מחפש ארונית לסטאפ

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
- כל ציוד מכני רגיש, במיוחד נגן CD אם הוא לא עולה 10,000$ (שאז יש סיכוי שיש לו בולמי זעזועים)
- כל ציוד מנורות רגיש מאוד

לגבי ציוד SS אני לא יודע עד כמה זה חשוב
תודה רבה. זה באמת קצת מוזר שאנשים מדווחים על שיפור, בלי להסביר באיזה ציוד מדובר, ויחסית למה היה השיפור. כל הזמן שומעים פה את ההכללות האלה לגבי מניעת רעידות, בלי שום קשר לציוד.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עלות תועלת

לפי דעתי -למי שהכסף מוגבל עדיף ללכת על פתרונות אחרים-כגון להשתמש בארון שיש ולהוסיף לו כל מיני בולמי זעזועים כמו רגליות יעודיות וכו'.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תשימו מים בכוס פלסטיק חד-פעמית (ע"מ שיהיה הכי קל ופחות יציב) על המעמד. אם לא תראו רעידות במים אז לא נראה לי שתהיה בעייה עם ציוד ששוקל כמה ק"ג, ועומד על רגליות יציבות.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
המבחן האחד והיחיד בכל מה שקשור למערכות שמע הוא מבחן האזנה, לא כוס מים ולא כוס יין.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המבחן האחד והיחיד בכל מה שקשור למערכות שמע הוא מבחן האזנה, לא כוס מים ולא כוס יין.

1+

אבל אפשר לשבת עם כוס יין ביד (אני אפילו ממליץ)

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עם כל הכבוד, האמירה הזאת לא מתאימה פה. זה לא כמו לשמוע הבדלים בין נגן כזה או אחר, שעושים בקלות ע"י החלפת כבלים. מדובר בהבדלים לכאורה שקיימים בין ריהוט שונה. פרקטית, להשוות בין ריהוט שונה יכול להיות מאוד קשה, אולי בלתי אפשרי. ונניח ששמעת הבדל, אולי זה בעקבות שינוי אקוסטי בחדר כתוצאה מהריהוט, ולא בעקבות איזושהי סגולה שלו? ואז אולי ניתן להשיג את התוצאה באופן יותר אמין (וכנראה גם זול יותר) ע"י טיפול בחדר? ושוב, אני חוזר ואומר שלהגיד באופן גורף שריהוט אודיופילי "עוזר" ללא שום התייחסות רצינית לאיזה סוג של ציוד, באיזה בעיות זה מטפל, וכו' זה פשוט נאיבי ולא רציני, ויותר גרוע - אולי מעודד אנשים לזרוק כסף על אוויר. ברור שצריך לבצע מבחנים ככל שניתן, אבל כל מי שעושה כזה ניסוי שלפחות יחשוב מה הוא בודק ולמה, ומה משמעות התוצאה. יתרה מזאת - מכיוון שזה המוח ששומע ולא האוזניים, אז יש הרבה רצון לשמוע הבדלים, בוודאי ע"י מי שרוצה להצדיק את השקעתו. ע"מ להשיג תוצאה אקוסטית טובה ללא בזבוזים מיותרים צריך ללכת בגישה יסודית וגם מדעית. מבחן השמעה בלבד יכול מאוד להטעות - כשלמשל יום אחד הוא יבין שהסידור בחדר הוא זה שקבע, ולא המעמד המהולל שנבדק שפתאום נתן בס הדוק להפליא..... יש עוד הרבה אפשרויות אחרות. אולי יש ציוד שמעמד כזה עוזר לו. בטוח שיש ציוד שזה לא עוזר לו. אבל להגיד באופן גורף שמעמד טוב תמיד עוזר? לאאאאאאא. גם לא אגיד שהוא אף פעם לא עוזר. תלוי בציוד, בחדר ובעוצמת המוזיקה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני רוצה לראות מישהו שמבצע ABX לשני הסטנדים..:D

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קודם כל יפה לראות מאיימים בעזיבה שמתאמצים עבורינו כאן בפורום.
לביטול רזוננס יש מדד אחד בלבד והוא מדידה.
זה מדד פיזיקלי בלבד.
דיבורים על מבחן האזנה בהקשר הזה זה חארטה ואני בטוח שיש אודיופיל שגם ירצה לשכנע אותנו באוזני הזהב שלו.
כלומר כל מה שהוא אומר שנשמע טוב- נשמע טוב

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
עם כל הכבוד, האמירה הזאת לא מתאימה פה. זה לא כמו לשמוע הבדלים בין נגן כזה או אחר, שעושים בקלות ע"י החלפת כבלים. מדובר בהבדלים לכאורה שקיימים בין ריהוט שונה. פרקטית, להשוות בין ריהוט שונה יכול להיות מאוד קשה, אולי בלתי אפשרי. ונניח ששמעת הבדל, אולי זה בעקבות שינוי אקוסטי בחדר כתוצאה מהריהוט, ולא בעקבות איזושהי סגולה שלו? ואז אולי ניתן להשיג את התוצאה באופן יותר אמין (וכנראה גם זול יותר) ע"י טיפול בחדר? ושוב, אני חוזר ואומר שלהגיד באופן גורף שריהוט אודיופילי "עוזר" ללא שום התייחסות רצינית לאיזה סוג של ציוד, באיזה בעיות זה מטפל, וכו' זה פשוט נאיבי ולא רציני, ויותר גרוע - אולי מעודד אנשים לזרוק כסף על אוויר. ברור שצריך לבצע מבחנים ככל שניתן, אבל כל מי שעושה כזה ניסוי שלפחות יחשוב מה הוא בודק ולמה, ומה משמעות התוצאה. יתרה מזאת - מכיוון שזה המוח ששומע ולא האוזניים, אז יש הרבה רצון לשמוע הבדלים, בוודאי ע"י מי שרוצה להצדיק את השקעתו. ע"מ להשיג תוצאה אקוסטית טובה ללא בזבוזים מיותרים צריך ללכת בגישה יסודית וגם מדעית. מבחן השמעה בלבד יכול מאוד להטעות - כשלמשל יום אחד הוא יבין שהסידור בחדר הוא זה שקבע, ולא המעמד המהולל שנבדק שפתאום נתן בס הדוק להפליא..... יש עוד הרבה אפשרויות אחרות. אולי יש ציוד שמעמד כזה עוזר לו. בטוח שיש ציוד שזה לא עוזר לו. אבל להגיד באופן גורף שמעמד טוב תמיד עוזר? לאאאאאאא. גם לא אגיד שהוא אף פעם לא עוזר. תלוי בציוד, בחדר ובעוצמת המוזיקה.

הבנת הנקרא.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבנת הנקרא.
אני שמח לשמוע ממך! איך מתפתח הפורום החדש שלך? הבנתי שבקנדה מצפים לו בקוצר רוח. אל תשכח לשלוח לי הזמנה ברגע שהוא קם.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
חברים,
יש הרבה בעד ארונית אודיופילית ויש גם נגד, אולם כל החברים שבעד, אף אחד להסביר עדיין מדוע הוא בעד. מה הארונית משפרת? אילו זעזועים יש במערכת ואיזה סוג ציוד נפגע מהם (למעט פטיפון כמובן)
להגיד שאפשר לסמוך רק על האוזניים, זו אמירה שאני די סקפטי לגביה מכיוון שמה שהאוזניים שומעות, המוח מתרגם ולעיתים לתרגום הזה נכנס הרבה רעש של מיתוג, "השקעתי הרבה כסף בארונית אז בטח זה נשמע יותר טוב", "החברים בפורום אומרים שיש שיפור של 20% אז אם אני לא שומע שיפור, בטח אני לא בסדר" ועוד. אני לא אומר את זה ע"מ לקנטר אלא מחפש הסבר הגיוני מאלו שחושבים שכדאי להשקיע בארונית יקרה.
אשמח לשמוע הסבר מלומד בנושא

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חברים,
יש הרבה בעד ארונית אודיופילית ויש גם נגד, אולם כל החברים שבעד, אף אחד להסביר עדיין מדוע הוא בעד. מה הארונית משפרת? אילו זעזועים יש במערכת ואיזה סוג ציוד נפגע מהם (למעט פטיפון כמובן)
להגיד שאפשר לסמוך רק על האוזניים, זו אמירה שאני די סקפטי לגביה מכיוון שמה שהאוזניים שומעות, המוח מתרגם ולעיתים לתרגום הזה נכנס הרבה רעש של מיתוג, "השקעתי הרבה כסף בארונית אז בטח זה נשמע יותר טוב", "החברים בפורום אומרים שיש שיפור של 20% אז אם אני לא שומע שיפור, בטח אני לא בסדר" ועוד. אני לא אומר את זה ע"מ לקנטר אלא מחפש הסבר הגיוני מאלו שחושבים שכדאי להשקיע בארונית יקרה.
אשמח לשמוע הסבר מלומד בנושא

אני לא יודע נתונים על השיפור, אבל המצב גם זהה עבור כבלים ויש לי כבלים לא זולים, אז אתה בטח אומר שאני צריך כבלים של קנה ובנה ב 10 ש"ח :)

במחשבה שניה אני גם לא יודע לבדוק את נגן ה CD שלי אז בטח נגן DVD ב 200 ש"ח יעשה את אותה עבודה :)

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
כרמי,
ממש לא, לשתי הדוגמאות שהבאת יש הסבר פיזקלי / חשמלי/ אלקטרוני, שכל חבר בפורום יכול לדקלם מתוך שינה. אולם אף אחד לא נתן אפילו רבע הסבר מלומד מדוע מערכת מתנהגת טוב יותר בארונית אודיופילית.
אגב אם כולנו היינו קונים בקנה ובנה את הציוד, לא היה פורום היום (lol)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני לא יודע נתונים על השיפור, אבל המצב גם זהה עבור כבלים ויש לי כבלים לא זולים, אז אתה בטח אומר שאני צריך כבלים של קנה ובנה ב 10 ש"ח :)

במחשבה שניה אני גם לא יודע לבדוק את נגן ה CD שלי אז בטח נגן DVD ב 200 ש"ח יעשה את אותה עבודה :)

1) אתה מניח כי רהיט "רגיל" קונים ב-ACE? כמעט כל רהיטים אצלי מיובאים בגרמניה, איטליה או ספרד (במקרה הגרוע)

2) רוב אנשים קונים כי "צריך", בביתי סטאנדים של Apollo בחדר שינה ושני Atacama בסלון
מה, לקחת סטאנד "לבדיקה"? קוראים ביקורות ב-What*Hi Fi או מקום אחר, וקונים בסוף את מה שמוצא חן ומסתדר עם אישה.

3) כבלים: מה קשר למחיר?

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
1. מעמד ייעודי נועד לנטרל את המכשירים מ-א. פידבק אקוסטי המגיע אליהם; ב. אינטראקציה בינם ובין הבסיס עליו הם עומדים, דבר הפוגם ביכולת המכשיר בגלל שכל מכשיר, מכני או אלקטרוני, יוצר אנרגיה המתפזרת הלאה. כאשר זה לא נשלט, כמו מגע עם חומרים שאינם מיועדים לטפל בכך, התוצאה בהתאם.
2. כל הרעיון הזה של הבעת דעות לפי תחושת בטן והרגשת קורקבן מבלי לבדוק או לפחות לקרוא, אמנם הוא ישראלי מאין כמוהו, אבל זה לא הופך אותו לנכון (למרות שהוא ישראלי וכו').
3. התנסות לפני קנייה ו/או להרחבת הידע בתחום הכרחית.
4. קיים מתאם בין 1. רמת האבחנה והשקיפות של המערכת, השקט והיכולת שלה (בס ועצמה, למשל) ובין השפעת המעמד בכלל ומעמד יקר בפרט. בנוסף, מכשירים מסוימים היסטריים יותר לויברציות הנ"ל: ציוד מנורות, פטפונים, החלק המכני של נגני-תקליטורים.
5. בניסיונותי הלא מעטים נרשם הבדל עצום בין ארון סתם, למעמד מחורבן ומעמד משובח, לבסיסיים ייעודיים ועוד כיו"ב. זאת ואף זאת: המעמד הייעודי שלי (פוליקריסטל) הוא טוב מאוד, אבל קונוסים ייעודיים שלהם משפרים עוד יותר, וקיים הבדל שמיע בין הקטנים לגדולים. הבדל קיים גם במגבר טרנזיסטורי גדול (קרל 250) עם הקונוסים הייעודיים שלו ביחס לרגליות רגילות, ובין כשהוא עומד על הרצפה ובין על מעמד ייעודי של פוליקריסטל למגברים. כאן, למשל, הקונוסים של חברת המעמדים טובים פחות מאלו הייעודיים של קרל. החשיבות מוצאת ביטוי גם במה שלא הצליח: קונוסים מסוימים לפטפון, ארונית ייעודית נגר שרלטן עשה מול ארון ספרים/תקליטים עתיר משקל, בסיס לפטפון של היצרן (1) שהוא נאה מאוד אבל מעמעם את הצליל, מעמד גדול שהתייצב מתחת לרמקולים, הוסיף כמה דברים ופגע באחרים ועוד.
6. התוצאה במעמד/בסיס/קונוסים ייעודיים מתבטאת בהורדת רמת הרעש (ומכאן במה, פרטים ומיקרו דינמיקה עדיפים), ניקוי הבס, דינמיקה משופרת ובכלל צליל מלא יותר.
7. לסיכום: מעמד ייעודי משפר באופן חד-משמעי. מה שנשאר לך לעשות זה שיקול צרכני: כמה להוציא בשביל לקבל מה וכמה - וזה פונקציה של המערכת, המעמד שעל הפרק ומחירו והתקציב שלך לפרויקט.
הערה: אפשר לעשות כאלה לבד; עץ מייפל עבה והברגות נחושת עם קונוסי נחושת בתחתית או גרניט (לא שיש[!!!]). יש הרבה תכניות ברשת. ועוד אחת: יש גם קונוסים זולים ויעילים מאוד כמו ויבראפוד, ברייטסטאר וכו', וגם בסיסים, מבוססי חול או או אוויר (ברייטסטאר).
ואחרון. אין כל בעיה של וויברציה מכל סוג שהוא במצב אחד: כאשר המכשיר כבוי.
חקסמח

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
לא.
מעמד שלי מבודד כל מדף ומדף

מאין לך הביטחון המוחלט שמזנון כבד לא טוב?
אתה עשית מבחן עיוור לשניהם?
או שקראת ב-WHATHIFI שמעמד זה יותר טוב?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יואל, הגישה היא לא "ישראלית" אלא נסיון להכניס קצת הגיון וגישה מדעית לתהליכי הרכישה. אז די עם "הקטנות" האלה, זה לא לעניין. ולגבי מה שכתבת בסעיף הראשון, זה כ"כ "פסאודו-מדעי" שאני אפילו לא יודע איפה להתחיל... זה מאוד פשוט: רעידות אתה יכול לראות עם כוס מים על המעמד. נקודה. ואז גם אם יש רעידות, צריכה להשאל השאלה האם המכשיר הנדון רגיש להם או לא. פטפון? ברור. DAC ומגבר טרנזיסטורי? לא בטוח, אולי, גם תלוי במגבר עצמו. אפשר לעשות ניסויים על המעמד הקיים לא חייבים דווקא על מעמד יעודי. תנסה להעמיד על מעמד, ריצפה, על מגבות, ספרים - אם לא תשמע הבדלים אז שום מעמד לא ישפיע לכאן או לכאן.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
ויברציה מכאנית יש פרמטר אחד ויחיד והוא פיזיקאלי.
אם המכשיר שמבטל ויברציה טוב יכול להרע את איך שהוא נשמע- המכשיר לא טוב ולא מבטל הויברציה לא טוב.

בשירשור הבא התייחסתי לנושא
http://www.dtown.co.il/forum/11465-good-vibration.html
מבטלי ויברציה של מיקרוסקופ אלקטרוני או ציוד מעבדתי למשל משקל וכו' - הם הטובים ביותר.
יש לגביהם נתונים מדידים ולא סיפורי מעשיות.
כל היתר כולל כול יצרני האודיו הם פונקלור ברמה כזו או אחרת

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
MOKES: "יואל, הגישה היא לא "ישראלית" אלא נסיון להכניס קצת הגיון וגישה מדעית לתהליכי הרכישה. אז די עם "הקטנות" האלה, זה לא לעניין. ולגבי מה שכתבת בסעיף הראשון, זה כ"כ "פסאודו-מדעי" שאני אפילו לא יודע איפה להתחיל..."

1. הגישה המאוד ישראלית היא לכתוב על דברים בלא התנסות. התנסות: בדיקה בפועל. ציינתי זאת מכיוון שלהביע דעה בנחרצות על סמך תחושות בטן וללא ידע ו/או ניסיון יוצר דימוי של תשובה, בשעה שאין לה כל בסיס. זה לא שונה מהקביעה ש-VR11 של פון שוויקרט אינו טוב, שנכתבה על-ידי מישהו שלא שמע ואפילו לא קרא עליו דבר. הסידור הזה (חבל) עובד בטוקבקים, נראה לי שבפורום ייעודי רצוי שאנשים יכבדו את השואל ויענו מתוך ידיעה, ולא יכתבו תשובה מלאה המבוססת על כלום, פחות או יותר.
אין לזה ולהיגיון ולא כלום. כנ"ל לגבי "גישה מדעית" לתהליך הרכישה. זה מוצר, והוא צריך להישפט לפי התועלת בכלל, המחיר בכלל והיחס ביניהם בפרט. איך יודעים? במקרה הפרטי, מנסים. איך יודעים אם בכלל? מתייחסים לדעתם של אלו שהתנסו בבדיקה כזאת.
2. אני ממש לא מתכון להיכנס לטענת מדע/פסוודו מדע, מכיוון שזה לא קשור לעניין. מכשירים פועלים יוצרים וויברציות למיניהן. השאלה היא כמה ואיך זה משפיע.
3. וויברציות רלוונטיות לעניין האודיו הן מדידות (ע"ע דיז והבסיס שלו) אבל ממש לא ברמה הנראית דרך כוס מים.
4. מגזינים מסוימים (גרמנים כמובן) עשו מדידות לנ"ל.
5. לגבי הניסוי שהצעת: ייתכן וכן ייתכן ולא. שמעתי חד משמעית הבדל בין רצפה ללא רצפה עם מגברי הספק.
6. לגבי קביעתו של דיז: אין בעיה שזה כנראה הטוב שישנו, יש בעיה עם המחיר של זה. עם זאת האחרים, עושים עבודה טובה (יותר או פחות). מכיוון שזה מוצר, גם כאן, מעבר לתקציב המוחלט, קיים עניין של עלות/תועלת.
חקסמח

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור