התלבטות בין מצלמות

alkin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הי לכולם,
אשמח מאוד לעזרתכם, קראתי מעט בפורום ובכלל לגבי מצלמות רפלקס ובחירת עדשות ועכשיו קצת הגעתי למבוי סתום..
אז ככה: אני מאוד אוהבת לצלם, עד כה באופן חובבני אך רוצה להתקדם קצת לרמה יותר מקצועית.
אני אוהבת לצלם נופים וטבע ושמתי לב שאני מאוד מתבאסת כשאני לא מצליחה לצלם תמונות חדות בתאורה לקויה אז גם זה מאוד חשוב וכמובן עומק שדה.
התקציב שלי אני חייבת לציין הוא די נמוך עד כ1500 ש״ח.
לאחר חפירה אין סופית באינטרנט חשבתי ללכת על Nikon D3300 , עכשיו פה מתחילה ההתלבטו, שלי!
באילת, עיר מגורי המצלמה הנ״ל + עדשת קיט של 18-55 f/3.5-5.6 עולה כ 1300 ש״ח שזה לא כל כך יקר אבל מצד שני מדובר בעדשה הכי פשוטה וכסף לעדשה נוספת כרגע אין לי.
אז במצב כזה לא עדיף לי לקנות למשל canon g16 שהיא הרבה יותר קטנה עם צמצם יותר גדול 1.8-2.8 /F להתאמן אליה וכשארגיש שאני יכולה ומוכנה אעבור למצלמת רפלקס עם עדשה טובה יותר?
אלה אם כן יש כאן משהו מהותי שאני מפספסת? יש עדין יתרון בלקנות מצלמת רפלקס עם עדשה פשוטה על פני קניית מצלמה קומפקטית עם צמצם גדול יותר (אני מכירה את הקנון g16 בעיקר מצילומים תת מימיים, שם היא מפיקה תוצאות די מדהימות) ?
סליחה מראש על ההודעה המסורבלת מחכה לשמוע מה יש לכם לאמר.
המון
תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
גם עם ציוד ב-50 אלף שקל צלמים בוחרים היטב מתי לצלם. למה לצלם בתנאי תאורה לקויה?

alkin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אממ, לצלם שקיעה, דמדומים, זריחה, כוכבים, לצלם את פראג המוארת בלילה, ועוד ועוד ועוד........

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ברוכה הבאה,
הכיוון שלך ל DSLR הוא כיוון נכון ומאפשר להתקדם עם עדשות בהמשך,
אם את מצלמת נוף ובתאורה חלשה, תמיד ניתן לרכוש חצובה ולעשות חשיפה ארוכה לקבלת יותר אור בתמונה.
נכון שעדשת הקיט היא פשוטה ובנונית, אבל הסט הזה נןתן תוצאות טובות יותר ממצלמה קומפקטית. כך ללכת על מצלמה עם חיישן קטן כמו G16 לא ישפר את היכולת לצלם בתאורה חשוכה, גם עם יש צמצם גדול בעדשה (חיישן קטן כבר אמרתי?) - כן ל G16 יש חיישן קצת יותר גדול מחיישן של מצלמה קומפקטית רגילה, אבל זה עדייו חיישן קטן מאוד מול ה DSLR ולדעתי לגודל החיישן חשיבות לא קטנה.

אם התקציב היה קצת יותר גדול הייתי ממליץ גם לבדוק מצלמות ללא מראה של פוג'י כמו X-M1 או X-A1 או X-A2 עם עדשת קיט (הקיט של פוג'י מפתיעה לטובה). והחיישן של המצלמות האלו בגדול של ה DSLR וב X-M1 בכלל בטכנולגיה שאמורה לספק תמונות יותר חדות (רוב הביקרות מראים שגם X-A1 מספקת איכות תמונה דומה ומעולה).
מה שמוזר לי שהמחירים שראיתי באילת לפוג'י יקרים יותר מהמחירים בתל אביב (2click לדוגמה) של יבואן רשמי :)
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=859929

מה שאפשר לעשות אם המצלמה הזו מעניינת אותך - זה לצלצל ליבואן לברר חנות רשמית באילת
קבוצת שמעוני
רחוב הקישון 8 בני ברק
Phone: 03-9250666
ובכלל לבדוק עם יש שרות למצלמה באילת

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אממ, לצלם שקיעה, דמדומים, זריחה, כוכבים, לצלם את פראג המוארת בלילה, ועוד ועוד ועוד........

צריך להביא חצובה, לבחור היטב את השעה, מיקום (לפי התמונות דומות באינטרנט למשל)

alkin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה כרמי,
באילת יש חנויות שמיועדות יותר לתיירים ואז המחירים יהיו לא ממש הגיוניים אבל אם תגיע לחנות מקומית לרוב המחירים יותר זולים. גם כשבדקתי על ה D3300 היה פער במחיר.
שאלה לי, אם אני אלך על ה D3300 יש המלצה לעדשה עם זום אופטי לצילומי טבע? או שזה כבר יהיה מאוד יקר?
וגם פה אני קצת מתלבטת, אני מאוד אוהבת זום אבל מודעת לזה שזה גורע מהאיכות. יש איזשהו עמק שווה? מצלמה עם זום אופטי ואיכות טובה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש עדשה מוצלחת של ניקון למחירה עבור השימוש הזה ה 19-140 חדוץ טובה טווח סביר מחיר סביר (סביר אבל זה 1200 ש"ח)

מה דעתך על הפוג'י? לא מתאים?
http://www.dtown.co.il/articles/2980.html

alkin

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני מנסה לשמור על ראש פתוח ובעיקר לא לחזור על טעויות העבר...תמיד קניתי מצלמות דמוי slr עם זום גדול כי אני אוהבת ובאמת נהניתי מהזום אבל מעבר לזה הן היו די מאכזבות....
אני אלך לקרוא הפוג׳י ואנסה להחליט משהו, אולי אני פשוט אחכה קצת עד שיהיה לי תקציב גדול יותר ואז הבחירה תהיה קלה יותר...
המון תודה על המענה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגדול רוב החובבים בעולם הולכים לכיוון של מצלמות ללא מראה - מבחינת איכות התמונה המצלמות האלו מישרות קו עם ה DSLR. מבחינת מגוון ציוד ועדשות, עדיין ל DSLR יש יותר שנים בשוק.

תחשבי על מצלמה עם אותו גדול חיישן רק קטנה וקלה יותר- קל יותר לקחת ולהסתובב איתה שבוחרים חצובה אפשר יותר קטנה ופחות כבדה... נקודה למחשבה

אני אישית עם DSLR, אבל לא בטוח אם לא הייתי בוחר בללא מראה היום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור