חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Audio Block - ביקורת | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Audio Block - ביקורת

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Block - ביקורת מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Block - ביקורת

הסטאפ החדש של חברת Audio Block מציג מגבר משולב וגם נגן CD בעיצוב יחודי ואיכות גימור מרשימה. והצליל? מפתיע, במיוחד למכשירים ברמת מחיר של כניסה לעולם הסטריאו.


אני אוהב מאוד מוצרים זולים ומושקעים. אני גם אוהב לא פחות כאשר היצרן מקדיש תשומת לב לפרטים הקטנים, איכות בניה גבוהה במחירים זולים אינה ממש ברורה מאליה. שני המוצרים של המותג הגרמני Audio Block לקחו את תשומת הלב לפרטים הקטנים צעד אחד קדימה ולדעתי מעלים את רף ההשקעה במוצרים הזולים.

זהו סטאפ של שני מכשירים אותם אסקור יחדיו וגם לחוד.

המכשיר הראשון הוא מגבר משולב והשני הוא נגן תקליטורים. שניהם מעוצבים באופן דומה כך שסט המורכב ממכשיר אחד המוצב על השני נראה אסטטי וזורם אם כי שילוב של מוצרים אחרים מתוצרת חברות אחרות עלול לגרום לו להראות עוף מוזר בעיצוב הסטאפ.  

שני המוצרים שקיבלתי בנויים נהדר, עם פינות מעוגלות, צלעות קירור בצדדים, אלומניות מלוטש שמקנה מראה מאסיבי ומקצועי ובמרכז החזית, יש גם תוספת בליטה של חצי אליפסה שמשמשת לפלטפורמה לבוררים ולכפתורים.

Block - Integrated Amp & CD Player

נגן HDCD - דגם Block C100

בחלקו האחורי של הנגן ניתן לראות את יציאות האודיו שכוללות חיבור RCA סטנדרטי + יציאות אודיו דיגיטליות מסוג אופטית וקואקסיאלית. חיבור החשמל הוא כמובן כבל הקומקום הנפוץ.
בחלקו הקדמי של הנגן נימצא מגש התקליטורים המכיל בתוכו טרנספורט של פיליפס מדגם VAM 1202

במרכזו של החלק הקדמי ניתן לראות את בוררי ההשמעה. תכונה אותה אהבתי היא היכולת לשלוט על כל הפונקציות במכשיר ללא שלט. לאחרונה נתקלתי בהמון מוצרים שהעיצוב המינימליסטי גרם לכך שאם מאבדים את השלט 80% מהפונקציות אינן בהישג יד של המשתמש.

טעינת התקליטור מעט איטית אך מי מתייחס לזה, צג ה-LCD גדול וברור ומכיל בתוכו את כל המידע הרצוי. ניתן לשלוט בבהירות המסך שזהו יתרון כאשר אור המסך חזק ומעיק.

האזנה

כהרגלי בחנתי את הנגן עם מגוון סגנונות מוסיקה מנוגדים וזאת על מנת לאתגר אותו גם בסגנונות שאינן תמיד מקובלים בעולם האודיופילי.
התחלתי עם אחד הקטעים - בכל פעם שאני מאזין לו הוא מעלה בי חיוך של אושר.
CHUCK BROWN / A LA CARTE BRASS & PRECUSSION  בשיר שנקרא – MELLOW SAXSOPHONE . האנרגיה פשוט פורצת מהשיר הזה, אי אפשר להאזין לו מבלי להניע את הישבן. הוא מתחיל מיד בשיא הקצב ומשלב בו כלי נשיפה וכלי הקשה רבים שמנגנים ביחד.
הפרדת הצליל פשוט מרשימה במיוחד, ניתן למקם את הלהקה בלי בעיה ומבלי להתאמץ. תמונת הסטריאו, עומק הבמה והפרדת הצליל ברמה הזו לא מוכרים כל כך בתעשיה במכשירים בטווח המחיר הזה. הזמר במרכז החדר מעט לפני הרמקולים, הכלים מאחוריו ומצדדיו ומחוץ לגבולות מפתח הרמקול.

Block - Integrated Amp & CD Player


פעור פה ומופתע אני ממשיך לקטע הבא.
חייב משהו קלאסי מוכר, משהו שאני רגיל אליו ממכשירים אחרים. בחרתי ביצירה שאני שומע מידי שבוע לפחות ואחת ששימשה אותי במבחנים עברו.
CELLO CONCERTO - ELGAR + JACQUELIN DO PRE {OP.85
 כלי קשת עוברים דרכו בטבעיות מרשימה בהחלט, הצליל חלק ודינמי. המון מכשירים בטווח המחיר הזה סבלו מבעיית דינמיקה בקטעי מוסיקה קלאסית מרובת כלים. במקרה הזה. בזכות הפרדת צליל טובה מאוד, תמונת סטריאו מרשימה ודינמיות מפתיעה היצירה זורמת ומפורטת להפליא. בקטעים מתפרצים זיהיתי מעט בהירות אך היא לא הגיעה לשלב המציק. אחיה עם זה כך ללא בעיה.

את אופי הנגן הזה קל להבין כבר משני הקטעים הללו. את המגבר אשדך לשני רמקולים שונים. קשה וקל, גדול וקטן ושניהם שונים באופיים.

הפעלה

המגבר והנגן חולקים אותה פלטפורמה מרשימה ואיכותית רק שעל הבליטה במרכזו הקדמי במקום כפתורי הפעלה נימצא בורר העוצמה, ומימינו כפתורי ההפעלה. ישנה אפשרות לכוון בס וגבוהים ולעבור בין הכניסות השונות על ידי לחיצה על הכפתורים מימין. בנוסף למגבר הזה ישנה כניסת פונו {פטיפון} MC/MM שזה כבר מבורך. בחלקו האחורי כניסות ויציאות RCA ועוד משהו שראיתי בפעם הראשונה בחיי במוצרים הללו. גם במגבר וגם בנגן הכיתוב מאחור הוא גם מתחת לחיבור וגם מעליו בהיפוך מה שמקל מאוד כאשר מחברים מכשיר נוסף במבט עילי. אומנם משהו קטן אך אני אהבתי מאוד.
Audio Block - Integrated Amp & CD Player

מגבר משולב - Block V100

המגבר מספק 50 וואט לערוץ ומסוגל לרדת ל-4 אוהם אך לפי הבחינה הזו גם 2 אוהם לא ממש הפחידו אותו.

שידכתי אותו לנגן האישי שלי ולפטיפון שלי ומצדדיו זוג רמקולים די מאתגרים מסוג AURUM CANTUS VOLLA שמשמשים אותי לסקירה הזו.  

התחלתי עם אותם קטעים שאיתם בחנתי את הנגן על הסטאפ שלי. לא כל כך הופתעתי לגלות שה-50 וואט הללו מצליחים להניע את ה-VOLLA הלא קליל במיוחד וזאת מפני שבעבר יצא לי לבחון מגבר של בלונוט 40 וואט שלא נפל בביצועיו ממכשירים חזקים ממנו בהרבה גם מבחינת כושר דחיפה. המכשיר הזה בנוסף לשליטה טובה מאוד מיצר תמונת סטריאו מרשימה ועמוקה במיוחד. הפרדת הצליל מעולה ובקטעים מתפרצים הוא ממש לא מתרגש. החלטתי להסתכן ולחבר אותו לרמקול האישי שלי. נכון-הוא לא אמור לרדת כל כך נמוך ולא כל כך מומלץ לחבר אותו לרמקולים שיורדים מתחת ל-4 אוהם אבל מה אכפת לי. לא שלי אז מנסים!

חזרתי לקטע הראשון איתו בחנתי אבל הפעם על הרמקול האישי שלי AURUM CANTUS HARMONY שנחשב לרמקול קשה מאוד להנעה. הפתעה נוספת. הוא מצליח להניע את הרמקול שלי אך כמובן לא באופן מוחלט, הוא פחות דינמי מה שהשפיע על הפרדת הצליל אך היכן שאחרים פשוט נפלו או שנכנסו למצב הגנה (נכבים על מנת למנוע נזק) המגבר הזה ניגן. בעוצמות נמוכות הוא מניע את הרמקול בבטחה.

Block - Integrated Amp & CD Player

השילוב

חזרתי למוניטור והפעם עם סט שלם ועוד כמה סיגנונות מוסיקה. במוסיקה אלקטרונית עכשוית (TIESTO ודומיו) הוא ממש מרשים, יש לו מהירות ועוצמה, הוא מצליח ליצר בס הדוק ועמוק, הגבוהים לא חריפים מידי אך אופי הצליל יחסית אוורירי ופתוח.

במוסיקת רוק (דרים טיאטר) הוא גם כן מרשים במיוחד. אך כאן התגלת בהירות יתר במיוחד כאשר הגיטרה נגנה סולו.

ממוקד יותר
אבישי כהן בהופעה בבלו נוט קטע מס' 6. הפסנתר נשמע מעולה, יש לו תיבה, בס וכל הפרטים הקטנים נשמעים. המצילות גם כן מפורטות וטבעיות לחלוטין, ניתן ממש לחוש היכן הקיש המקל על המצילה. כאשר הוא פוגע בדפנות או מעט למרכזה ישמעו זאת בלי כל מאמץ. בסולו הקנטרבס מגלה הסט שליטה  ומהירות יחד עם עומק והרבה נוכחות. איכות הצליל מרשימה בהחלט.

Block - Integrated Amp & CD Player

פונוסטייג'

חיברתי את הפטיפון לכניסת הפונו במצב MC במגבר ועל המגש הנחתי את התקליט של STEELY DAN AJA במהדורת 180 גרם איכותית במיוחד. לדעתי כניסות הפונו לא מי יודע מה מרשימות, לעומת הגרהם סליי שברשותי חלה ירידה משמעותית באיכות האודיו האנלוגי. הבס נעשה מעט רזה, והגבוהים מקומפרסים. אני מפיל את האשמה דווקא על כך שאין אפשרות להתאים את הפונו סטייג' לכל הראשים הקיימים בשוק וכמובן שלא ניתן לכוון את הפונו כאשר משודך לו ראש HIOUT או LOWOUT. התוצאה עם הפונו האישי שלי היתה טובה יותר משמעותית.

שידכתי למגבר את הפטיפון שמשמש אותי בעבודתי מסוג טכניקס 1200 סימן 2 עם ראש אורטופון מיקצעי MM. התוצאה היתה טובה יותר משמעותית מאשר הראש היקר והפטיפון נוטינגהם. יכול להיות שהגברת ה-MC בפונוסטייג' המובנה אינה מספיק איכותית או שפשוט הראש אינו מתאים. לרוב בטווח המחיר הזה רוב הראשים שישודכו לו יהיו MM שכן הם זולים יותר (ברוב המקרים) ונפוצים יותר. אי לכך אני חושב שיציאת MM טובה במכשיר במחיר הזה הוא יתרון מעולה.


מילים נוספות
המגבר נשמע במיטבו לאחר לפחות שעה אחת של עבודה בה הוא מגיע לחום העבודה ולצליל האיכותי ביותר שלו. המגבר ניגן מוסיקה למשך 7 שעות רצופות ולא חשתי שהוא מתחמם יתר על המידה אך הוא היה מספיק חם בכדי שכדאי יהיה לדאוג עבורו למקום ידידותי ופתוח.

Block - Integrated Amp & CD Playerשלט רחוק
לא ממש נוח לתפעול, מלא כפתורים ושולט גם על הנגן וגם על המגבר.

שורה תחתונה

קשה מאוד למצוא חסרונות כאשר המוצר הוא טוב אבסולוטית. קשה עוד יותר למצוא אותם כאשר המוצר הוא זול יחסית. בהתייחס למחיר הרכיבים מדובר במכשירי על. הם מצליחים להישמע מאוד יקרים, הצליל האודיופילי המדויק והניטרלי הבוקע מהמכשירים הללו פשוט גרם לי להבין שיש יופי של פתרונות זולים חדשים.

אני מוצא חיסרון בעיצוב. כיוון שהוא אינו שיגרתי (פלטה חלקה + כפתורים) ההתאמה של מכשיר בודד בסטאפ עלולה להיות מעט מוזרה ולא ממש נעימה לעין. עדיף לראות מול העיניים את הסט השלם של שני המכשירים ולא להפריד אותם.

ה-BLOCKים הללו יכנסו לרשימת ההמלצות שלי בטווח המחיר הזה ללא ספק. כדי להאזין להם לפני שמחליטים לרכוש ציוד יד שנייה.

מחירים - Audio Block
נגן C100 – מחיר 3200 ₪
מגבר משולב A100 - מחיר 3800 ₪

שירות ואחריות: אודיו פידליטי

המוצרים נמסרו לסקירה עוד ע"י היבואן הקודם Livesound

רכיבי המערכת ששמשה לסקירה:
רמקולים - aurum cantus harmony
מגבר הספק - audio analogue MAESTRO DUECENTO
קדם מגבר - Densen Beat 200
מקור דיגיטלי - ORIGINAL CD 2008 MK2

אנלוגי:
פטיפון - NOTTINGHAM ANALOGUE - SPACEDECK
זרוע - Ace Space 9 inch tonearm
ראש - ORTOFON KONTRAPUNKT b
פונו סטייג' - GRAHAM SLEE - GRAM AMP 3 FANFARE
ספק כח לפונו סטייג' - GRAHAM SLEE
משקולת מייצבת לפטיפון - Stabilizer Thorens
תוספת פלטת קרבון לפטיפון - living voice

ארון ציוד - Finite-Elemente Pagode Signature

כבלים:

כבלי רמקול - XLO LIMITED EDITION
אינטרקונקט מקור דיגיטלי - ACOUSTIC ZEN WOW
אינטרקונקט קדם מגבר למגבר - ACOUSTIC ZEN Matrix
כבלי כח 20 אמפר למגבר כח - xindak PC-02 Power Cables
כבלי כח לקדמגבר ונגן דיגיטלי - ACOUSTIC ZEN TSUMANI PLUS

תוספות:
מפצל חשמל - PW-3E Audio Grade L ine Conditioner
הארקה משופרת לקדמגבר -Acoustic Revive RCG-24 GROUND CONDITIONER

אקוסטיקה:

מאחורי הרמקולים ניצבים שני לוכדי בסים DIY, בקיר מול הרמקולים שני פלטות אקוסטיות מבית ROOMTUNE שמונעות הדהוד בחדר.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (17 תגובות פורסמו):

avatar
רועי51 1970-01-01 02:00:00
שרשור תגובות עבור המאמר: [B]מגבר אינטגרייטד ונגן CD של Block - ביקורת[/B] בהחלט מעורר ענין ומרשים, כרגיל אגב. בכל זאת חסרה לי ההשוואה עם ההגברה אותה ציינת בפרוט מרכיבי הסקירה, אם בכלל נערכה כזו.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
בביקור אצל ניל ראיתי את המכשירים האילו, והם נראים ובנויים מדהים למחירם. אם הם גם נשמעים כפי שנמר חווה, אז הם אמורים להיות דיל מדהים. טרנד חדש בהיי אנד?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בהחלט מעורר ענין ומרשים, כרגיל אגב. בכל זאת חסרה לי ההשוואה עם ההגברה אותה ציינת בפרוט מרכיבי הסקירה, אם בכלל נערכה כזו. להשוות אותו למגבר כמו שלי זה יהיה לא הוגן. מלבד העובדה שהוא עולה פי 15 הוא גם חזק ממנו משמעותית והוא רק מגבר הספק. מן הסתם המגבר שלי נשמע הרבה יותר טוב מהבלוק. אבל שוב, אלא חיות אחרות. יש לזכור שהמגבר המשולב שבסקירה הינו מגבר זול מאוד ולכן ההפתעה גדולה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בביקור אצל ניל ראיתי את המכשירים האילו, והם נראים ובנויים מדהים למחירם. אם הם גם נשמעים כפי שנמר חווה, אז הם אמורים להיות דיל מדהים. טרנד חדש בהיי אנד? לאחרונה אני נתקל ביותר ויותר מכשירים זולים שנשמעים פשוט מעולה. אין ספק שהרף עולה למעלה מידי שנה.
avatar
liorms 1970-01-01 02:00:00
לא יודע אם טרנד - אבל שמעתי את המגבר+CDP אצל ניל עם ה VERITY FINN - הפתיע מאד, במחיר של הגברה סטנדרטית של NAD וכדומה יש כאן פנינה אמיתית... יש אלטרנטיבה למגבר ל" אודיאופילים מתחילים" שלא מגיעה מחברות MASS PRODUCTION.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
זה פשוט לדעתי האישית בלבד מראה על חברה שאמרה :"לא מתפשרים על איכות", או כמו החינוכית "איכות זו לא מילה גסה" אפשר הרבה לעשות בזול, אבל למה? הרי זה קל יותר לעשות דרעק במחיר נמוך ועל הטוב לבקש מחיר מאוד גבוהה וככה לסגור המון רווח.
avatar
zs 2009-01-08 04:12:37
וואלה,ע"פ הסקירה בהחלט משב רוח מרענן.נהנתי.(ורד)
avatar
bitfield 2009-04-08 11:49:51
נהנתי מאד לקרוא. גם לי כמו לאחרים קשה להעריך בלי מימד השוואתי למוצרים ספציפיים בסדר גודל דומה מבחינת המחיר.
avatar
bitfield 2009-04-08 21:45:42
נמר, איך הוא בהשואה לקארט שבחנת לאחרונה? מה היית בוחר מביניהם ובגלל אילו פרמטרים?
avatar
נמר 2009-05-08 01:07:14
הכתבה על הקראט מתארת את ביצועיו באופן מאוד ברור. הכתבה על הבלוק כמו הכתבה על הקראט מתארת את ביצועיו באופן מאוד ברור. הדבר הכי טוב לעשות הוא פשוט לקרוא את שתי הכתבות אחת אחרי השניה ולהסיק מסקנות. השוואת הכתבות תביא אותך גם למסקנות שלי מי עדיף על פני מי.
avatar
bitfield 2009-05-08 22:08:23
קצת לא ברורה לי הזהירות. כבר בוצעו פה באתר מבחני השוואה.
avatar
אורי_ו 2009-05-08 22:45:40
איך אפשר לתת השוואה בין מגבר של 3800 ש"ח לבין כזה של 5700 ש"ח? אחד נותן 50RMS ומיוצר בגרמניה. השני נותן 80RMS ומיוצר בסין. זה בערך מה שההשוואה שנמר יכול לתת. השאר זה פר האוזן שלו על שני הרמקולים שהוא בחן . ושנינו יודעים ששני המגברים הללו טובים כמה שיהיו לא מיועדים לרמקולים הללו. יתקן אותי נמר אם אני טועה.
avatar
נמר 2009-05-08 22:50:47
שוב ידידי. ישנן שתי סקירות, שני סיכומים בסוף הכתבה והמסקנות ברורות.
avatar
רועי51 2009-06-08 08:17:40
איך אפשר לתת השוואה בין מגבר של 3800 ש"ח לבין כזה של 5700 ש"ח? אחד נותן 50RMS ומיוצר בגרמניה. השני נותן 80RMS ומיוצר בסין. זה בערך מה שההשוואה שנמר יכול לתת. השאר זה פר האוזן שלו על שני הרמקולים שהוא בחן . ושנינו יודעים ששני המגברים הללו טובים כמה שיהיו לא מיועדים לרמקולים הללו. יתקן אותי נמר אם אני טועה. ממתי המחיר, העוצמה וארץ הייצור צריכים להוות מחסום להשוואה בין שני מוצרים שלהם אותה מטרה פונקציונלית, היינו להשמיע מוסיקה ?
avatar
נמר 2009-06-08 09:48:11
השוואות, משקאות, מכוניות ושאר ירקות. ממתי המחיר, העוצמה וארץ הייצור צריכים להוות מחסום להשוואה בין שני מוצרים שלהם אותה מטרה פונקציונלית, היינו להשמיע מוסיקה ? תשובה כללית. מחסום להשוואה? אין. הגיון בהשוואה? צריך להיות ועוד איך. בוא ניקח מגבר הספק 80 וואט במחיר 3K ש"ח ונציב אותו מול מגבר הספק 80 וואט במחיר של 70K ש"ח. המסקנה עלולה להיות חד משמעית - "המגבר ב-3K לא טוב!" שהיא כמובן מסקנה שגוייה ולא הגיונית. הרי אם נשווה פיאט פונטו לפורשה נבין שהפורש טובה יותר, מאוזנת יותר, אמינה יותר, איכותית ומפנקת יותר וכמובן מהירה יותר. המסקנה על פי השיטה שלך. פיאט פונטו הוא רכב גרוע. עכשיו נשווה פיאט פונטו למזדה 2. שתיהן מתחרות אחת בשניה, אותה קטגוריה, אותה מטרה, טווח מחיר דומה וכן גם ההשקעה ברכב. כאן ניתן להגיע למסקנות אמיתיות - "המזדה טובה יותר מהפיאט פונטו". מדוע מסקנה זו אמיתי? אתה יודע. ניקח למשל את מבחן הרצפתיים. כל הרמקולים עד 10K נועדו להשמיע מוסיקה. נכון? הרי קפה הם בטוח לא יעשו, גם לא נס,קפוצ'ינו, מקיאטו, צ'אי מסאלה, תה עירקי, תה טיבטי ושאר משקאות חמים. מדוע הגראנד מזזא ניצח ולא הווילסון אלכסנדריה? ההשוואה מבחינתך אינה אמורה להיות הגיונית שכן וילסון אלכסנדריה למיטב נסיוני אמור להיות טוב יותא מהגארנד מזזא. מבחינתך הם ברי השוואה מפני שהם חולקים מטרה זהה, להשמיע מוסיקה. ספציפית למקרה הזה. לארץ המוצא אין משמעות, למטרה יש, למחיר יש ולכן ניתן בהחלט להשוות בניהם. הנגן בלוק נימכר במחיר של 3.2K לעומת הנגן של קראט שנמכר ב- 4290 ש"ח. פער המחירים בהחלט מכניס אותם לאותה קטגוריה. מכשירים זולים עד 5K. ההשוואה בניהם בהחלט נכונה. מי שינצח הוא זה שישמע הכי טוב עד המחיר המקסימלי שנקבע {5K}. פשוט וקל. בהצלחה בבחירות!
avatar
רועי51 2009-06-08 12:42:17
ככלל אתה צודק וסביר שמגבר/מקור/כבילה יישמעו טוב יותר מאשר אחיהם הזולים. אלא שלכלל הזה ישנם יוצאים מהכלל רבים כל כך שעצם ההכללה מעט מתערערת. ואפילו אם המדובר בסוג של אקסיומה כהנחתך, אין שום מניעה להשוות בין מכשיר יקר לזול ולא לזעוק "שומו שמיים" לעצם הרעיון. ההשוואה המתבקשת כאן ודאי שאינה הענין שכן בסופו של ענין בהחלט מדובר על מגברים באותה קבוצת מחיר, אלא שגם השוואה בין המגבר הנסקר כאן לבין ההגברה הביתית שלך, שלהסברך היא מאוד יקרה, אינה בגדר "חילול השם".
avatar
נמר 2009-06-08 14:59:49
חילול הקודש ממש לא. להשוות אותו למגבר שלי נניח זה לא רלוונטי מפני שהמגבר שלי הוא מגבר הספק ולא מגבר משולב ללא קשר לקדוש ברוך הוא. כאשר משווים מוצר יקר למוצר זול ישנה בעיה מסויימת. הראשונה היא הדרישה של מוצר יקר לעומת הדרישה של מוצר זול. ניקח למשל רמקול. רמקול יקר ידרוש אלקטרוניקה יקרה על מנת להשמע היטב. הגעתי למסקנה שאלקטרוניקה זולה ו"פשוטה" תשמע מעולה עם רמקול ברמתה. אם ניקח שני רמקולים שהאחד יקר והשני זול על אלקטרוניקה יוקרתית {ומתאימה כמובן} נגלה שברוב המקרים הרמקול היקר ישמע טוב יותר בהרבה. מזה טוב יותר? יותר מידע מוסיקלי ובפרזנטציה נכונה יותר שבעצם מגלה לנו את גודל הכלי, מיקומו בבמה והתחושה של הצליל הטבעי ה"נכון". כאשר אנו בוחנים אלקטרוניקה על רמקול יקר וזול הסיפור שונה. מדוע? מפני שרמקול יקר {וטוב} ימחיש את כל החסרונות של האלקטרוניקה בעוד שהרמקול הזול ברוב המקרים פשוט יתעלם מהם. יש הקוראים לזה "רמקול סלחן". רוב הרמקולים האיכותיים אינם ממש סלחנים וברוב המקרים יספרו לך בדיוק מה עובר על המגבר, איזה יום היה לו, וכמה מידע מוסיקלי הוא מציע מתוך ה-100% שקיים. אי לכך מעט קשה לבחון אלקטרוניקה "פשוטה" על רמקול איכותי ולא סלחן. במקרה הזה ניתן בהחלט להשוות את שני המגברים כיוון שהם נמצאים באותה קטגוריה. במקרה הזה לבלוק יש יתרון. 1- הוא זול יותר. 2- הוא מעביר יותר מידע מוסיקלי. 3- הוא "חזק" יותר. אך גם לקראט ישנם יתרונות משלו {לפחות עבורי}. 1- הוא בעל גוון צליל שאני מעדיף. 2- מבחינה עיצובית הוא משתלב בכל סט. 3- הוא מעודן יותר באופיו מה שמוסיף לא מעט לחוויה עצמה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: