איך לשמוע מוזיקה ?

yaya70

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום
יש לי מגבר של ימהה 5.1 ורמקולים קטנים של קנטון.
איך מומלץ לשמוע מוזיקה רגילה
בתצורת
2
channel stereo
או בתצורת
5
channel stereo
?
תודה

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
שלום
יש לי מגבר של ימהה 5.1 ורמקולים קטנים של קנטון.
איך מומלץ לשמוע מוזיקה רגילה
בתצורת
2
channel stereo
או בתצורת
5
channel stereo
?
תודה

איך שנשמע לך יותר טוב. אף אחד לא יכול להגיד לך איך לשמוע מוזיקה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איזה דגמים?

yaya70

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הדגמים הם:

מגבר ימהה
RXV 361
רמקולים קנטון
MOVIE CX 60

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
5 CHANNEL

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מורכבות

"איך לשמוע מוזיקה ?"-אני חייב להחמיא לשואל משום שזו אחת השאלות המורכבות והמרתקות,מבחנה פילוסופית,שנשאלו כאן.
להערכתי היא בקטגוריה של "איך לחיות?" (או "מה לרצות?")

עדכן

הידד

רם

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני אכניס את השירשור לפורופורציה ואולי אעשה קצת סדר ... אולי גם הפוך.

השאלה שנשאלה היא איך לשמוע מוסיקה והתשובה היא פשוט לשבת ולהאזין. זו שאלה וזו תשובה נכון? אז זהו שלא. זו שאלה וזו תשובה מתחכמת.

אני משער שהבחור הגיע לאתר מלא אודיופילים מדופלמים ורצה לדעת איך לשמוע מוסיקה בצורה נכונה.

הסברה היא שכאשר אתה יושב מול במה אתה שומע מוסיקה בשני ערוצים. ברוב ההופעות סברה זו היא עובדה ולכן אנו "המדופלמים" ברובינו שומעים מוסיקה בשני ערוצים.

מתי לשמוע 5.1 או 6.1 או 7.1 או בקיצור ביותר משני רמקולים? כאשר ההקלטה נועדה לכך ועובדה כך.
ברוב הפעמים הקלטות כאלה משדרות את המוסיקה משני ערוצים קידמיים וסנטר ומאחור נשמע הקהל והאמביאנס {אווירה בעברית}. אי לכך כדאי ואפשר להינות מהחוויה שבהקלטה.

מה קורה כאשר ההקלטה המקורית היא בשני ערוצים. במקרה הזה טכנאי הסאונד אינו לוקח בחשבון שאתה ידידי היקר תרצה לנצל כל טרנזיסטור ואפקט שקיים אצלך ברסיבר ולא חילק את הסאונד באופן כזה. לכן ניצול מקסימום אפקטים ברוב המקרים פוגע באיכות המוסיקה ומגביר את החוויה המדומה שחלכם קוראים לה "ואו זה בא לי מכל הכיוונים".

השאלה הנשאלת היא זו.

1- אתה מעדיף לקבל חוויה מדומה של הופעה חיה? שאם אינה מוקלטת ב-5.1 או יותר אתה פשוט הורג את המוסיקה.

2- האם אתה מעדיף לקבל את המוסיקה כמו שהוקלטה?

אם תשובתך היא 1 סימן שמבחינתך לא משנה מה אתה שומע אתה רוצה לשמוע אותו מכל הרמקולים עליהם שילמת ביד רחבה לכן כדאי להעסיקם בכל שלב.

אם בחרת ב-2 זה אומר שרצוי ועדיף ללכת על פי ההקלטות, והיה וההקלטה היא 5.1 שמע כך, אם היא סטריאו שמע בסטריאו.

תאמין לי. יותר פשוט מלנשום.:)

האזנה ערבה.(ורד)

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
(Y)כל מיקרה לגופו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן ובמקרה הזה אני מכיר את המערכת ממקור ראשון. הרמקולים האלו לא מיודעים לסטריאו כולל המגבר. זה ישמע רע מאוד.
לכן כדי לקבל קצת SPL שיאזן את העניין מומלץ לשמוע ב 5.1
זו הסיבה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
למה הם לא מיועדים לסטריאו?

אני שואל באמת מפני שאני לא מכיר אותם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה רמקול שבנוי כרמקול קואקסיאלי.
http://www.canton.de/en-produktdetail-movie-movie60cx.htm
יש לו סה"כ 85 dB נצילות. אתה לא יכול לפתח איתו SPL כמו שצריך לבד. בסרטים הוא סבבה. אבל גם..
לכן אני ממליץ לעבוד עם זה ככה, במיוחד שזה מגבר יחסית ככ פשוט של ימאהה.

הפתרון הכי טוב לדעתי הוא לקנות זוג של וורפדייל 9.1 ולחבר ביציאות B של המגבר וכששומעים מוזיקה לשמוע איתם + הסאב.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בלי לקנות כלום הוא יכול להאזין בסטריאו + סאב וזה עדיין ישמע טוב יותר מאשר 5 ערוצים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור