אוזניות לעומת רמקולים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה אתם חושבים? אני למשל לא חסיד של אוזניות, אותי הן משמשות לשעות הלילה המאוחרות בהן אי אפשר לשמוע מוסיקה בעוצמה סבירה.

מעולם לא הייתה בי תחושה אמיתית של הופעה כאשר האזנתי לאוזניה {גם אוזניה יקרה} וזאת בגלל שאני ייב להרגיש את המוסיקה בלי קשת על הראש.

האם אחד מכם יעדיף את החוויה המוסיקלית הצמודה לאוזן על פני רמקול?

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
אין כמו להיות חופשי (תרתי משמע כותב מכלא תרצה) מכבלים וכו,.
אפילו sweet spot נקודתית מידי מעצבנת אותי...

מבחינתי אוזניות רק בתחבורה ציבורית.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אין כמו להיות חופשי (תרתי משמע כותב מכלא תרצה) מכבלים וכו,.
אפילו sweet spot נקודתית מידי מעצבנת אותי...

מבחינתי אוזניות רק בתחבורה ציבורית.
(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ישנם לא מעט אנשים שיחלקו על דעתך.

לאוזניות יתרונות וחסרונות בדיוק כמו לרמקול.
אוזניות אינן מושפעות מאקוסטיקה, הן קלות להגברה, מדוייקות יותר {שוב מסיבות אקוסטיות} והכי חשוב זולות יותר מרמקולים בתחום ה"היי אנד".

אני מכיר אדם שהייתה לו מערכת אודיו מאוד יקרה והיום הוא מאזין למוסיקה עם זוג סטקס ומגבר בניה עצמית ולטענתו הוא חי טוב יותר.

אני לעומתו חושב שכאשר אין לך מידי פעם יום מוסיקלי בחברותה זו קצת בעיה.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
כפי שציינתי "מבחינתי"....אני יודע ומסכים איתך שיש קסם אינטימיות ודיוק בחווית האזנה לאוזניות.
היו ברשותי DT880 למשך כמה חודשים.נהניתי מהסאונד אך לא היה לי נוח להיות ברדיוס של 3 מטר מהמערכת.
כך יצא שכמעט לא השתמשתי בהם.
אגב,האוזניות נמסרו לאחי 2 ילדים קטנים,בית משותף, יותר התאים לו.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני מת על אוזניות!!!
יש כל כך הרבה היתרונות לאוזניות וכל כך מעט חסרונות, שאני יודע שגם אם מחר יהיה לי מערכת רמקולים ב200 אלף, עדיין אוהב את האוזניות שלי על כל דבר כזה :)

נתחיל לציין כמה דברים
1) אינטמיות - אוזניות מפרידות אותך מכל שאר העולם, גם פתוחות, ופשוט סוחפות אותך למוסיקה
2)מחיר - במחיר זול "יחסית" אפשר להוציא סאונד מדהים באיכות שלו, שלא יבייש גם מערכות רמקולים סופר יקרים, ככה שגם אנשים עם תקציב מוגבל יכולים להנות מסאונד מדהים
3) גודל ומשקל - לא צריך חדר גדול וכו', כל מקום בגודל מטר על מטר יעשה את העבודה (מקום למגבר ואולי DAC)
4)פירוט ובאסים - אין שום רמקול שיכול לרדת כל כך נמוך כמו אוזניות שיכולות להגיע לטווחי תדרים פי כמה וכמה יותר מכל רמקולים, וכנל לגבי פירוט שבאוזניות הוא תמיד מטורף
5)אצלי לפחות, יש משפחה ואנשים וכו', ולא יכול לשמוע בעוצמה גבוהה ושכולם ישמעו - באוזניות אין בעיה
6)לא צריך חדר אקוסטי ועוד טיפולים כאלו
7) אתה פשוט "נשאב" למוסיקה, משהו שלא קיים ברמקולים, ברמקולים תמיד יש הרגשת "ריחוק" מסויימת

חסרונות:
1)יש משהו על הראש שלך
2)ניתוק מן הסביבה לא תמיד טוב (קשה לדבר איתך ששומע בהן)
3)STAGE - לא משנה מה יגידו לכם, גם אם מדובר באוזניות STAX או GRADO עם מגברים מדהימים, עדיין אין תחושת SPACE ובמה כמו ברמקולים טובים
4) מחמם הראש ואי נוחות כמו מרחק - כן מה לעשות, אולי בעתיד יהיה אוזניות אלחוטיות מדהימות שנניח רק נכנסות לאוזניים ופשוט "נעלמות" ועדיין באיכות מטורפת ואז גם זה יהיה לא פקטור.

אני ממש אוהב אוזניות
אין לי מקום לשים מגברי כוח + כל שאר הציוד + רמקולים ולסדר את החדר וכו'
אבל ממש אוהב סאונד טוב
אם לא אוזניות, לא הייתי משיג איכות כזאתי לעולם.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
באוזניות אין במת צליל, המוזיקה נשמעת "מלמעלה" והיא אינה תלת- ממדית.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
לא ממש מסכים.
קח לדוגמא את הצלילים האלו שמבצעים הדמייה של תלת מימד (שכחתי שם מקצועי)
וחוץ מזה
יש במה ותלת מימד, אבל שונה.
קח לדוגמא את הSTAX - ועוד איך שיש להן במה.
פשוט גם שמתי לב שצריך להתרגל מבחינת הראש.
נניח אם אני צופה בעצמי במראה ששומע אז לא נכנס לזה
אבל
אם מכבה את האור ומקשיב, בהחלט יכול להרגיש שהמוסיקה "עוטפת" אותי
מה שכן
זה פחות מאשר רמקולים ממש איכותיים.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
לא ממש מסכים.
קח לדוגמא את הצלילים האלו שמבצעים הדמייה של תלת מימד (שכחתי שם מקצועי)
וחוץ מזה
יש במה ותלת מימד, אבל שונה.
קח לדוגמא את הSTAX - ועוד איך שיש להן במה.
פשוט גם שמתי לב שצריך להתרגל מבחינת הראש.
נניח אם אני צופה בעצמי במראה ששומע אז לא נכנס לזה
אבל
אם מכבה את האור ומקשיב, בהחלט יכול להרגיש שהמוסיקה "עוטפת" אותי
מה שכן
זה פחות מאשר רמקולים ממש איכותיים.

מניסיוני, אין גובה. אין רוחב. אין עומק. יש דברים אחרים יפים.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
טוב אני לא אתוכח איתך סתם כי אודיו זה משהו מאוד אישי.
אבל לדעתי כן יש אותם.

דווקא לפעמים ברמקולים אם אין חדר אקוסטי טוב, והגברה טובה וכו', אני מרגיש שהסאונד הרבה יותר "מפוזר"
באוזניות הוא מאוד ממוקד ואין הפרעות שמונעות ממנו להגיד לאוזניות ולאוזניים כמו שצריך.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
תומר, שמעת K1000? להגיד שאין להן במה אני לא חושב שאפשר. זה לא משהו שמתחרה ברמקולים איכותיים בחדר טוב (לא מבחינת במה, בדברים אחרים זה טוב לפחות באותה המידה), אבל כן יש שם במה שהיא גם תלת-מימדית. ההרגשה שהכל מתנגן בתוך הראש כמעט ולא קיימת.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תומר, שמעת K1000? להגיד שאין להן במה אני לא חושב שאפשר. זה לא משהו שמתחרה ברמקולים איכותיים בחדר טוב (לא מבחינת במה, בדברים אחרים זה טוב לפחות באותה המידה), אבל כן יש שם במה שהיא גם תלת-מימדית. ההרגשה שהכל מתנגן בתוך הראש כמעט ולא קיימת.

שמעתי כמה פעמים K1000. ברשותי גראדו RS1, לפני כן היו לי כמה סנהייזרים וגם
Ultrasone Edition 9 Limited Edition.
אוזניות לא מצליחות לשחזר במת צליל מציאותית כמו רמקולים, בפרמטרים של גובה, עומק, רוחב, תלת- ממדיות ותמונה נכונה של הכלים במרחב.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני עדיין לא מסכים איתך תומר.
כמה פעמים שמעת רמקולים וחשבת לעצמך "אממ זה יכול להיות טוב, אבל נשמע מעוות, אם החדר היה גדול יותר או עשוי טוב יותר היה נשמע טוב יותר"
בעיקר ברמקולים יש תופעה פיסקלית שגלים שונים מתנגשים אחד בשני, נוצרות "מערבולות" עם הקירות
ועוד מלא דברים.
וככול שיהיה לך רמקולים טובים וגדולים וחזקים יותר, ככה המצב בעייתי יותר (תהיה צריך חדר רציני יותר)
באוזניות לעומת זאתי,
אני מקבל מרחב אדיר בתוך הראש.
בסופו של דבר איך שלא תראה את זה, האוזנייים שלך שומעות סאונד, וזה לא משנה להן אם הוא רחוק או קרוב.
העניין הוא שמבחינת הקלטה יש הקלטות שטובות יותר לאוזניות ויש כאלו שפחות.
קראתי בעבר מאמר שלם באנגלית (איזה 10 עמודים רק על זה) שמסביר כל נושא של "מרחב"
בעצם זה מורכב מאיזה 5 דברים
יש עניין של טון
של ריבוי כלים
של פירוט
ועוד
נניח שאתה שומע משהו נורא מפורט, המוח שלך מתרגם את זה לקרוב יותר, ולהפך שרחוק
וכנל לגבי עוצמה
ועוד כמה אפשרויות
מה שאני רוצה להגיד, שבהחלט אפשרי ליצור מצב בוא כלי מסויים ישמע קרוב יותר, כלי אחר רחוק יותר וכך הלאה.

anatoli

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
תומר, אם לא איכפת לך שאני שואל, היכן שמעת את ה-K1000? פשוט אני אישית לא מכיר עוד מישהו בארץ שיש לו אותן (אם שמעת אז אני מניח שיש, אני פשוט לא מכיר אותו :)).

פשוט מה שאתה מתאר ואיך שה-K1000 נשמעות זה שני דברים שונים לחלוטין. כמובן שזה לא כמו רמקולים, אבל זה כן מתחרה במערכות רמקולים ברמה בינונית בכל הנוגע לרוחב ועומק במה.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
אני מכיר את הSTAX - ובהחלט יש להם במה רצינית.
דרך אגב, לומרות מה שאנשים חושבים, לפעמים זה לא "מרחב" שנוצר שגורם לנו להרגיש במה טובה וגדולה, אלא דיוק כלים בנוסף לבמה.
לדוגמא - STAX פחות מאפיינות מרחב כמו נניח GRADO, אבל בגלל הדיוק והמיד, אתה מרגיש טוב יותר את הכלים וניתנת לך תחושה של במה מלאה ויפה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תומר, אם לא איכפת לך שאני שואל, היכן שמעת את ה-K1000? פשוט אני אישית לא מכיר עוד מישהו בארץ שיש לו אותן (אם שמעת אז אני מניח שיש, אני פשוט לא מכיר אותו :)).

פשוט מה שאתה מתאר ואיך שה-K1000 נשמעות זה שני דברים שונים לחלוטין. כמובן שזה לא כמו רמקולים, אבל זה כן מתחרה במערכות רמקולים ברמה בינונית בכל הנוגע לרוחב ועומק במה.

לא אכפת לי. חבר שיש לו אולפן ביתי, בשם רונן נאור.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני מכיר את הSTAX - ובהחלט יש להם במה רצינית.
דרך אגב, לומרות מה שאנשים חושבים, לפעמים זה לא "מרחב" שנוצר שגורם לנו להרגיש במה טובה וגדולה, אלא דיוק כלים בנוסף לבמה.
לדוגמא - STAX פחות מאפיינות מרחב כמו נניח GRADO, אבל בגלל הדיוק והמיד, אתה מרגיש טוב יותר את הכלים וניתנת לך תחושה של במה מלאה ויפה

תגדיר במת צליל?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לאוזניות אומנם יתרונות רבים אך לא עבורי...

החיסרון שהכי מפריע לי - הניתוק מהסביבה - מה לעשות פולני פרנואידי...תמיד מתגנב החשש שדווקא כשאני עם האוזניות תהיה התקפת טילים ולא אשמע..הפורץ יבוא..הטלפון יצלצל..ההנהלה תנחית הוראה...

שלמה

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
תגדיר במת צליל?

אוקיי
באוזניות יש שני דברים
יש HEADSTAGE
ויש STAGE
(יש לזה עוד שמות)
הרעיון הוא כזה
יש הצליל עצמו פיזית, כלומר תהיה בחדר עם הרבה תאורה, תסתכל במראה, ותרגיש ממש פיסית שהסאונד מגיע מצד ימין למעלה, או מקדימה וכו'.

ויש STAGE (יש לזה עוד שם) - שזה בהנחה שאתה עוצם עיינים ונמצא בחדר חשוך עם אוזניות, ומרגיש מהיכן הסאונד מגיע וכו'.
לדוגמא, אתה שומע סימפוניה ומרגיש שהחליל נמצא מלפני הפסנתר.
והשהסולן נמצא הכי מקדימה בצד שמאל (סתם דוגמא)

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
לאוזניות אומנם יתרונות רבים אך לא עבורי...

החיסרון שהכי מפריע לי - הניתוק מהסביבה - מה לעשות פולני פרנואידי...תמיד מתגנב החשש שדווקא כשאני עם האוזניות תהיה התקפת טילים ולא אשמע..הפורץ יבוא..הטלפון יצלצל..ההנהלה תנחית הוראה...

שלמה

חח גם אני פולני :)
וגם יש לי את אותו הפחד!
אבל
מצד שני שאני בלילה לבדי, הרבה יותר כיף עם אוזניות
לא צריך לדאוג להעיר אף אחד, ואני ממש יכול להרגע ולהכנס לתוך המוסיקה.
חוץ מזה, אני לא שומע חזק, וגם האוזניות פתוחות, אז אין בעיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור