דאק וסטרימר, ביחד או לחוד ?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מה הדוגמאות טובות למכשיר משולב?
MQA שלדעתי סוג חדש של ״עוקץ״ של אוהבי מוזיקה - אין הרבה מכשירים שתומכים חוץ מחברות סיניות/קוריאניות כמו אורנדר, יש אחרים כמובן כמו קרי, יש גם איזוטריק ביניהם ועוד כמה (אפשר ליראות באתר של MQA שמזכיר לי איזה דחיפה שיווקית מאוד) , אבל חברות אחרות הבולטות לא שם גם בדגמים החדשים שיצאו השנה - מעניין למה...

לשאלתך

להלן 2 דוגמאות מאצלי , ולא סיניות אלא מקנדה של MOON by simaudio עם MQA ו ROON :

1.ממיר MOON 280 הכולל סטרימר MiND 2 בתוכו במחיר שפוי :

http://arama-audio.com/product/ממיר-דיגיטלי-לאודיו-סטרימר-moon-280d-dsd/

2. ממיר MOON 390 משולב פרה , פונו , וסטרימר MiND 2 :

http://arama-audio.com/product/פרה-ממיר-דיגיטליסטרימר-פונו-moon-390/

- שניהם מגיעים עם אפליקציה לנייד / טאבלט לשליטה על הכל.
- וגם 10 שנות אחריות.

Raz9999

חבר מתחיל
מעורבות
5
נקודות
3
היי
אני חדש כאן בפורום .
ברוכים הנמצאים .
רכשתי לאחרונה מיגאל סבו . lumin D2 .
שהינו סטרימר / dac מדהים ( דגם הכניסה מחליפו של הD1)
תומך .mqa / room/ .( אין דבר שאינו תומך ..)
נשמע ונראה מדהים והכל בקופסה אחת .
(מה גם שישנו חיבור אחד מאוזן מלא xlr בינו למגבר ).
לפני כן היה לי NuWave dac ps audio w שהיה מחובר למחשב nac שבו אכן שמעו מעולה .
אבל התוצאה בלומין פשוט מדהימה מבחינת שמע .
פחות כבילה / יותר נוחה / פשוטה לתפעול .
דעתי שישנן מכשירים שמשלבים יחדיו ונשמעים מדהים אני נהנה מאדדדד.
מערכת נוכחית -
הגברה - mc 701
רמקולים - harbet 7
כבילה רמקולים - lab 47 ( הפתעה )
Xlr - קימבל 6112
מפצל חשמל וכבלי חשמל -harmonic
סטרימר / דאק - lumin D2
פטיפון - raga p3 עם ראש מיוחד Lara Helikon
פונו מנורות ATA

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
ניסיתי גם וגם. לא היה איזשהו יתרון למכשירים מופרדים על פני משולבים.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני אישית יותר מאמין במכשירים שהם נטו. מלבד מגברי אינטגרייטד.
יצא לי לשמוע גם סטרימרים משולבים איכותיים מאוד. היה לי בעבר MOON 280D מכשיר מעולה!
התפיסה שלי עם הזמן קצת התגבשה בנוגע לכל יצרני המשולבים וכו..העדיפות שלי כיום היא לרכוש מוצרים שהם נטו. למשל דאק בנפרד,סטרימר בנפרד. ההגיון שלי אומר שברגע שמדובר במוצר יחיד,היצרן השקיע שם יותר את הלב שלו ולא חיפף ברכיבים אחרים. בעבר היה כאן דיון סוער על מכשירים מסויימים והמגיבים העלו רשימת חומרה בתוך המוצר וגילינו שכל הרכיבים בתוך המכשיר שווים גרוש וחצי. זה נוגע להרבה יצרנים שלא משתמשים ברכיבים איכותיים.
מבחינה כלכלית יכול להיות שמוצר משולב ישתלם יותר,כמובן תלוי ברמתו ומי היצרן.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הבעיה שלי עם DAC יקר, עד שאתה פותח את האריזה המכשיר הפך למיושן, קצב הטכנולוגי בתחום השבבים מהיר משאר התחומים באודיו.
באופן כללי, מי שמתכוון להוציא סכומים גבוהים בתחום הדיגיטל כדאי שיחשוב על DAC מיושם שבב FPGA, אלו מסוגלים לקבל שידרוג באמצעות שידרוג תוכנה ללא צורך בהחלפה כוללת, ל Chord ול PS Audio יש כאלה.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
בתקציב שהצבת (20 k ) זה אומר סטרימר 8-10 ודאק 10-12
לא מכיר אופציות ברמה גבוהה שיתנו מענה
תתקנו אותי אם אני טועה...
בתקציב גבוה יותר (כפול אולי?) לא בדקתי אישית, אבל יש מצב שכן
מכשירים נפרדים ישמעו טוב יותר

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
הבעיה שלי עם DAC יקר, עד שאתה פותח את האריזה המכשיר הפך למיושן, קצב הטכנולוגי בתחום השבבים מהיר משאר התחומים באודיו.
באופן כללי, מי שמתכוון להוציא סכומים גבוהים בתחום הדיגיטל כדאי שיחשוב על DAC מיושם שבב FPGA, אלו מסוגלים לקבל שידרוג באמצעות שידרוג תוכנה ללא צורך בהחלפה כוללת, ל Chord ול PS Audio יש כאלה.

אני מסכים איתך אבל בלי קשר לזה.. מכשיר טוב כן יכול לשמש אותך לכמה שנים טובות. כל שנה או שנתיים להחליף מקור זה לא שפוי.
אצלי הקטע המצחיק הוא שמאז שקניתי את הדאק, מחירו קפץ בעולם ב 15 אחוז.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
באיזו בורסה נסחר הדאק הזה?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני מסכים איתך אבל בלי קשר לזה.. מכשיר טוב כן יכול לשמש אותך לכמה שנים טובות. כל שנה או שנתיים להחליף מקור זה לא שפוי.
אצלי הקטע המצחיק הוא שמאז שקניתי את הדאק, מחירו קפץ בעולם ב 15 אחוז.

יש לך DAC נהדר אבל כמו כל DAC שאינו מבוסס שבב הניתן לתכנות הוא הזדקן מהרגע שהוצאת אותו מהאריזה, גג שנתיים מיום שמכשיר כזה יוצא תמצא ברמת מחירו מתחרים טובים יותר בזמן שבמקביל במחיר נמוך יותר יהיו מתחרים באותה הרמה, זה טבעו של שוק הדיגיטל.

מהסיבה האמורה אני מחזיק במדיניות האומרת; לא לרכוש את דגם הטלוויזיה הטוב ביותר באותה השנה אלה דגם אחד נמוך יותר, מחיר הפתיחה וירידת ערך נמוכים יותר, בעוד ההבדל בביצועים זניח.

נערך לאחרונה ב:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
יש לך DAC נהדר אבל כמו כל DAC שאינו מבוסס שבב הניתן לתכנות הוא הזדקן מהרגע שהוצאת אותו מהאריזה, גג שנתיים מיום שמכשיר כזה יוצא תמצא ברמת מחירו המתחרים טובים יותר בזמן שבמקביל במחיר נמוך יותר יהיו מתחרים באותה הרמה, זה טבעו של שוק הדיגיטל.

מהסיבה האמורה אני מחזיק במדיניות שאומרת לא לרכוש את דגם הטלוויזיה הטוב ביותר באותה השנה אלה דגם אחד נמוך יותר, מחיר הפתיחה וירידת ערך נמוכים יותר.

אין לי מושג על איזה שבב מבוסס המכשיר שלי וזה גם לא מעניין אותי. מה שמעניין מבחינתי הוא מבחן התוצאה ובחלק הזה הוא מצליח.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
נכון, חשובה תוצאה הסופית - אם דאק (כול מכשיר אחר) נשמע טוב לך - מה משנה איזה דאקים “רצים” ליד? אין ולא יהיה לזה סוף.
חברות רציניות (לדעתי) לא ממהרות להוציא כול פעם מכשיר חדש כשיוצא איזה פורמט מפוקפק נוסף וחדיש.
כמו כן להחליף רכיב אחד יותר קל מאשר מכשיר ״כולהו״ שאגב דוקא בגלל הקטע זה יכול ״לאבד״ הרבה מערכו.

יהודה, איזה מכשיר דאק יש לך (אם סה לא סוד הגדול:))

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אין לי מושג על איזה שבב מבוסס המכשיר שלי וזה גם לא מעניין אותי. מה שמעניין מבחינתי הוא מבחן התוצאה ובחלק הזה הוא מצליח.

ברור שהתוצאה הנה זה הדבר החשוב ביותר, רשמתי זאת עוד בתגובתי הראשונה.
אבל לרוכש מהשורה הרוכש ציוד דיגיטלי קשה להתעלם מאיבוד הערך המהיר, זו הסיבה לפריחתם של כל הממירים הסינים (חלקם מצוינים).

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
בד"כ מכשיר משולב הוא פשרה. אני מציע לבדוק באיזה שבב השתמשו בכל סקציה במוצר.אלו שכן נשמעים טוב הם כאלה שהשקיעו בהטמעת הרכיב. אני מעדיף באופן כללי נגנים-איתם שומעים דיגיטל במיטבו(מיכאל אל תקפוץ)
מאוד מזכיר את נושא המגברים המשולבים הכוללים ממיר שבבדיקה מעמיקה אתה מגלה שהוסיפו מודול מדף שאתה יכול לרכוש בדולרים בודדים באיביי.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
775
נקודות
113
מבחן הזנה הסופי תמיד מחליט עבורינו האם זה מוצר ״שלנו״ או לא, יחד אם זאת לדעתי נושא של שבב שסביבות בנוי המוצר הינו די חשוב אם לא הכרכי.
לא יצאה לי כמובן לבחון הרבה מוצרים אבל הגעתי למסכנה שעבורי מכשירים אם שבב ess Sabre לא משנה איזה דגם נשמעים פחות טבעי ויותר קרים מאשר burr brown או akm שלאחרונה תפס תעוצה חזק והרבה חברות עוברות מסברה ובור בראון לאקמ.
לא יודע האם סיבה היא שזה באמת יותר טבעי ואודיאופילי אבל זה ככה.
רוב המוחלט חברות סיניות בתחום מבוססות את מכשירהם על סברה, וגם רוב מכשירי ק״ב יכול להיות שזו הסיבה שלא אוהב את הסאונד שיוצא מרסיברים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני מתרשם שגם החבר'ה שכבר חרשו כאן כמה ק"מ עם סטרימרים וממירים, עדיין לא יודעים באמת להגדיר את ההבדלים בין המכשירים השונים.
בניגוד לרכיבים הקלאסיים במערכת (מגברים, רמקולים נגני סידי, פטיפונים וכבלים), כנראה שכאן יש פחות נסיון וידע מבוסס השוואות. כנראה שמעטים מאוד כאן הישוו ראש בראש סטרימרים וממירים, אני גם מתקשה למצוא השואות כאלה ברשת.
אולי היבואנים יתארו קצת את ההבדלים בין מכשירים שונים, או בין מכשיר משולב לסט של שני מכשירים נפרדים?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני מתרשם שגם החבר'ה שכבר חרשו כאן כמה ק"מ עם סטרימרים וממירים, עדיין לא יודעים באמת להגדיר את ההבדלים בין המכשירים השונים.
בניגוד לרכיבים הקלאסיים במערכת (מגברים, רמקולים נגני סידי, פטיפונים וכבלים), כנראה שכאן יש פחות נסיון וידע מבוסס השוואות. כנראה שמעטים מאוד כאן הישוו ראש בראש סטרימרים וממירים, אני גם מתקשה למצוא השואות כאלה ברשת.
אולי היבואנים יתארו קצת את ההבדלים בין מכשירים שונים, או בין מכשיר משולב לסט של שני מכשירים נפרדים?
מעטות גם החברות שמציעות גם מכשירים מופרדים וגם משולבים.

אני השוויתי סטרימר מול מחשב על אותו דאק, בשני סשנים שונים עם דאקים שונים.

אני חושב שהשאלה אם דאק משולב סטרימר נחות מזוג מכשירים מופרדים היא הרבה פחות רלוונטית כי מבחינה חשמלית יש הרבה פחות הצדקה לעשות את זה מאשר בפאוורים ופרה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מעטות גם החברות שמציעות גם מכשירים מופרדים וגם משולבים.

אני השוויתי סטרימר מול מחשב על אותו דאק, בשני סשנים שונים עם דאקים שונים.

אני חושב שהשאלה אם דאק משולב סטרימר נחות מזוג מכשירים מופרדים היא הרבה פחות רלוונטית כי מבחינה חשמלית יש הרבה פחות הצדקה לעשות את זה מאשר בפאוורים ופרה.

מסכים איתך, וגם מעריך את דעתך כמי שהתנסה, בדק וגם שינה כיוון.
ועדיין, התחום כנראה צעיר מידי בכדי להתבסס על נסיונם של אחרים. זה לא רק מכשיר משולב מול מכשירים נפרדים מאותה חברה, זהגם העדר נסיון וידע בהשוואות של מכשיר A מול מכשיר B. עוד לא הצטבר נסיון השוואתי שניתן ללמוד ממנו.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
מוזמן לבוא לשמוע את הלומין s1 אצלי. עד כמה זה ייתן לך אומדן.. זו כבר שאלה אחרת. אני די בספק לצערי משום שאתה לא מכיר את המערכת. אבל כן ייתן לך רפרנס ליכולות של המכשיר.

מעבר לעובדה שאצלי הוא אפילו משמש כ-פרה כרגע, וזה חד משמעית לא הייעוד שלו.

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
תמיד מעדיף מופרדים על משולבים. מעדיף את הגמישות בשילוב לפי רצוני.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני אישית יותר מאמין במכשירים שהם נטו. מלבד מגברי אינטגרייטד.

דווקא נראה לי באינטגרייטד יש ערבוב של קונספטים מנוגדים בין פרה להגברה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור