אומנים ישראלים בוכים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז מי שראה היום בערוץ 10 את אריק סיני, גבי שושן ועוד לא מעט אומנם שבניהם {ישודר מחר} אמנים מוכרים וטובים של אז ושנשארו שם.

הם מלינים על כך שאין להם פרנסה, מתארים את עבודת המלצרות כעבודה נחותה ומתסכלת שהם לא מסוגלים לחשוב על לעבוד בה. זה תירוץ עלוב לטיפוס עצלן ושרלטן שלא מתאים לו לעבוד בעבודה כמו כולם והוא עדיין חיי בעולם הזוהר.

היה קטע שאפילו נגע לליבי כאשר ראו את גבי שושן בהופעה בחתונה בחצר המלכה כאשר לא ממש מתאים לכלה ולחתן לשמוע אותו. זה כמובן הייתה הופעת הפתעה. גם אני הייתי מעדיף לשמוע אותו בדיסק ולא בחתונה שלי. כאב לי לראות אותו "מושפל" ונעלב מהמצב, אבל את המצב הזה הם יצרו.

אומנים יקרים, חשובים וטובים.
על מה אתם בוכים? מדוע מגיע לכם חיבוקים מהקהל? כמה זמן אתם רוצים לרכב על השירים הישנים שלכם מבלי לחדש? על מי אתם עובדים????

משנות ה-80 לא עשיתם כלום. נאדה! לא יצרתם, לא עיבדתם, לא כתבתם ... לא עבדתם!!
הלו, בבקשה להתעורר, לתפוס את הגיטרה, לקחת דף ועיפרון ולהתחיל לעבוד. לכתוב, להלחין, לעבד, להקליט ולעשות מוסיקה! לא ייתכן שגבי שושן רוצה שהשירים שלו והוא עצמו ישאר להיט כאשר הפסיק לעבוד בתחילת שנות ה-80. לא ייתכן!

האמת היא שיואב קוטנר הוא הטיפוס המתאים ביותר לכך. הרי גם הוא נימצא בתחתית של התחתית וזה משום שהגזענות שזורמת בעורקיו הביאה אותו לכך שהעיפו אותו בבעיטה מערוץ 24 שהיום הפך להיות ערוץ מוסיקה בשפה העברית מכל פלחי השוק והתרבות ומה שנותר לו הוא לבכות יחד עם הבכיינים.

מי שרוצה לכבוש שילחם. מי שרוצה להיות זמר שישיר. נכון לעכשיו כל אלה, הם לשעבר ואם אין כסף שימלצרו ויעבדו בתחנות דלק או שיתחילו לעשות מוסיקה.

ועוד משהו קטן אומנים יקרים.
האם נראה לכם הגיוני שתקבלו "משכורת" 30 שנה אחרי שהתפטרתם?

התוכנית המלאה תשודר מחר {נראה לי} ואשתדל לתקוף עוד יותר אחריה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לא בטוח שצריך לתקוף.
יש הרבה אומנים מתחומי הבידור (במיוחד) שמתקשים לקבל את האמת המרה שעומדת בבסיס הביזנס - זה שוק של "כוכבים" שהיום הם בשיא ומחר אינם. שוק שבו רוב מבצעי הלהיטים של היום, נעלמים מחר. כמו כדרוגלנים וספורטאים בכלל. דודו טופז, אמנם לא זמר, אבל מייצג נאמנה את תחום הבידור הטלוויזיוני, התקשה לקבל את זה וירד לתהומות. צביקה פיק מנסה כבר שנים להנשים בצורה מלאכותית את הקריריה שלו, לטעמי בצורה די פאטתית.
אומני פופ למינהם שמיצרים היום להיטים, צריכים להבין שמחר יש יותר סיכוי שייעלמו מאשר ישרדו. ולכן טוב יעשו אם יפתחו בקריירה חלופית. לא חייבים לייצר להיטים חדשים בגיל 50 או 60. אפשר לעבוד בתחום אחר בתעשייה או להכנס בגיל המתאים לקריירה אחרת. כדאי לזכור שעל כל שלמה ארצי, שלום חנוך, שושנה דאמרי או חוה אלברשטיין, יש עוד עשרות אם לא מאות של כוכבים שלא שרדו את גיל 35 בתחום שלהם. זה אופיו של הביזנס.
בגיל 60 שישירו לנכדים ויתפרנסו מהעסק שהקימו בכסף שחסכו בשנים המניבות.

ClearNoyz

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
במדינה שגודלה הוא כמו חצי או רבע ממטרופולין גדול בעולם (שלא לדבר על מדינות בינוניות עם 50-40 מליון איש) אין מספיק קהל כדי לחיות ממנו אם אתה לא כוכב (רוצה לומר - אין פה שוליים שאפשר לחיות מהם, או שאתה בגלגל"צ או שאתה מזמר בחתונות).

להציא חומר חדש היא אכן הדרך היחידה לנסות ולהשאר במירוץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מסכים עם כל מילה.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
לרוב "האומנים" הישראלים יש דאגה עמוקה
אצל שכיננו בעזה ובגדה, שינסו את מזלם שם.

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
בין השורות ( ואף הוזכר שמו ) שלמה ארצי נחשב גם כזמר / יוצר מאותה תקופה ,
אך הוא נהנה מהצלחה רצופה מאז ,

האם הוא חידש במשך השנים האחרונות ויצר לאורך זמן ? אני בספק .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלמה ארצי עיגן את עצמו היטב.
גם בועז שרעבי לא מתלונן.

לגבי עזה והגדה.
זה נכון שהם ״תומכים״ בהם שם כל עוד זה נשאר בגדר תמיכה מרחוק או הפגנה נגד עמם.
אבל שזה מגיע להופעות וקהל שיעדיפו לשיר מולו? הגדה עזה ויושביה יכולים ללכת לים.

בקיצור, שרוצים תשומת לב משתמשים גם בערבים כתירוץ.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נמר יקירי,
אם לא הייתי אוהב אותך כל כך, הייתי שם לך עכשיו איזה 10 (N)
מה שכתבת נובע לצערי מבורות עמוקה וחוסר הבנה מאוד עמוק.
פעם, אם תרצה, אנסה להסביר לך בעל פה, ואני בטוח (!) שלא רק תבין, אלא גם תסכים איתי.
רק בגלל שזה לא פורום פוליטיקה, אני מתאפק עכשיו ולא מפתח את הנושא הזה שטובל לצערי בחוסר הבנה טוטאלי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם כך טוב מאוד שכתבתי את זה.
זה אומר שעכשיו אתה מחוייב להגיע אלי לעוד ביקור.

מעז יוצא מתוק - רואה?:)

אגב, היה זהיר, המצב עלול להיות הפוך ואחרי שיחה איתי אתה כנראה תשנה את דעותיך.:D

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
:)

יאללה, נקבע איזה קפה קטן השבוע, ובאותה הזדמנות תכין איזה דיסק ותקליט שנשווה ראש בראש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא צריך להכין - הכל מוכן מראש.

מחכה ידידי היקר.:)(ורד)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אני חושב ששורש הבעיה (אם אכן בעיה היא) נעוץ בכך שבארצינו הקטנטונת הכלל הוא שאם בימי חייך היית סלב מכל סוג, והגדרת "סלב" בארצינו בעצם כוללת את כל מי ששמו התנוסס ולו פעם אחת במקומון חינמון היכנשהו, גם אם ל 15 דקות וורהוליות בלבד, אז אתה בסטטוס של "ההוא ש..." לכל ימי חייך.

הצרה היא שאחרי בערך שבוע, אף אחד לא זוכר בדיוק מהיכן הפרצוף מוכר, אלא רק זוכרים שפעם היה משהו. אז כך למשל, אם הופעת לפני כמה שנים באודישנים של "כוכב נולד" ונופית עוד בשלב הסינונים הראשוני, אז נקלעת אוטומטית לסטטוס "ההוא ש...". תחילה זה שווה קפה חינם עם בעל הבית, אח"כ אולי גם תמונה עם בעת בית הקפה (שתודבק ליד הקופה), ובהמשך אולי גם איזה אזכור חולף במקומון.

קל מאוד ליהנות מזה, אבל אז נגמר הקפה חינם על חשבון בעל הבית, ואתה מנסה לשחרר איזה שיר שלא עובר את הפליי ליסט, וההמשך ידוע: התסכול מתסכל, ומזין את עצמו, ולפני שאתה יודע מה קורה, כותבים עליך שאתה בכיין :).

אז עכשיו, קחו אמן שלפני נגיד 10 שנים היה היכנשהו באמצע הדרך ואפילו ניגנו אותו בפליי ליסט, ובכל מקום שהלך הצביעו עליו בתור "הנה ההוא שעם הדוגמנית ההיא" (לא משנה שלאחרונה היא מדגמנת תמונות של "לפני" ולא של "אחרי", מה גם שבתקופה הטובה ההיא היא דיגמנה את בגדי העבודה של המפעל ההוא ולא יותר מזה). אבל היום כבר עברו 10 שנים ויבש מקור היצירה - לא מצליח לחבר שני תווים, והסוכן שלו כבר מזמן עזב את הביזנס ופתח חנות בגדים בחיפה. אותו אמן לא יודע לעשות כלום חוץ מלנגן - אז הוא מנגן בפאבים, ושם מוחאים לו כפיים ואפילו אוהבים אותו, אבל אחרי כמה שנים של נגינה פעמיים בשבוע בפאב (הבעלים של הפאב התחלפו לפני שנה) הכתב של המקומון מדבר איתו 5 דקות ושומע ממנו כמה קשה לחזור לעניינים ואיך זה ששלמה ארצי לא הוציא שום דבר חדש כבר עידן ועידנים אבל מתי שירצה יקבל את קיסריה, והופך את זה לפינה במדור "ראינו את...ב..." שנמצאת בדף החמישי מהסוף, ממש לפני מודעות ה"דרושים". ואנחנו נרפרף על זה ונחפש ארון יד שנייה בדף ליד.

אז מה הפלא שמתבכיינים? גם אני הייתי מתבכיין. כנראה שיותר מהם.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
בין השורות ( ואף הוזכר שמו ) שלמה ארצי נחשב גם כזמר / יוצר מאותה תקופה ,
אך הוא נהנה מהצלחה רצופה מאז ,

האם הוא חידש במשך השנים האחרונות ויצר לאורך זמן ? אני בספק .

ההבדל ה"קטן"בין שלמה ארצי לבין שאר האומנים שעליהם מדובר
הוא ששלמה ארצי יכול בהתראה של יומיים למלא קיסריה .כך גם אייל גולן
ואולי עוד 1או2 שאני לא זוכר.
למה....?פשוט כי הם טובים והשאר היו טובים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור