איך יודעים שהפטיפון RPM5 מכוון?

TheCarny

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום,
יש לי שאלה ואשמח לעזרה. יש לי פטיפון PROJECT RPM5.1 חדש עם ראש ORTOFON 2M BLUE חדש גם כן שהורכב לי עם הרכישה ושומעים בו נפלא. הפטיפון מפולס, המשקולת מכוונת טוב (לפי נסיוני והוראות היצרן) ונראה שבזמן הנגינה הזרוע מקבילה לתקליט והמחט ניצבת לחריצים כמו שכתוב בספר, אך עדיין יש לי הרגשה (וכמובן יתכן שהכל בראש שלי :)) שכשאני מנגן את אותו התקליט מספר פעמים יש שינוי בצליל ובסאונד ואולי אף נוספים מעט רעשים סטטיים. איך יודעים שהפטיפון לא מזיק לתקליטים בזמן הנגינה? (מעבר לשחיקה נורמלית כמובן) את האזימוט והVTA לא כיוונו לי בזמן התקנת הראש כי הם נראו בסדר.
אשמח לתשובה מהמומחים,
תודה

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש,

אין דבר כזה "נראה בסדר", :) פטפון צריך לכוון אחרי כל הובלה...

תריץ ברשת חיפוש על הכיוונונים וכל זה. יש גם בעברית. תפעל לאט, בסבלנות, ולפי ההוראות...
אחר כך תהנה בלי חששות...

.

TheCarny

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כמובן שכיוונתי את המשקולת של הזרוע והאנטי סקייטינג מחדש לאחר ההובלה (וכאמור את הראש כיוונו לי בחנות עם סרגל קרטון קטן שהגיע עם הפטיפון ומתלבש על הציר), אבל לפי מיטב הבנתי (ולפי המתואר בחוברת של הפטיפון) בהעדר כלים יעודיים את הVTA והאזימוט אני אמור לכוון לפי העין ולפי העין זה נראה כמו שצריך.... האם אני צריך לרכוש איזשהו כלי כוון? האם יש עוד משהו שצריך לכוון חוץ ממה שהזכרתי ופילוס המכשיר עצמו? תודה רבה על העזרה :)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
דבר אחד הוא שיש עזרים לכוון.
דבר שני הוא שלאחר הכוון לפי העין מבצעים כוונון עדין סופי לפי האוזן.
עם זה, כוון פטפון זה משהו הדורש ידע וניסיון רב.

TheCarny

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כפי שכתבתי הסאונד הוא אחלה רב הזמן, רק שנשמע לי שיש הבדלים בין נגינות חוזרות של אותו תקליט ואני חושש שאולי אני גורם לתקליט נזק... אז מה בכל זאת עושה מישהו לא מאוד מנוסה וללא כלים? :מבולבל:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ההבדלים בנגינה חוזרת של אותו תקליט לא נובעים בהכרח מפטפון לא מכוון היטב.
מי שאינו בעל ניסיון ומעוניין לכוון את הפטפון, עדיף שיזמין בעל ניסיון שיבצע את זה.

TheCarny

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה לך יהושוע, האם יש לך המלצות של אנשים כאלה? איך מאתרים אותם? יש לך מושג מה העלות של ביקור כזה?

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
איל פור מאודיו פידלטי הוא היבואן של הפטיפון שלך ואחד המומחים הוותיקים והנחשבים בארץ בתחום הפטיפונים. כדאי להתקשר אליו ולהתייעץ מה לעשות.

TheCarny

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
טוב, תודה, אני אתצפת על זה עוד כמה פעמים ואצור קשר עם אייל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור