה לך (מבית פוג'י וסוני) וכן עם חיישנים גדולים יותר ממה (של סוני).

איכות התמונה תיהיה בקשר ישיר לגדול החיישן ואיכות העדשות (כמו שאת רגילה לכך), מעבר לכך רוב העדשות למצלמות ללא מראה בדרך כלל קצת יותר יקרות.

מה התקציב שלך למצלמה ועדשות על ואיזה עדשות את חושבת

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
חשבתי על פוג'י זאת עם העינית XPRO 2 ועדשה 18-55 בשלב זה.

מה דעתך?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני יודע שלמצלמות פוג'י יש קהל מעריצים גדול מאוד ואיכות תמונה נהדרת (גם בתמונות ה JPEG)

X-PRO2 מביאה מבנה של מצלמות של פעם rangefinder עם עינית אופטית לא דרך העדשה - יחד עינית דיגיטלית
רעיון נחמד, מצלמה לא רעה כלל - אבל לדעתי יש לפוג'י דגם יותר מוצלח מדגם זה ה X-T20 שמביא יותר נקודות פוקוס קצב צילום מהיר יותר, מסך מפרקי, עינית עם כיסוי 100% והגדלה טובה יותר לא יותר יקרה

https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=fujifilm_xt2&products=fujifilm_xpro2

בקשר לעדשת 18-55 כדי לרכוש את זאת עם צמצם F2.8-4 היא טובה יותר
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=850082

מצד שני יכול להיות שזה הזמן להתקדם למצלמה ללא מראה FF - כמו סוני A7 II בשלב ראשון עם עדשת קיט - זה לא יצוא הרבה יותר יקר, אבל זה כבר עולם אחר לגמרי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב אפשר לבדוק גם יד שנייה להוריד עליות

dany

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
8
הי
האם לדעתך מצלמת
Sony Alpha A7 mark II Kit 28-70mm

יכולה לתת תמונה איכותית יותר (בעיקר חדות)
מאשר ניקון d750 עם עדשת 24-70 2.8 ed ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ניקון D750 וכן סוני A7 הן מצלמות FF עם חיישן מאוד דומה כך שהו מסוגלות לספק איכות תמונה מאוד דומה.

עדשת ניקון 24-70 F2.8 היא עדשה נהדרת וכלל לא זולה ובטח טובה יותר מעדשת הקיט הזולה של סוני - כך שלבטח מסוגלת לספק תמונה טובה יותר - דרך אגב לסוני יש עדשת 24-70 F2.8 מעולה וגם לא זולה ואז אני לא בטוח איזו מצלמה תספק איכות תמונה טובה יותר.

הערה קטנה איכות תמונה ממש לא נמדדת לפי חדות בלבד יש הרבה נקדות חשובות אחרות - בצמצם קצת סגור במרכז העדשה בתאורה טובה גם עדשה בנונית יכולה לספק חדות מעולה.

ואני בכלל לא מבין את השוואה של תפוזים לתפוחים (עדשות בטווח מחיר שונה לגמרי) ומדברים על נושא החדות - בהחלט שאלה מוזרה

dany

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
8
שאלתי כי אני מצלם עם הניקון הנל ולא מספיק מרוצה מחדות התמונות
יכול להיות שנפלתי על עותק לימון בעדשה,
יכול להיות גם שזה בגלל הפרמטרים בצילום (פוקוס בכמה נקודות לא מרכזי)
ויכול להיות שאני דורש משהו שמעל ליכולת של העדשה או הצלם :)

אה, וגם אני לא צלם מקצועי ולא מבין בנושא הטכני במצלמות
אז יוצא שהשאלות לפעמים מוזרות, לא נורא…

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה מוזמן לפתוח שירשור בנושא -לא מנומס לגנוב את ההצגה לתמי
עם תמונה לדוגמא וננסה להבין יחד

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
כרמי תודה על.המידע וסליחה על העיכוב, אני בסין והתקשורת בעייתית כאן.
בx-t20 התמונה נשקפת רק דרך המסך או יש גם עינית?
ודבר שני הקישור של העדשה לא נפתח, אתה יכול לשלוח לי בבקשה קישור עם מחיר?
דרך אגב המצלמה בארץ יותר זולה מאשר בסין.

ושוב תודה רבה רבה על העזרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ל X-T2 יש עינית מעולה, אומנם אלקטרונית, אבל מהטובות ביותר שיש כעת וניתן לצלם איתה - זה שונה מעינית אופטית שיש ב DLSR, אבל מתרגלים לכך ויש לכך הרבה יתרונות, כמו שמה שרואים זה בדיוק מה שהמצלמה הולכת לצלם עם עומק שדה, עם כמות התאורה שתראה בתמונה, היות וזה מוצג לאחר כל שינויי הפרמטורים שנבחרו. יש לכך יתרונות נוספים של יכולת לראות במודויק את חדות הפוקוס וכן הרבה נתונים נוספים על גבי עינית.

יש לקחת בחשבון שהעינית של ה X-PRO2 היא בסך הכול חריר שמציג את התמונה לא דרך העדשה וכלל לא בטוח שמה שרואים זה מה שהעדשה רואה וממש לא רואים דרך העדשה הוא ממוקם מעל העדשה מימין - כן יש שם גם עינית אלקטרונית, אבל אין לה יתרון על זו שיש ב X-T2

בבקשה הקישור שוב

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=850082

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
תודה רבה כרמי,

כעת נפתח הקישור, וואללה הפרש המחירים ענק בין 1700 ל2700 יש לכך הצדקה או שזה שיטת מצליח?

בינתיים תמונה אמיתית ומצחיקה שצילמתי אתמול בטלפון בתערוכה בשנחאי.

OI8uDxGUvyMGDLOsNlBcPs2V-9o_1PiZcFuL6jnpwEEgtb8-Z99D92JZl3W936L1P4ncnrxMXHZztyLc5_ZoSIge6UwnOl3Bg5KxTam6E5Sv9nF212cFgsCr9tLRXLixx5WTMsZostMdlVYAsWQWE6dE7Mb71i9C_dLFLDAtlnHl_60GR-LHwBTvYx4Ej9nTbiNDzRA5F4HrA9Xe881el9JHlh16SzdkdnW9oh8RPNZM2qhlKFkbxY61rLR65FAzkXVj4QjZVs2cY1jNbJ8zEqG2Ep32TTUfo6dwKPDXh1lvwt58dIKQoCObaL7Cv7EQu7O9h4K2mgIwkaN_4Cg08xRzQd2fmQaMIef5D4-SB20cNKQc2KdfbyRO6EwQ68G110ymu5uf3IRL3LJS9ReWDxLhavLcXBBTUzoQPhaZR9KUGYN7WyDdS4VMmORBcaJmqD7-A76Sw65KH8HtUuCmkUUdPAUkKHSp1uaHxHcyfBDgmrupLb3u82-K24VjaGk-86FrcyK6OhhPQDYfJfD1AEZnyiPyNj8x_u4snEmztoCVQ-y_59BA9Sm1WTBOVv93QQIsFJWcxQnEtxjCb3DktYwpoC0H0ZYYtYwV8oFcMXg=w642-h855-no

נערך לאחרונה ב:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום תמי,
אם תקני מצלמה ללא מראה [ מצ"ב דוח מחמיא למצלמה אחרת שלהם והשוואה https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x-e3-review ] יהיה נחמד אם תוכלי לאחר זמן קצר לרכז את היתרונות והחסרונות מבחינתך לעומת ה DSLR, מעבר למשקל כיוון שגם לניקון יש מצלמות קלות יותר וחדות יותר ממצלמת ה 7100.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
באופן מתפיע ברוב בעדשות רואים את ההפרש בקלות בתמונות - לצערי גם כאן

תמונה מדהימה :בעד:

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
עמי תודה,

בעית המשקל היא קריטית עבורי. נסחבתי עשר שנים עם מצלמות ועדשות כבדות שהתאימו לשעתו, אבל כעת אני רוצה להסתובב עם המצלמה בתיק כל הזמן. למשל לצוד תמונות כמו זאת שלעיל...
אני בעיקר מצלמת תוך כדי תנועה וחשובה לי הנוחות והיכולת ל"תפוס את הרגע".
כן ואודה גם היכולת להזיז את הגבינה משחקת כאן תפקיד להפרד מניקון אחרי עשר שנים כולל עדשה יקרה שתצטרך להמכר
כנראה שהגנבים עזרו לי קצת.
בהחלט יהיה מעניין להשוות.

כרמי תודה רבה
בקישור שנתת לי זו אותה עדשה האם יש הצדקה לפער הגדול במחיר? או שאני טועה ויש הבדל בעדשות?

דרך אגב, כמה אני יכולה לבקש על העדשה שלי :

NIKON AF -S VR ZOOM -NIKKOR 70-200 MM F/2.8G ED VR II?

תודה רבה,
כאן כבר יום שישי אז אפשר להגיד שבת שלום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
העדשת הפוג'י שאני מדבר עליה היא 18-55 F2.8-4 שהיא הרבה יותר טובה מעדשה המקבילה עם צמצם F3.6-5.6 וזה לא רק ההבדל בגודל הצמצם, זה הבדל גם באיכות האופטית.

מעבר לכך אני חייב לציין כמה נקודות מצלמות ללא מראה - נכון שהוצאת מנגנון המראה מקטינה את גוף ומשקל המצלמה וכן עושה כך לעדשה. עדיין מצלמות ללא מראה עם חיישן APS-C (כמו שיש ב DSLR של ניקון ובמצלמות ללא מראה של פוג'י) כולל עדשה זה לא ציוד ממש קל ולא ממש קטן (כן קצת יותר קל וקצת יותר קטן מ DSLR) וכאשר בוחרים עדשות זום גדולות או עדשות עם צמצם גדול הן לא ממש קטנות או קלות.

מצלמות ללא מראה מספקות יתרונות נוספים מול DSLR שקשורות למערכת פוקוס שונה ויתרונות של תצוגת התמונה לפי ואחרי הצילום, אבל זה סיפור שלם שאשמח לפרט אם זה מעניין.

בכל מקרה הרבה צלמים החליטו לקחת מצלמות ללא מראה עם חיישן קצת יותר קטן חיישן 4/3'' (כלומר אינצ' ושליש), שזה חיישן עדיין מספיק גדול לקבלת איכות תמונה טובה אך קטן יותר מה ASP-C, מה שמביא עדשות וגוף קטנים יותר. נכון יש כאן הפסד מסויים באיכות התמונה בעיקר שהתאורה חלשה.

לאחרונה חבר רכש מצלמת פנסוניק G8 בגלל סיבה זו
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=935559

למצלמות אלו יש מבחר עדשות יפה מבית אולימפוס ופנסוניק במחירים סבירים הרובן יחיסית קלות ולא גדולות
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&db189170=1094192,1101904

אני לא רוצה לעשות לך חיים קשים, אבל מה דעתך על הכיוון הזה?

להסיר ספק יש גם קו של מצלמות ללא מראה עם חיישן גדול יותר FF ויש גם כמה עם חיישן אפילו גדול יותר מכך - כך שכל אחד מוצא את הכיוון שמתאים לו.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
עמי תודה,

בעית המשקל היא קריטית עבורי. נסחבתי עשר שנים עם מצלמות ועדשות כבדות שהתאימו לשעתו, אבל כעת אני רוצה להסתובב עם המצלמה בתיק כל הזמן. למשל לצוד תמונות כמו זאת שלעיל...
אני בעיקר מצלמת תוך כדי תנועה וחשובה לי הנוחות והיכולת ל"תפוס את הרגע".
כן ואודה גם היכולת להזיז את הגבינה משחקת כאן תפקיד להפרד מניקון אחרי עשר שנים כולל עדשה יקרה שתצטרך להמכר
כנראה שהגנבים עזרו לי קצת.
בהחלט יהיה מעניין להשוות.

אני מבין את הרצון לשינויי אבל מניח מתשובתך שהבעיה העיקרית היא המשקל.
לגבי ה- 70-200 אפשר לבקש כל מחיר, אבל ברור שההפסד יהיה די משמעותי.
אני במקומך הייתי הולך בכ"ז על מצלמת ניקון 5500\5600 הקלות משמעותית מה- 7100 ונותנות תוצאה טובה יותר.
הייתי מצרף עדשת ניקון 10-20 קלה 230 גרם וזולה, מוסיף עדשת 35 פריים [1.8רצוי ED] ולסיום עדשת 70-300 AF-P DX VR [ שוב עדשה זולה וקלה 415 גרם] ותשאירי אם תרצי את ה70-200 למקרים מיוחדים.

לטעמי אחלה סט קל וכיפי, אבל אם את לא רוצה יותר להחליף עדשות, להרגיש ממש קלילה ולסחוב המצלמה ביום יום אפשר לרתך ל - 5500 עדשת טמרון 16-300 כן תהיה קצת ירידה באיכות, אבל ברוב המקרים בעזרת טיפול עדין בתוכנה התוצאות יהיו מספיק איכותיות.
אה... ובכל אחד מהפתרונות תחליפי את הרצועה של ניקון, במה שבא לך....:)

להדגיש כי אין בכל האמור כדי להוריד כהוא זה, מהמלצותיו המקצועיות של כרמי.

נערך לאחרונה ב:

תמי ליבנה

אוהב את התחום
מעורבות
40
נקודות
28
נראה לי שאלך על הפוג'י X-T2 ועדשה 18-55 F2.8-4 יחסית למצלמה ולעדשות שהיו לי זה יותר קל.
חבר אמר לי שסוני ופנסוניק משקיעות יותר בוידאו וזה פחות חשוב לי.
אגיע לארץ אני מקווה שיהיה במלאי.

תודה רבה כרמי ועמי על הדיון המפרה.
מקווה להראות תמונות מהמצלמה לכשארכוש אותה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63

נשמח לראות תמונות ולקרוא קצת מרשמייך.
בטוח שתהני.
בהצלחה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נראה לי שאלך על הפוג'י X-T2 ועדשה 18-55 F2.8-4 יחסית למצלמה ולעדשות שהיו לי זה יותר קל.
חבר אמר לי שסוני ופנסוניק משקיעות יותר בוידאו וזה פחות חשוב לי.
אגיע לארץ אני מקווה שיהיה במלאי.

תודה רבה כרמי ועמי על הדיון המפרה.

פוג'י מצלמה נהדרת - יופי של בחירה

בקשר לחבר שלך - אני ממש לא מסכים איתו, הוא ממש לא בכיוון,
כן יש להם וידאו מוצלח, אבל - ראי פנסוניק G9 החדשה או סוני A9

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור