רמקולים R-15PM במבחן

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות לכתבה: רמקולים R-15PM במבחן

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
Tractrix - קצת הסטוריה:

Tractrix הוא מונח מתמטי שמקורו בלטינית ופרושו (מלטינית לעברית) משיכה וגרירה.

את הרעיון/ההגות המתמטית איבחן והגדיר קלאוד פרו ארכיטקט ופיזיקאי צרפתי וזה קרה ב: 1670 (לפני 347 שנה).

בפשטות: מדובר בגוף שנע במישור האופקי ומיצר אחריו "שובל" שצורתו דומה למשפך או לאות דלתא הלטינית.

הדרך הטובה ביותר להדגים את הרעיון היא פשוטה ולהלן: קחו כלי מרובע כזה שיש בו די מקום להכניס אצבע ולהזיזה ימינה או שמאלה. מלאו את הכלי מים והזיזו את האצבע באיטיות ימינה ו/או שמאלה. תראו (התיאור מתייחס להזזה לשמאל של האצבע) שכשבאצבע זזה מצידה הימני מתפתח שובל ונפתח למעלה ולמעטה בצורה של שופר.

עוד דרך פשוטה להדגים היא: תסתכלו על סירת מנוע או סירת משוטים שנעה במים ובצד החרטום נוצר לו "שובל"/גל שנע מגוף הספינה לצדדים - גם כאן צורת משפך.

הרעיון להשתמש בתיאוריה הזו על מנת לפזר גלי קול שמיוצרים על ידי רמקול נהגה על ידי Paul G.A.H. Voigt ב 1920 וב 1927 הלז רשם על כך פטנט,ברם: היצור ההמוני שלרמקולים מבוססים HORN קרה מאוחר יותר.

רמקול משמיע הרבה מאוד תדרים והקונספט של Paul G.A.H. Voigt לא נתן פיתרון לבעית השונות בתדרים ולכן,גם,נרשם כפטנט אבל לא עבר ליצור המוני. "רק" ב 1975 D. Broadus Keele, Jr. מהנדס קול בחברת Electro Voice מצא דרך ליצר רמקול בטיפולוגיה של HORN שגם יוכל להתמודד עם שלל התדרים והשונות שלהם - הנדרשים מרמקול על מנת לאחזר את אודיו ולפזר את התדרים על פי המודל המתמטי שאחרי ה Tractrix.

מאחר ורעיון ה Tractrix מבוסס על נוסחאות מתמטיות שאינן פטנט רשום או חוסות תחת זכויות יוצרים אז הרבה יצרני רמקולים יישמו את הטיפולוגיה זו במוצרים שלהם.

רמקולי בטיפולוגיית Tractrix (או אם תרצו HORN) שכיחים במערכי P.A וגם שכיחים במוניטורים שדה שמיעה קרוב שנמצאים,בד"כ,באולפני ההקלטות.

היתרון המרכזי של הטיפולוגיה הזו נעוץ ביכולת של רמקול ה HORN להיות רגיש בכ - 10 דציבל מאותו רמקול ללא ה Tractrix ולכן,גם, שכיח ביישומים שציינתי קודם.

למרות שמדובר ברעיון טיפולוגי המבוסס נוסחאות מתמטית ידעות (ומוכחות) יש הרבה מאוד דרכים ליישם את הטיפולוגיה הזו ולא מעט מהיישומים האלה נרשמו כפטנטים (למשל על ידי JBL PRO ועל ידי קליפש ויש...עוד כמה).

@איציק ירקוני יופי של סקירה,תודה.

מנחם

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
נמר! אני מציע שתקצה אי אלו עמודים לכל "מומחי" ה-2CH שיסבירו לנו כמה זה לא אפשרי להנות ממערכת שכזו...
שבת שלום,
יובל

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
נמר! אני מציע שתקצה אי אלו עמודים לכל "מומחי" ה-2CH שיסבירו לנו כמה זה לא אפשרי להנות ממערכת שכזו...
שבת שלום,
יובל
מה זה להנות ?
הכל באוזני השומע.
יש כאלה שמסתפקים במערכת כזו והם בשמיים,ויש כאלה שלא.
לעולם אל תשפוט אחר אלא את עצמך בלבד.
איציק תודה על הסקירה :בעד:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
שבת שלום,
יובל

כפי שציינתי, הרמקולים הניבו תוצאות מעולות...גם ללא שילוב הסאב.

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
איציק, סקירה יפה של מוצר מעניין.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שבת שלום,
יובל
אחי נהנה מרסיבר ב 200 דולר מהדיוטי פרי עם סט סטליטים.
בשבילו זה overqualified.
נו אז ?
רוצה לחנך את כל העולם או להתרכז במה שמתאים לך ?
ארז

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
הבעיה
שניראה שעבור סוקר הסקירה, המונח מעולה ואיכותי "רודף" בכל סקירה וסקירה - ללא שום התייחסות למונח "יחסי"...אני כבר לא בטוח מה נחשב אצל הסוקר
מעולה ומעולה יותר ומעולה פחות.

הכל "מעולה", "איכותי"
ובעיקר פנומנאלי

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני מניח שהכוונה לאיכות ביחס לעלות (VFM).
אין לנו "מד איכות " אז המכנה המשותף זה המחיר.
ארז

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
שוב נפלתם ל"מלכודת"- זו בדיוק הייתה כוונתי- ברור שסקירות, מטבעם, נעשות בהתייחסות לעלות המוצר! כשכותב כזה או אחר רושם כי "האיכות מעולה" או כל מיני סופרלטיבים(שאי אפשר למדוד אותם- זה צליל)
הדבר נעשה בהתחשבות במחיר המוצר, ולמה אני מכוון?
כאשר פורסמה הסקירה על מכשיר הפיוניר המשלב מגבר וסטרימר, קול צעקה ענק- "זה לא איכותי, לא אודיופילי" וכו... מכשיר נמדד ביכולותיו בהתאם לקבוצת המחיר אליה הוא משויך, אין כוונה (כך אני מאמין אלא עם איציק יתקן אותי) להשוות רמקול מוגבר זה ל-TANNOY, AMPHION ודומיהם כמו כן, את הפיוניר למקינטושים (שיש לאיציק באופן אישי ולכן דעתו, נאמנה ואמיתית בעיניי, ביחס לעלות המוצר והפתרון אותו הוא מעניק). SOL אני איתך בעניין! אני טוען שאם בן אדם כזה או אחר, החליט לעצמו קנייה של מוצר בעלות מסוימית, שמע ובחן את המוצר (גם אם אין ביכולתו לבצע בדיקה עניינית, מעמיקה וכו), ענה על ציפיותיו- שיבושם לו! כקורא וצופה מהצד בפורום זה(ואני אוהב אותו ומאמין גדול בחשיבותו) רוב הקיטרוגים/ עימותים/אי ההסכמות וכל אשר קורה פה, נובעים מסיבה מרכזית אחת- כל בעלי ציוד הסטראו האודיופילי (שהם לא בהכרח מומחי אודיו), מחפשים לקבל חיזוקים לציוד אותם הם רכשו/שמעו/ השתמשו/ חלמו או חולמים שיהיה בידם... מעטים האנשים שבאמת נהנים מהציוד שיש להם (חלק מהסיבות-רציונאליות ולגיטימיות), רוב הזמן הם עסוקים בשדרוגים, החלפות וכו (ואני מודה- גם אני בעוונותי, עוסק בזה חלק מהזמן:)) אבל לא ברמה של- "זה יותר טוב מזה" וזה-"עולה בחו"ל 80 אלף יורו וכו...
אני חושב שיותר חשוב להשקיע את הזמן בלהנות מהמוצרים והמוזיקה שעוברת דרכם- מוזיקה זה סם החיים!
זו התזה שלי,
יובל

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
איציק סקירה יפה מאד
ממש משתלב יפה
הסקירות שלך ממצות בלי הרבה , "יותר מדי מוכשר לתפקיד " נתונים וגרפים ודיאגרמות
אהבתי את הגישה .
בהחלט יכול לספק למאזין ממוצע. אוהב מוסיקה בלי " חור בכיס "

:בעד::בעד::בעד:

נערך לאחרונה ב:

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
יופי של סקירה
מעבירה בדיוק את מה שצריך
ואת מה שצריך- מעבירה בדיוק רב
קצר, תמציתי, עיקרי ומרענן.

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
ES- זו בדיוק כוונתי...:בעד:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה
שניראה שעבור סוקר הסקירה, המונח מעולה ואיכותי "רודף" בכל סקירה וסקירה - ללא שום התייחסות למונח "יחסי"...אני כבר לא בטוח מה נחשב אצל הסוקר
מעולה ומעולה יותר ומעולה פחות.

הכל "מעולה", "איכותי"
ובעיקר פנומנאלי

זה משום שיוצא לו לסקור מוצרים טובים מאוד למחירם.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
נמר
כרגיל...;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
רוב הקיטרוגים/ עימותים/אי ההסכמות וכל אשר קורה פה, נובעים מסיבה מרכזית אחת- כל בעלי ציוד הסטראו האודיופילי (שהם לא בהכרח מומחי אודיו), מחפשים לקבל חיזוקים לציוד אותם הם רכשו/שמעו/ השתמשו/ חלמו או חולמים שיהיה בידם... מעטים האנשים שבאמת נהנים מהציוד שיש להם (חלק מהסיבות-רציונאליות ולגיטימיות), רוב הזמן הם עסוקים בשדרוגים, החלפות וכו (ואני מודה- גם אני בעוונותי, עוסק בזה חלק מהזמן:))
שוב נפלת למלכודת ההכללה.
למה אתה מתיימר לדעת את הסיבות שאנשים משקיעים בציוד אודיו איכותי ומי אתה שתדביק להם תוויות ותייחס להם סיבות ?
לשיטתך, גם נמר כלול בקטגוריה הלא מחמיאה...
בגלל אנשים כמוך, שמדביקים תוויות לא מחמיאות ולוקחים לעצמם את הזכות לפרשן מעשים של אחרים, לא מעט הפסיקו לכתוב ולשתף.
אני לדוגמא, חדלתי לשתף לפני כמה שנים. אין לי צורך בחיזוקים מאף אחד פה. חוץ משניים מקסימום שלושה חברים שכותבים פה ואני בקשר איתם מחוץ לפורום, אף אחד לא יודע מה יש לי ומה החלפתי או הוספתי בכמה שנים האחרונות...
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
זה משום שיוצא לו לסקור מוצרים טובים מאוד למחירם.

אמת.. מרבית המוצרים שסקרתי הם מהשורה הראשונה... בעלי יכולות מרשימות במיוחד.
אבל זה לא אומר שזה מגיע באופן אוטומטי.. היה גם מוצר מהשורה הראשונה... שאכזב אותי..

Yasmart

אוהב את התחום
מעורבות
86
נקודות
28
אני "מתיימר" לדעת מכיוון שלפני עשרים שנה, ובמשך כמה שנים, מכרתי ציוד שכזה והייתי עד לעניין בכמה היבטים (כולל חבר קרוב שהביא MBL טרום עידן האינטרנט בצורתו הנוכחית). אתה, לכאורה, לא דוגמא, כי כפי שהעדת על עצמך, אתה לא משתף וכו (בזה יש לנו מהמשותף) אבל אם היית בודק בשקיקה כמה שירשורים פה, אני בטוח שהיית מבין למה כוונתי...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני "מתיימר" לדעת מכיוון שלפני עשרים שנה, ובמשך כמה שנים, מכרתי ציוד שכזה והייתי עד לעניין בכמה היבטים (כולל חבר קרוב שהביא MBL טרום עידן האינטרנט בצורתו הנוכחית). אתה, לכאורה, לא דוגמא, כי כפי שהעדת על עצמך, אתה לא משתף וכו (בזה יש לנו מהמשותף) אבל אם היית בודק בשקיקה כמה שירשורים פה, אני בטוח שהיית מבין למה כוונתי...

אתה לוקח כמה מקרים פרטיים שהיית עד להם ומזה עושה הכללה.
זו טעות גדולה מאוד.
לא כל הרומנים גנבים (למרות שהכרתי כמה כאלה ), ולא כל המרוקאים עבריינים (למרות שכולנו מכירים את השמות של משפחות פשע ידועות בארץ ) ולא כל האשכנזים שמאלנים וכו'.

מצער שלאור ניסיונך עם אנשים (כפי שאתה מעיד בעצמך ) אלו המסקנות שהסקת ומצער עוד יותר שאתה בטוח שמסקנות אלו תקפות ונכונות לכולם.
ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור