הטוב הרע והמכוער בעולם הסלולר

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
724
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: הטוב הרע ומכוער בעולם הסלולר

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
כל המחנות של האוהדים , אפשר לחשוב שיוצא להם משהו מזה , בסוף רק מוציאים מהם כסף

א

אורח

אורח
כתבה פוליטית

זאת ממש כתבה דיפלומטית.
אינך מציע עדיפויות, אתה רק מבהיר שלא הכל שחור ולבן וכולם יודעים את זה.
זה כמו להסביר שאקמול זה טוב לכאבי ראש אבל מצד שני גם מזיק, זה ידוע ובמקום לתת דוגמא תרופה אחרת בעלת פחות תופעות לוואי הראת במה כולם עוזרים ובמה לא.
לדעתי כתבה מבוזבזת יכלת להסביר את היתרונות של כל סוג פלאפון ולתת עדיפות שלך אישית גם כדי לא להשאיר את הכתבה "אפורה"
מצטער על השליליות שלי פשוט כשקראתי הרגשתי שאתה משאיר אותי בלי משהו חדש רק ניסית אולי להרגיע את ה"מלחמה" בין אוהדי אייפון לסמסונג

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
יש לי הרגשה שאתה פיספסת את הכתבה,
אף אחד לא מנסה להשאיר אותך עם "משהוא חדש".
ומי שהוא אוהד שרוף הוא משול לפנאטי,(כלפי אהדתו)ועם פאנטיים אין מה לחדש.
סה"כ הסקירה האירה פן אחר ולא היתה אמורה להציג מי יותר טוב.

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ההבדל הגדול הוא בתמיכה. רוכשי אפל נתמכים ע"י אפל במחויבות המצופה מאפל. רוכשי אנדרואיד, ע"פ מה שרואים כעת, יכולים ליפול בין הכיסאות של גוגל ויצרן הפון, סמסונג למשל. רואים את זה ע"י העובדה ששדרוגי תוכנה באנדרואיד הפכו לנושא כאוב ביותר, אפילו על דגמים חדישים ביותר. גוגל מנסה להעתיק את מודל מיקרוסופט - מערכת הפעלה סטנדרטית שתהיה בשימוש אצל הרבה יצרנים. הצרה היא שבתחום המכשירים הידניים מאוד קשה לקבוע סטנדרטים לחומרה. צריך גם לזכור שבתחום ה PC מיקרוסופט קבעה את הסטנדרטים ביחד עם אינטל וזה מאוד הקל על פיתוח התוכנה שלה. למזלנו אין יצרן אחד כמו אינטל ששולט בחומרה בטלפונים (ואתם רואים את זה במחירים הנמוכים של הניידים) - אבל דבר זה הופך את המשימה של אנדרואיד (לרוץ על הרבה פלטפורמות שונות) לקשה ביותר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זאת ממש כתבה דיפלומטית.
אינך מציע עדיפויות, אתה רק מבהיר שלא הכל שחור ולבן וכולם יודעים את זה.
זה כמו להסביר שאקמול זה טוב לכאבי ראש אבל מצד שני גם מזיק, זה ידוע ובמקום לתת דוגמא תרופה אחרת בעלת פחות תופעות לוואי הראת במה כולם עוזרים ובמה לא.
לדעתי כתבה מבוזבזת יכלת להסביר את היתרונות של כל סוג פלאפון ולתת עדיפות שלך אישית גם כדי לא להשאיר את הכתבה "אפורה"
מצטער על השליליות שלי פשוט כשקראתי הרגשתי שאתה משאיר אותי בלי משהו חדש רק ניסית אולי להרגיע את ה"מלחמה" בין אוהדי אייפון לסמסונג

אורח - על מה שאתה מדבר בהחלט שווה כתבה נוספת - רעיון גדול, תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדל הגדול הוא בתמיכה. רוכשי אפל נתמכים ע"י אפל במחויבות המצופה מאפל. רוכשי אנדרואיד, ע"פ מה שרואים כעת, יכולים ליפול בין הכיסאות של גוגל ויצרן הפון, סמסונג למשל. רואים את זה ע"י העובדה ששדרוגי תוכנה באנדרואיד הפכו לנושא כאוב ביותר, אפילו על דגמים חדישים ביותר. גוגל מנסה להעתיק את מודל מיקרוסופט - מערכת הפעלה סטנדרטית שתהיה בשימוש אצל הרבה יצרנים. הצרה היא שבתחום המכשירים הידניים מאוד קשה לקבוע סטנדרטים לחומרה. צריך גם לזכור שבתחום ה PC מיקרוסופט קבעה את הסטנדרטים ביחד עם אינטל וזה מאוד הקל על פיתוח התוכנה שלה. למזלנו אין יצרן אחד כמו אינטל ששולט בחומרה בטלפונים (ואתם רואים את זה במחירים הנמוכים של הניידים) - אבל דבר זה הופך את המשימה של אנדרואיד (לרוץ על הרבה פלטפורמות שונות) לקשה ביותר.

חבל רק שבארץ אין לנו סניף של אפל ואת רמת השרות של סנפי אפל בעולם

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כרמי,

ה"סיפור" קצת יותר מורכב כי הצרכן (באשר הוא) איננו ראציונאלי. שנים חשבו שכן ושנים ניסו לנבא מה הצרכן רוצה,חשבו שהצלחו והסתבר שלא. כמו שציינת דווקא המכשירים שבאמת יעילים במחינת התפקוד והמענה לצרכים נכשלו בשוק. קם אחד (פסיכולוג בכלל ולא כלכלן) קטף פרס נובל בכלכלה על כך שהוכיח שהצרכנים אינם רציונאליים. קוראים לו דניאל כהנמן.

כאשר ההתנהגות איננה ראציונאלית דברים כמו שימושיות,עלות תועלת נוחות וכו וגו פשוט לא נלקחים בחשבון לעומת זאת שיקולים כמו: זהות עם המותג,סטאטוס חברתי וכו וגו כן נלקחים בחשבון.

עוד דבר שהוא מאוד אנושי (ויחודי למין הזה) הוא האנשה (פרסוניפיקציה) של דברים. אם קניתי מכשיר שעונה על הצרכים ,הלא ראציונליים, שלי כמו זהות עם המותג,סטאטוס חברתי ועוד אני גם מפתח כלפיו רגשות אנושיים של אהבה שינאה ולפעמים אפילו שלילה של האחר.

כל השאר כתוב בפוסטים מעלי - מעבדה לאי רציונאליות בהיתהוותה.:)

מנחם.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
חבל רק שבארץ אין לנו סניף של אפל ואת רמת השרות של סנפי אפל בעולם
זה בכלל חבל מאוד.... יש לי מקבוק ישן כבר מזמן ללא אחריות, והייתי איתו בארה"ב כשהטאצ'פד שלו התחיל להתחרפן. נכנסתי לסניף של אפל, בדקו אותו, הזמינו טאצ'פד חדש שעליו שילמתי בערך $50, אמרו לי לחזור למחרת שירכיבו לי אותו במחשב, ובינתיים אמרו לי שאני יכול לרכוש עכבר חדש ולהחזיר אותו אחרי שהטאצ'פד יתוקן, וכך עשיתי. לקחו $0 על עבודת הטכנאי, מקבוק מתוקן תוך יום ובכל מקרה הם דאגו שיהיה לי איך לעבוד איתו גם בזמן התקלה. אני תוהה מה היה קורה לי פה בארץ עם תקלה דומה - כמה זמן וכסף היו הולכים לי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כרמי,

ה"סיפור" קצת יותר מורכב כי הצרכן (באשר הוא) איננו ראציונאלי. שנים חשבו שכן ושנים ניסו לנבא מה הצרכן רוצה,חשבו שהצלחו והסתבר שלא. כמו שציינת דווקא המכשירים שבאמת יעילים במחינת התפקוד והמענה לצרכים נכשלו בשוק. קם אחד (פסיכולוג בכלל ולא כלכלן) קטף פרס נובל בכלכלה על כך שהוכיח שהצרכנים אינם רציונאליים. קוראים לו דניאל כהנמן.

כאשר ההתנהגות איננה ראציונאלית דברים כמו שימושיות,עלות תועלת נוחות וכו וגו פשוט לא נלקחים בחשבון לעומת זאת שיקולים כמו: זהות עם המותג,סטאטוס חברתי וכו וגו כן נלקחים בחשבון.

עוד דבר שהוא מאוד אנושי (ויחודי למין הזה) הוא האנשה (פרסוניפיקציה) של דברים. אם קניתי מכשיר שעונה על הצרכים ,הלא ראציונליים, שלי כמו זהות עם המותג,סטאטוס חברתי ועוד אני גם מפתח כלפיו רגשות אנושיים של אהבה שינאה ולפעמים אפילו שלילה של האחר.

כל השאר כתוב בפוסטים מעלי - מעבדה לאי רציונאליות בהיתהוותה.:)

מנחם.

כלומר, תגיד לי איזה מכשיר יש לך - אומר לך מי אתה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כלומר, תגיד לי איזה מכשיר יש לך - אומר לך מי אתה?
ממש כך.תסתובב בשוק הכרמל ותבין עד כמה הדבר מרחיק לכת...
זה,גם,נכון במוצרי צרכנות אחרים:רכב,בית ומיקומו (ובכלל בעלות על בית) וגם לנושאים שדנים פה בפורומים העלי גוון מקצועי.

אנסח את זה אחרת: תדאג שאראה עם איזה אוטו באתה לפגישה איתי,תספר לי איפה הבית שלך,וגם שאין לך משכנתא עליו (אפילו שזה אולי שקר) ואת האייפוד 9 גירסה 21 pro תשים על השולחן כשתו המחיר "לא הספקתי..." להסיר. והינה לך המסר המאוד ברור שאתה רוצה שאקבל למרות שהרכב הוא של המנכ"ל שלך בכלל,לבית יש לך משכנתא רצח וגם הליך מול בנק למשכנתאות והאייפד שלך משולם בתשלומים שאתה כבר מפגר באיזה שניים שלושה ואי אפשר,כבר,להוציא ממנו שיחות רק לקבל....
מנחם.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רגע יש לי BMW אז מה זה אומר עלי?
:)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
רגע יש לי BMW אז מה זה אומר עלי?
שיש לך BMW.

אם הייתה לך מרצדס - פקיד השומה היה קורא לך לחקירה.:)

BMW,כרמי,זה לא מספיק: צריך שעון תואם,אי..פון תואם,משקפי שמש תואמים (תחליף כבר את אלה שלך...) לפטופ תואם (או משומש אבל אל תוריד את תג המחיר),יש בת"א חנויות יד שנייה לביגוד אפשר שם למצוא חולצות ומכנסיים ממותגות בלי להוציא משלוותו את מנהל הבנק. בטח שכחתי עוד כמה דברים. BMW זה רק ההתחלה... תתחדש. שחורה? צריך נהג? (לא הולך בלי עוזון או איזה אקדח מפלסטיק ומשקפי שמש תואמים ומינימום מקרר שלוש דלתות בהיבט הפיזי).
:) :) :)
סופ"ש נעים.

מנחם.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן, יש לי BMW שחורה (סדרה 1) - שהלכתי לרכוש היה אפשרות לבחור או שחור או לבן (צבע מטלי זה בתוספת של 5000 ש"ח), אז חשבתי איזה צבע לקחת והיתה שם בחורה (צפון-בונית) שרכשה מכונית כזאת ואמרה שהמכונית צריכה להיות רק בצע לבן - אז אמרתי לחבר שהיה איתי - OK אני לוקח שחור :)

יש כאן מספיק סטראוטיפים בסיפור?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
יש כאן מספיק סטראוטיפים בסיפור?

לא :(

[תרגום חופשי בלתי תלוי ומצונזר ממילות גנאי הקשורות לאות השביעית של הא"ב העיברי]

"לפני כמה ימים הודיע צוות איבר-המין מנכ"ל חברת התפוח על השקה של איי-דפדפת דור חדש. הלילה בחוצות החלו חניות חברת התפוח להפיץ את האויש-דפדפת בגרסה החדשה ביבשת הראשונה שהגיע לקו החצות (אוסטרליה) ואח"כ לזו שעזבה אותו ביפן.
אולג קונובלוב תושב רוסיב לא יכול היה לחכות שהאייייי - דפדפת תגיע לארץ מוצאו ולכן טס ליפן לרוכשה מיד לאחר שחצות עזב את טוקיו
. בעודו ממתין בתור לרכישת האי-דפדפת אמר הרוסי:"
כולם ברוסיה רוצים אייפד, אך כדי לקנות אותו שם אצטרך לחכות כמה חודשים" והוסיף:"זה מזכיר לי איך לפני 30 שנה חיכיתי שמונה שעות בכפור כדי לראות את המאוזוליאום של לנין"

זה סטיראוטיפ!!!!

מנחם.

נ.ב

אני מניח שה איי בתחילת שם המוצר התיחס ללנין לפני שעבר להתגורר במאוזוליאום, והדפדפת מתייחס לפנקס הצקים של ההוא מחברת התפוח ששם משפחתו דומה לאות השביעית של הא"ב העברי. - ודי לחכימא ברמיזה.

מנחם

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
בלי קשר לאנשים שיוצאים מגדרם ע"מ להשיג מוצר כלשהו (אכן תופעה הזויה) - האם יכול להיות שעדיין, למרות הטירוף והאטרף - פשוט מדובר במוצר טוב במחיר זול? (אולי זול מדי.... ע"ע הלחץ על העובדים אצל היצרן הסיני של אפל, פוקסקון).

א

אורח

אורח
סיכום
איפון מיועד למשתמש הפשוט שרוצה להרגיש מתוחכם, אנדריוד מיועד למשתמשי מחשב שיודעים את הסודות שהמשתמש הפשוט לא יודע או לא רוצה לדעת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור