אמזון - ברכה לעולם?

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: אמזון - ברכה לעולם?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אני כעקרון לא קונה מאמזון ואני מחרים אותם, אסביר כאן מדוע,
כפי שנאמר בכתבה, אמזון היתה מוכרת בעיקר ספרים ו CD ,
הייתי מזמין מאמזון דיסקים (דיסקים שלא היו בארץ), חלקם היו פגומים (שבורים, שרוטים) ,
ואם היית צריך לשלוח את המוצר חזרה זה היה הופך את הקנייה ללא כדאית...
לאחר מכן אמזון החלה במכירות של מצלמות ומחשבים, ואז הם תפסו תחת ולא מכרו לישראל !!!
על מנת להזמין לישראל היו צריכים לספק לחברה כתובת בארצות הברית והרבה חברות שילוח תפסו טראמפ על הפטנט,
היית רושם לכתובת שלהם בחול והם היו מביאים לארץ..
אני מעולם לא הזמנתי מהם כלום מאז שהם תפסו תחת, וממליץ לכולם להחרים את אמזון כמוני !!
אישית אני מעדיף להזמין באיביי , שרות מעולה (החזר כספי מידי במקרה שהמוצר לא מגיע),
כל מה שיש באמזון יש גם באיביי ובדרך כלל גם במחירים טובים יותר ...
אז אם הכותרת של הכתבה "אמזון- ברכה לעולם?",
תשובתי: ממש לא !!

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
דעתי הפוכה. בזוס הוא גאון.

שלא נדבר על AWS שהתחיל את מהמפכת הענן, הם המציאו את הענן, ומובילים בפער ניכר טכנולוגית על מיקרוסופט וגוגל.

שרות של אמזון הוא מהטובים שאני נתקלתי בכל מקום. לקוח תמיד צודק, לא צריך להוכיח כלום.

Ebay? לכלכת. אמזון מגיע אלי תוך 10 ימים. Ebay אחרי חודשיים. מחיר שילוח באמזון זול יותר משילוח בין ראשון לפתח תקוה.

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
דעתי הפוכה. בזוס הוא גאון.

שלא נדבר על AWS שהתחיל את מהמפכת הענן, הם המציאו את הענן, ומובילים בפער ניכר טכנולוגית על מיקרוסופט וגוגל.

שרות של אמזון הוא מהטובים שאני נתקלתי בכל מקום. לקוח תמיד צודק, לא צריך להוכיח כלום.

Ebay? לכלכת. אמזון מגיע אלי תוך 10 ימים. Ebay אחרי חודשיים. מחיר שילוח באמזון זול יותר משילוח בין ראשון לפתח תקוה.

בזוס גאון ו-AWS נהדר אבל זה לא קשור לעניין. השילוח מאמזון הפך ליקר. מעלות של דולרים בודדים לפני הקורונה לסכום משמעותי שלעיתים קרובות מגיע למחצית מעלות המוצר (על מוצר של 30 דולר הם מבקשים לעיתים קרובות דמי טיפול ושילוח של 16 דולר).
במצב הזה, ברמה הצרכנית ואני ואחרים בודקים את EBAY ששם אפשר למצוא עסקאות במחירי שילוח סבירים גם אם זמני השילוח ארוכים יותר.
עוד דבר שמקומם בהקשר הזה, הוא כשאתה מסתכל על עליאקספרס, מחירי השילוח וזמני השילוח השתפרו משמעותית מאז פרוץ הקורונה בעוד שבאמזון בכלל לא, דבר שנותן תחושה לא נעימה שהם תופסים טרמפ על משבר הקורונה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בזוס גאון ו-AWS נהדר אבל זה לא קשור לעניין. השילוח מאמזון הפך ליקר. מעלות של דולרים בודדים לפני הקורונה לסכום משמעותי שלעיתים קרובות מגיע למחצית מעלות המוצר (על מוצר של 30 דולר הם מבקשים לעיתים קרובות דמי טיפול ושילוח של 16 דולר).
במצב הזה, ברמה הצרכנית ואני ואחרים בודקים את EBAY ששם אפשר למצוא עסקאות במחירי שילוח סבירים גם אם זמני השילוח ארוכים יותר.
עוד דבר שמקומם בהקשר הזה, הוא כשאתה מסתכל על עליאקספרס, מחירי השילוח וזמני השילוח השתפרו משמעותית מאז פרוץ הקורונה בעוד שבאמזון בכלל לא, דבר שנותן תחושה לא נעימה שהם תופסים טרמפ על משבר הקורונה.

בדקת מה מחירי שילוח מדלת לדלת בדואר? או כמה עולה לקנות טלפון סלולרי בארץ עם שליח עד הבית. באלי אקספרס אני לא אקנה מותגים בין אם זה הלבשה או אלקטרוניקה כי זה יהיה 95% זיוף. אני לא רואה תחרות בין שני אלה

Ebay - זאת יכולה להיות השלמה נחמדה, אבל.. ניסית לפנות לשרות לקוחות? אני כן. חוויה. הייתי צריך לשלוח על חשבוני פריט חזרה (שהיגיע תקול!!) עם מספר מעקב חזרה לארה"ב. זה לעמוד בדואר שעתיים, להוציא 100 שקלים על משלוח של משהו ממש קטן כי עכשיו זה צריך להיות דואר רשום עם מעקב וביטוח. בקיצר, זה הלך לאיבוד בארה"ב (!) . לא קיבלתי שום כלום חזרה מ-ebay. רק 100 שקלים כי עשיתי ביטוח בדואר וגם זה היה כי הייתי נחוש

אז בוא. לא הכל זה 1.90 אבל לפעמים שווה לשלם לאמזון

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
בדקת מה מחירי שילוח מדלת לדלת בדואר? או כמה עולה לקנות טלפון סלולרי בארץ עם שליח עד הבית. באלי אקספרס אני לא אקנה מותגים בין אם זה הלבשה או אלקטרוניקה כי זה יהיה 95% זיוף. אני לא רואה תחרות בין שני אלה

Ebay - זאת יכולה להיות השלמה נחמדה, אבל.. ניסית לפנות לשרות לקוחות? אני כן. חוויה. הייתי צריך לשלוח על חשבוני פריט חזרה (שהיגיע תקול!!) עם מספר מעקב חזרה לארה"ב. זה לעמוד בדואר שעתיים, להוציא 100 שקלים על משלוח של משהו ממש קטן כי עכשיו זה צריך להיות דואר רשום עם מעקב וביטוח. בקיצר, זה הלך לאיבוד בארה"ב (!) . לא קיבלתי שום כלום חזרה מ-ebay. רק 100 שקלים כי עשיתי ביטוח בדואר וגם זה היה כי הייתי נחוש

אז בוא. לא הכל זה 1.90 אבל לפעמים שווה לשלם לאמזון

כל מה שאני מדבר עליו זה דלת לדלת. ב BANGGOOD יש לך אפשרות סימון תעריף שמבטיח עלות דלת לדלת כולל מיסים ועם ה"אחריות" הישראלית הטיפוסית זו יכולה להיות עסקה כדאית מאוד גם לאלקטרוניקה כמו סמארטפון (לא נמכרים שם זיופים. אתה לא תקנה שיאומי ותקבל זיוף).
עליאקספרס, אולי לא לאלקטרוניקה יקרה (כרטיסי מסך, ומוצרי מותג למיניהם זו בהחלט לא אופציה עדיפה) מצוינים לשורה ארוכה של מוצרי צריכה. לדוגמה, ציוד להכנת קוקטיילים שנקנה שם ממש נמכר בארץ בפי 5-10. כבלים למיניהם ועוד קטגוריות.
גם אני מתייחס ל EBAY כהשלמה ואתה לא צריך לשכנע אותי בבעייתיות שלהם או בזה שהם חממה לנוכלים אבל לדברים לא מאוד יקרים (שזה רוב הקניות, כי אנחנו משתדלים להישאר מתחת לתקרת 75 דולר) הם בהחלט אופציה שכדאי לבדוק.
אמזון הם בהחלט מקור קנייה טוב וחשוב ובוודאי שיש להם את שרות הלקוחות, ככל הנראה, הטוב בעולם, אבל עלויות השילוח מאז הקורונה הובילו לכך שצרכנים רבים בודקים עוד אלטרנטיבות לפני קנייה כי לא תמיד מדובר בקנייה בסיכון גבוה שאתה צריך כזה שרות לקוחות פרימיום.
מה שאני מנסה לומר זה שבקטגוריות רבות יש לאמזון תחליפים משתלמים יותר.

boazj

אוהב את התחום
מעורבות
50
נקודות
18
הבעיה באמזון בעיני,
היא לא מחיר השילוח, ולא ....
זאת העובדה שהיא חברה שהופכת לעוד מונפול עצום.
קובעת את המחיר של הצרכן וכמה יגזרו או לא יגזרו הספקים.

גם כל בעלי העסקים הקטנים והמקומיים בדעיכה.
נראה פחות חנויות בערים.
וזה לא רק בגלל שאמזון מאד יעילה והשירות מדהים (אין ספק),
אלא בגלל שהיא גייסה המון כסף,
ויכולה להרשות לעצמה למכור בזול,
להרוג את התחרות,
ואז למכור בכמה שהיא רוצה...

וכן, זה קורה הרבה בשנים האחרונות בשוק הטכנולוגיה.
ואנחנו כצרכנים כבר נפגעים במחסר מוצמם, מחירים גבוהים, וזה רק הולך להתחזק בשנים הבאות.

וכן, גם פחות עקסים מקומיים בישראל ובמקומות אחרים בעולם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
- אמזון לא הכי זולה
- אני מעדיף אמזון בגלל השרות שלהם על פני שרות גרוע בדרך כלל בארץ.
- עסקים מקומיים יכולים לעבוד עם אמזון. אבל מבדיקה שעשיתי בזמנו הם לא תחרותיים. לא במחיר, לא בזמני הספקה.

מבחינת תחרות, בין הגדולים יש לך את B&H, Newegg.

מוצרי טכנולוגיה עלו בגלל כל מיני אסונות טבע, לאחר מכן קורונה ועוד יעלו בגלל מחסור בשבבים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור