מדריך לנודד בגלקסיה האורבנית – על אוזניות אורבניות.

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
מנחם, תודה על המאמר המצויין.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אכן, כיף של מאמר.
והיצרן שיצליח להשתמש בחומר שלא יגרום לאוזניים שלי להזיע כמו דוד ביטן בחקירה ברגעים אלה ממש, יעשה מיליונים. הכרית של כל האוזניות שבחנתי טרם קניתי את הסוני שלי (סוס עבודה לא רע בכלל) מצופה בויניל, וזה לא כיף בארץ חמה כמו שלנו.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מאמר מצויין, תודה :בעד:

ka6543

חבר אתר
מעורבות
20
נקודות
8
תודה על המאמר המחכים, אבל חסרה לי ההתיחסות לקרינה של הבלוטוס האם היא לא מסוכנת בהאזנה ממושכת?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
חסרה לי ההתיחסות לקרינה של הבלוטוס האם היא לא מסוכנת בהאזנה ממושכת?

פרוטוקול ה BT מגדיר שלוש רמות של עוצמת שידור:

Class - 3 עוצמת השידור 1mW טווח קליטה פחות מ - 10 מטרים (לא בשימוש במקרה של אוזניות).
Class - 2 עוצמת השידור 10mW טווח קליטה 10 מטרים. רוב אוזניות ה BT נמצאות פה.
Class -1 עוצמת השידור 100mw וטווח הקליטה 100 מטרים. מעט אוזניות BT נמצאות בטווח הזה.

כדי שאוזנייה תנגן (ואני מדבר על אוזנייה חוטית) צריך זרם לדחוף אותה. יצרני האוזניות מכיילים אותן כיולים שונים כולם בטווח שבין 200 ל 2000 mW.

טלפון נייד,המאושר לפעול בישראל לפי התקן הישראלי,משדר בעוצמה שנעה בין 250mW ל 600mW.

ברמה העקרונית: BT,טלפון סלולרי וגם אוזניה מפיצים קרינה בלתי מיננת. באופן טבעי (מהשמש) אנחנו חשופים כל ימי חיינו לקרינה בלתי מיננת - זו מהטלפונים הסלולרים ממשדרי ה BT וגם מהאוזניות זו תוספת למה שהטבע....נתן.

אני,ולא רק אני - אלא גם מכוני התקינה בישראל,ארה"ב ומערב אירופה לא מכירים מחקר חד משמעי עם מסקנה חד משמעית על כך שקרינה בלתי מיננת ממכשירי הסלולר, BT - ואני מסופק אם משהו חקר את הנושא בעניין אוזניות חוטיות, מכל מקום אף לא אחד מאלה מכירים מחקר שמגיע למסקנה חד חד ערכית ולפיה חשיפה לקרינה בלתי מיננת בנוסף לזו הטבעית והקשורה בטלפונים סלולרים מסכנת את הבריאות.

על פי פרסומי משרד הבריאות הישראלי:

בין השנים 2000 - 2014 (המסמך פורסם במרס 2016) היו בישראל 4 קבוצות עקריות של סיבות מוות:
סרטן.
התקפי לב.
שבץ מוחי.
סכרת.

באותן השנים (2000 2014) חלה ירידה בסיבות המוות הקשורות בארבעת הקבוצות שצוינו לעיל וחלה עליה בסיבות המוות מאלה: (בסדר עולה מהנמוך לגבוה)
איידס.
דלקת ריאות.
דלקת ריאות ושפעת.
אלח דם.
הלצהיימר.

שיעור הפטירות ל 100 אלף תושבים בישראל הוא מהנמוכים בעולם המערבי,ומהנמוכים ב OECD.

שיעור החדירה של טלפון סלולרי חכם בישראל הוא החמישי בעולם אחרי:סקנדינביה,קוריאה,סין ויפן.

יוצא איפה שלחדירה של קרינה בלתי מיננת לחיינו ב 14 השנים שנבדקו בסקירה של משרד הבריאות לא היתה השפעה על סיבות המוות בישראל. סיבות המוות שחלה בהן עליה ב 14 השנים שנחקרו (ראה לעיל) אינן קשורות בקרינה בלתי מיננת.

למען הסר ספק: התיחסתי במסקנות שלי לקרינה בלתי מיננת מטל. סלולרי כי:
1. עוצמת השידור שלו גבוהה משל אוזניות BT וגם של החוטיות.
2. שכיחות השימוש בו עולה באלפי מונים על זו של השימוש באוזניות בכלל ו BT בפרט.

הסכנה באוזניות BT בכלל ואוזניות בפרט היא לשמיעה,שלה אין חלקי חילוף - וכן לקות שמיעה עשויה לסכן חיים.

מנחם.

YORAMGROS

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
מנחם תודה על המאמר המצוין, ותודה עוד יותר גדולה על האינפורמציה המקצועית והמענינת שקבלתי ממך בנושא האוזניות בביקור אצל כרמי.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ותודה עוד יותר גדולה על האינפורמציה המקצועית והמענינת שקבלתי ממך בנושא האוזניות בביקור אצל כרמי.

יורם,
תפסת אותי "על חם"... :)

מכל מקום: הביקור אצל כרמי יעלה פה בהמשך,וכן:פרק האוזניות,בביקור הזה,הוא המשך ישיר לנאמר במאמר....

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יופי של כתבה,
לדעתי רוב הרוכשים היום מחפשים אוזניות bt שעדיף שיהיו ממותג מוכר, וכרגיל פחות חשוב להם איכות הסאונד.

לאחרונה נכנסתי לנושא יותר ברצינות, בעזרת מנחם (תודה על כך) ואני מתחיל להבין שאפשר לקבל איכות סאונד טובה באוזניות גם שהן bt וכן רכשתי לאחרונה זוג אוזניות bt נוסף.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מנחם,
כתבה מצויינת ומחכימה ועושה סדר.
תודה!!

נערך לאחרונה ב:

liad344

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
כתבה מעולה , נחמד לקרוא אבל - היא מאוד מבולגנת .. לא בטוח איך להסביר את זה , הסברים לא שלמים , שקופצים למקום אחר. או הנתון המוזר של " להאזין 4 שעות ביממה" שאין לי מושג מהיכן הגיע..

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
כתבה מעולה , נחמד לקרוא אבל - היא מאוד מבולגנת .. לא בטוח איך להסביר את זה , הסברים לא שלמים , שקופצים למקום אחר. או הנתון המוזר של " להאזין 4 שעות ביממה" שאין לי מושג מהיכן הגיע..
הכוונה לנזקי שמיעה.
ואיך תוכל להעריך נזק שמיעתי? איך תיצור מדד שנכון לכל משמש אינדיבידואלי? הרי כל אחד שומע בעוצמות אחרות.
אני מניח שמנחם נתן כלל אצבע משוערך. אולי לפי מדדי רעש-זמן חשיפה-נזק

EliS

חבר מתחיל
מעורבות
2
נקודות
1
תודה על הכתבה המפורטת! בנושא ביטול הרעשים האקטיבי נראה לי שיש כאן בלבול. את האוזניות הראשונות עם המיקרופון לשימוש טייסים (MS-50) אכן המציאו שני טייסים (של יונייטד איירליינס ולא אמריקן איירליינס) שהקימו את פלטרוניקס. זה היה בראשית שנות הששים. האוזניות הראשונות עם ביטול רעשים אקטיבי תוכננו על ידי אמאר בוז (Amar Bose) מייסד חברת בוז -- התכנון לקח 8 שנים והסתיים בשנת 1986, כשהוא משתמש בפטנט של פול לוג משנת 1936.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור