אלה פיצג'רלד היא נצחית...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום רב,

... אלה פיצג'רלד היא נצחית - נחשבת לאחת מזמרות הג'אז המשפיעות ביותר של המאה ה-20.
היה בקולה הענוג, צליל טהור ומדויק ויכולת קולית מרשימה, עם מנעד קולי של כמה אוקטבות ויכולת אלתור מבריקה, בעיקר הייתה אלופה בשירת הברות חסרות משמעות (למשל: סקודי בופ באפ שובאפ, דה בה דיפ באפ...).
פיצג'רלד שרה מגוון רב של סגנונות, משירי ילדים מסורתיים ועד ליצירות ג'אז מודרניות, והציגה פרשנות חדשה לשירים מוכרים.
פסל ברונזה לזכרה ליד עץ יפה בניו יורק.
בסירטון מיוטיוב רואים את אלה והתזמורת של קאונט בייסי - ללקק את האצבעות.

FB_IMG_1682710641328.jpg

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שלום רב,

... אלה פיצג'רלד היא נצחית - נחשבת לאחת מזמרות הג'אז המשפיעות ביותר של המאה ה-20.
היא נ-ה-ד-ר-ת!!! :לב::לב::לב:

בעיקר הייתה אלופה בשירת הברות חסרות משמעות (למשל: סקודי בופ באפ שובאפ, דה בה דיפ באפ...).
צורת השירה הזו נקראת סקאט (scat)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בגלל ה OCD שלי, סליחה, אולי כדאי לאיית פיטסג'ראלד, כנראה שגם אני היחיד שמתעצבן שכותבים בעברית טייץ במקום טייטס :)
הולידיי הייתה מיוסרת ומלטפת עד בכי, ווהאן מדוייקת וקרירה אבל הרגשת שחולקת איתך סוד, וכולי עוד מהתקופה שלכל אחד יחוד משלה. לElla היה משהו מהכול אבל הרבה אופטימיות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לא, כותבים כך:
.
Screenshot_2023-04-30-16-31-50-182_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
FB_IMG_1682862093614.jpg

סקודי בופ באפ שובאפ, דה בה דיפ באפ...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בגלל ה OCD שלי, סליחה, אולי כדאי לאיית פיטסג'ראלד, כנראה שגם אני היחיד שמתעצבן שכותבים בעברית טייץ במקום טייטס :).
האם OCD ראוי לשמו לא אמור לבדוק מה הנכון לפני שמתקנים אחרים? למשל בוויקיפדיה.

מוצמזה שכללי התעתיק הרשמיים של האקדמיה אומרים שיש להשתמש ב-צ'.

יש אולי מילים מועטות שנשתמרו בכתיב הישן, כמו טשרניחובסקי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
האם OCD ראוי לשמו לא אמור לבדוק מה הנכון לפני שמתקנים אחרים? למשל בוויקיפדיה.

מוצמזה שכללי התעתיק הרשמיים של האקדמיה אומרים שיש להשתמש ב-צ'.

יש אולי מילים מועטות שנשתמרו בכתיב הישן, כמו טשרניחובסקי.
הכללים האלה מלפני 16 שנה והאקדמיה אינה קופאת על שמריה, ראה את מקרה ההחזרה של השימוש ב"י" לחלק מהמילים בבניין "מיפעל".
כמו כן ההסבר לשימוש באות עברית בודדת במקום שתיים כתעתיק מלועזית נבע מלהקשיב "לרצון העם" ולא לכפות עליו דברים שאינו יכול לעמוד בם, מה שקצת נגד את הרוח השמרנית של האקדמיה בזמנו, ובכל זאת צעד מבורך אך לא מה שיעניק ציון שלילי במבחן בלשון. כשאני רואה תכתובות של הדור הצעיר וקודמו עם המילה "טייץ" במקום "טייטס" ועוד שיבושים כמו "אני יגיד לך" זה מה שגורם לי לי OCD המדובר, זילות השפה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכללים האלה מלפני 16 שנה והאקדמיה אינה קופאת על שמריה, ראה את מקרה ההחזרה של השימוש ב"י" לחלק מהמילים בבניין "מיפעל".
כמו כן ההסבר לשימוש באות עברית בודדת במקום שתיים כתעתיק מלועזית נבע מלהקשיב "לרצון העם" ולא לכפות עליו דברים שאינו יכול לעמוד בם, מה שקצת נגד את הרוח השמרנית של האקדמיה בזמנו, ובכל זאת צעד מבורך אך לא מה שיעניק ציון שלילי במבחן בלשון. כשאני רואה תכתובות של הדור הצעיר וקודמו עם המילה "טייץ" במקום "טייטס" ועוד שיבושים כמו "אני יגיד לך" זה מה שגורם לי לי OCD המדובר, זילות השפה.
איזה מישמש אתה עושה בין שיבושי לשון, הכרה בהם, כללי תעתיק משפות לועזיות, והתייחסות לאיות הנכון והרשמי כאל שיבוש.
איזו זילות ואיזה נעליים? מה כל כך "מכובד" ב-טייטס"? :( אולי עבורך עדיפה הקירבה ל-tits...

הגזמת לגמרי, אבל לגמרי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
איזה מישמש אתה עושה בין שיבושי לשון, הכרה בהם, כללי תעתיק משפות לועזיות, והתייחסות לאיות הנכון והרשמי כאל שיבוש.
איזו זילות ואיזה נעליים? מה כל כך "מכובד" ב-טייטס"? :( אולי עבורך עדיפה הקירבה ל-tits...

הגזמת לגמרי, אבל לגמרי.
אני לפחות מקבל קצת tits כאלה שלא נראים כמו שזיפים מיובשים, תנסה פעם, בגילך יעלה לך לא בזול אבל זה אולי יעניק לך הפסקה קצרה וטובה לנפש מלרדוף כל מישהו ששכח פסיק איפה שהוא.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לפחות מקבל קצת tits כאלה שלא נראים כמו שזיפים מיובשים, תנסה פעם, בגילך יעלה לך לא בזול אבל זה אולי יעניק לך הפסקה קצרה וטובה לנפש מלרדוף כל מישהו ששכח פסיק איפה שהוא.
בניגוד אליך, אני לא קונה סקס.

ואתה עצמך רודף אחרי מי שמאיית טיפה אחרת ממך -- הפוסל במומו פוסל.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בניגוד אליך, אני לא קונה סקס.

ואתה עצמך רודף אחרי מי שמאיית טיפה אחרת ממך -- הפוסל במומו פוסל.
אני לא קונה סקס כי אני לא צריך, מי שראה אותי יודע, אני יודע איך אתה נראה אז כדאי שלא תשחית את זמנך בטינדר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא קונה סקס כי אני לא צריך, מי שראה אותי יודע, אני יודע איך אתה נראה אז כדאי שלא תשחית את זמנך בטינדר.
כבר הרחבת על הסטיות שלך בשירשורים אחרים, אז אל תיתמם.

אני לא משחית את זמני בטינדר או במקומות אחרים כי אני בהחלט מסתפק באשתי, בכל המובנים.

ונראה לי שסטינו יותר מדי מנושא השירשור, ומספיק עם סטיות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
״מבחן האם״ (The Mom Test) מאת רוב פיטספטריק הוא ספר שמציג את החשיבות של ראיונות לקוחות ככלי לתיקוף רעיונות ולמידה. הספר מציג מתודולוגיה לביצוע ראיונות לקוחות כך שבאמת תלמדו מהם ותקימו רק מיזמים שבאמת יש בהם צורך.

צפו בכנס Goodstock המתקיים היום ובין הדוברים והמרצים המובילים בו: יו"ר קרן איחוד האמירויות אחמד טאליב אל שמשי, הפסיכולוג והסופר אוואן פיטספטריק, היזמית החברתית עדי אלטשולר, הג'ודוקא אריק זאבי ועוד רבים​

שילוב של טכנולוגיית לייזר טיפולי וטיפול כירופרקט בנוירלגיה פודנדלית​

תיאור מקרה, נכתב על ידי ד"ר בריאן פיטספטריק, ארה"ב​

תורגם והונגש על ידי מ.ד.ס פארם בע"מ​

לפי משאל שערכה סוכנות הידיעות בלומברג בשבוע שעבר בקרב 28 אנליסטים הסוקרים את שוק הסחורות החקלאיות, עלה כי 20 מתוכם מעריכים שמחיר הסויה צפוי להוסיף לעלות גם השבוע, 5 אנליסטים צופים ירידות במחיר הסויה ו-3 מחזיקים בדעה ניטראלית. ארין פיטספטריק, הסחורות ב-Rabobank International הלונדוני,

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם הכוונה בכל זה היא להראות שיש כאלה שכותבים "טס" כתחליף ל-ts במקום "צ", זה ידוע, אבל לא מוכיח שזה הכתיב ה"נכון" או הרשמי.

לכל היותר אפשר להעיר לכותבי "טס" שיכתבו "צ", אבל אין מקום "לתקן" את אלה שכותבים "צ".

יש בעיות דומות גם בתעתיק מרוסית לאנגלית. למשל האות B ברוסית, שנהגית עקרונית כמו V באנגלית, אבל כשהיא בסוף מילה, ההגייה כנראה דומה ל-FF, כך שבחצי הראשון של המאה הקודמת נהגו לכתוב Prokofieff ו-Rachmaninoff, וכך גם הם עצמם נהגו לאיית את שמם באותיות לטיניות. אבל עם הזמן נוהגים יותר ויותר לאיית Prokofiev ו-Rachmaninov. משום מה, האיות ב-v התקבל יותר עבור Prokofiev מאשר עבור Rachmaninoff.

כך גם עם האות X ברוסית, שנהגית כמו ח' בעברית, שבעבר נהגו להחליף אותה ב-ch, כמו ב-Rachmaninoff, אבל כיום מרבים להחליף אותה ב-kh, ומאייתים Rakhmaninov.

אז גם שם, אפשר להעיר לאנשים שמאייתים Rachmaninoff שזה איות ישן, אבל אי אפשר "לתקן" כאלה שמאייתים Rakhmaninov. לכל היותר אפשר להעיר לאחרונים שאם הם רוצים שימצאו אותם ב-Google, כדאי להם לאיית בצורות הישנות, Rachmaninoff או Rachmaninov, שהן עדיין נפוצות בהרבה (אם כי גוגל יודע למצוא גם בכתיב אחר מהנתון).

לוקח זמן לעבור מסוג אחד של כללי איות, או מהעדר כללים כאלה, לסט חדש יותר, אבל בסוף זה קורה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
הדאבל ff דבק לשמות משפחה רוסיים בצרפת של תחילת מאה ה20 בעקבות הגירה המונית של מתנגדיי מהפכה הבולשביקית מרוסיה לפריז של תחילת שנות ה20.לצרפתים היה קשה להגיד v וכך דבק ה ff,אבל זה ממש לא נכון לכתוב prokofieff.;)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אבל זה ממש לא נכון לכתוב prokofieff.;)
נראה לי שהדבר העיקרי שקובע איך מאייתים שם הוא איך האדם עצמו מאיית אותו, ופרוקופייב איית עם ff

index.jpg

יש עניין דומה, לפחות אסוציאטיבית -- עם הפסנתרן הפולני Krystian Zimerman -- הייתי מצפה לאיות Christian Zimmermann, אבל זה לא לפי הציפיות...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור