אודות כבלי מתח

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
את המילה נוסף יש להחליף במילה אחרי . בכל אופן ממש לא ממליץ ,את השיפור
הדרמטי ניתן לקבל ע"י קו ישיר למפסק הפחת. באשר לשנאים.. לא יודע. ממה
שקראתי בפורומים חו"ל -הדיעות נחלקות

מבחינת מה מקדים את מה – במידה רבה זאת שאלה של תקציב.

לעניין הדעות החלוקות באשר לשנאים מבודדים – לדעתי זה נובע מכך שיש פריטי ציוד שהם זבל בעטיפה יוקרתית. דהיינו, לא כל השנאים המבודדים הם באותה רמת איכות. שנאי מבודד שאינו מתוכנן כהלכה, אינו בנוי כהלכה ואינו מתאים לציוד המתחבר אליו – יכול להזיק, במקום להועיל.

אין לי כל ספק ששנאי מבודד איכותי ומתאים, בתוספת מסנן תדרי רדיו איכותי ומתאים, בתוספת כבל מתח הגון, במחיר שפוי – יפתרו את מרבית הבעיות הנובעות מאספקת מתח הרשת ויקפיצו את האיכות הנשמעת של כל מערכת שמע לרמתה המרבית.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ישנם חברות שלאו דווקא מצדדות ב"זוג מפותל"http://www.wireworldcable.com/categories/power_cords.htmlהנה דוגמה לחברת על ,שמנסיוני הכבלים שלה באמת מצוינים,
בקשר למסננים הקטנים של RFI ,המכילים סלילונציק וקבלונציק, הרוב מחורבנים ,וברוב המיקרים עדיף בלעדיהם,במיוחד במגברי הספק גדולים, החברות הגדולות לשקעים כלל אינם מיצרות תקעים שכאלה ,כגון אוידה ופורטק,
ואם כבר כזה מסנן ,אז יש חברות כ"שפנר" המיצרות פילטרים כאלו גדולים הנמצאים מטבע הדברים מחוץ למכשירhttp://www.schaffner.com/components/en/product/productL23.asp?level=3$1$3&language_id=12.

NuXeR

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
האם יש למישהו ניסיון עם המוצרים שלהם ?
אני רואה שהם דיי זולים.

האם מדובר על פילטר בסגנון הזה, או שנדרש משהו יותר גדול לכיוון הזה ?

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
נתונים מבחינת מפרט טכני, או מבחינת השפעתם על איכות הצליל של המערכת?
יש לך דוגמאות לכבלים כאלה?
היה לי כבל זול מאוד של MagicPower- חברה אמריקאית ,לא זוכר את הדגם הRETAIL שלו במקרה הטוב היה 100 דולר ,לפי הכתוב הוא בנוי מצויין.
יש דוגמאות של XINDAC שאני אומנם לא התנסיתי אבל נראה שמדובר בכבל מעולה ובנוי טוב..ולא יקר להחריד.

שאלת המחיר היא נפרדת משאלת האיכות.
לדעתי ולטעמי, המחיר של מרבית ציוד השמע המכונה High End הוא מוגזם ומנופח – מעבר לכל אמת מידה. העניין הוא שקשה, עד בלתי אפשרי, למצוא פריטי ציוד באיכות צמרת במחירים סבירים. מרבית יצרני ציוד השמע האיכותי "רוכבים על הגל" ו"דופקים מחירים", עד כמה שנראה להם שהמתחרים דורשים עבור ציוד באיכות דומה.

מסכים לחלוטין,זה אמנם לא שווה את הכסף אבל זה שווה את התענוג...

השאלה היא מה יעשה אודיופיל החותר לאיכות צמרת? ישמע ממערכת מיקרו משולבת, רק כדי לא לשלם מחירים מנופחים?
יש לא מעט אלטרנטיבות זולות יותר עם תמורה לא רעה,אני לא חושב רק מי שיש לו ים של כסף יכול להנות מאיך שמוסיקה נשמעת .
אל תשכח שכל שבריר שיפור במערכות גבוהות עולה המון המון כסף - יש לא מעט אנשים שלא ישקיעו בכבל מתח וירכשו רכיב אחר בעל השפעה (לדעתם...)גבוהה יותר.
לדעתי האישית- ההשקעה במתח היא חשובה כאשר אתה מרגיש מסופק ממה שיש לך ואתה רוצה פיניש מסויים לא יותר מזה.

השפעתם של כבלי חשמל על איכות הצליל של המערכת היא מיסטית לאנשים מסוימים – בעוד היא עובדת חיים, מאוששת בניסיון, לאנשים אחרים.
אני לצורך הדיון הצגתי את העניין כמיסטי - אין ולו ספק שכבלים ותמורתם חשובה,אך במדרג החשיבות לדעתי ההשקעה בכבל מתח במחירים האלה היא אחרונה ,קודמת (ואף מחייבת)לה השקעה בחשמל מהלוח.

לספקולציה שלך אין רגליים.
המעניין הוא שאתה משוכנע במשהו שאין לך כל מידע עובדתי אודותיו.
יש אנשים המכופפים את העובדות כך שהן תתאמנה להשקפת העולם שלהם.
אם יש לך מידע פנימי אודות הרכישות האחרונות של הגברת- ראה שורות אלה כמיותרות.
אנקודטה אישית-בתקופת הלימודים עבדתי במפעל מולכי למחצה מסויים כQAR.
שאלתי מהנדס חשמל ותיק שהיה אחראי על כל מערך הפיתוח והתכנון של אספקת החשמל לגבי כבילת חשמל,הוא אמר שמדובר בפרט חשוב מאוד במערכות רגישות כמו כאלה שיש FAB לייצור וופרים של סיליקון ועל אחת כמה וכמה במערכות קול איכותיות.
הדבר הנוסף שהוא אמר -"הלא השקעת לא מעט כסף במערכת ,למה שלא תספק גם את המצרך הכי חשוב כמו שצריך"הסברתי שמדובר בתחום מאוד יקר וכבל טוב מתחיל ב300-400 דולר,
הוא גיחך ואמר שעובדים עלינו בעיניים ואמר שאפשר להכין כבל איכותי ביותר באיזור ה100 שקל.
ואף נתן לי כבל חשמל להכנה עצמית והסביר שזו אחת החברות היחידות שיש לה תו תקן מחמיר כל כך שבמקומות כמו NASA תמצא כבלים ברמה הזו.
הוא הסביר שכל הDRUM עלה 6000-8000 דולר ,(2 ק"מ כבל),אני אעלה אולי תמונה להמחשה איך הדבר הזה נראה.
ולעניינו- האם היית פוסל הכנת כבל בעצמך כחלק מחסכון והתנגדות לגניבה לאור יום שעושות חברות משייצרות כבלים?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
ישנם חברות שלאו דווקא מצדדות ב"זוג מפותל"http://www.wireworldcable.com/categories/power_cords.htmlהנה דוגמה לחברת על ,שמנסיוני הכבלים שלה באמת מצוינים,

כמובן שיש גישות שונות ופילוסופיות שונות. כל גישה וכל פילוסופיה מתמקדת בהיבטים אחרים של תפקוד כבל המתח.

האם אלה כבלי המתח בהם אתה משתמש?

בקשר למסננים הקטנים של RFI ,המכילים סלילונציק וקבלונציק, הרוב מחורבנים ,וברוב המיקרים עדיף בלעדיהם,במיוחד במגברי הספק גדולים,

גם רוב המגברים מחורבנים. אז מה זה אומר?
בכל סוג מוצר, יש זבל, יש בינוניים ויש מעולים.

החברות הגדולות לשקעים כלל אינם מיצרות תקעים שכאלה ,כגון אוידה ופורטק,

שוב, כמובן שיש גישות שונות ופילוסופיות שונות. כל גישה וכל פילוסופיה מתמקדת בהיבטים אחרים של תפקוד מפצל המתח.

ואם כבר כזה מסנן ,אז יש חברות כ"שפנר" המיצרות פילטרים כאלו גדולים הנמצאים מטבע הדברים מחוץ למכשירhttp://www.schaffner.com/components/en/product/productL23.asp?level=3$1$3&language_id=12.

אכן, המסננים של שפנר הם בין היותר טובים.
החיסרון המרכזי שלהם הוא שאין בהם סינון למוליך ההארקה, כפי שיש במסנן הזה:
http://www.lampizator.eu/AC FILTER/SILK/SILK.HTML .

המסנן האידיאלי יהיה משהו כדוגמת המסננים של שפנר, או המסנן הזה:
http://www.gomeh.com/course/images/Mains_Filter.png , בתוספת סינון למוליך ההארקה, כפי שיש במסנן של הלמפיזטור.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
האם יש למישהו ניסיון עם המוצרים שלהם ?
אני רואה שהם דיי זולים.

האם מדובר על פילטר בסגנון הזה, או שנדרש משהו יותר גדול לכיוון הזה ?

כל אחד מהם נועד לשימוש שונה ולעומס שונה.
הראשון הוא בעצם שקע כניסת מתח לכשיר בצירוף מסנן RFI . השני נועד לחיבור בתוך המכשיר.
לגבי החיסרון העיקרי של המסננים של שפנר כתבתי למעלה.
מה גם שיש דרישות שונות למסננים לקדם-מגברים ונגנים – ודרישות שונות למסננים למגברי הספק.

מסנן שאינו כולל סינון למוליך ההארקה מומלץ, אולי, רק במקרים בהם יש קוו הארקה ייעודי ונפרד למערכת השמע. גם כאשר יש קוו הארקה ייעודי ונפרד למערכת השמע יש תועלת בסינון של מוליך ההארקה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
היה לי כבל זול מאוד של MagicPower- חברה אמריקאית ,לא זוכר את הדגם הRETAIL שלו במקרה הטוב היה 100 דולר ,לפי הכתוב הוא בנוי מצויין.

כמובן שמחלקת השיווק של היצרן תכתוב שהוא בנוי מצוין. האם ציפית שיכתבו משהו אחר?

יש דוגמאות של XINDAC שאני אומנם לא התנסיתי אבל נראה שמדובר בכבל מעולה ובנוי טוב..ולא יקר להחריד.

אישית, אין לי עניין בדעות שאינן מעוגנות בניסיון.

יש לא מעט אלטרנטיבות זולות יותר עם תמורה לא רעה,אני לא חושב רק מי שיש לו ים של כסף יכול להנות מאיך שמוסיקה נשמעת .

דוגמאות?

אני לצורך הדיון הצגתי את העניין כמיסטי - אין ולו ספק שכבלים ותמורתם חשובה,אך במדרג החשיבות לדעתי ההשקעה בכבל מתח במחירים האלה היא אחרונה ,קודמת (ואף מחייבת)לה השקעה בחשמל מהלוח.

האחד לא סותר את השני ולא בא במקום השני.
כל אחד מהם חשוב, כל אחד מהם עושה דברים שונים.

אנקודטה אישית-בתקופת הלימודים עבדתי במפעל מולכי למחצה מסויים כQAR.
שאלתי מהנדס חשמל ותיק שהיה אחראי על כל מערך הפיתוח והתכנון של אספקת החשמל לגבי כבילת חשמל,הוא אמר שמדובר בפרט חשוב מאוד במערכות רגישות כמו כאלה שיש FAB לייצור וופרים של סיליקון ועל אחת כמה וכמה במערכות קול איכותיות.
הדבר הנוסף שהוא אמר -"הלא השקעת לא מעט כסף במערכת ,למה שלא תספק גם את המצרך הכי חשוב כמו שצריך"הסברתי שמדובר בתחום מאוד יקר וכבל טוב מתחיל ב300-400 דולר,
הוא גיחך ואמר שעובדים עלינו בעיניים ואמר שאפשר להכין כבל איכותי ביותר באיזור ה100 שקל.
ואף נתן לי כבל חשמל להכנה עצמית והסביר שזו אחת החברות היחידות שיש לה תו תקן מחמיר כל כך שבמקומות כמו NASA תמצא כבלים ברמה הזו.
הוא הסביר שכל הDRUM עלה 6000-8000 דולר ,(2 ק"מ כבל),אני אעלה אולי תמונה להמחשה איך הדבר הזה נראה.

אז הוא אמר.
לא כל מהנדס חשמל הוא אודיופיל ולא כל מהנדס חשמל מודע להשפעות של כבלים אלה ואחרים על איכות הצליל של מערכת השמע. אני יודע, מניסיוני האישי, מה מהנדסי חשמל ומהנדסי אלקטרוניקה יודעים – וכן מה הם לא יודעים לגבי דברים הקשורים למערכות שמע אודיופיליות.

אין כל ספק שהמחירים של מרבית מוצרי High End , כולל כבלי מתח, הם מנופחים מעבר לכל אמת מידה.

מאידך, איני משוכנע שאותו כבל, שמחירו 100 ₪ למטר, הוא איכותי, למערכות שמע, באותה מידה כמו כבלים יקרים יותר. כדי לדעת יהיה עלי להשוות את הכבל הזה לכבלים אחרים.

בכל מקרה ובכל רמת איכות – תמיד יהיה הפרש עצום במחיר בין אם קונים תוף כבל של 2 ק"מ לבין אם קונים כבל מוכן, באורך של 1.5 מטר, עם תקע ושקע בשני קצותיו.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
מתוך דיון בפורום של pink fish media , בקישור הבא:
http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=88024

אחד המשתתפים מספר שאשת חברו, שהייתה אחת מחמש מהנדסי האנטנה המובילים בעולם יצאה לגמלאות. הוא שאל אותה לעניין המקור להבדלים הנשמעים לאוזן בין כבלי חשמל זולים לבין כבלי חשמל איכותיים. תשובתה, בתרגום חופשי היא:

"האם בכבל החשמל הפשוט שהשתמשת בו הגידים הם בזוגות שזורים (twisted pairs)? בכבלים זולים בדרך כלל אין זוגות שזורים, דבר שיש לי חשיבות רבה לעניין קליטת זבל. בנוסף, מחברים באיכות גבוהה מפחיתים חוסר התאמה וכן קליטת רעשים לא רצויים על ידי השראה (cross-talk) . לכן אני תמיד רוכשת כבלי מתח איכותיים."

יהושע
סליחה שאני קופץ בראש, אבל מה שהיא כתבה הוא א.סימן שאלה גדול ב. גאווה ג. היא לא מהנדסת כבלים אז אין לה מושג

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע
סליחה שאני קופץ בראש, אבל מה שהיא כתבה הוא א.סימן שאלה גדול ב. גאווה ג. היא לא מהנדסת כבלים אז אין לה מושג

מאחר ואיני מכיר אישית את הגברת, אין לי מושג מהי מידת הבנתה בכבלים.

מה שדי ברור לי הוא שלא ניתן לבחור כבלים על פי המפרט הטכני שלהם.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
itz56
אל תמעיט במילים, תן איזה הרצאה והסברים על התקנים והסטנדרטים של כבלי החשמל, יש פה הרבה שיעריכו את האינפורמציה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
המסקנה

הלקח החשוב מהשרשור הזה:

שני מהנדסי אלקטרוניקה שצוטטו בשרשור הזה טוענים שיש הבדל בין כבלי חשמל, לא ברמה ה"סוביקטיבית" של השמיעה, אלא ברמה התיאורטית והמעשית.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
נו .....
אתעלם מהערות הגברת ברשותך,
אבל אתייחס להצעה שלך.

היא לעולם לא תאומץ על ידי אודיופילים.

מה הכיף בלהלחים כבל חשמל באופן קבוע,
אם אי אפשר להשוות כבלים חשמל יותר?
ומה אמורים לעשות עם הסטוק של הפלגים?
אה?
פרט קטן ושולי שחמק ממך.

חוץ מזה למגבר עם כבל חשמל מולחם מהחברה קוראים רסיבר לא:p?
אתה מבין את משמעות דבריך ... ;)

אפשר לקרוא למגבר כזה גם קונדו :D

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
יהושוע, ידוע שנגני דיסקים/טרנספורטים איכותיים

משתמשים במסננים שונים בכניסה למכשיר
האם תוספת סינון חיצונית אינה מיותרת במקרים כאלו?
מהכירותי עם מגוון רחב של נגנים, ישנם כאלו שהיצרן ממליץ לחבר אותם למסנן חיצוני- במקרים אלו כמובן כדאי לנסות.
נגנים בעלי מסנן פנימי איכותי פחות רגישים ואולי לא צריכים בכלל שום סינון לפני כן.
לגבי פטיפונים ודרגות פונו, סינון טוב בד"כ משפר את התוצאה הכללית
לגבי סינון לפני הגברות- אני לא אהבתי את התוצאות ששמעתי (לא מדבר על מייצבי מתח/גנרטורים/סוללות למינהם)
כבל מתח איכותי מספיק.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
משתמשים במסננים שונים בכניסה למכשיר
האם תוספת סינון חיצונית אינה מיותרת במקרים כאלו?
...
נגנים בעלי מסנן פנימי איכותי פחות רגישים ואולי לא צריכים בכלל שום סינון לפני כן.

על איזה נגנים אתה מדבר?
האם ניסית נגנים אלה עם ובלי מסנן?
בהקשר זה, לא כל המסננים זהים בתכנונם, באיכותם ובמידת היעילות שלהם.

לגבי פטיפונים ודרגות פונו, סינון טוב בד"כ משפר את התוצאה הכללית

אין שום מניעה לשים מסנן בכניסה לדרגת פונו.
זה מה שאני מתכוון לעשות בקדם-מגבר הכולל דרגת פונו שאני מתכוון לבנות.

לגבי סינון לפני הגברות- אני לא אהבתי את התוצאות ששמעתי (לא מדבר על מייצבי מתח/גנרטורים/סוללות למינהם)

משום שלא שמעתי מסננים רבים, בהסתמך על דברייך, זה אולי נכון לגבי מרבית המסננים המסחריים.
יש לתכנן נכון כל מסנן. מסנן המיועד למגבר הספק, או מגבר משולב, חייב להיות מתוכנן בהתאם.

כבל מתח איכותי מספיק.

כבלי מתח ומסננים הם שתי חיות שונות לחלוטין.
אף לא אחד מהם בא להחליף את השני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור