אולימפוס XZ-1 מצלמה קטנה עם צמצם גדול, ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

danistar

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
16
למה כל כך יקר ?? אני בניתי לקנות אחת מהדגמים החדשים הללו אבל המחיר הוא שוד לאור היום לצערי .

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
שלום אלי , צלמת תמונות יפות מאוד בכתבה, האם אלו הצבעים המקוריים של המצלמה או שעשית עריכה בפוטושופ
תודה .

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
קשה לי להאמין שהתמונות האלה לא עברו פוטושופ
מחיר מטורף ומנותק מהמציאות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שאלתי את כרמי, כל התמונות, חוץ מאחת, לא עברו עריכה גרפית כלשהיא - זהו תוצר ה- JPEG המקורי של המצלמה. למעט, התמונה עם מכונית המוסטנג, שם הוגבר אפקט התאורה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
התמונות הן תוצר ה JPG של המצלמה
בתמונה של המוסטנג יש שינוי בכמות חשיפת האור
בשאר התמונות יש רק קרופ (שינוי גודל התמונה)

גם אני התרשמתי מאיכות התמונה לכן היא קיבלה ציון גבוה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אחלה כתבה.
באמת המחיר תלוש, מצלמה קומפקטית שעולה בארה"ב 500 דולר ....
בכלל בשוק המצלמות פה יש קריעה לא קטנה.

א

אורח

אורח
פנסוניק LX3 תתן תמורה טובה יותר למחיר
מצלמה עם יכולת מוכחת, מגוון אביזרים ותמיכה רבה ברשת (פורומים, אתרים...)
דוגמא:
http://www.lx3-photography.com/

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שלום אורח, ה LX3 של פנסוניק התחלפה כבר ב LX5 שהיא מצלמה מוצלחת בהחלט - אבל היא ללא עדשה עם צמצם של 1.8 שחשובה לאנשים שרוצים את היכולות שצמצם גדול זה מאפשר.

יש על כך הסבר מפורט בכתבה :)

נערך לאחרונה ב:
א

אורח

אורח
ה-LX3 אמנם נחשבת לוותיקה במונחים של מצלמות דיגיטליות, אבל היא עדיין נותנת תמורה טובה למחיר.
ה-LX3 מצוידת בצמצם 2.0 לעומת 1.8 בXZ1.
כבר נוכחתי שיש עדשות עם צמצם 2.8 שנותנות ביצועים טובים יותר מעדשות עם צמצם 2.0 (אמנם מדובר בעיקר ב-SLR מקצועיות, אבל זה קיים גם במצלמות פוקט).
לעיתים המספרים לא מספרים הכל (ע"ע מרוץ חימוש הפיקסלים על חשבון איכות התמונה).
דרך אגב, לא מזמן רכשתי ב-ebay מצלמה משומשת של סוני בפחות מ-50$ (+ דמי משלוח). מדובר במצלמת פוקט צנועה למראה, אבל מצוידת בחישן בסדר גודל של ה-LX3/XZ1, עדשה איכותית של קרל זייס והדבר היחיד שמעיב על השמחה הוא פורמט כרטיס הזכרון (לסוני תמיד היתה חיבה לשונה ולא בהכרח לטוב). התמונות שהסוני הקטנה מפיקה בעלות איזון צבעים טוב (למרות הנטיה לצבעוניות דיסני-סטייל, מדי פעם), חדות מעולה (גם במונחים של ימינו) ופוקוס טוב מאוד (מדויק ומהיר, כמו שצריך). רק בתנאי תאורה נמוכה היא נשארת מאחור (מוגבלת ל-ISO 400 וזה ניכר כשמאתגרים אותה).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לגבי ה-LX3, זו היתה אכן מצלמה מוצלחת לזמנה, אבל אתה שוכח שטווח הזום שלה היה מוגבל: 24-60מ"מ, מה שפסל אותה לשימוש אצל חלק מהמשתמשים. מי שהזדקק בעיקר לצילומי זוית רחבה, אכן היא יכלה להתאים לו.
בענין מציאות ב- EBAY, זה בהחלט יכול להוות כר לדיג מוצלח, אבל זה כבר ענין לדיון אחר...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כרמי,

כתבה יפה מאוד, המצלמה מוציאה תמונה חדה ובהירה.
המחיר קצת גבוה בארץ (1,765 מחיר חו"ל מול 2,990 ש"ח ישראל).

תומר

א

אורח

אורח
במחיר כזה כבר הייתי קונה GF1 או PEN

במחיר כזה מופרך, כבר עדיף לקנות מצלמה כמו ה-GF1 או ה-PEN היותר קטנה.
מקבלים חיישן בגודל בריא, אפשרות להחלפת עדשות ויותר שליטה על הצילום.
נכון שיש לזה מחיר בגודל הפיזי, אבל במקרה של ה-PEN הוא קטן. צריך רק להתרגל לשאלה "יש לך עדשה 14-42 בכיס או אתה סתם שמח לראות אותי".

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אורח יקר לפי מה שאתה כותב נראה שאתה מבין והנושא קרוב ללבך - אשמח אם תכנס לפורום שלנו ותתרום מהידע שלך

מ

מרוה

אורח
התאהבתי במצלמה הזאת עוד בזמן הנסיונות בחנות. בדיוטיפרי מחירה
600$ (שם רכשתי) שזה זול משמעותית. (לפחות היום כשהדולר פחות מ 3.5)
התמונות אכן יוצאות באיכות מדהימה. ולמי שטען שאין סיכוי שהתמונות בכתבה לא עברו טיפול בפוטושופ:
אני לא יכולה כמובן להעיד כי לא אני צילמתי אותן אבל אני יכולה לספר שבהיותי גרפיקאית ,אני נוטה לרוץ ולתקן בפושטופ כל תמונה שאני מצלמת, ובמצלמה הזאת - בפעם הראשונה בחיי בכלל לא עברה בי המחשבה הזאת.
התמונות פשוט יצאו כלכך חדות,צבעים טובים ומראה כללי יפהיפה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור