אוזניות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
במסגרת הביקורות האחרונות {שיעלו בקרוב} נידלקתי שוב {לאחר פרישה אוזנייתית} על תחום האוזניות.

האם יצא לכם להאזין למערכת אוזניות איכותית שנהנתם ממנה?
האם יש לכם מערכת אוזניות?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא Stax לא קונה. מצד שני - אני לא סובל את ההרגשה שמשהו כבד יושב לי על הראש אז לא נוגע באזניות

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת היא שאני ממש לא מתפעל מאוזניות אלקטרוסטטיות. נחמד, אוורירי ומאוד טבעי אבל יבש מדבר.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מערכת המורכבת מאוזניות משובחות (!) ומגבר אוזניות משובח היא מקור עונג רב לשמוע מוזיקה בשעות הלילה המאוחרות או מאילוצים אחרים. אבל כדי לחיות עם מערכת כזאת היא צריכה להיות לצד מערכת "סטנדרטית" עם רמקולים, אחרת היא מתחילה מהר מאוד לתסכל.

המלצה שלי לאודיופיל ששוקל להיכנס לתחום הזה היא לדלג על פני אוזניות כגון AKG701, זנהייזר 650, ביירדיינמיק 990, וכיו"ב, וללכת מייד על אוזניות כגון גרדו GS1000 (אוזניות פנטסטיות!), אולטרסון EDITION8, וכיו"ב. הפער משמעותי מאוד, וזה כל ההבדל בין לרצות לשמוע לאורך זמן לבין לוותר מהר מאוד על הרעיון של אוזניות.
דבר נוסף, מומלץ מאוד לשמוע רק דרך הגברה שפופרתית איכותית. שמעתי הרבה מגברי אוזניות טרנזיסטוריים שנחשבים משובחים ואכן בתחילה הם הרשימו בשקט, בדינמיות ובטווח התדרים הרחב, אבל לאורך זמן הם מתישים את האוזן. אוזניות הן דבר קל מאוד להנעה, לכן אין שום סיבה לא להשתמש בשפופרות. לא שמעתי את מגבר האוזניות השפופרתי של טרפומטיק (יבואן: ORAC), אבל מאנשים שאני סומך על דעתם נראה שזה מגבר מומלץ מאוד ובמחיר לא יקר.

לגבי אוזניות אלקטרוסטטיות, אותי אישית הן פשוט משעממות (תקופה מסוימת היו לי סטקס 4040, ושמעתי לא מעט גם את האומגה 007).

yossi126

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
יש לי את הAudeze LCD-2, בקרוב גם הגברה beta22.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
מערכת המורכבת מאוזניות משובחות (!) ומגבר אוזניות משובח המלצה שלי לאודיופיל ששוקל להיכנס לתחום הזה היא לדלג על פני אוזניות כגון AKG701, זנהייזר 650, ביירדיינמיק 990, וכיו"ב, וללכת מייד על אוזניות כגון גרדו GS1000 (אוזניות פנטסטיות!), אולטרסון EDITION8, וכיו"ב. הפער משמעותי מאוד, וזה כל ההבדל בין לרצות לשמוע לאורך זמן לבין לוותר מהר מאוד על הרעיון של אוזניות.
דבר נוסף, מומלץ מאוד לשמוע רק דרך הגברה שפופרתית איכותית. שמעתי הרבה מגברי אוזניות טרנזיסטוריים שנחשבים משובחים ואכן בתחילה הם הרשימו בשקט, בדינמיות ובטווח התדרים הרחב, אבל לאורך זמן הם מתישים את האוזן. אוזניות הן דבר קל מאוד להנעה, לכן אין שום סיבה לא להשתמש בשפופרות. לא שמעתי את מגבר האוזניות השפופרתי של טרפומטיק (יבואן: ORAC), אבל מאנשים שאני סומך על דעתם נראה שזה מגבר מומלץ מאוד ובמחיר לא יקר.

לגבי אוזניות אלקטרוסטטיות, אותי אישית הן פשוט משעממות (תקופה מסוימת היו לי סטקס 4040, ושמעתי לא מעט גם את האומגה 007).

אתה שמעת את כל הדגמים האלה שאתה ממהר לפסול? כי הרבה מאוד אנשים לא מסוגלים להקשיב לגראדו GS1000 יותר מדקה ואולטרסון גם כן רחוקות מלהיות קונצנזוס. לעומת זאת הסנהייזר HD650 מוערכות מאוד ע"י הרבה אנשים גם לאחר ששמעו אותן לצד הHD800. אני חייב לציין עם זאת שאהבתי מאוד את הגראדו RS-1 והאולטרסון PRO900 כשהיה לי אותן. :O

כנ"ל גם ההכללה שלך לגבי הגברה שפורתית שממש לא עדיפה על טנזיסטורים, בדיוק כמו בסטריאו הגדול... עובדה היא שמגבר הרפרנס בתחום הוא הBeta22.

יאיר, הStax אומגה2 נחשבות לאחת יותר כבדות יחסית, אבל זה הדבר האחרון שאני מרגיש כשהן אצלי על הראש, תוכל להתרשם בעצמך בעתיד הלא רחוק מדי אני מקווה לפני שהמגבר שלי יעלה חלודה שם אצלך...:(

נערך לאחרונה ב:

jonwinitz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני אישית מסתפק בסנהייזר HD600 ומגבר מנורות של מיוזיקל פידלטי מסדרת הX אם ספק כוח משודרג.
מדובר בעולם בפניי עצמו ואין ספק שיש שילובים יותר טובים ויותר יקרים.
אותי הסט אפ הזה משרת כ10שנים וכרגע אני לא רואה הצדקה לשידרוג.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אתה שמעת את כל הדגמים האלה שאתה ממהר לפסול? כי הרבה מאוד אנשים לא מסוגלים להקשיב לגראדו GS1000 יותר מדקה ואולטרסון גם כן רחוקות מלהיות קונצנזוס. לעומת זאת הסנהייזר HD650 מוערכות מאוד ע"י הרבה אנשים גם לאחר ששמעו אותן לצד הHD800. אני חייב לציין עם זאת שאהבתי מאוד את הגראדו RS-1 והאולטרסון PRO900 כשהיה לי אותן. :O

כנ"ל גם ההכללה שלך לגבי הגברה שפורתית שממש לא עדיפה על טנזיסטורים, בדיוק כמו בסטריאו הגדול... עובדה היא שמגבר הרפרנס בתחום הוא הBeta22.

יאיר, הStax אומגה2 נחשבות לאחת יותר כבדות יחסית, אבל זה הדבר האחרון שאני מרגיש כשהן אצלי על הראש, תוכל להתרשם בעצמך בעתיד הלא רחוק מדי אני מקווה לפני שהמגבר שלי יעלה חלודה שם אצלך...:(

כן, שמעתי את כל הדגמים האלה, ואני לא ממהר לפסול אותם. פשוט חושב שמוטב לדלג מעליהם ולעבור לדבר האמיתי. ואם אתה מזכיר את הזנהייזר 650, הן חביבות עד ששומעים אוזניות טובות באמת, ואז פתאום הן נשמעות סתומות, כהות, וסתמיות.

לגבי הגברה, אין ספק שזה עניין של טעם, אבל שלא כמו בסטריאו הגדול, כאן אין צורך בהמון כוח, אלא במעט כוח, ורצוי שיהיה משובח. אז כשמדברים על מעט כוח, ממש מעט כוח, אני לא חושב שיש משהו שיודע לעשות את זה יותר טוב משפופרות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת שלי יש כמה אוזניות.

AKG240S שמלווה אותי באולפן {לא מזמן רכשתי אחת נוספת} ואינני מצליח להיפרד ממנה.
סנהייזר HD25 שתי קשתות שמלווה אותי 10 שנים בעבודה {טכנאי סאונד במה ותקליטן}.
גראדו SR125 שמהווה מבחינתי אוזניה פתוחה מדהימה למחירה.
גראדו SR60 שהיא עבורי האוזניה הפתוחה הטובה ביותר למחירה.

האוזניות שאני לא מסוגל לשמוע הן הביירדיינמיק שעושות לי בחילה למרות שבכל זאת זו אוזניה טובה לדעת רבים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אחחחחח... אוזניות.
תענוג גדול.
את כל שנותיי המתבגרות העברתי איתן.
אפשר לשמוע איירון מיידן בכל הכוח מבלי לדאוג לאקוסטיקה או שכנים.

כרגע מתענג על W5000 של אודיו טכניקה - מוצר מוזר ביותר עם סאונד לא שגרתי אך מרתק לטעמי.
מגבר של אדי, לא זוכר את השם של החברה שלו - נבנה אי שם במרתפים של תל אביב. איכות בניה מדליקה לגמרי למגבר מנורות קומפקטי.
ממיר RED WINE AUDIO ISABELLINA שהועבר כלאחר כבוד לסט-אפ האוזניות לאחר פרישה מכובדת מהסלון.

וחשוב לא פחות - כבל חשמל שנותן קצת טסטוסטרון למגבר. מוליך תוך-קיר של אויאדה (שאריות מהשיפוץ) + פלאגים של פורוטק שקניתי מארמה'לה.

הסט-אפ הזה יותר הפכפך מאשה במחזור. לפעמים נשמע נפלא ומוסיקלי ( אם כי נטול בס לחלוטין בגלל אופיין של האוזניות) ולפעמים משעמם, שטוח ועייף.
רק ריבונו של עולם יודע מה גורם לזה.

-מתן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לגבי הגברה, אין ספק שזה עניין של טעם, אבל שלא כמו בסטריאו הגדול, כאן אין צורך בהמון כוח, אלא במעט כוח, ורצוי שיהיה משובח. אז כשמדברים על מעט כוח, ממש מעט כוח, אני לא חושב שיש משהו שיודע לעשות את זה יותר טוב משפופרות.

מסכים איתך לחלוטין. אני חושב שזה פשוט חבל לא לנסות מנורות להגברת אוזניות, עם סייג אחד שאני משער שהוא בעיה - תקן אותי אם אני טועה:
היות וטווח העכבות של דגמי אוזניות שונים הוא הרבה יותר גדול מרמקולים, (החל מ- 32 עד למאות אומים) - קשה לעשות מגבר שיהיה אופטימלי לכל ההתנגדויות, בייחוד כשזה מגיע למנורות. וכדי לא להתפשר על הסאונד צריך לבנות מגבר שיהיה מתאים לטווח מסויים בלבד. לא?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים איתך לחלוטין. אני חושב שזה פשוט חבל לא לנסות מנורות להגברת אוזניות, עם סייג אחד שאני משער שהוא בעיה - תקן אותי אם אני טועה:
היות וטווח העכבות של דגמי אוזניות שונים הוא הרבה יותר גדול מרמקולים, (החל מ- 32 עד למאות אומים) - קשה לעשות מגבר שיהיה אופטימלי לכל ההתנגדויות, בייחוד כשזה מגיע למנורות. וכדי לא להתפשר על הסאונד צריך לבנות מגבר שיהיה מתאים לטווח מסויים בלבד. לא?

בדיוק את הבעיה הספציפית הזאת שהעלית פותר נהדר המגבר של טרפומטיק.

SoapSeller

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
המלצה שלי לאודיופיל ששוקל להיכנס לתחום הזה היא לדלג על פני אוזניות כגון AKG701, זנהייזר 650, ביירדיינמיק 990, וכיו"ב, וללכת מייד על אוזניות כגון גרדו GS1000 (אוזניות פנטסטיות!), אולטרסון EDITION8, וכיו"ב. הפער משמעותי מאוד, וזה כל ההבדל בין לרצות לשמוע לאורך זמן לבין לוותר מהר מאוד על הרעיון של אוזניות.

דווקא gs1000?
ה-701 לדוגמא(מוגברות כהלכה, אבל לא רק) עדיפות עליהן בכול פרמטר מלבד הבאס.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור