איך יראה הסטאפ הבא שלכם

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
היו לי שני דגמים של מרטין לוגאן לאורך עשרים שנה. הראשון SL3 אכן סבל מהבעיה שאתה מתאר. בשני - אסנט לא הרגשתי בבעיית חוסר התאום וההיפרדות בין הפאנל האלקטרוסטאטי לוופר הדינמי - שני הרמקולים היו רמקולים פאסיביים.

אבל כל התיאור הוא נחלת העבר. מאז 2005 מייצרת מרטין לוגאן כמחצית מדגמי הרמקולים האלקטרוסטאטיים שלה בצורה חצי אקטיבית. הוופרים הדינמיים מופעלים בידי מגבר דיגיטלי פנימי כשעל התיאום בינם לבין הפאנל אחראית יחידת עיבוד צליל דיגיטלית (DSP). יותר מזה, בשלושה מהדגמים מאז 2015-2016 הוופרים בהתאם לדגם יכולים להיות מכויילים לביצועים מיטביים בעזרת מערכת תיקון חדר אקטיבית (רום קורקשן). אלו הם דגמי 11-13 ו-15.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
מבין לגמרי. אם היה לי מקום לרמקול גבוה יתכן שהייתי בוחר איזה מגנפלאנאר, אולי קוואדים מפעם למרות שהם זקנים מדי לתחזוקה. פחות שמעתי מפל, יותר צליל שקורה מעצמו ללא מאמץ, בלי התחלה וסוף, וככה צוללים פנימה, משכר.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
היו לי שני דגמים של מרטין לוגאן לאורך עשרים שנה. הראשון SL3 אכן סבל מהבעיה שאתה מתאר. בשני - אסנט לא הרגשתי בבעיית חוסר התאום וההיפרדות בין הפאנל האלקטרוסטאטי לוופר הדינמי - שני הרמקולים היו רמקולים פאסיביים.

אבל כל התיאור הוא נחלת העבר. מאז 2005 מייצרת מרטין לוגאן כמחצית מדגמי הרמקולים האלקטרוסטאטיים שלה בצורה חצי אקטיבית. הוופרים הדינמיים מופעלים בידי מגבר דיגיטלי פנימי כשעל התיאום בינם לבין הפאנל אחראית יחידת עיבוד צליל דיגיטלית (DSP). יותר מזה, בשלושה מהדגמים מאז 2015-2016 הוופרים בהתאם לדגם יכולים להיות מכויילים לביצועים מיטביים בעזרת מערכת תיקון חדר אקטיבית (רום קורקשן). אלו הם דגמי 11-13 ו-15.
אחד הדברים שהטריפו אותי במרטין לגן וזה לא קשור בשום צורה לסאונד זה שהם צריכים חשמל, כאילו לא מספיק שמאחורי המערכת יש מאורת נחשים גם הרמקול צריך גם כבל חשמל וגם כמובן כבל רמקול.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
אחד הדברים שהטריפו אותי במרטין לגן וזה לא קשור בשום צורה לסאונד זה שהם צריכים חשמל, כאילו לא מספיק שמאחורי המערכת יש מאורת נחשים גם הרמקול צריך גם כבל חשמל וגם כמובן כבל רמקול.
אז אם לא רוצים כבלי חשמל נוספים, פונים למגנאפאן 1.7I או 3.7I ל-20.7 שגובהו כ-2.06 מטר צריך כבר סלון ענק. אותה תחושת מפל ממכרת, באס אחר לחלוטין מאשר המרטין לוגאן והעיקר מבחינתי - הפאנל מכוסה בבד, כמו הגריל ברמקול דינמי רגיל ואז אפשר להתנהג בסלון שברוב הדירות הישראליות מחובר למטבח, באופן נורמלי. אפשר לבשל, להקפיץ בווק, אפילו לטגן בלי חשש שגרגירי פיח מהטיגון/בישול/ערבוב ייצמדו לפאנלים של מרטין לוגאן שהם שקופים וחשופים. ואני מדבר כמובן מנסיון של כעשרים שנה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שמעתם בעם נאוליט (אולי מונוליט לא זוכר ) , זה הרמקול בין הטובים בעולם , תסגור הדלת שאתה מקפיץ במטבח

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
היי לירן ,
מה זה סאונד של רמקול קרמי ?
שמעתי המון בתערוכה וכל אחד נשמע שונה לגמרי .
הדרייברים הם חלק מסוים מהרמקול ויש עוד המון פרמטרים שמשפיעים על הצליל .
כולם בגדול שואפים לדרייבר קל ,stiff ופיסטוני כאשר הם מנסים ליצור בסיס לרמקול רזולטיבי.(לא תמיד מכוונים לשם)
זו היתה רק דוגמא שאי אפשר לקנות רמקול אחד ובאמצעות אקולייזר לגרום לו להשמע אחרת.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,436
נקודות
113
זו היתה רק דוגמא שאי אפשר לקנות רמקול אחד ובאמצעות אקולייזר לגרום לו להשמע אחרת.

לירן ניראה לי שמעט טעית או הניסוח לא נכון.

עם אקולייזר ברור שניתן לשנות Frequency Response וכך למעשה את אופי, voicing, התנהגות ותגובת הרמקול.

לגבי להתחקות 1 ל 1 עם אופי של רמקול אחר, עי אקולייזר...ברור שלא.

תוצאת הנשמע מרמקול זה "קצת" הרבה יותר מ voicing כזה או אחר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לירן ניראה לי שמעט טעית או הניסוח לא נכון.

עם אקולייזר ברור שניתן לשנות Frequency Response וכך למעשה את אופי, voicing, התנהגות ותגובת הרמקול.

לגבי להתחקות 1 ל 1 עם אופי של רמקול אחר, עי אקולייזר...ברור שלא.

תוצאת הנשמע מרמקול זה "קצת" הרבה יותר מ voicing כזה או אחר.
זה בדיוק מה שהתכוונתי. הדיון היה למה לאנשים יש כמה סטאפים אני אמרתי שזה בגלל סגנון שונה של סאונד וחברינו טען שלא צריך כי אפשר להשתמש ה EQ כדי להגיע לכל צליל ולכן נתתי את הדוגמא של הרמקול הקרמי

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,436
נקודות
113
טוב נו...
הזיות.

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
זה בדיוק מה שהתכוונתי. הדיון היה למה לאנשים יש כמה סטאפים אני אמרתי שזה בגלל סגנון שונה של סאונד וחברינו טען שלא צריך כי אפשר להשתמש ה EQ כדי להגיע לכל צליל ולכן נתתי את הדוגמא של הרמקול הקרמי
אם הרמקול והמערכת מספיק נייטרלים אפשר להגיע די קרוב לסאונד של רמקול אחר או לסאונד של "מנורות"
1 ל1? לא, לא ממש, אבל קרוב.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
שמעתם בעם נאוליט (אולי מונוליט לא זוכר ) , זה הרמקול בין הטובים בעולם , תסגור הדלת שאתה מקפיץ במטבח
אלדר - המטבח בדירה הנוכחית שלי פתוח, וגם בקודמת (שבה תפקדו המרטין לוגאן). אין דלת, אי אפשר לסגור. ולרמקול שאתה אוהב של מרטין לוגאן קוראים נאוליט - הפאנל בשטח הכי גדול ושני וופרים פאסיביים, אחד קדמי, אחד אחורי בגודל של 15 אינץ׳ כל אחד. כשהתחילו לייצר את הרמקול הזה ב-2015 הוא נמכר בארה״ב ב-80 אלף דולר, מאז המחיר טיפס ל-85 אלף ולפני כמה חודשים התייקר ל-100 אלף.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם הרמקול והמערכת מספיק נייטרלים אפשר להגיע די קרוב לסאונד של רמקול אחר או לסאונד של "מנורות"
1 ל1? לא, לא ממש, אבל קרוב.
חולק עליך. יש הבדלים עצומים בין רמקולים שנובעים מפיזיקה.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אחלה פוסט!!

בגזרה שלי מתבצעים שינויים ברגעים אלה..החלפת רמקול והגברה משולבת כמו שאני אוהב בלי יותר מדיי קופסאות. את כל מה שהייתי צריך לשדרג כבר ביצעתי. לא היה פשוט בכל המסלול הזה שערך שנים,עוד כבל,עוד אביזר שיכוך, צבירת עוד מנורות ללמפיזטור שלי וכו וכו...
מרגיש לי שהגעתי לנחלה שלי עם רכיבים איכותיים שעובדים בהרמוניה מדהימה- לפחות לטעם שלי.
כנראה שבשנים הבאות השיפורים שאעשה יהיו קשורים לאקוסטיקה ולא מעבר לזה.
אחרי שנים יכול להתפנות לדבר האמיתי מבחינתי שזה התרכזות בהקמת משפחה וכל המשתמע מכך.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
אחלה פוסט!!

בגזרה שלי מתבצעים שינויים ברגעים אלה..החלפת רמקול והגברה משולבת כמו שאני אוהב בלי יותר מדיי קופסאות. את כל מה שהייתי צריך לשדרג כבר ביצעתי. לא היה פשוט בכל המסלול הזה שערך שנים,עוד כבל,עוד אביזר שיכוך, צבירת עוד מנורות ללמפיזטור שלי וכו וכו...
מרגיש לי שהגעתי לנחלה שלי עם רכיבים איכותיים שעובדים בהרמוניה מדהימה- לפחות לטעם שלי.
אחרי שנים יכול להתפנות לדבר האמיתי מבחינתי שזה התרכזות בהקמת משפחה וכל המשתמע מכך.
היי יהודה. בהקמת משפחה יהיה לך יתרון ענק אל רובנו: זוגתך לעתיד מקבלת מערכת בתור אובדה מוגמרת ולא צריך כל פעם להלחם מחדש אל הכנסת חלק כזה או אחר.;)

aviv007

אוהב את התחום
מעורבות
82
נקודות
28
היי יהודה. בהקמת משפחה יהיה לך יתרון ענק אל רובנו: זוגתך לעתיד מקבלת מערכת בתור אובדה מוגמרת ולא צריך כל פעם להלחם מחדש אל הכנסת חלק כזה או אחר.;)
הבת זוג כן, ילדים קטנים כאן מתחילה הבעיה ;)

yarino

אוהב את התחום
מעורבות
101
נקודות
43
לא תמיד.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,436
נקודות
113
אחלה פוסט!!

יהודה אתה בחור מקסים ומאחל לך רק טוב בכל.
משפחה תמיד קודמת לכל.

יש לך מערכת מעולה
למרות שאני לא יודע איזה מגבר משולב מגיע ;)

בהזדמנות מבטיח לקפוץ.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הבת זוג כן, ילדים קטנים כאן מתחילה הבעיה ;)
איפה הבעיה, מחנכים אותם מהיום הראשון שלא נוגעים במערכת בדיוק כפי שמחנכים אותם לא לגעת באש או בשקעי חשמל.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,436
נקודות
113
את הילדות שלי למדתי כפי שגיא תיאר, מגיל 0 לא להתקרב ל אזור המערכת.

המערכת בסלון
והבנות רובצות שם כ 80% מהזמן
בין עם זה שהן רואות TV/סרט, עושות יצירה מחומרים כאילו ואחרים, סף ההתקף לב כל פעם עולה...חחח

בקיצר
פשוט לחנך אותם מגיל 0 לא להתקרב לשם.

אצל הרוב זה עובד אבל יש גם שלא.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
בנות זה מאוד נחמד איתי. הן מבינות עניין ויודעות גם לאבד עניין כשצריך. בנים.. זה כבר סיפור אחר לגמרי. את הבנים שלי ניסיתי לחנך מגיל אפס. להגיד שזה לא עבד אפילו לא מגרד את המציאות. הם במסע תמידי של חפש והשמד. מחפשים תמיד במה אפשר לגעת, ללכלך, לפרק, להפעיל, לכבות, לטפס, לעצב מחדש.
נפילות, מכות, מכות חשמל (הגדול בין ארבע התעסק עם המחבט לקטילת יתושות), אזהרות, צעקות, איומים, כל זה לא עושה עליהם רושם ולא גורם להם להחכים. מלחמה אבודה.
בגלל זה המערכת שלי מאופסנת באריזות כבר שלוש שנים. השארתי בסלון מערכת זולה כשהבנתי שאין סיכוי שמשהו ישרוד שם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור