איך אתם בוחרים את הראש שלכם?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ציון עובדות זה לא דבר יומרני, איכות הסאונד מאד נפגמת כשמחט לא נקיה. אני מכריח לעשות אותך שום דבר, אתה יכול לשמוע איך שבא לך.
השאלה אם באמת חובה לנקות את המחט לאחר ניגון כל צד או שניתן להסתפק בניקוי פעם ביום (בהנחה שתשמע 3-5 תקליטים), לא זוכר שראיתי את אחד מ"האושיות" שהייתי אצלם רצים לנקות את המחט לאחר כל החלפת צד.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שום דבר לא חובה, זה סה"כ תחביב. אם אני שומע הקלטת פסנתר קלאסי ולא מנקה את המחט אחרי הצד הראשון, באמצע הצד השני שומע עיוותים קלים שלא נעימים לי. אחרי שני תקליטים ללא ניקוי המחט הלכלוך בסאונד הפסנתר כבר יפריע לי ממש - אם כי בהקלטות אחרות (ללא פסנתר) הלכלוך יורגש הרבה פחות (קצת פחות אוויר). אחרי כ-10 תקליטים ללא ניקוי המחט (או ניקוי סמלי רק במברשת) פגיעה באווריריות כבר תהיה ממשית, וסאונד הפסנתר יהפוך לבלתי נסבל לאוזני.
ואפילו הניקוי הקפדני שלי לא מנקה מספיק את המחט - כפי שכתבתי, אחרי 10-13 תקליטים קיימת ירידה באיכות הסאונד. לגבי "האושיות" שהיית אצלם ושלא עושים כך - אחד משניים: או שהמערכות שלהם סלחניות ומטשטשות ניונסים, או שזה לא מספיק חשוב להם - כמו לך.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
שום דבר לא חובה, זה סה"כ תחביב. אם אני שומע הקלטת פסנתר קלאסי ולא מנקה את המחט אחרי הצד הראשון, באמצע הצד השני שומע עיוותים קלים שלא נעימים לי. אחרי שני תקליטים ללא ניקוי המחט הלכלוך בסאונד הפסנתר כבר יפריע לי ממש - אם כי בהקלטות אחרות (ללא פסנתר) הלכלוך יורגש הרבה פחות (קצת פחות אוויר). אחרי כ-10 תקליטים ללא ניקוי המחט (או ניקוי סמלי רק במברשת) פגיעה באווריריות כבר תהיה ממשית, וסאונד הפסנתר יהפוך לבלתי נסבל לאוזני.
ואפילו הניקוי הקפדני שלי לא מנקה מספיק את המחט - כפי שכתבתי, אחרי 10-13 תקליטים קיימת ירידה באיכות הסאונד. לגבי "האושיות" שהיית אצלם ושלא עושים כך - אחד משניים: או שהמערכות שלהם סלחניות ומטשטשות ניונסים, או שזה לא מספיק חשוב להם - כמו לך.
בדיוק בגלל זה בא לפעמים להוציא את הסטאפ האנלוגי פלוס התקליטים למכירה ולקנות דאק ברמה גבוהה מאד

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לגבי "האושיות" שהיית אצלם ושלא עושים כך - אחד משניים: או שהמערכות שלהם סלחניות ומטשטשות ניונסים, או שזה לא מספיק חשוב להם - כמו לך.

כשאתה מגדיר כך את הדברים זה כמעט נשמע כמו מילת גנאי, בחיים למדתי לשים דברים בפרופורציה.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אני מנקה כל צד עם כרית ואח"כ במברשת עם חומר יעודי, בלי זה שומע לכלוך בצליל הפסנתר כבר אחרי תקליט וחצי. ולמרות הניקוי הקפדני הזה הלכלוך בצליל הפסנתר מתחיל לתת את האיתותים בפסנתר קלאסי כעבור 10 - 13 שעות, לכן פעם ב- 13 שעות מנקה גם בפלוקס.

כל הכבוד על הפדנטיות. זה לעילא!
(לא בציניות).
אבל זה כבר אוטוטו לאהוב את התקליט / סאונד ... יותר מהמוזיקה.
אני מעדיף את המוזיקה, עם החסרונות בגין 'חוסר' הניקוי המדוקדק למשעי.

אגב, יש אצלי אריכי נגן, מהחטיבה ואף מהיסודי.
חלקם (ברור שלא כולם), שאני בספק גדול אם מישהו היה מבחין בכך.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
בדיוק בגלל זה בא לפעמים להוציא את הסטאפ האנלוגי פלוס התקליטים
אז, באיזה תקליטים מדובר?
יש רשימה?
: -))

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
בדיוק בגלל זה בא לפעמים להוציא את הסטאפ האנלוגי פלוס התקליטים
אז, באיזה תקליטים מדובר?
יש רשימה?
: -))
כשאחליט אתה הראשון שתדע :)
אבל זה כנראה לא יקרה
למרות שאשתי היתה שמחה שאפנה מהסלון כמה "בוקסות" ואת ארגזי התקליטים
לדעתי אנחנו הדור האחרון שיאזין לתקליטים.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אבל זה כנראה לא יקרה
ותקפיד שישאר כך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור