איכות סאונד בסטרימניג של תחנות רדיו ישראליות

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
הקשבתי היום דרך הסטרימנג TIDAL לקול המוזיקה -Over The Rainbow קיט ג'ארט ונשמע לי לא טוב מבחינת הסאונד וסקרן אותי האם משהו קרה למערכת. האזנתי שוב מיד לאותו קטע דרך סרימינג TIDAL ישירות - נשמע לי טוב מאוד (כפי שאני רגיל לסאונד שמצפה\רגיל מהמערכת)
לאחר כמה שעות TIDAL 88FM בילי הולידי Lady Sings the Blues נשמע לא טוב . מיד הקשבתי דרך TIDAL לאותו שיר ושוב הבדל מהותי מאוד ולטובה.

מה הקטע של רשות השידור? מאיזה קבצים ודרך מה הם משמעים את הקבצים שלהם שזה נשמע לא מספיק טוב?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ככל הידוע לי, קול המוזיקה עשו דיגיטציות ב-mp3 לאוסף שלהם. אני לא בטוח שזה כולל הקלטות שהם קיבלו מאז שהם עשו זאת.

בכל מקרה, איכות השידור שלהם ב-FM היא כנראה בדיקה עד כמה גרוע אפשר לשדר ושעדיין אפשר יהיה איכשהו להבין משהו.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
ככל הידוע לי, קול המוזיקה עשו דיגיטציות ב-mp3 לאוסף שלהם. אני לא בטוח שזה כולל הקלטות שהם קיבלו מאז שהם עשו זאת.

בכל מקרה, איכות השידור שלהם ב-FM היא כנראה בדיקה עד כמה גרוע אפשר לשדר ושעדיין אפשר יהיה איכשהו להבין משהו.
אני מקבל את המידע שמסרת בנוגע ל - mp3 כמוחלט,
אין לי ידיעות בנוגע לפורמט זה או או אחר בדיגיטל,
רק יודע שבטיונר עם אנטנה כשהקליטה סבירה ומעלה אני שואב הנאה גדולה מהאזנה לקול המוזיקה.
יתכן וטכנולוגיית שידורי הרדיו שלא השתנתה (אולי) וגלי האתר מוסיפים את קסמם לצלילים שמתערבלים דרכם, ועולה המוזיקה ששמעתי מילדותי ואני כרוך אחר אופייה.
אין ולא קמצוץ מדעי בהנאתי ובדמיוני המתוארים מעלה

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רק יודע שבטיונר עם אנטנה כשהקליטה סבירה ומעלה אני שואב הנאה גדולה מהאזנה לקול המוזיקה.
יתכן וטכנולוגיית שידורי הרדיו שלא השתנתה (אולי) וגלי האתר מוסיפים את קסמן לצלילים שמתערבלים דרכן ועולה המוזיקה ששמעתי מילדותי ואני כרוך אחר אופיין.
אין ולא קמצוץ מדעי בהנאתי ובדמיוני המתוארים מעלה
הנאה לא צריכה להיות מבוססת-מדע, וייתכן שבמקומות מסוימים, במזג אוויר מתאים, עם אנטנה מתאימה וטיונר טוב, אפשר לקבל סאונד טוב.

נראה לי שאולי חלק מהעניין הוא תקציבי -- חוסכים בחשמל ומשדרים חלש מדי.

דרך אגב, המשדרים אינם של קול המוזיקה אלא של בזק.

איכות ה"קליטה" דרך האינטרנט ודרך כבלים היא טובה מאוד.

אני ממעט להאזין באופן יזום, ולרוב דרך "מערכות" של 200 ש"ח (לא $) במטבח ובשירותים. לפעמים אני מאזין דרך האתר בם הרמקולים של המחשב, ולעיתים רחוקות דרך המערכת, והאיכות סבירה בהחלט. במצבי קיצון שכמעט לא קורים, אני מאזין דרך הכבלים של HOT בחיבור HDMI למערכת.

אבל בעקבות השינויים, מחאה כנגדם, פגיש עם ההנהלה, והצעות לשיפורים שהתעלמו מהם לחלוטין, איבדתי את האהבה שהייתה לי לקול המוזיקה מנערותי.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
קול המוזיקה או בעצם בזק הורידו את עוצמת השידור בצורה דרסטית.
איך אני יודע ? יש לי מקלט של ליין שניתן לראות בו במדויק את עוצמת האות בבסיס האנטנה.
פעם העוצמה היתה 70 uvdb בקרוב. לפני מס שנים ירד פתאום ל כ 55 uvdb ( מיקרו וולט די בי ).
לשאר התחנות לא הייה שינוי בעוצמה.
בנוסף יש איזה שהיא תחנה רחוקה שמשדרת כניראה גם על 91.30 MH וכתוצאה מירידת עוצמת השידור מעמק האלה של קול המוזיקה,גורמת להפרעות קירקושים וזימזומים .
כתבתי להם בזמנו על כך אולם לא נענתי.
כל מה שאני מתאר קורה בכפר סבא , אנטנה טובה של מגנום על גג קומה שנייה.
גמר חתימה טובה.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
כאן בגבעתיים אני מזהה ירידה באיכות של קול המוזיקה. מצד שני, זה כל כך תלוי באיכות הקליטה המשתנה, באנטנה ובסביבה המשתנה שזה לא קטגורי מבחינתי. הקריינים עדיין נשמעים טוב בקול המוסיקה אבל יותר קשה למצוא שידורים ללא רעשי רקע.

ומבחינתי FM עדיין נותן חוויה שקשה להגיע אליה באמצעים דיגיטליים, רק שדיגיטלי מספק איכות סבירה וקבועה. אז
כל אחד,שיבחר מה יותר טוב לו.

Itsik_123

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
מה הכוונה ב"דרך הסטרימנג TIDAL לקול המוזיקה"?
איך שומעים תחנת רדיו דרך Tidal?

vaksi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אצלי הקליטה עצמה לא משהו , הרבה מיסוכים כתוצאה מהבניינים מסביבי ובהשוואה לזה גילתי שסטרימר טוב ודאק טוב יכול לתת תוצאות
לא פחות טובות מטיונר אנלוגי , בסופו של דבר נראה לי (ואני הראשון) שאנחנו לא יכולים להתנתק מחוויות האזנה של פעם , שבו ניגנו מתקליט או מדיסק ועוצמות שידור היו גבוהות , והרשת היתה פנויה יותר והמיסוכים מסביב מצומצמים יותר והמשדרים אולי היו באיכות אחרת (מישהו פעם כתב על משדרי מנורות או משהו כזה) ועל כן קשה לנו עם טיונר דיגטלי , אני עובד עם LUMIN MINI ודאק של דנאפרייס פונטוס ונהנה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור