איפה המגפה?

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
לקרוא את השטויות שאנשים כתבו כאן -לא יודע אם זה מצחיק או עצוב.
האמת שזה עצוב.
למי שלא מבין- חיסון לא יהיה קיים גם עוד שנה ובראש השנה הבא אף אחד בארץ לא יקבל חיסון .
לגבי הכלכלה- מי שחושב שהקורונה תתקיים והכלכלה "יהיה בסדר- טועה.
לגבי הארץ-מניח שאם עד סוף החורף יהיו רק 5000 הרוגים-זה יהיה עוד מצב טוב
פוליטיקה כזו או אחרת- פחות רלוונטי. שום פולטיקאי לא יצליח "לנצח" את הקורנוה. במקרה הטוב יצליח פחות להרוג אנשים .
למען גילוי נאות- אני כנראה היחיד שמבין באמת בעיניין. נמצא בתוך 3 קבוצות מחקר כלל עולמיות בעולם לפיתוח דברים בעיניין.

הי סלים

ללא בתי החולים, מכונות הנשמה מחקר של מאות אולי אלפי מכונים בעולם, תרופות חדשות המצב היה גרוע בהרבה.

אז איך מגדירים מחלה מסוכנת?
האם בזכות המאמץ האדיר של הרופאים שמצליחים למתן את מספר המתים אז הקורונה פחות מסוכנת?
.

לני

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
לקרוא את השטויות שאנשים כתבו כאן -לא יודע אם זה מצחיק או עצוב.
האמת שזה עצוב.
למי שלא מבין- חיסון לא יהיה קיים גם עוד שנה ובראש השנה הבא אף אחד בארץ לא יקבל חיסון .
לגבי הכלכלה- מי שחושב שהקורונה תתקיים והכלכלה "יהיה בסדר- טועה.
לגבי הארץ-מניח שאם עד סוף החורף יהיו רק 5000 הרוגים-זה יהיה עוד מצב טוב
פוליטיקה כזו או אחרת- פחות רלוונטי. שום פולטיקאי לא יצליח "לנצח" את הקורנוה. במקרה הטוב יצליח פחות להרוג אנשים .
למען גילוי נאות- אני כנראה היחיד שמבין באמת בעיניין. נמצא בתוך 3 קבוצות מחקר כלל עולמיות בעולם לפיתוח דברים בעיניין.

הדבר הכי נורא שלמדתי בשנה האחרונה זה הכוח של של התקשורת.
לפני שנה כשהעולם התמודד עם הקורונה הנושא בחדשות היה הרכבת הממשלה.
מהר מאוד אחרי הרכבת הממשלה הקורונה הפכה להיות כלי ניגוח כנגד ממשלת ביבי.
ובאופן מסוכן הביאו מומחים כמו פרפ' יורם לס, שביטלו את הקורונה ,הביאו מומחים שהציגו את חוסר היעילות של המסכות, העבירו מסר שמסכה/סגר היא השתקת פיות שביבי עושה כנגד הדגלים השחורים, הציגו מציאות (אמיתית) שבה סלאב לא עותים מסכה.

אם יש למישהו ספק למה הציבור מתנהג ככה זה הרבה בגלל התקשורת.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113

חיסון לא יהיה כנראה במובן שמצפים ממנו, זה יהיה דומה לחיסון של השפעת העונתית
- זה יהיה תקף רק לכמה חודשים
- וזה גם לא יבטיח שימנע הידבקות אלא יקטין אולי סיכון. אולי לא. ועם תופעות לוואי בכלל לא ברור אם צריך. בדיוק כמו חיסון לשפעת

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
נמר או ערס
נמר אתה בטוח שלא
קשקשן.

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
ובתוך כל הכאוס הזה היה נכון אם היתה הנהגה שקולה עניינית שמטפלת במשבר ללא כחל וסרק אבל לצערי המצב רחוק מזה , ועל זה עלינו להתקומם כולנו ללא קשר לימין ושמאל .
צריך להגיד ביושר שכשלנו בגלל הרבה סיבות אבל הסיבה העקרית זה ההנהגה הכושלת .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר או ערס
נמר אתה בטוח שלא
קשקשן.

מכיוון שזו לא הפעם הראשונה שאתה מתבטא בצורה גזענית כזו. מכיר את המילה ״ערסים״. זה כמו שבחדשות אומרים ״צעירים ידו אבנים״ כי לא פוליטקלי קורקט להגיד ״ערבים״. זה בסדר, גזענים תמיד יהיו.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
212
נקודות
63
קבעת כבר שאני גזען בלי להכיר אותי כלל!
לא מפתיע,אתה מכיר אותי בערך
כמו הידע שלך באודיו.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
נמר או ערס
נמר אתה בטוח שלא
קשקשן.

קבעת כבר שאני גזען בלי להכיר אותי כלל!
לא מפתיע,אתה מכיר אותי בערך
כמו הידע שלך באודיו.
אם היית מדבר אלי ככה בבית שלי הייתי מבקש ממך בנימוס לצאת מהבית, שתי דקות אח״כ הייתי גם חוסם אותך וגם מוחק אותך מאנשי הקשר שלי ושוכח שאתה קיים.
אולי אתה לא מבין, אבל אתה נמצא בפורום ששיך למישהו שקוראים לו נמר, זה כמו להתארח בבית של מישהו.
זה ממש לגיטימי לא לאהוב אותו, לחשוב שהוא טיפש ולא מבין כלום בשום תחום. אבל אז יוצאים בשקט מהטריטוריה שלו, ונעלמים...
אם ערס לא היתה הופכת למילה שמתכוונת למוצא עדתי ונשארת כמילה שמכוונת לסוג מסויים של התנהגות אתה הכי ערס, אתה פוגע בהתנהגות המגעילה שלך בשאר חברי הפורום...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ובתוך כל הכאוס הזה היה נכון אם היתה הנהגה שקולה עניינית שמטפלת במשבר ללא כחל וסרק אבל לצערי המצב רחוק מזה , ועל זה עלינו להתקומם כולנו ללא קשר לימין ושמאל .
צריך להגיד ביושר שכשלנו בגלל הרבה סיבות אבל הסיבה העקרית זה ההנהגה הכושלת .

אותה "הנהגה כושלת" מיהרה לקחת קרדיט על ההצלחה בבלימת הגל הראשון...
בגל השני, הכישלון הוא של "כולנו".....
"אתה הבנת את זה, ברוך ?"...

כאשר שיקולים פוליטיים מכתיבים את ההנחיות וכאשר הממשלה מתנערת מאחריותה הכלכלית כלפי ציבור גדול של עצמאיים ומוסיפה חטא על פשע בדוגמא אישית מזלזלת בתקנות של עצמה, מה הפליאה שזה המצב שלנו היום ?...

החיבור הבלתי אפשרי הזה המכונה "ממשלת אחדות" נוצר אך ורק בשביל לעסוק במיגור הקורונה ונדמה שזה אחד הדברים האחרונים שמעסיק את הממשלה....
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אותה "הנהגה כושלת" מיהרה לקחת קרדיט על ההצלחה בבלימת הגל הראשון...
בגל השני, הכישלון הוא של "כולנו".....
"אתה הבנת את זה, ברוך ?"...

בגל הראשון - ממשלה סגרה את כולם, לפני הניו זיאלנד ואחרים

אבל כיוון שאנחנו לא ני זיאלנד, משק נפתח מוקדם מדי ומהר מדי ללא פיקוח.

לדעתי זאת אחריות ישירה של אדלשטיין, אני זוכר איך הוא התגאה בחודש יוני שהוא הולך לפתוח הכל. פופוליסט מסוכן!! (כמו גם לפיד ובנט וליברמן)

מה שקרה כאן, קורה גם באירופה, גם ברוסיה, אוסטרליה, אין כאן משהו חריג ולא צפוי. במוסקווה הגל השני כבר שובר שיאים יחסית לגל הראשון, יש סגרים סלקטיביים בערים בעולם

אני הערכתי כבר במרץ שיהיה סגר בחגים, והכל היה מתוכנן - לתת לאנשים להנות קצת בקיץ, ולסגור בתקופת החגים שממילא פעילות המשק נמוכה בדרך כלל

@ארז_וחני מה זה עוזר לך לחפש אשמים? תיסע לאנטרקטיקה, שם אין בני אדם וגם אין קורונה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
@ארז_וחני מה זה עוזר לך לחפש אשמים? תיסע לאנטרקטיקה, שם אין בני אדם וגם אין קורונה.

אולי זה יעזור לאנשים להבין מי עובד בשבילם ומי לא בשביל הבחירות הבאות, שכנראה יגיעו לא במועדן ?.....

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אולי זה יעזור לאנשים להבין מי עובד בשבילם ומי לא בשביל הבחירות הבאות, שכנראה יגיעו לא במועדן ?.....

כלומר, אתה בכנות חושב שקורונה היא אחריות של ממשלה?

אחריות של ממשלה זאת לא להגיע להשבתה של מערכת הבריאות ושרותים אחרים

אני לא צריך הוראות ממשלה כדי לשמור מרחק, אבל רוב הציבור פשוט צריך שוטר צמוד. ואני לא מתכוון לחרדים, זומבי האלה לא מבינים שפה ממילא

כל יום אני נתקל באידיוט שמנסה להדחף למעלית יחד עם משפחתי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113

אחריות של ממשלה זאת לא להגיע להשבתה של מערכת הבריאות ושרותים אחרים

אני לא צריך הוראות ממשלה כדי לשמור מרחק, אבל רוב הציבור פשוט צריך שוטר צמוד. ואני לא מתכוון לחרדים, זומבי האלה לא מבינים שפה ממילא

כל יום אני נתקל באידיוט שמנסה להדחף למעלית יחד עם משפחתי.

מיכאל,

אחריות של ממשלה היא להכין את מערכת הבריאות, זו שיבשה במהלך שנים, אחריות של ממשלה זה לדאוג שבשל הסגר יהיה פיצוי למי שנפגע מהוראות הממשלה, זה לדאוג לקשישים בבתי האבות, זה לאכוף את ההוראות של עצמה ובעיקר לקבל החלטות בהירות, הגיוניות ולא פוליטיות עם גחמות משתנות בכל חצי שעה. אחריות של ממשלה לספק התאמה של מערכת חינוך גם לתקופת הסגר ואחריות הממשלה להכין תוכנית סדורה ליציאה מהמצב... אף אחד מהדברים האמורים לא קרה. אתה באמת מתפלא שהציבור כאן מתנהג בהתאם למה שהוא רואה ?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

איך מהדברים שכתבתי אתה מרגיש צורך לשאול שאלה כזאת ?
אחריות של הממשלה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבוע שיטת פעולה נכונה, לא לפי לחצים קואליציוניים שגוברים על טובת הציבור.

עם שאר הדברים שכתבת אני מסכים.
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מיכאל,

אחריות של ממשלה היא להכין את מערכת הבריאות, זו שיבשה במהלך שנים, אחריות של ממשלה זה לדאוג שבשל הסגר יהיה פיצוי למי שנפגע מהוראות הממשלה, זה לדאוג לקשישים בבתי האבות, זה לאכוף את ההוראות של עצמה ובעיקר לקבל החלטות בהירות, הגיוניות ולא פוליטיות עם גחמות משתנות בכל חצי שעה. אחריות של ממשלה לספק התאמה של מערכת חינוך גם לתקופת הסגר ואחריות הממשלה להכין תוכנית סדורה ליציאה מהמצב... אף אחד מהדברים האמורים לא קרה. אתה באמת מתפלא שהציבור כאן מתנהג בהתאם למה שהוא רואה ?

אני לא יודע, אולי בשווייץ אתה תמצא את מבוקשתך.
לא יודע.

לי יש ילדה לומדת, למורים יש בעיות או 'בעיות' עם האינטרנט, איחורים ותירוצים עד להודעה חדשה.

זה החומר האנושי פה

נ. ב. בתי אבות.. אתה עובד שם? אתה רוצה לעבוד שם? אתה יודע מי עובד שם?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
אני לא יודע, אולי בשווייץ אתה תמצא את מבוקשתך.
לא יודע.

לי יש ילדה לומדת, למורים יש בעיות או 'בעיות' עם האינטרנט, איחורים ותירוצים עד להודעה חדשה.

זה החומר האנושי פה

נ. ב. בתי אבות.. אתה עובד שם? אתה רוצה לעבוד שם? אתה יודע מי עובד שם?

בינתיים נשמע שדווקא אתה זה שמעלה כאן תירוצים, החומר האנושי, אתה יודע מי עובד שם, המורים בעייתיים....

א. החומר האנושי כאן הוא גם אותו חומר אנושי שמצעיד את ישראל בפריצות דרך ופרסי נובל, גם אם לא כולם כאלה, מי ישמע כול אמריקאי או אירופאי פרופסור. בעצם במחשבה שניה זה לא הפריע למנומסים והמשכילים מאירופה לרצוח מיליונים או לבצע רצח עם, האחרון שבהם ביוגוסלביה 1992.
נראה לי שהחומר האנושי כאן טוב ממה שרוב העולם יכול להתהדר בו.

ב. את בית האבות בו סבתא שלי מאושפזת אני מכיר טוב מאוד, החומר האנושי והעובדים נפלאים והטיפול מכל הלב. במשך למעלה מחצי שנה הם הצליחו לעמוד חוצץ בין הנגיף למטופלים, עזרה מהממשלה....יוק או בעברית צחה כלום.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בינתיים נשמע שדווקא אתה זה שמעלה כאן תירוצים, החומר האנושי, אתה יודע מי עובד שם, המורים בעייתיים....

א. החומר האנושי כאן הוא גם אותו חומר אנושי שמצעיד את ישראל בפריצות דרך ופרסי נובל, גם אם לא כולם כאלה, מי ישמע כול אמריקאי או אירופאי פרופסור. בעצם במחשבה שניה זה לא הפריע למנומסים והמשכילים מאירופה לרצוח מיליונים או לבצע רצח עם, האחרון שבהם ביוגוסלביה 1992.
נראה לי שהחומר האנושי כאן טוב ממה שרוב העולם יכול להתהדר בו.

ב. את בית האבות בו סבתא שלי מאושפזת אני מכיר טוב מאוד, החומר האנושי והעובדים נפלאים והטיפול מכל הלב. במשך למעלה מחצי שנה הם הצליחו לעמוד חוצץ בין הנגיף למטופלים, עזרה מהממשלה....יוק או בעברית צחה כלום.

א. לא קשור. אתה השוואת לטיוואן, אנחנו רחוקים שנות אור מתרבות הסינית וגם מהמשטרים טוטאליטריים. כל אחד פה עושה מה שבא לא. היני עכשיו עשיתי סיבוב בשכונה עם אשתי, אם אתה יודע איפה רולדין, מלא אנשים, הכל פתוח.

ומערכת החינוך היא לא נעים להגיד מה שמדאיג את הסתדרות המורים אלה תנאים ולא רמת הלימוד. כשבת שלי בבית מחודש מרץ, כשיש לימודים אולי בקושי לומדים כמה שעות, וגם זה עם מלא איחורים, ביטולים. מטלות בית לא בודקים. כלום. וגם שיהיה קל יותר, ביטלו את המיצב.

ב. עובדים בני דודים, אריתראים, אוקראינים. יש לי דודה בבית אבות בבני ברק, חטפה קורונה שבוע שעבר, היא בת 87 או 84 לא זוכר. עושים להם בדיקה כל כמה זמן, אבל הצוות מסתובב, אלא עובדים זרים. אבל מה אתה רוצה, סליחה, אם כל החברה האודיופילים מסתובבים אחד אצל השני כאילו אין קורונה? לא צריך ללכת רחוק מדי. זה לא קצת צבוע להאשים את הממשלה ולעשות הכל דווקא הפוך בפאן האישי?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
א. לא קשור. אתה השוואת לטיוואן, אנחנו רחוקים שנות אור מתרבות הסינית וגם מהמשטרים טוטאליטריים. כל אחד פה עושה מה שבא לא. היני עכשיו עשיתי סיבוב בשכונה עם אשתי, אם אתה יודע איפה רולדין, מלא אנשים, הכל פתוח.

ומערכת החינוך היא לא נעים להגיד מה שמדאיג את הסתדרות המורים אלה תנאים ולא רמת הלימוד. כשבת שלי בבית מחודש מרץ, כשיש לימודים אולי בקושי לומדים כמה שעות, וגם זה עם מלא איחורים, ביטולים. מטלות בית לא בודקים. כלום. וגם שיהיה קל יותר, ביטלו את המיצב.

ב. עובדים בני דודים, אריתראים, אוקראינים. יש לי דודה בבית אבות בבני ברק, חטפה קורונה שבוע שעבר, היא בת 87 או 84 לא זוכר. עושים להם בדיקה כל כמה זמן, אבל הצוות מסתובב, אלא עובדים זרים. אבל מה אתה רוצה, סליחה, אם כל החברה האודיופילים מסתובבים אחד אצל השני כאילו אין קורונה? לא צריך ללכת רחוק מדי. זה לא קצת צבוע להאשים את הממשלה ולעשות הכל דווקא הפוך בפאן האישי?

נראה לי שאתה מתבלבל בין האישי לציבורי.
לכל אחד יש אחריות אישית אבל לממשלה יש אחריות ציבורית, האחד לא מחליף את השני.
עם כול הכבוד לסיסמאות ליברמן, כלומר כל אחד לנפשו זה לא פוטר את הממשלה מאחריותה, בדיוק כפי שאתה לא מחזיק בבית שוטר פרטי או סוללת נ.מ אישית, יש אחריות ושירותים שבאחריות המדינה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי שאשם בקורונה זה לא נתניהו ולא אף אחד בממשלת ישראל. אבל מי שאשם במצב אליו הגענו הוא קודם כל ראש הממשלה והממשלה בישראל. מדוע? מפני שציבור לא סתם מגיע למצב שהציבור שלנו הגיע אליו. לטנגו צריך שניים אבל רק אחד מוביל את הריקוד. כשזה שמוביל את הריקוד לא מפסיק לדרוך על הרגליים של זה שהוא מוביל אותו, אין ברירה אחרת מאשר ליפול יחד. עכשיו השאלה היא מה הסיפור. הממשלה לא מוכנה לעזור לנו להתרומם, אז אין ברירה. צריך לקום בעצמינו ביחד. לדאוג אחד לשני, לתת קצת מנוחה מהתקהלות מיותרת (תפילות והפגנות כאחד) ולנסות, רק לנסות למגר את המגפה בעצמינו. זה מפני שעל הממשלה הזו, והעומד בראשה, אין שום סיבה הגיונית לסמוך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור