רמקולים אוזניות 250-300 ש"ח.

Itay3223

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני מחפש אוזניות למוזיקה(בIpod) בעיקר אבל גם למחשב למשחקים או סרטים.
אני מתלבט בין HD228 /HD 219 /HD 408 של Sennheiser.
איזה מהם מתאימה לשימושים שלי? בנוסף אני אשמח להצעות נוספות.
תודה:בעד:

Itay3223

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מישהו יכול להסביר לי מה זה:
Impendance
frequency respond
Sound level pressure
THD
מה אחראי על האיכות?

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מישהו יכול להסביר לי מה זה:
Impendance
frequency respond
Sound level pressure
THD
מה אחראי על האיכות?

וואו ,מה ששאלת זה רק כל המושגים הטכניים היסודיים של מערכת לשחזור אירוע מוסיקלי .....להסביר אותם זה ארוך,ולוקח זמן....אבל אחרי שתתעמק בהם ותבין אותם תגיע למסקנה שאף אחד מהם לא קובע התשובה לשאלה המסכמת והחשובה שהעלית בסוף דבריך( את איכות השחזור של האירוע המוסיקלי ).

לסבר את האוזן אביא את המושגים הבסיסיים הנ״ל בעברית:
Impedance : עכבה...נמדדת ב ohm (התנגדות של רכיב למעבר זרם חשמלי,בתלות בתדירות של האות החשמלי).ככל שהיא נמוכה יותר ,זה מקשה על המגבר ,כי רכיב בעל עכבה נמוכה שואב מהמגבר הרבה זרם(דהיינו מייצר הספק גבוה),ודורש מגבר בעל power supply מסיבי.

Frequency response : עקומת הענות/תגובת תדרים.....זה במילים אחרות תגובת רכיב מרכיבי המערכת, לאות חשמלי בעל תדירות משתנה הנכנס אליו....לעניין זה צריך לקחת בחשבון שתחום השמע האנושי הוא מ20 הרץ(20 מחזורים לשנייה,שזה בס נמוך, עד 20000 מחזורים בשנייה ,שזה צליל גבוה treble גבוה).

Sound pressure level(SPL.....עוצמת הצליל ,נמדדת ב db

THD : total harmonic distortion. סך כל ההרמוניות (שמסביב לטון היסודי).

לדעתי הבנת המושגים הטכניים הנ״ל יכולה לעזור בהבנת מספר דברים חשובים או פחות חשובים בקשר לצלילים שתוכל להפיק מהמערכת אבל בשביל לדעת באמת איך נשמעת מערכת,צריך לשמוע אותה עם מספר סוגי מוסיקה שונים.
מה שכתבתי כאן הוא מעט מדי בשביל להבין באמת את המושגים הנ״ל, אבל בשביל להנות ממוסיקה טובה,ירידה לעומקם איננה ממש חיונית,מאידך בשביל לבחור מערכת טובה צריך לפנות לחנות שמתמחה במערכות אודיו איכותיות ולא לסופרמרקטים של מוצרי חשמל שונים.כי לפני הרבה שנים אבי זיכרו לברכה למד אותי שבשביל לקנות בזול צריך להיות מאד עשיר...ואם רוצים לקנות איכות צריך לשלם את התמורה הראויה בגין המוצרים,ובגין הידע המקצועי שנרכש על מנת לתת לקונה ,את העצה הנכונה,דהיינו לרכוש,לא רק מוצרים טובים ואיכותיים,אלא מוצרים שהשידוך ביניהם יתן ללקוח תמורה גדולה מסך מרכיביה.כולל שילוב כבלים מתאימים.

נערך לאחרונה ב:

Itay3223

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
וואו ,מה ששאלת זה רק כל המושגים הטכניים היסודיים של מערכת לשחזור אירוע מוסיקלי .....להסביר אותם זה ארוך,ולוקח זמן....אבל אחרי שתתעמק בהם ותבין אותם תגיע למסקנה שאף אחד מהם לא קובע התשובה לשאלה המסכמת והחשובה שהעלית בסוף דבריך( את איכות השחזור של האירוע המוסיקלי ).

לסבר את האוזן אביא את המושגים הבסיסיים הנ״ל בעברית:
Impedance : עכבה...נמדדת ב ohm (התנגדות של רכיב למעבר זרם חשמלי,בתלות בתדירות של האות החשמלי).ככל שהיא נמוכה יותר ,זה מקשה על המגבר ,כי רכיב בעל עכבה נמוכה שואב מהמגבר הרבה זרם(דהיינו מייצר הספק גבוה),ודורש מגבר בעל power supply מסיבי.

Frequency response : עקומת הענות/תגובת תדרים.....זה במילים אחרות תגובת רכיב מרכיבי המערכת, לאות חשמלי בעל תדירות משתנה הנכנס אליו....לעניין זה צריך לקחת בחשבון שתחום השמע האנושי הוא מ20 הרץ(20 מחזורים לשנייה,שזה בס נמוך, עד 20000 מחזורים בשנייה ,שזה צליל גבוה treble גבוה).

Sound pressure level(SPL.....עוצמת הצליל ,נמדדת ב db

THD : total harmonic distortion. סך כל ההרמוניות (שמסביב לטון היסודי).

לדעתי הבנת המושגים הטכניים הנ״ל יכולה לעזור בהבנת מספר דברים חשובים או פחות חשובים בקשר לצלילים שתוכל להפיק מהמערכת אבל בשביל לדעת באמת איך נשמעת מערכת,צריך לשמוע אותה עם מספר סוגי מוסיקה שונים.
מה שכתבתי כאן הוא מעט מדי בשביל להבין באמת את המושגים הנ״ל, אבל בשביל להנות ממוסיקה טובה,ירידה לעומקם איננה ממש חיונית,מאידך בשביל לבחור מערכת טובה צריך לפנות לחנות שמתמחה במערכות אודיו איכותיות ולא לסופרמרקטים של מוצרי חשמל שונים.כי לפני הרבה שנים אבי זיכרו לברכה למד אותי שבשביל לקנות בזול צריך להיות מאד עשיר...ואם רוצים לקנות איכות צריך לשלם את התמורה הראויה בגין המוצרים,ובגין הידע המקצועי שנרכש על מנת לתת לקונה ,את העצה הנכונה,דהיינו לרכוש,לא רק מוצרים טובים ואיכותיים,אלא מוצרים שהשידוך ביניהם יתן ללקוח תמורה גדולה מסך מרכיביה.כולל שילוב כבלים מתאימים.
ואוו תודה רבה! אני מבין כי מוזיקה זה עניין של טעם אישי ושיכול להיות אוזניות שתאהב גם אם הן "גרועות" מבחינת המספרים.
יש לי כמה שאלות:
1. למה למכור אוזניות אשר עוברות את הטווח שאדם רגיל יכול לשמוע בו? האם אני ירגיש הבדל בין 18-22000 לבין 15-25000?
2. ככל שהTHD באחוזים גבוהה יותר יש יותר או פחות הרמוניות?
3.האם יש אוזניות שאתה ממליץ לי עליהם במיוחד?

תודה רבה על העזרה!:כל-הכבוד:

Itay3223

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ועוד שאלה אם העכבה נמוכה שאומר שאני אשמע חלש יותר או שהסוללה שלי תיגמר מהר יותר?
מה יותר משפיע על העוצמה של הצליל עכבה או SPL?

Itay3223

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני קונה את Sony MDR-V55, יש עליהן המון ביקורות טובות והן נראות נוחות ויפות
תודה לכל מי שעזר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור