איכות התקליטים - מה המשמעות?

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
לפני שאתחיל לענות אני חייב לאמר שאני מעריץ ביטלס כבד והתשובה שלי מוכתבת מעובדה זו. אם אתה אוהב את הרמיקסים של ג׳יילס מרטין אז אין לי מה לאמר. במיקרה זה אין בעייה וממש לא צריך את הוויניל (לפחות מרבולבר והלאה). אני אישית לא מת עליהם ואני לא יחיד אבל על טעם אין להתווכח. בהנחה שאתה מחפש את המיקסים המקוריים אז הדיון נהפך לשונה. הדעה המקובלת היא שההעברה שעשה ג׳ורג מרטין ב-1987 למיקסים ה סטראופונים המקוריים לא הייתה מזהירה והאלבום היחיד שהמיקסרים המקורי שלו זכה להעברה דיגיטלית מוצלחת הוא אבי רוד (הדיסק היפני של טושיבה שעותק שלו שווה היום 200 יורו וצפונה).

לגבי המונו זה אכן עניין של טעם אבל על עובדה אחת אתה לא יכול להתווכח. המיקסים המקוריים שנעשו על דעת הלהקה וזכו לתשומת הלב המירבית היו מונו (עד לאלבום הלבן). חלק ממיקסי הסטראו היו אכן לא מי יודע מה (ואתה מציין נכונה את ההפרדה המוגזמת בין ימין ושמאל), אחרים היו הרבה יותר טובים (ביטלס פור סייל ומאסטר ״השפופרות״ האגדי שלו). בכל מיקרה האלבום היחיד שניתן לקרוא לו אודיופילי הוא אבי רוד (ביחוד ההדפסה הראשונה האנגלית)
#al2813 בהקלטות סטראו ישנות בהן יש חלוקה לא נעימה של חלק מהכלים לצד אחד בלבד אני מנסה להעביר את המגבר למצב מונו. זה נישמע לפעמים יותר נחמד.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
התשובה שלך ממש לא מוכתבת רק על ידי זה שאתה "מעריץ ביטלס כבד", אלא גם בטח על הררי דברים שקראת בכל מיני מקורות ופורומים למיניהם, ומדובר בתופעת cult לכל דבר ועניין, שה"אמיתות" שלה ממש מפוקפקות. יש מוליכי דעה שהם הקובעים מה "נחשב" ומה לא, והדברים נקבעים על פי טעמם, ויכולתם לשכנע בדברים שהם מתלהבים בהם והדברים שהם מזלזלים בהם.

אני בכלל לא נהנה ממונו, אז אין לי מה לחפש במיקסים של מונו. וזה אכן עניין של טעם, אבל כל מה שרלוונטי בענייני מוזיקה -- 100%, לא 99.999999% -- זה רק טעם, לא "עובדות" למיניהן.

אני לא מתווכח על תשומת לב -- שוב עניין של cult. זה ממש לא מעניין.

גם יש גבול מאוד נמוך לעד כמה מעניין אותי מה שהלהקה והמפיק אישרו, כי (א) אם מוצא חן בעיני משהו אחר, טיפשי לגמרי לדבוק במה שאני פחות אוהב רק בגלל זה, ו(ב), את מה שהם אישרו הם שמעו דרך ציוד שאינו דומה לציוד של היום, והם שמעו סאונד שונה לגמרי, אז הטענה הזו חלשלושה מאוד.

אז מכל ההכרזה הגרנדיוזית

נשארנו רק עם תקליט אחד, שעולה סכומים מטורפים, שרק פראיירים עשירים יכולים לקנות, וכמו כל התקליטים היקרים, תקליט של הרבה אלפי דולרים לא נשמע פי מאות יותר טוב מכזה שעולה הרבה עשרות דולרים. זה גם לא כמו בציוד, שאם אתה משקיע הרבה יותר אתה משפר את כל מה שאתה שומע דרכו, אלא מדובר בהשקעה בתקליט אחד.

וגם אז יש את השאלה אם בכלל אוהבים את התקליט האחד הזה הרבה יותר מאשר גירסה דיגיטלית טובה שלו... :)

בקיצור, עם כל הכבוד לוויניל, אף אחד לא "חייב" להתעסק אם זה אם הוא לא ממש אוהב את זה.

למי שלא שמע תקליטים במו אוזניו וממש התלהב, אלא רק קרא תיאורים על "אנאלוג אמיתי" וה"קסם" של ויניל וכל אלה -- מה שנקרא "אודיו במילים" -- לא כדאי להיכנס לזה בלי לשמוע.
תסלח לי אבל גם אם הרבה ממה שכתבתי למדתי מקריאה ומשיחה עם אנשים שבמקום להרצות לי בהתנשאות חלקו איתי את הידע שלהם, הרי שהרבה מזה בא משמיעה. יש לי עותקים רבים של כל אחד מהאלבומים של הביטלס כולל רבים מאלה ש״נחשבים״. חלקם לטעמי בצדק וחלקם פחות. יש לי פטיפון נפרד עם ראש מונו שעדיין זקוק לכוונון ואולי גם שידרוג. אז אני כותב משמיעה שהיא שלי ומשקפת את דעתי ואיני מתיימר לכפות אותה על אף אחד. רק לחלוק את המעט שלמדתי וניסיתי.

אה כן. את ההדפסה הראשונה של אבי רוד גם יש לי ושילמתי עבורה הרבה אבל הרבה פחות….

נערך לאחרונה ב:

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
#al2813 בהקלטות סטראו ישנות בהן יש חלוקה לא נעימה של חלק מהכלים לצד אחד בלבד אני מנסה להעביר את המגבר למצב מונו. זה נישמע לפעמים יותר נחמד.

אכן זו אופציה אבל כשמדובר באלבומים של הביטלס יש לי גם את הדפסות המונו וגם הסטראו ואני נהנה להקשיב לשתיהן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תסלח לי אבל גם אם הרבה ממה שכתבתי למדתי מקריאה ומשיחה עם אנשים שבמקום להרצות לי בהתנשאות חלקו איתי את הידע שלהם, הרי שהרבה מזה בא משמיעה. יש לי עותקים רבים של כל אחד מהאלבומים של הביטלס כולל רבים מאלה ש״נחשבים״. חלקם לטעמי בצדק וחלקם פחות. יש לי פטיפון נפרד עם ראש מונו שעדיין זקוק לכוונון ואולי גם שידרוג. אז אני כותב משמיעה שהיא שלי ומשקפת את דעתי ואיני מתיימר לכפות אותה על אף אחד. רק לחלוק את המעט שלמדתי וניסיתי.

מה שאני לא לוקח ברצינות זה מה ש"מקובל" וש"זכו תשומת הלב המירבית". זה לא עניין של התנשאות. זה לא שאני חושב שדעתי וטעמי האישי עדיפים אובייקטיבית על אלה של ההמון ושל ה-cult, אלא רק שלא מעניין אותי מה הם אומרים.

כך גם אין שום התנשאות בשאר מה שכתבתי, אלא רק מה שאני חושב בנושאים האלה ונימוקים למה אני חושב כך. אתה לא חייב לקבל אף מלה מדברי, וגם לא להצדיק למה. זה לגמרי בסדר מבחינתי שתחשוב אחרת.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ב 2009 הוציאו בוקס שלם beatles remastered בפורמט דיגיטלי, ב 2012 הוציאו את הסט בויניל 180.
הגירסא הדיגיטלית לפחות טובה מאוד. לויניל לא האזנתי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
זו הסיבה שבגללה דיונים סוטים מהנושא המקורי ומגיעים ל-RC ומדידות -- עקיצות מטופשות מסוג זה.

בוקר טוב באמת

אתה מגיב לבחור נאלח שכל מטרתו, על מנת להשאר רלוונטי, זה להעיר הערות קנטרניות, מעליבות ואישיות ואז להתבכיין כקוזק, סליחה, החשמלאי הנגזל , על כך שמחפשים אותו או מלגלגים עליו...רחמים באמת

קראת פעם משהו ענייני נטו שהוא כתב, מבלי להכניס איזו הערה אישית?

אני אחסוך לך, אין דבר כזה, הוא אכול שנאה, קנאה ורגשי נחתיתות ולעולם לא ישאר ענייני.

רן

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
בביתי אני חיי עם כל העולמות ,מקולנוע ביתי לציוד סטראו כמעט נפרד של סטרימינג וגם פטיפון ,ואני חייב להגיד שבשבילי אין כאן בכלל השוואות כי זה תחומים שונים שלא ניתנים להשוואה בלבד טעם אישי.
לכם תחום יש יתרונות וחסרונות.
הציוד של קולנוע ודיגיטל עלה לי יותר מהפטיפון אבל לאחרונה הפטיפון מרגש אותי הרבה יותר למרות החסרונות הברורות מול הסאונד הדיגיטלי.
שמעתי פטיפונים מאוד יקרים שלא הזיזו לי בכלל כי השוואתי לדיגיטל ותמיד נשמע לי פחות טוב אבל כאשר שמים בצד את איכות הסאונד ומנסי ליהנות אז התקליט זה עולם אחר.
רכשתי תקליטים רבים מ10 שקל ומעלה ומחיר התקליט לא היה פרמטר לאיכות שקיבלתי ,רכשתי כמה חדשים וקשה לי לחיות איתם ויש ל ישנים שעושים לי את זה ונשמעים טוב יותר.
למרות הרצון של הרבה חובבי תחום לבזבז ולשלם ביוקר על ציוד אני דווקא מאמין שפטיפון פשוט עם רמקולים טובים ירגש בענק ולא חייבים לרכוש ביוקר.
אחד היתרונות בשבילי עם פטיפון ביחס לדיגיטל זה שבזמן השמעת הפטיפון אני לא מנתח כמעט את איכות הסאונד ופשוט נהנה ממוסיקה טובה ומצליח להעריך את מה שאני שומעה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בביתי אני חיי עם כל העולמות ,מקולנוע ביתי לציוד סטראו כמעט נפרד של סטרימינג וגם פטיפון ,ואני חייב להגיד שבשבילי אין כאן בכלל השוואות כי זה תחומים שונים שלא ניתנים להשוואה בלבד טעם אישי.
לא כל כך הבנתי את זה. הרי אתה יכול לבחור אם להאזין לתקליט או לגירסה דיגיטלית -- CD או אפילו SACD או Blu-ray אם יש, או קובץ, או סטרימינג -- של אותה הקלטה, כך שיש משמעות מאוד ברורה להשוואה.

לכם תחום יש יתרונות וחסרונות.
הציוד של קולנוע ודיגיטל עלה לי יותר מהפטיפון אבל לאחרונה הפטיפון מרגש אותי הרבה יותר למרות החסרונות הברורות מול הסאונד הדיגיטלי.
שמעתי פטיפונים מאוד יקרים שלא הזיזו לי בכלל כי השוואתי לדיגיטל ותמיד נשמע לי פחות טוב אבל כאשר שמים בצד את איכות הסאונד ומנסי ליהנות אז התקליט זה עולם אחר.
...
למרות הרצון של הרבה חובבי תחום לבזבז ולשלם ביוקר על ציוד אני דווקא מאמין שפטיפון פשוט עם רמקולים טובים ירגש בענק ולא חייבים לרכוש ביוקר.
אחד היתרונות בשבילי עם פטיפון ביחס לדיגיטל זה שבזמן השמעת הפטיפון אני לא מנתח כמעט את איכות הסאונד ופשוט נהנה ממוסיקה טובה ומצליח להעריך את מה שאני שומעה
אני לא חושב שאנשים כל כך רוצים להוציא סכומים גבוהים על ציוד, אבל אם הם חושבים שזה שווה להם, הם מוכנים להוציא סכומים גבוהים.

אני גם לא חושב שאתה יכול להכליל מעצמך ש"שפטיפון פשוט עם רמקולים טובים ירגש בענק ולא חייבים לרכוש ביוקר". זה עניין אישי.

יש כאלה שנהנים מציוד אנלוגי משובח ובציוד זול הם רק שומעים את החסרונות של תקליטים, ויש הרבה. לעומת זאת, יש כמוך, שנהנים מציוד זול, אבל לפי מה שאתה עצמך מספר, מהציוד היקר לא התרשמת כי השווית לדיגיטל, אבל בזול אתה לא משווה, כלומר אתה בכלל לא משווה באותם תנאים, אבל מסיק מסקנות מאוד רחבות, שלא רק שיכולות להיות מטעות לגבי אחרים, אלא גם לגביך.

אולי אם לא היית משווה את הציוד היקר לדיגיטל היית מתרגש הרבה יותר מאשר עם הזול? ואולי אם היית משווה את הזול לדיגיטל היית זורק אותו לפח? קשה לדעת לפי התיאורים האלה.

אולי יש כאן גם סוגסטיה, שאתה משכנע את עצמך שהזול עדיף -- די פרדוקסלי -- כי אתה לא מוכן או יכול לשלם את מה שנדרש עבור ציוד משובח? זה מסביר היטב למה אתה נמנע מלהשוות את הציוד הזול לדיגיטל.

claudia5

אוהב את התחום
מעורבות
43
נקודות
28
לא כל כך הבנתי את זה. הרי אתה יכול לבחור אם להאזין לתקליט או לגירסה דיגיטלית -- CD או אפילו SACD או Blu-ray אם יש, או קובץ, או סטרימינג -- של אותה הקלטה, כך שיש משמעות מאוד ברורה להשוואה.

אני לא חושב שאנשים כל כך רוצים להוציא סכומים גבוהים על ציוד, אבל אם הם חושבים שזה שווה להם, הם מוכנים להוציא סכומים גבוהים.

אני גם לא חושב שאתה יכול להכליל מעצמך ש"שפטיפון פשוט עם רמקולים טובים ירגש בענק ולא חייבים לרכוש ביוקר". זה עניין אישי.

יש כאלה שנהנים מציוד אנלוגי משובח ובציוד זול הם רק שומעים את החסרונות של תקליטים, ויש הרבה. לעומת זאת, יש כמוך, שנהנים מציוד זול, אבל לפי מה שאתה עצמך מספר, מהציוד היקר לא התרשמת כי השווית לדיגיטל, אבל בזול אתה לא משווה, כלומר אתה בכלל לא משווה באותם תנאים, אבל מסיק מסקנות מאוד רחבות, שלא רק שיכולות להיות מטעות לגבי אחרים, אלא גם לגביך.

אולי אם לא היית משווה את הציוד היקר לדיגיטל היית מתרגש הרבה יותר מאשר עם הזול? ואולי אם היית משווה את הזול לדיגיטל היית זורק אותו לפח? קשה לדעת לפי התיאורים האלה.

אולי יש כאן גם סוגסטיה, שאתה משכנע את עצמך שהזול עדיף -- די פרדוקסלי -- כי אתה לא מוכן או יכול לשלם את מה שנדרש עבור ציוד משובח? זה מסביר היטב למה אתה נמנע מלהשוות את הציוד הזול לדיגיטל.
נכון

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

האדם שאתה מתייחס אליו ניזון מהתפלמסויות והנמכת האחר ע"י סתירת דעות אחרות ע"י שימוש בציטוטים שחלקם לא הוכחו כנכונים כפי שהוא דורש מאחרים לדייק בדבריהם. זוהי משימת חייו שממלאת את יומו ואת יצר השפלת האחרים שלו כדי להרגיש טוב עם עצמו.
אני מחשיב אותו ליעקב ברדוגו של האתר, כתיבה בטון סמכותי של אני יודע בדיוק מה נכון שלא כמוכם תוך שליפת משפט או מילה שנאמרו היכן שהוא והוצאתם מהקשרם בטכניקה של עורך דין ממולח שמנסה לחלץ את לקוחו , זה נקרא הנדסת תודעה, הייתי מציע לו להתפלמס על דף גמרא יומי, זה היה מספק את היצר שלו מעל ומעבר ואולי היה רוכש כמה מיומנויות חברתיות שביניהן להפסיק להשפיל כל הנקרה בדרכו.
ודרך אגב אל תשכחו לרכוש טרינוב, זה יעזור למישהו לקבל ליטוף מהיצרן ולתלות לו מדליה על החזה כדי שכולנו נגיד וואו איזה גדול בתחום (עם צליל צמר גפן).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
האדם שאתה מתייחס אליו ניזון מהתפלמסויות והנמכת האחר ע"י סתירת דעות אחרות ע"י שימוש בציטוטים שחלקם לא הוכחו כנכונים כפי שהוא דורש מאחרים לדייק בדבריהם. זוהי משימת חייו שממלאת את יומו ואת יצר השפלת האחרים שלו כדי להרגיש טוב עם עצמו.
אני מחשיב אותו ליעקב ברדוגו של האתר, כתיבה בטון סמכותי של אני יודע בדיוק מה נכון שלא כמוכם תוך שליפת משפט או מילה שנאמרו היכן שהוא והוצאתם מהקשרם בטכניקה של עורך דין ממולח שמנסה לחלץ את לקוחו , זה נקרא הנדסת תודעה, הייתי מציע לו להתפלמס על דף גמרא יומי, זה היה מספק את היצר שלו מעל ומעבר ואולי היה רוכש כמה מיומנויות חברתיות שביניהן להפסיק להשפיל כל הנקרה בדרכו.
ודרך אגב אל תשכחו לרכוש טרינוב, זה יעזור למישהו לקבל ליטוף מהיצרן ולתלות לו מדליה על החזה כדי שכולנו נגיד וואו איזה גדול בתחום (עם צליל צמר גפן).
קשקשן וברברן צמרת.

כאילו שמששנה למישהו מה אתה מחשיב ומה לא...

שחרר אותנו מנוכחותך. נמאסת.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
טוב, אז בסיכום ביניים היו לנו הביטלס, זונות ויעקב ברדוגו. אקלקטי משהו.
לעניין: יש לי ילדים בתיכון. אצלם, אחד הדברים הכי מגניבים ונחשבים זה פטיפון. הם אוספים תקליטים, הם תולים עטיפות ופוסטרים מהתקליטים על הקיר, הם הולכים לחנויות (כרגע ספרים בעיקר..) לחפש יחד תקליטים.
אני מאמין שלפחות חלק מהם ירצו כבוגרים להמשיך עם זה ולשדרג את האיכות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
קשקשן וברברן צמרת.

אתה יודע למה לא אקבל את המלצתך? כי אני היחיד שלא מפחד ממך ומחבריך להציב חזית מול שלטון האימים שלכם פה לטובת המתחילים והמנוסים שלא משתתפים בדיונים פה מבעת לשונך ולשון עמיתיך ומי ייתן ויאזרו אומץ בעקבותיי.

RanMoyal

חבר משקיען
מעורבות
1,099
נקודות
113
קשקשן וברברן צמרת.

למה, תן לו להמשיך...:)

אתה באמת חושב שיש לו מה לעשות ביום יום חוץ מלכתוב כאן?

אתה כנראה עדיין לא הבנת על מי מדובר, אני ברשותך אסביר לך:

אנשים סהרוריים, הזויים, אכולי שנאה ועטופים במרירות, לא הופכים להיות מצליחנים, מקסימים ומוקפים בחברים, אחרי שמכבים את המוזיקה..

כאן מתחיל ונגמר העולם שלו וברגע שאתה מסביר לו שהוא בור, לא רלוונטי ואודיו זה לא בורג ושקע, אתה מזעזע את עולמו הצר, הוא יוצא מהחדרון עם המערכת המצ'וקמקת, אחרי שסילקו אותו מהסלון ומתחיל לירות לכל הכיוונים.

אתה חושב שהקיאו אותו מכאן סתם?
אתה חושב שלא קראת על ביקורים אצלו באופן מקרי?
אתה חושב שהעובדה שסולדים ממנו והוא דמות לצחוק ולבוז נולדה יום אחד מהשמיים הכחולים?

זו הפרסונה ואל לאנשים "להתקדם ולהתעלם", לנוכח מעשיו הנלוזים, האלימות המילולית שלו, הקללות, ההקנטות, העובדה שהוא פותח פוסטים!! שכל מטרתם זה לחרחר ריב..

צריך להמשיך ולחבוט ביצור העלוב הזה.

רן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור