רמקולים איזה רמקולים ששמעתם הכי "נעלמו"?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ולמרות כל המילים היפות, החלטתי להשאר.
תודה על העצה בכל מקרה.

"אמרו את זה קודם לפני
זה לא משנה..."

אמרו כבר קודם - לא להתייחס להודעות שלו שנאמר:
וידבר הנער עם עצמו, ויתבאס ויתחפף...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דבר שני שמעתי המון דברים בחיים וירד החשק לשתף וגם לא מרגיש שאני חייב דיו וחשבון על ידע או חוסר הידע שלי, איך שמתייחסים אליי פה לא מתייחסים לאף אחד אחר.

אתה חי בסרט. מה שעבר פה דיגימון לא עברו חיילים סורים במלחמת יום כיפור.

אל תדאג אני לא הולך מכאן
אף אחד לא ישבור אותי.

הקטע הוא שעם כל הידיעות שלך (שלא נחשפנו אליהם באמת) דבר אחד טרם הצלחת להבין. להישאר או לא להישאר פה לא תלוי בך בכלל. הוא יותר תלוי בהפרעות האקוסטיות שלך בפורום הזה, ואני? למרות שאני בשר ודם, יודע להיות אחלה room correction.

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
מגבר נחשב חזק אם הוא מכפיל את ההספק שלו בירידה של עכבת רמקול פי שניים - זה אומר שמתח על רמקול נשאר קבוע בשינוי העכבה (כי הספק שווה לריבוע המתח חלקי עכבה)
יותר בכיוון של מגבר נחשב חזק כשהוא בנוי לספק הספק גבוה. מה שאתה מתאר מבחינת היחסיות זאת היכולת שלו לספק זרם גבוה.
(אחרת אפשר להגיד שמגבר של 5W ל8 אוהם ו10W ל4אוהם הוא "מגבר חזק", ואני בספק אם מישהו יגדיר אותו ככזה)

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
"אמרו את זה קודם לפני
זה לא משנה..."

אמרו כבר קודם - לא להתייחס להודעות שלו שנאמר:
וידבר הנער עם עצמו, ויתבאס ויתחפף...

תגיד, אתה עושה צחוק?
אתה ועוד כמה לא מפסיקים להגיב למה שהוא כותב..פשוט אין לכם את היכולות לספור עד 10 ולא להגיב..
אני מעריך שאם משהו היה אומר לך ברחוב דברי הבל בכל נושא היית ממשיך בלי להגיב..
קצת חומר למחשבה.
ואם כ"כ משעמם אני ממליץ לעיין מידי פעם בפורום מוסיקה.יש שם דברים מעניינים.
שבת שלום.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לשניצל אין השפעה רעה על עופר ,סתם חברים טובים , אבל קח בחשבון שמגבר חזק עם זרם גבוה עוצר את הממברנה הרוטטת מיד בניגוד למגבר חלשלוש שבו הממברנה נעצרת בערך , ולכן הבס המורחב שאתה מדבר עליו עם הלוורדין נותר רטט מיותר שנותן הרגשה של אקסטנשיין של הבס ,מגברים חלשים נשמעים יפה והמשכי בגלל החולשה שיוצרת המשכיות בין התוים בגלל התגובה האיטית של המממברנה ,לעומת מגבר חזק שיכול להשמע מקוטע בגלל התגובה המהירה , אבל אולי הלוורדין מתאים מאוד לרמקול שלך ולנטיות האזנה שלך
אלדר,
אני מבין על מה אתה מדבר,זה יותר עניין של damping factor מאשר הספק: עם damping factor גבוה מגבר "מקצר" רמקול ועוצר את תנודות הממברנה. הספק עצמו לא אומר כלום, ניסיתי מגברים חזקים שהפיקו מהרמקולים שלי צליל סגור ובס אנמי (לא המשכי ולא קצר - פרווה). אני לא שומע בעוצמה גבוהה לכן המשכיות בבאס כמעט ולא מורגשת אצלי. הצליל כמכלול שמפיק הלברדין מהרמקולים שלי כל כך טבעי ופתוח (עם תקליטים :p) שאני מוכן לסלוח לו המשכיות באס קלה. באס "קצר" יחד עם צליל קשה פחות מתאים לי.
על עניין הקריסטלים למרות שאצלי מדובר בקילוגרמים
מהניסיון שלי זה לא טוב, "כמות יתר" עלולה להפוך צליל ל"זכוכיתי" ולא מאוזן, אבל הבנתי שיש לך המון באס - לכן אולי אתה פחות מרגיש את זה. בכל מקרה, תעשה "בדק בית" :).
יותר בכיוון של מגבר נחשב חזק כשהוא בנוי לספק הספק גבוה. מה שאתה מתאר מבחינת היחסיות זאת היכולת שלו לספק זרם גבוה.
(אחרת אפשר להגיד שמגבר של 5W ל8 אוהם ו10W ל4אוהם הוא "מגבר חזק", ואני בספק אם מישהו יגדיר אותו ככזה)
זיו, זו אמירה היפוטטית :). אני יודע שיש לך ניסיון הרבה יותר גדול משלי, אבל אישית לא שמעתי על מגברים מועטי ואטים שמגדילים הספק בירידת עכבה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אצלי קופסאות הקריסטלים DIY משמשות בעיקר לגראונדינג בשיטה מיוחדת בשלוב ציפוי נחושת ואלקטרודה "צפה " בתוך הקריסטלים שמיועדת לפרוק המטענים , תרצה לראות אתה מוזמן ,אפקט נחמד מאוד , ה"צפה מחוברת באדמה של אחת הכניסות בממיר , כמו כן יש לי 2 גראונדיגים עצומים למינוס של המונובלוקים והרמקולים (למינוס) ,בנוסף יש לברור הפאסה החשמלית למכשירים עי מכשיר שהופך פאסה , קצת מתבייש לכתוב כל השטויות שלי כולל מערך USB ןכבלי רשת עם פילטרים שדאגתי שיגעו לארץ לעופר , אבל כל הטוויקים הללו מתאספים למשהו אחר !

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
תגיד, אתה עושה צחוק?
אתה ועוד כמה לא מפסיקים להגיב למה שהוא כותב..פשוט אין לכם את היכולות לספור עד 10 ולא להגיב..

כנראה פספסת את ההודעה שלו שהוא חסם אותי, כלומר, הוא לא קורא את מה שאני כותב לכן הוא לא מגיב אלי.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
בנוסף יש לברור הפאסה החשמלית למכשירים עי מכשיר שהופך פאסה ,
חשוב מאד, עשיתי זאת עם טסטר. הכי הזוי שהפיכת פאזה משפיעה אפילו אצל בקר המנוע של פטפון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עופר הפתיע אותי, כנראה שזו ההשפעה הרעה עליו של שניצל :D. לפני שנתיים הוא שכנע אותי לנסות את מגבר ההספק החלשלוש של לברדין עם ה-B&W803 הקשים שלי. ואני מה זה שמח שהסכמתי - קיבלתי זיווג מהשמיים. מגברים חזקים פי 4 לא הצליחו להוציא מהרמקולים מה שהלברדין מצליח - כולל באס.

גם לי מגבר של לוורדין עם ספנדור A6R עשו תרגיל העלמות אבל אלה מגברים יחודיים, לא מכיר הרבה טרנזיסטוריים של 45 וואט שיעשו כן אלא אם זה חדר קטן ומטופל עם מדפיים נצילים וראיתי מערכות כאלה.
הנתון של יצרני רמקולים לגבי דרישות וואטאג' ממגברים "החל מ25W" ממש מרשם להתבאסות, צריך כוח ממשי לגרום לרמקול להזיז את יחידותיו בשליטה וטיימינג ואת זה גם צריך לקחת בחשבון יתן חשמל נכון החל מהלוח.
אבל עופר שחורי צודק במה שכותב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור