רמקולים איזה רמקולים ששמעתם הכי "נעלמו"?

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
לכל הלועגים
פלויד טול האיש והאגדה- גדול מומחי האקוסטיקה בעולם, בכבודו ובעצמו הגיב לשרשור שלי כששאלתי מה גורם לרמקולים מסוימים "להיעלם" ולאחרים לא "משום מה" "ואיכשהו" הוא לא חשב שהשאלה שלי היא כזאת אידיוטית וכתב תגובה מפורטת :מאזין:
מוזמנים לקרוא:
Screenshot_20210730-041105.jpg
Screenshot_20210730-041111.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20210730-041105.jpg
    Screenshot_20210730-041105.jpg
    KB 168.7 · צפיות: 344
  • Screenshot_20210730-041111.jpg
    Screenshot_20210730-041111.jpg
    KB 149 · צפיות: 357
נערך לאחרונה ב:

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
0

שמע... זה מעניין. לא חשבתי שגנבים מתעניינים בציוד כזה. טלוויזיה... מילא. מכונית. אבל לגנוב לך רמקולים וינטאג'? כל הכבוד לגנב המתוחכם ולטעם הטוב שלו
לדעתי לא היה מדובר באודיופיל , מעריך שאת הרמקולים לקח בלי שהאזין להם קודם, אחרי הכל בנוסף לאיכות סונית לא מבוטלת היה להם מראה נהדר במיוחד על סטנד העץ והאבן, כפי שהיה אצלי. הוא גם נטל את המגבר, הנגן, הכבלים, אבל את אוזניות הסטאקס השאיר ונטל רק את המגבר שלהן שבלעדיהן הוא יכול מקסימום לשמש כמעצור לדלת, כך שאני לא ממש משוכנע בהבנת האודיו שלו.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
לשאלת השואל…

רמקולים לא ״נעלמים״ בזכות עצמם. צריך מגבר חזק כדי לעשות זאת.
עם זה כל אחד מתמודד עם המערכת שלו.

הרמקול היחידי שכן נעלם בזכות עצמו זה אומני.

לגבי כל השאר יש שתי תכונות חשובות מסייעות:
1. כמה שפחות יחידות
2. כמה שיותר צר

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
לכל הלועגים
פלויד טול האיש והאגדה- גדול מומחי האקוסטיקה בעולם, בכבודו ובעצמו הגיב לשרשור שלי כששאלתי מה גורם לרמקולים מסוימים "להיעלם" ולאחרים לא "משום מה" "ואיכשהו" הוא לא חשב שהשאלה שלי היא כזאת אידיוטית וכתב תגובה מפורטת :מאזין:
מוזמנים לקרוא:
צפה בקובץ המצורף 55250 צפה בקובץ המצורף 55251

בקיצור הפלוייד הזה שלך אמר בצורה מסובכת (עם הרבה בלה בלה לא רלוונטי, כגון איכות הקלטה, שמיעה ברמקול אחד, תקנה את הספר שלי ואודיו רב ערוצי) למקם את הרמקולים בחלל ״נכון״, כמו שבעצם כתבו פה ״האנשים שמבינים פחות״.
ורצוי שיהיה רמקול נורמלי ולא משהו מעופש. מה זה רמקול נורמלי? יש שירשור אחר שפתחת בנושא...

יאללה שלח לנו עוד ציטוטים של אחרים... האמת לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות... בוא נסגור שכולם פה אהבלים ולא מבינים אודיו... ניצחת... מה עכשיו?
אתה רוצה להתיעץ על משהו אמיתי? אם לא, שחרר, כי כבר הסכמנו שכולם פה אהבלים.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
בקיצור הפלוייד הזה שלך אמר בצורה מסובכת (עם הרבה בלה בלה לא רלוונטי, כגון איכות הקלטה, שמיעה ברמקול אחד, תקנה את הספר שלי ואודיו רב ערוצי) למקם את הרמקולים בחלל ״נכון״, כמו שבעצם כתבו פה ״האנשים שמבינים פחות״.
ורצוי שיהיה רמקול נורמלי ולא משהו מעופש. מה זה רמקול נורמלי? יש שירשור אחר שפתחת בנושא...

יאללה שלח לנו עוד ציטוטים של אחרים... האמת לא ברור לי מה אתה מנסה לעשות... בוא נסגור שכולם פה אהבלים ולא מבינים אודיו... ניצחת... מה עכשיו?
אתה רוצה להתיעץ על משהו אמיתי? אם לא, שחרר, כי כבר הסכמנו שכולם פה אהבלים.
אבל המצב בדיוק הפוך
הרוב פה חושבים עליי את מה שכתבת.
בכל מקרה חשבתי שדבריו של המומחה הכי גדול בעולם(ד"ר טול) יעניינו כאן מישהו

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אבל המצב בדיוק הפוך
הרוב פה חושבים עליי את מה שכתבת.
בכל מקרה חשבתי שדבריו של המומחה הכי גדול בעולם(ד"ר טול) יעניינו כאן מישהו
הם לא. אתה יודע למה? כי הדעות שלנו מבוססות על ניסיון האזנתי, לא אוננות פורומים כמו שאתה עושה. למשל, אני חולק על אנשים שאת דעתם אני מעריך כמו שחורי ומיכאל, שצריך מגבר חזק. אבל עופר כן האיר את עיניי למיעוט דרייברים, משהו שאכן מתיישב עם הניסיון ההאזנתי שלי.

אין דבר כזה המומחה הכי גדול בעולם. או במילים אחרות, תפסיק לבלבל תמוח.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אני חולק על אנשים שאת דעתם אני מעריך כמו שחורי ומיכאל, שצריך מגבר חזק.
עופר הפתיע אותי, כנראה שזו ההשפעה הרעה עליו של שניצל :D. לפני שנתיים הוא שכנע אותי לנסות את מגבר ההספק החלשלוש של לברדין עם ה-B&W803 הקשים שלי. ואני מה זה שמח שהסכמתי - קיבלתי זיווג מהשמיים. מגברים חזקים פי 4 לא הצליחו להוציא מהרמקולים מה שהלברדין מצליח - כולל באס.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הם לא. אתה יודע למה? כי הדעות שלנו מבוססות על ניסיון האזנתי, לא אוננות פורומים כמו שאתה עושה. למשל, אני חולק על אנשים שאת דעתם אני מעריך כמו שחורי ומיכאל, שצריך מגבר חזק. אבל עופר כן האיר את עיניי למיעוט דרייברים, משהו שאכן מתיישב עם הניסיון ההאזנתי שלי.

אין דבר כזה המומחה הכי גדול בעולם. או במילים אחרות, תפסיק לבלבל תמוח.
אין קורלציה בין ניסיון לידע
אני יכול ללכת מחר להוריד מיליון שקל על ווילסונים, זה אומר שאני מבין משהו בסאונד?
דבר שני שמעתי המון דברים בחיים וירד החשק לשתף וגם לא מרגיש שאני חייב דיו וחשבון על ידע או חוסר הידע שלי, איך שמתייחסים אליי פה לא מתייחסים לאף אחד אחר.
בקיצור עדיף להתייחס לגופו של טיעון מגופו של אדם אבל כנראה שגם דוקטור פלויד טול לא שווה כלום כאן כי אני הבאתי את הפוסט שלו.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83

כדאי להקשיב טוב אלו הסיבות למה רמקולים נעלמים ולמה לא

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני יכול ללכת מחר להוריד מיליון שקל על ווילסונים, זה אומר שאני מבין משהו בסאונד?
דבר שני שמעתי המון דברים בחיים וירד החשק לשתף וגם לא מרגיש שאני חייב דיו וחשבון על ידע או חוסר הידע שלי, איך שמתייחסים אליי פה לא מתייחסים לאף אחד אחר.
בקיצור עדיף להתייחס לגופו של טיעון מגופו של אדם אבל כנראה שגם דוקטור פלויד טול לא שווה כלום כאן כי אני הבאתי את הפוסט שלו.
קשקשני,
1. אין קורלציה בין ניסיון לידע? אתה אמיתי? מה אתה, ילד בן 14?
2. התייחסתי לגופו של ענין הרבה פעמים אבל אתה כזה ילד פינוקי אכלו לי שתו לי, שלא טרחת לענות ואחרי עוד ברוב חוצפתך בא בטענות. בזבזתי 20 דקות מהחיים לענות לך על התחום הדינמי. איפה התגובה שלך??? ילד מפונק חצוף שכמוך.
3. אם תוריד מליון שקל על ווילסונים אז יש שני מקרים פה: או שאתה מליאן ולא אכפת לך, ואז אתה לא מבין כלום בסאונד. או שעברת כברת דרך ארוכה מאד ואתה יודע מה אתה עושה.
4. לא יודע מי זה פלויד טול ולא מעניין אותי. עשה לנו שושו החמוד טובה וקרא את המאמר המטומטם שטירחנת אותנו איתו, ואין שם כלום. אז מה אתה רוצה? שקל?
5. לא מעניין מה שמעת, מה קראת, מה אתה רוצה לשתף ומה לא. כל עוד אתה לא טורח להגיב לאנשים שטרחו מזמנם היקר לענות לך ברצינות על שאלות, וממשיך להספים אותנו עם החרא שלך, תקבל פה בראש עוד הרבה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לכל הלועגים
מוזמנים לקרוא:
צפה בקובץ המצורף 55250 צפה בקובץ המצורף 55251
אגב, השאלה שלך לא אדיוטית בכלל. אם מישהו אחר היה שואל אותה, היה מקבל תשובה רצינית. אבל אתה, טרחן בלתי נלאה, בא ללמד אותנו מה פלויד משהו אמר. כשתתבגר קצת ותשחרר את סינדרום הפינוקי של ״וישחקו האודיופילים לפני״ , אולי יענו לך.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
עופר הפתיע אותי, כנראה שזו ההשפעה הרעה עליו של שניצל :D. לפני שנתיים הוא שכנע אותי לנסות את מגבר ההספק החלשלוש של לברדין עם ה-B&W803 הקשים שלי. ואני מה זה שמח שהסכמתי - קיבלתי זיווג מהשמיים. מגברים חזקים פי 4 לא הצליחו להוציא מהרמקולים מה שהלברדין מצליח - כולל באס.

עוד לא ירד לך האסימון… הם לא באמת חזקים ושלך ממש לא חלשלוש
איך נמדד מגבר ומה זה מגבר חזק?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

נשמה של ברבור, מישהו מכריח אותך להישאר כאן, הרי רע כאן, מתנכלים לך ללא סיבה, לא קוראים את הלינקים שאתה ממשיך למחזר כאן....
יש, פרומים שיקבלו אותך בזרועות פתוחות, למה להיות מזוכיסט.....אלה אם המטרה שלך היא להכניס טראפיק תוך כדי הטרלת האתר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אין חשש שאתה מבין בסאונד אם מבחינתך קטגורית אין קורלציה בין ניסיון וידע.
הבנה בסאונד זה לקנות ווילסון במיליון שח ?
זה מה שהבנת ?

דבר שני שמעתי המון דברים בחיים וירד החשק לשתף
.
מחזיק לך אצבעות שהחשק ירד מספיק...
יש לך את "הפורום הכי טוב בעולם" עם "גדול מומחי האקוסטיקה בעולם".
תישאר שם ותהנה. גם אנחנו נהנה.

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
עוד לא ירד לך האסימון… הם לא באמת חזקים ושלך ממש לא חלשלוש
איך נמדד מגבר ומה זה מגבר חזק?
לי לא ירד האסימון? בוא נעשה הסדר.
מגבר נחשב חזק אם הוא מכפיל את ההספק שלו בירידה של עכבת רמקול פי שניים - זה אומר שמתח על רמקול נשאר קבוע בשינוי העכבה (כי הספק שווה לריבוע המתח חלקי עכבה). ללברדין ההספק לא רק לא עולה עם ירידת העכבה - הוא יורד ואיתו גם המתח על רמקול. זה לא תמיד נורא: אם עכבת רמקול קבועה בכל הספקטרום הנשמע, ירידת הספק מוחלט לא כ"כ משנה - בלאו הכי אף אחד לא מנצל בחדר ממוצע יותר מ-10 ואט. אבל יש לא מעט רמקולים אצלם עכבה משתנה עם תדירות (שלי, למשל, משנה את העכבה בין 8 ל-3.8 אוהם) - כלומר, תדירויות שונות יוגברו (תיאורטית) על ידי הלברדין באופן שונה עם כל ההשלכות הנובעות מכך. אבל... אצלי זה לא קורה, ההגברה היא אחידה (לפחות לפי האוזן שלי) בכל הספקטרום. לא מבין כיצד בלברדין עשו את הטריק הזה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
נשמה של ברבור, מישהו מכריח אותך להישאר כאן, הרי רע כאן, מתנכלים לך ללא סיבה, לא קוראים את הלינקים שאתה ממשיך למחזר כאן....
יש, פרומים שיקבלו אותך בזרועות פתוחות, למה להיות מזוכיסט.....אלה אם המטרה שלך היא להכניס טראפיק תוך כדי הטרלת האתר.
אל תדאג אני לא הולך מכאן
אף אחד לא ישבור אותי.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אל תדאג אני לא הולך מכאן
אף אחד לא ישבור אותי.
הפורום הכחול תמיד שמח לקבל חברים חדשים, במיוחד כמוך, עם ידע פי מיליון מכולם.

שחרר אותנו מנוכחותך המעיקה והטורדנית, כי זה ממש לא מצחיק ומתחיל לעצבן.

שא ברכה.

sharon100

מושעה
מעורבות
41
נקודות
28
הפורום הכחול תמיד שמח לקבל חברים חדשים, במיוחד כמוך, עם ידע פי מיליון מכולם.

שחרר אותנו מנוכחותך המעיקה והטורדנית, כי זה ממש לא מצחיק ומתחיל לעצבן.

שא ברכה.
ולמרות כל המילים היפות, החלטתי להשאר.
תודה על העצה בכל מקרה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לשניצל אין השפעה רעה על עופר ,סתם חברים טובים , אבל קח בחשבון שמגבר חזק עם זרם גבוה עוצר את הממברנה הרוטטת מיד בניגוד למגבר חלשלוש שבו הממברנה נעצרת בערך , ולכן הבס המורחב שאתה מדבר עליו עם הלוורדין נותר רטט מיותר שנותן הרגשה של אקסטנשיין של הבס ,מגברים חלשים נשמעים יפה והמשכי בגלל החולשה שיוצרת המשכיות בין התוים בגלל התגובה האיטית של המממברנה ,לעומת מגבר חזק שיכול להשמע מקוטע בגלל התגובה המהירה , אבל אולי הלוורדין מתאים מאוד לרמקול שלך ולנטיות האזנה שלך ,שמח בשמחתך כמובן ,ועדיין חושב שאתה בין מביני העניין כאן ,ואפילו למדתי ממך על עניין הקריסטלים למרות שאצלי מדובר בקילוגרמים ,

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור