מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Block - ביקורת

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Block - ביקורת

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בביקור אצל ניל ראיתי את המכשירים האילו, והם נראים ובנויים מדהים למחירם.
אם הם גם נשמעים כפי שנמר חווה, אז הם אמורים להיות דיל מדהים.
טרנד חדש בהיי אנד?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בהחלט מעורר ענין ומרשים, כרגיל אגב. בכל זאת חסרה לי ההשוואה עם ההגברה אותה ציינת בפרוט מרכיבי הסקירה, אם בכלל נערכה כזו.

להשוות אותו למגבר כמו שלי זה יהיה לא הוגן. מלבד העובדה שהוא עולה פי 15 הוא גם חזק ממנו משמעותית והוא רק מגבר הספק.

מן הסתם המגבר שלי נשמע הרבה יותר טוב מהבלוק. אבל שוב, אלא חיות אחרות.

יש לזכור שהמגבר המשולב שבסקירה הינו מגבר זול מאוד ולכן ההפתעה גדולה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בביקור אצל ניל ראיתי את המכשירים האילו, והם נראים ובנויים מדהים למחירם.
אם הם גם נשמעים כפי שנמר חווה, אז הם אמורים להיות דיל מדהים.
טרנד חדש בהיי אנד?

לאחרונה אני נתקל ביותר ויותר מכשירים זולים שנשמעים פשוט מעולה. אין ספק שהרף עולה למעלה מידי שנה.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
לא יודע אם טרנד - אבל שמעתי את המגבר+CDP אצל ניל עם ה VERITY FINN - הפתיע מאד, במחיר של הגברה סטנדרטית של NAD וכדומה יש כאן פנינה אמיתית...
יש אלטרנטיבה למגבר ל" אודיאופילים מתחילים" שלא מגיעה מחברות MASS PRODUCTION.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
זה פשוט לדעתי האישית בלבד מראה על חברה שאמרה :"לא מתפשרים על איכות", או כמו החינוכית "איכות זו לא מילה גסה"
אפשר הרבה לעשות בזול, אבל למה? הרי זה קל יותר לעשות דרעק במחיר נמוך ועל הטוב לבקש מחיר מאוד גבוהה וככה לסגור המון רווח.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
וואלה,ע"פ הסקירה בהחלט משב
רוח מרענן.נהנתי.(ורד)

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נהנתי מאד לקרוא. גם לי כמו לאחרים קשה להעריך בלי מימד השוואתי למוצרים ספציפיים בסדר גודל דומה מבחינת המחיר.

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נמר, איך הוא בהשואה לקארט שבחנת לאחרונה? מה היית בוחר מביניהם ובגלל אילו פרמטרים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכתבה על הקראט מתארת את ביצועיו באופן מאוד ברור.
הכתבה על הבלוק כמו הכתבה על הקראט מתארת את ביצועיו באופן מאוד ברור.

הדבר הכי טוב לעשות הוא פשוט לקרוא את שתי הכתבות אחת אחרי השניה ולהסיק מסקנות.
השוואת הכתבות תביא אותך גם למסקנות שלי מי עדיף על פני מי.

bitfield

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קצת לא ברורה לי הזהירות. כבר בוצעו פה באתר מבחני השוואה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
איך אפשר לתת השוואה בין מגבר של 3800 ש"ח לבין כזה של 5700 ש"ח?
אחד נותן 50RMS ומיוצר בגרמניה.
השני נותן 80RMS ומיוצר בסין.
זה בערך מה שההשוואה שנמר יכול לתת.

השאר זה פר האוזן שלו על שני הרמקולים שהוא בחן .

ושנינו יודעים ששני המגברים הללו טובים כמה שיהיו לא מיועדים לרמקולים הללו.
יתקן אותי נמר אם אני טועה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שוב ידידי.

ישנן שתי סקירות, שני סיכומים בסוף הכתבה והמסקנות ברורות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
איך אפשר לתת השוואה בין מגבר של 3800 ש"ח לבין כזה של 5700 ש"ח?
אחד נותן 50RMS ומיוצר בגרמניה.
השני נותן 80RMS ומיוצר בסין.
זה בערך מה שההשוואה שנמר יכול לתת.

השאר זה פר האוזן שלו על שני הרמקולים שהוא בחן .

ושנינו יודעים ששני המגברים הללו טובים כמה שיהיו לא מיועדים לרמקולים הללו.
יתקן אותי נמר אם אני טועה.
ממתי המחיר, העוצמה וארץ הייצור צריכים להוות מחסום להשוואה בין שני מוצרים שלהם אותה מטרה פונקציונלית, היינו להשמיע מוסיקה ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
השוואות, משקאות, מכוניות ושאר ירקות.

ממתי המחיר, העוצמה וארץ הייצור צריכים להוות מחסום להשוואה בין שני מוצרים שלהם אותה מטרה פונקציונלית, היינו להשמיע מוסיקה ?

תשובה כללית.

מחסום להשוואה? אין.
הגיון בהשוואה? צריך להיות ועוד איך.

בוא ניקח מגבר הספק 80 וואט במחיר 3K ש"ח ונציב אותו מול מגבר הספק 80 וואט במחיר של 70K ש"ח.

המסקנה עלולה להיות חד משמעית - "המגבר ב-3K לא טוב!" שהיא כמובן מסקנה שגוייה ולא הגיונית. הרי אם נשווה פיאט פונטו לפורשה נבין שהפורש טובה יותר, מאוזנת יותר, אמינה יותר, איכותית ומפנקת יותר וכמובן מהירה יותר. המסקנה על פי השיטה שלך. פיאט פונטו הוא רכב גרוע.

עכשיו נשווה פיאט פונטו למזדה 2. שתיהן מתחרות אחת בשניה, אותה קטגוריה, אותה מטרה, טווח מחיר דומה וכן גם ההשקעה ברכב. כאן ניתן להגיע למסקנות אמיתיות - "המזדה טובה יותר מהפיאט פונטו". מדוע מסקנה זו אמיתי? אתה יודע.

ניקח למשל את מבחן הרצפתיים.

כל הרמקולים עד 10K נועדו להשמיע מוסיקה. נכון? הרי קפה הם בטוח לא יעשו, גם לא נס,קפוצ'ינו, מקיאטו, צ'אי מסאלה, תה עירקי, תה טיבטי ושאר משקאות חמים.
מדוע הגראנד מזזא ניצח ולא הווילסון אלכסנדריה? ההשוואה מבחינתך אינה אמורה להיות הגיונית שכן וילסון אלכסנדריה למיטב נסיוני אמור להיות טוב יותא מהגארנד מזזא. מבחינתך הם ברי השוואה מפני שהם חולקים מטרה זהה, להשמיע מוסיקה.

ספציפית למקרה הזה.

לארץ המוצא אין משמעות, למטרה יש, למחיר יש ולכן ניתן בהחלט להשוות בניהם. הנגן בלוק נימכר במחיר של 3.2K לעומת הנגן של קראט שנמכר ב- 4290 ש"ח.

פער המחירים בהחלט מכניס אותם לאותה קטגוריה. מכשירים זולים עד 5K. ההשוואה בניהם בהחלט נכונה. מי שינצח הוא זה שישמע הכי טוב עד המחיר המקסימלי שנקבע {5K}.

פשוט וקל.

בהצלחה בבחירות!

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
ככלל אתה צודק וסביר שמגבר/מקור/כבילה יישמעו טוב יותר מאשר אחיהם הזולים. אלא שלכלל הזה ישנם יוצאים מהכלל רבים כל כך שעצם ההכללה מעט מתערערת. ואפילו אם המדובר בסוג של אקסיומה כהנחתך, אין שום מניעה להשוות בין מכשיר יקר לזול ולא לזעוק "שומו שמיים" לעצם הרעיון. ההשוואה המתבקשת כאן ודאי שאינה הענין שכן בסופו של ענין בהחלט מדובר על מגברים באותה קבוצת מחיר, אלא שגם השוואה בין המגבר הנסקר כאן לבין ההגברה הביתית שלך, שלהסברך היא מאוד יקרה, אינה בגדר "חילול השם".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חילול הקודש ממש לא.

להשוות אותו למגבר שלי נניח זה לא רלוונטי מפני שהמגבר שלי הוא מגבר הספק ולא מגבר משולב ללא קשר לקדוש ברוך הוא.

כאשר משווים מוצר יקר למוצר זול ישנה בעיה מסויימת.

הראשונה היא הדרישה של מוצר יקר לעומת הדרישה של מוצר זול.

ניקח למשל רמקול.
רמקול יקר ידרוש אלקטרוניקה יקרה על מנת להשמע היטב. הגעתי למסקנה שאלקטרוניקה זולה ו"פשוטה" תשמע מעולה עם רמקול ברמתה.

אם ניקח שני רמקולים שהאחד יקר והשני זול על אלקטרוניקה יוקרתית {ומתאימה כמובן} נגלה שברוב המקרים הרמקול היקר ישמע טוב יותר בהרבה.

מזה טוב יותר?
יותר מידע מוסיקלי ובפרזנטציה נכונה יותר שבעצם מגלה לנו את גודל הכלי, מיקומו בבמה והתחושה של הצליל הטבעי ה"נכון".

כאשר אנו בוחנים אלקטרוניקה על רמקול יקר וזול הסיפור שונה. מדוע? מפני שרמקול יקר {וטוב} ימחיש את כל החסרונות של האלקטרוניקה בעוד שהרמקול הזול ברוב המקרים פשוט יתעלם מהם. יש הקוראים לזה "רמקול סלחן".

רוב הרמקולים האיכותיים אינם ממש סלחנים וברוב המקרים יספרו לך בדיוק מה עובר על המגבר, איזה יום היה לו, וכמה מידע מוסיקלי הוא מציע מתוך ה-100% שקיים.

אי לכך מעט קשה לבחון אלקטרוניקה "פשוטה" על רמקול איכותי ולא סלחן.

במקרה הזה ניתן בהחלט להשוות את שני המגברים כיוון שהם נמצאים באותה קטגוריה. במקרה הזה לבלוק יש יתרון.

1- הוא זול יותר.
2- הוא מעביר יותר מידע מוסיקלי.
3- הוא "חזק" יותר.

אך גם לקראט ישנם יתרונות משלו {לפחות עבורי}.

1- הוא בעל גוון צליל שאני מעדיף.
2- מבחינה עיצובית הוא משתלב בכל סט.
3- הוא מעודן יותר באופיו מה שמוסיף לא מעט לחוויה עצמה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור