כבלים אם יש לי ארוך יותר, אז ?

justdoit

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום שלום,

מעוניין אני לקבל הסבר ופירוט, לגבי אורכים של כבל רמקול,

אצלי הכבל לרמקול בעל אורך של 5 מטר, האם אצלי יש סטיה חמורה מהתקן?
( האם ניתן לקבוע סטנדרט?) או שיש מדע מדוייק לגבי אורך מסויים, הרי ברור לי שקצר = עדיף, אך אם במקרה שלי , האורך הוא 5 מטר-מגבר >לרמקול אזי מה ההשפעה?
האם ישנה נוסחה לאורך וההנחתה לאורכים?
למשל האם יש הבדל בין כבל סטנדרט של MONSTER מול כבל כסף, בהנחה שהכבל זהה בעוביו ??

משהו שמעניין אותי (נחפור עוד ),
איזו "בעיה" יכולה להיווצר שהאורכים R\L -אינם שווים (נגזים ונגיד אחד חצי מהשני ) ?

אודה למי שיכול לענות ולהסביר את הקושיות הנ"ל .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תנוח דעתך,
ההבדל באורכים שונים קיים אך קטן, ובדר"כ לא מאד משמעותי.

עדיף תמיד ששני אורכי הכבל יהיו זהים, כדי להמנע מהבדלי עכבות במוצא של המגבר (כבל ארוך יותר = התנגדות גדולה יותר). שוב, מעט זניח, אלא אם כן מדברים על מערכות בעשרות אלפי שקלים.

לשאלתך לגבי ההבדלים בין כבלים - יש הבדלים אדירים בין כבלים שונים, ומחירם בהתאם. עוד מעט יבואו נודניקים מהמחנה השני שיגידו לך שאין שום הבדל, ואם אתה שומע כזה - אז אתה הוזה. הם יסבירו לך שמבחינה חשמלית כל עוד אין הבדל בפרמטרים של הכבלים (התנגדות, קיבוליות) וכל עוד הכבל תקין - לא תשמע הבדלים.
ואז יבואו נודניקים מהמחנה שלי ויגידו לך שכן יש הבדלים.

כך או כך, תצטרך לבדוק לבד.

עצתי לך היא לקנות משהו פשוט וזול, ולקחת בהשאלה ממישהו בהזדמנות כבל יקר יותר. אם שמעת הבדל, שקול יציאה למסע קניות. אם לא, אשריך.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
אין כל תקן לגבי אורך הכבלים רצוי שיהיו לא פחות מ-3.5 מטר ולא יותר מ-20 מטר בין מגבר המוצא לרמקול.את העודף שנוצר(במידה והאורך גדול יש לסדר ולא ללפף כדי למנוע השראה). הכל כפי שמתנוש ציין-תלוי מה רמת הרגישות של המערכת שלך: יקרה -הקפד ,עממית-תוכל ל"עגל את הפינות" יען כי ההבדלים לא יישמעו לאוזן בלתי מזויינת.
לגבי כבלי רמקולים-אכן קיימים הבדלים בין כבל לכבל. כפי שצויין לעיל-האוזן שלך היא הבוחן הטוב ביותר שלך ולא מותג זה או אחר. קח לך פרוייקט ונסה לשמוע אצלך אם קיימים הבדלים ,אם לאו. (הכל בכפוף למה שציינתי מקודם-רמת הרגישות של המערכת שלך).
באופן כללי הקפד על 3 נתונים חשובים במבנה הכבל-
1.יכולת קיבול-capacitance של לפחות 16pf למטר
2.יכולת התנגדות-resistance של לפחות 9 מיליהום למטר
3.השראות-inductance של לפחות 1uh למטר
יש לך את הנתונים הללו בכבל? יש בידך כבל טוב.
בהצלחה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הפתעה "מהמחנה השני " למוצאי שבת

תנוח דעתך,
ההבדל באורכים שונים קיים אך קטן, ובדר"כ לא מאד משמעותי.

עדיף תמיד ששני אורכי הכבל יהיו זהים, כדי להמנע מהבדלי עכבות במוצא של המגבר (כבל ארוך יותר = התנגדות גדולה יותר). שוב, מעט זניח, אלא אם כן מדברים על מערכות בעשרות אלפי שקלים.

לשאלתך לגבי ההבדלים בין כבלים - יש הבדלים אדירים בין כבלים שונים, ומחירם בהתאם. עוד מעט יבואו נודניקים מהמחנה השני שיגידו לך שאין שום הבדל, ואם אתה שומע כזה - אז אתה הוזה. הם יסבירו לך שמבחינה חשמלית כל עוד אין הבדל בפרמטרים של הכבלים (התנגדות, קיבוליות) וכל עוד הכבל תקין - לא תשמע הבדלים.
ואז יבואו נודניקים מהמחנה שלי ויגידו לך שכן יש הבדלים.

כך או כך, תצטרך לבדוק לבד.

עצתי לך היא לקנות משהו פשוט וזול, ולקחת בהשאלה ממישהו בהזדמנות כבל יקר יותר. אם שמעת הבדל, שקול יציאה למסע קניות. אם לא, אשריך.

ציטוט ממתנוש : "יבואו נודניקים " -

תעזוב אותך מהכעסים האלה , מה כואב לך ? - תרגע !!! - כתבתי פוסט של שלום ואחווה ב"שרשור המלאכותי " #1 שפתחת וחשבתי שהעניינים ירגעו , ולא כך - מתנוש ......תשחרר !!!

ולעצם העניין ה"מחנה השני " כלומר המייצג מספר 1 שלו בפורום בתקופה הנוכחית אני .......מכין לכם הפתעה !!! אני טוען שיכולים להיות הבדלים שמיעים (וגם מדידים כמובן) בכבלים לרמקולים , וההסבר כדלהלן:

כבלים לרמקולים בנויים בגאומטריית שזירת חוטים מסויימת כך שצורת השזירה משפיעה מאוד על הקיבוליות וההשראות של הכבל ומכאן קיימים הבדלים מהותיים בין הכבלים השונים .

קיבול גבוה - שזירה כדלהלן : הפלוס והמינוס שזורים אחד לשני בקרבה מרובה ,,,,כל סיב מהפלוס ( ונניח קיימים 100 סיבים למוליך בודד) שזור סביב סיב מקבילי מהמינוס - הסבר די פשטני.

קרבה גדולה בין הסיבים ==> קרבה גדולה בין הפלוס והמינוס ==> קיבול גבוהה יחסית ומצד שני השראות נמוכה - לכבל יהיה אופי קיבולי .

השראות גבוהה - שזירה כדלהלן : ככל שמוליכי הפלוס והמינוס רחוקים אחד מהשני ההשראות של הכבל גבוהה יותר והקיבול קטן יותר .

וכמובן קיימות כל את כל תצורות השזירה השונות והמשונות האחרות שמשלבות קירבה/ריחוק בין מוליכי הפלוס והמינו==> אופיין קיבול השראות אחר

כבל הרמקול (ותכונות הקיבול השראות והתנגדות שלו ) יוצרים בעיקר אינטרקציה עם הקיבול וההשראות של הרמקול (בעיקר בקרוסאובר ) ,,,,,,ויחסית מעט עם מגבר ההספק....,..ברם אולם במגברים שפופרתיים בהם קיים שנאי יציאה , ההשראות היא גבוהה יחסית והתנדגות היציאה של המגבר גבוהה(דמפינג פקטור נמוך) - ההשפעה של כבל הרמקול היא משמעותית מאוד לעומת מגברים טרנזיסטוריים עם קיבול והשראות נמוכים יחסית והתנגדות יציאה נמוכה מאוד (דמפינג פקטור גבוה) .

יחסי קיבול השראות והתנגדות......... בין ,הכבל, המגבר והרמקול ......... גורמים למנגנוני תהודה קטנים שונים ומשונים ....ובתדרים בלתי צפויים .....שמשנים את עקום התדר של הרמקול - ובגדול !!!

חשוב להדגיש שעקום ההענות של רמקול הוא הפרמטר הדומיננטי ביותר לקיומם של הבדלים שמיעים ברמקולים - כלומר בעצם כבלי הרמקול עצמם.

מנגנוני תהודה אלו יכולים לגרום לסטיות של אפילו 1-2 dB בעקום התדר ובעיקר במגברי שפופרות.

אוזן האדם יכולה להבחין בסטיות של 0.1-0.2 dB לא כל שכן 1-2 dB

לאחר שהסברתי את הנ"ל ..... בכבלים לרמקולים סטנדרטים שמקפידים בהם שיהיה איזון נכון בין הקיבול להשראות אין הבדל גדול במדידה ובשמיעה ביניהם.

ולסיכום : אתה רואה מתנוש יקירי-
כשיש עניין אמיתי להבדלים שמיעים בין כבלים – "אני לא חוסך מכם " ואפילו מסביר בפרוט הראוי את המנגנונים התיאורטיים שעומדים מאחורי ההבדלים אלו.

הבדלים מדידים ושמיעים נעימים (והפעם ללא ציניות ) - רוברט :)

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
וגר זאב עם כבש...:בהלם:
אכן, שינוי :מרענן:

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
וגר זאב עם כבש...:בהלם:
אכן, שינוי :מרענן:

ארז

ארז , כשיש הבדל אז יש !!! - מה אני פרד עיקש ??? ;) ..........אבל אל תתחילו איתי עם כבלי קומקום :) .........אז הזאב עלול "לתת ביס" שוב ברגל של הכבש - ולא עשינו כלום :)

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
5 מטר זה לא אורך בעייתי.
גם אצלי זה כך.
אצלי דאגתי ששני הכבלים יהיו באותו האורך, בין השאר, על מנת שאהיה רגוע שהבדלי האורכים גורמים לאיזה חוסר איזון.
חוץ מזה, איך אפשר למכור אחר כך ביד שניה זוג כבלים כאשר כל אחד באורך שונה? ;)
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ארז , כשיש הבדל אז יש !!! - מה אני פרד עיקש ??? ;) ..........אבל אל תתחילו איתי עם כבלי קומקום :) .........אז הזאב עלול לנגוס שוב ברגל של הכבש - ולא עשינו כלום :)

אבל אני מת על כבלי קומקום....:להלהלה:
ולא דיברנו על ההבדלים בסאונד שהם עושים...לש-ון :)

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל אני מת על כבלי קומקום....:להלהלה:
ולא דיברנו על ההבדלים בסאונד שהם עושים...לש-ון :)

ארז

רק על ההבדלים בסאונד בין כבלי קומקום לא דיברנו ??? גם "לא דיברנו כלל על אהבה" - כמאמר השיר של מתי כספי - וארז , כדי שלא תבין אותי בטעות לא נכון - אני נשוי באושר ואב ל.... ;)

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ציטוט ממתנוש : "יבואו נודניקים " -

1. נודניקים זה לאו דווקא אתה. יש עוד הרבה נודניקים.
2. יש הבדלים שמיעים בין כבלי רמקולים, כבלי אינטרקונט, כבלי USB וכבלי חשמל. במקרה יש לך הסבר ללמה יש הבדל בין כבלי רמקולים. יופי. לגבי כל השאר, היות ואין לך - אז ההבדלים לא קיימים, לשיטתך.
3. מה שכואב לי הוא שאנשים שכמותך שמחברים רמקולים ומגבר ב- 150,000 ש"ח ל- CD ב- 500 ש"ח מלפני 20 שניה ביציאת האוזניות, מנסים להתווכח עם עשרות אחרים על נכונות שמיעתם. מעבר לזה, אני בטוח שאתה אדם חביב על הבריות ואכן אני רואה שאתה עושה את כל המאמצים להמנע מריב ומדון כאן. מה לעשות, דעותך עדין מעצבנות אותי, בערך כמו ששמאלני יפה נפש שצועק "יום הנכבה" ביום העצמאות באמצע ככר רבין, יעצבן אותי גם.
ולמען הפרוטוקול - אני שמאלני.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
"אז הזאב עלול לנגוס שוב ברגל של הכבש"

אתה - זה שלא שמע, התנסה, הכיר וסתם יודע במה מדובר כי הוא לא שומע ולא זוכר מה ששמע לפני שתי דקות - הוא הזאב, ומי שיודע/התנסה/מכיר/שמע הוא הכבש? וזה כולל את ההתעלמות שלך מכל מה שכתבו לך ואת הטענות המופרכות שלך שאינן שייכות לעניין (סטיות של כך וכך דציבל)?

שלא לדבר על הידע המשותף של כל עולם האודיו?

כדי שנישאר בעולם הקרניבורי הנ"ל, הסידור שכבש יתקוף זאב בגלל משבר זהות פלוס בעיות התמצאות הוא בסיס ליצירת מצב קיומי רעוע.
לכבש, הכוונה.
בדיון הזה אתה לא הזאב.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
"אז הזאב עלול לנגוס שוב ברגל של הכבש"

אתה - זה שלא שמע, התנסה, הכיר וסתם יודע במה מדובר כי הוא לא שומע ולא זוכר מה ששמע לפני שתי דקות - הוא הזאב, ומי שיודע/התנסה/מכיר/שמע הוא הכבש? וזה כולל את ההתעלמות שלך מכל מה שכתבו לך ואת הטענות המופרכות שלך שאינן שייכות לעניין (סטיות של כך וכך דציבל)?

שלא לדבר על הידע המשותף של כל עולם האודיו?

כדי שנישאר בעולם הקרניבורי הנ"ל, הסידור שכבש יתקוף זאב בגלל משבר זהות פלוס בעיות התמצאות הוא בסיס ליצירת מצב קיומי רעוע.
לכבש, הכוונה.
בדיון הזה אתה לא הזאב.

אח יואל .......אם היו לי את יכולות הניסוח והשפה שלך - אני מקנא בך .....לא בציניות כלל וכלל :)

ועכשיו לעניין :

על סמך מה אתה אומר ? ציטוט : " ואת הטענות המופרכות שלך שאינן שייכות לעניין (סטיות של כך וכך דציבל)? "

קרא בבקשה שוב את הפוסט שלי ותתעמק בקטע ההנדסי - כל מילה שם חקוקה בגרניט ,,,,לא בסלע רך - אכן כן , לא באכויות כתיבתו וניסוחיו של יואל פלרמן ;) .

ציטוט : " ידע משותף של עולם האודיו ??? " - על מה אתה מדבר ??? אתה בטוח לא מדבר על ה-AES אלא על ידע של אודיו "פסאודו מדעי "

באותה נשימה - יש גם ידע משותף לעולם ה-UFO .........ואתה יודע איזה כמות ידע בעולם יש על ההומאופתיה ? .........אלפי ספרים .......נו ואז ???...,,,....

בברכה רוברט (ורד)

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אין כל תקן לגבי אורך הכבלים רצוי שיהיו לא פחות מ-3.5 מטר ולא יותר מ-20 מטר בין מגבר המוצא לרמקול.את העודף שנוצר(במידה והאורך גדול יש לסדר ולא ללפף כדי למנוע השראה). הכל כפי שמתנוש ציין-תלוי מה רמת הרגישות של המערכת שלך: יקרה -הקפד ,עממית-תוכל ל"עגל את הפינות" יען כי ההבדלים לא יישמעו לאוזן בלתי מזויינת.
לגבי כבלי רמקולים-אכן קיימים הבדלים בין כבל לכבל. כפי שצויין לעיל-האוזן שלך היא הבוחן הטוב ביותר שלך ולא מותג זה או אחר. קח לך פרוייקט ונסה לשמוע אצלך אם קיימים הבדלים ,אם לאו. (הכל בכפוף למה שציינתי מקודם-רמת הרגישות של המערכת שלך).
באופן כללי הקפד על 3 נתונים חשובים במבנה הכבל-
1.יכולת קיבול-capacitance של לפחות 16pf למטר
2.יכולת התנגדות-resistance של לפחות 9 מיליהום למטר
3.השראות-inductance של לפחות 1uh למטר
יש לך את הנתונים הללו בכבל? יש בידך כבל טוב.
בהצלחה.

למה לא פחות מ 3.5 מ'?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
1. נודניקים זה לאו דווקא אתה. יש עוד הרבה נודניקים.
2. יש הבדלים שמיעים בין כבלי רמקולים, כבלי אינטרקונט, כבלי USB וכבלי חשמל. במקרה יש לך הסבר ללמה יש הבדל בין כבלי רמקולים. יופי. לגבי כל השאר, היות ואין לך - אז ההבדלים לא קיימים, לשיטתך.
3. מה שכואב לי הוא שאנשים שכמותך שמחברים רמקולים ומגבר ב- 150,000 ש"ח ל- CD ב- 500 ש"ח מלפני 20 שניה ביציאת האוזניות,

ראשית:

גלוי נאות 1:
- המערכת שניקנתה לא היתה מורכבת רק מ-Power ורמקולים . היא כללה גם SUB , עוד זוג רמקולים זולים יחסית , Power נוסף , PRE , DAT , "מחולל אולמות " ועוד מיני פיצ'פקס.

גלוי נאות 2: - ה-CD שקניתי עלה לי 50 שקל ביד 2 ,לא 500 .....כולל שנאי 110 וולט - למה אתה מחמיא שלא לצורך ל-CD שלי ? - אתה רוצה שהוא יתפוס עלי תחת ??? ;)

גלוי נאות 3: -ואת האקוויליזר שמתחבר בין יציאת האוזניות של ה-CD ל-Power שכחת ? למה אתה אתה מזניח אותו ? - כשנותנים סטירה לאקווליזר הוא לא בוכה ?

גלוי נאות 4: .......ולסיום - למה אתה מעליב את המערכת שלי מהבחינה הפיננסית ? כתבתי שהיא עלתה 150,000 שקל ....אבל לפני 18 שנה ,
לדעתי , במידה ומבצעים היוון לערך נוכחי , יתכן ומערכת כזו עולה בערך כפול.
......מצד שני המערכת נקנתה כשהמיסים על מערכות סטיראו היו בסביבות ה-125% - אזי ערכה בעצם נמוך יותר

בקיצור .....אל תמעיט בערך מערכתי !!! ....... כמובן וכמובן שזה נאמר בהומור ולא בהתנשאות :)

ועכשיו לעניין :

מתנוש - בכל הרצינות .....אתה חושב שלא בצעתי Blind על עצמי (ובנוסף גם בדיקת מעבדה תאורטית ) לפני שהחלטתי שאני עובד ביציאת האוזניות ?........ ובבדיקות ה-Blind שאני מבצע אין מקום לזיכרון כי הם מתבצעות עם ממתג A/B (כמובן תוך כדי השוואת עוצמות )

מנסים להתווכח עם עשרות אחרים על נכונות שמיעתם. מעבר לזה, אני בטוח שאתה אדם חביב על הבריות תודה - אני משתדל מאוד ואכן אני רואה שאתה עושה את כל המאמצים להמנע מריב ומדון כאן. מה לעשות, דעותך עדין מעצבנות אותי
ועלי אתה לא חושב ??? - כמאמר הפולניות ;) במובן שאתה גם מעצבן אותי :)

, בערך כמו ששמאלני יפה נפש שצועק "יום הנכבה" ביום העצמאות באמצע ככר רבין, יעצבן אותי גם.
ולמען הפרוטוקול - אני שמאלני.

בהמשך למשפט האחרון שלך .....אני חושב שזה תחילתו של שחר חדש ביננו !!! ,,,,,,, בנערותי גם אני הייתי שמאל , אפילו שמאל קיצוני ........אבל התמתנתי (מלשון מתנוש ......אההה .....משחקי מילים ) עם השנים ואני היום "מרכז שמאל מתון" .

ובתור שמאלני אתה בטח מכיר את האימרה : מי שצעיר והוא לא שמאלני-הוא לא באמת חווה את הנעורים, אבל, מי שהתבגר ועדיין שמאלני הוא _ _ _ _ _ _ _ ...........זאת האימרה .....היא נאמרה לידיעה כללית ....... וברצינות גמורה היא לא מופנית אליך אישית

.........ועכשיו , נשאר רק לצרף את עמיר לאידיליה ........ אבל אז כולנו נמות פה משעמום - מה עושים ??? ;)

בברכת "שחר חדש" - רוברט ...........ממני למתנוש (ורד)

...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
גלוי נאות 2: - ה-CD שקניתי עלה לי 50 שקל ביד 2 לא 500 .....כולל שנאי 110 וולט - למה אתה מחמיא שלא לצורך ל-CD שלי ? - אתה רוצה שהוא יתפס עלי תחת ???;)

הצחקת אותי על הבוקר...(lol)
:בעד:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
למה לא פחות מ 3.5 מ'?
שלמה,
בגלל יכולת הקיבול של הכבל. היות וציינתי יכול קיבול לא גבוהה,אז אני חושב שיש מינימום נדרש אורך שלו(אגב יש חברה שממליצה על אופטימום נדרש של 5.5 מ' לכבל עם הנתונים הללו.
כמובן שבמידה ולכבל יש יכולת קיבול גבוהה יותר,אין צורך באורך כפי שציינתי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלמה,
בגלל יכולת הקיבול של הכבל. היות וציינתי יכול קיבול לא גבוהה,אז אני חושב שיש מינימום נדרש אורך שלו(אגב יש חברה שממליצה על אופטימום נדרש של 5.5 מ' לכבל עם הנתונים הללו.
כמובן שבמידה ולכבל יש יכולת קיבול גבוהה יותר,אין צורך באורך כפי שציינתי.

דיטון , לדעתי נושא ההשראות יותר קריטי בכבלים לרמקולים - השראות גבוהה בכבלים לרמקולים " מפילה גבוהים"

אגב באינטרקונקטים "העניינים" הפוכים - קיבול גבוה מפיל גבוהים.

נערך לאחרונה ב:

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
88
נקודות
28
רוברט,
יכולת קיבול/התנגדות/השראה הם פרמטרים מדידים בכל כבל שהוא.
אני חושב שמה שיותר קריטי בכבלי רמקול בעיקר,זו יכולת הקיבול שלהם.השראה זה רק פאן אחד במכלול.
ראה את הפוסט הקודם שלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הצחקת אותי על הבוקר...(lol)
:בעד:

אני פה בשבילכם ;) (ורד)

........וגילוי נאות , ראשון להיום ........- יתכן שה-CD עלה לי יותר מ-50 שקל .

אני שילמתי 150 שקל על רסיבר של סנסואי (לא מהקלסיקות ) טייפ איווה . וה-CD המשובח שלי מתוצרת JVC + שנאי גדול 110 וולט.- כולם בני 20-25 שנה לערך - קניתי את המערכת לקרוב משפחה ,ואת ה-CD השארתי אצלי .

יתכן ובחשיב , ה-CD עלה 60 שקל או אולי אף, ישמרנו השם , 70 שקל על חשבון שאר הציודים שרכשתי .
למה אני מעלה נקודה זו ? מאחר ואני מייצג בפורום את ה"צד המדעי" ....חשוב לי מאוד הדיוק של כל פרט ופרט........גם בנושא הפיננסי של התמחור.

....ואני מקווה שאתם לוקחים את דברי ברוח הדברים הנכונה ;)

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
רוברט
אנסח זאת בעדינות יתירה, ובאמת אשתדל.

לאור כמה דברים שכתבת עד היום, לא רק שאינך יודע איך מדע עובד, אלא שאתה אומר דברים המנוגדים לכמה עקרונות יסוד שלו: למשל, להתייחס באופן ישיר ובלתי אמצעי לתופעה מדווחת. כלומר: לבוא ולבדוק במה מדובר.

אתה גם לא מבדיל בין תופעות שהן בלתי אפשריות מכיוון שהן סותרות חוקי יסוד מוכחים, ובין תופעות שהן אפשריות אך אינן מתקיימות/כן מתקיימות.
הטענה שלך לגבי העניין עצמו וההדבקה שלה ל-UFO - תופעה אפשרית עקרונית, שהתגלתה לאחר בדיקות ככזאת שאינה קיימת, נכון להיום - ולגבי הומואפתיה, שיש לה סתירות מובנות מעצם טענת היסוד שלה, היא חסרת כל תוקף, מכיוון שלא עשית את המינימום: להוכיח כי לא תיתכן תופעה מסוימת באודיו. היא גם חצופה, מכיוון שעצם ההדבקה שלך, היא הדבקה שלך.

זה עובד בדמוגגיה פוליטית, זה פגום מהיסוד ביחס למי שמדבר על מדע.

מכיוון שמצד אחד יש כמות אדירה של דיווחים ומצד שני אתה מסרב - אומר שנית: מסרב - להיחשף אפילו באופן הראשוני לתופעה המדוברת, כל מה שנשאר לנו זוהי שרלנטות פסוודו מדעית.

זה מעבר לכשלים הלוגיים המרובים, או לחוסר הידע בעובדות יסוד גם בתחום שלך ("ג'יטר זוהי המצאה").

ומעל לכל: תיאוריה מדעית, מרגע שהיא נכשלת בניבוי או בהסבר, צריכה, לפחות, רוויזיה.

הטענה שסט נתונים בזמן נתון מסביר ומה שאינו מסביר אינו מתקיים נפלה באודיו תריסר פעמים בארבעים השנים האחרונות.

עכשיו, לבוא ולטעון כי אנשים ששמעו את מה שאתה סירבת להיחשף אליו, למרות שהוא ממש כאן, הם הוזים, וזה כולל אנשים שומעי מוזיקה ולא אודיופילים, עם טיעונים מופרכים מעולם מדעי החברה (וגם שגויים מהיסוד) - זוהי חוצפה מאין כמותה.

לחבר את כל זה למדע זה כבר הזוי.

בפורום רכב, מי שהיה מדבר על נהיגה ומה שאפשר להרגיש בהגה מבלי שנהג - היה זוכה לבוז. כאן הוא מכתיר עצמו לנציג המדע.

וזה לא כולל את האפשרויות שאתה פשוט לא יודע, שאתה שוגה - ולאור מה שכתבת כי יש הבדלים שמיעים בין כבלי רמקול אבל לא בין אינטרקונטקטים, נראה שבאמת אין לך הרבה מושג.

בימים האחרונים הייתי אצל איש אחד, המתפרנס ממוזיקה קלסית, לא אודיופיל, וזה בדק כבלי חיבור, הוא וחבר שלו שרחוק עוד יותר מכל העניין הזה. הם שמעו הבדלים בין כבל א' ל-ב'. למה? כי הם שמעו אותם, והם שומעים מוזיקה. החבר שהופיע מאוד הופתע מזה ששומעים הבדלים בגלל דברים כאלה, הבדלים בעלי משמעות מוזיקלית.

בקיצור: הייתי מבקש שתנסה ואחר כך תדבר.

ואם לא בא לך לנסות, אז לפחות תבדוק את העניין הזה: צניעות נדרשת מול בערות. במקרה הזה זה הכרחי.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור