מה אתם אוהבים , מערכת משקל כבד או לחליפין מערכת זריזה ומפורטת

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
היצרנים יודעים קניית ציוד יוקרה זה לא
עניין "רציונלי", אנשים עם יכולות כלכליות קונים ציוד קצה כי הם רוצים.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
לא נראה לי שיש מישהו שטוען שרכיבים לא קובעים, החל בדרייברים, דרך הקופסה, הקרוס והכבילה, וכלה אפילו בהלחמות וברגליות. כנראה שכמעט כל הרמקולים המסחריים יכולים להרוויח משיפורים בדברים האלה. עם זאת, יש לא מעט רמקולים מסחריים שנשמעים מצוין גם כשהדברים האלה לא בטופ בכלל, וחלק מאלה שמשתמשים ברכיבים לא מיטביים או אפילו זולים יכולים להישמע טוב יותר אפילו מרמקולים שבהם הכל הכי מושקע שאפשר.

אם מישהו מוכן לוותר על אחריות היצרן ויודע מה הוא עושה, הוא יכול לקנות רמקול שנשמע טוב עם רכיבים בינוניים ומטה ולהחליף את כל מה שראוי להחליף, וכנראה שהוא יקבל רמקול שנשמע טוב יותר. עם זאת, ייתכן גם שלא, אם הרכיבים המשופרים אינם מתנהגים לפי מה שהמתכנן ציפה מהחלקים שבהם הוא השתמש בפועל.

אולי אתה -- @שניצל -- יכול להסביר את עניין הניגוד שהצגת, בין מערכת גדולה, לבין זריזות, נינוחות ו/או פירוט. נראה לי שבמערכת טובה, הצלילים מכל הספקטרום מגיעים בקצב ה"טבעי" שלהם, לא מהר יותר ולא לאט יותר, בנינוחות, בלי להתאמץ, ועם פירוט מצוין, גם בווליומים נמוכים וגם בגבוהים. אם זה לא קורה, המערכת כנראה לא כל כך טובה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113

Slim1900

אוהב את התחום
מעורבות
97
נקודות
28
מדיון על איזה עיוות צליל אתם מעדיפים- עיוות צליל שנשמע "מערכת כבדה" או עיוות צליל שהמערכת נשמעת "קלה"- הדיון גלש לכמה אנחנו מטומטמים שאנחנו משלמים את המחירים על המוצרים שאנחנו קונים
אני מניח שהסטיה מהנושא בגלל המשפט שציטטתי מפורום אחר "......................I am in both worlds"

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
176
נקודות
43
אני טוען הרבה יותר ממשה - שאין קשר בין מחיר לתוצאה .

אני גם טוען שיש מלא חזירות .

ואני לא חושב שיש רמת מחיר של מערכת שלא בחנתי או כיילתי או שמעתי וממקום בוחן של עומק והרבה זמן .

אני רק חלקתי על עניין 200 דולר = 70,000 .

אבל אודיו הוא מזמן לא רק אודיו - יש מעמד / גאווה / חברים משפעיים וכו וכו .

מותגי יוקרה עם נסיון הנדסי - איך אומרים - לא משהו .

אתה לא באמת מצפה לקבל מרצדס עם בניה של פיאט.
חייב להיות קשר בין עליות המוצר לאיכות המוצר.
ואם הקשר הזה לא קיים זה יכול מתקיים במתכונת של רמאות או גניבה לאור יום , או שיטת ה"מנסה".

אני בהחלט מסכים עם דן לפחות בחלק הזה.
וברגע שאתה מנתק מגע עם כל החרטא מעמד/גאווה/חברים וכו... אתה מתבגר באמת ומבין שלא נידרש ווילסון אלקסנדריה כדי שתוכל להנות ממוסיקה.

חזרה לחברות הוותיקות ומוצלחות שלא לאומר אלמותיות בתחום האודיו לפחות כגון b&w , kef , focal, ושות (לא ללכת על סדרות העל שלהם) ולהנות פצצות.

ומאידח גם בתחום העל אותן חברות מייצרות ערך ענק לרכיבים /בניה כיחס למחיר תסתכל על b&w ,סידרת ה 800 מופת לבניה , מופת של יחידות ,מופת של הרכבה , צביעה וכו..
כנ'ל גם סידרת ה blade של kef .

בקיצור ניתוק ממותגי העל שחלקם זה חרטא בפיתה + שופוני יא נאס.

.

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,028
נקודות
113
אתה לא באמת מצפה לקבל מרצדס עם בניה של פיאט.
חייב להיות קשר בין עליות המוצר לאיכות המוצר.
ואם הקשר הזה לא קיים זה יכול מתקיים במתכונת של רמאות או גניבה לאור יום , או שיטת ה"מנסה".

אני בהחלט מסכים עם דן לפחות בחלק הזה.
וברגע שאתה מנתק מגע עם כל החרטא מעמד/גאווה/חברים וכו... אתה מתבגר באמת ומבין שלא נידרש ווילסון אלקסנדריה כדי שתוכל להנות ממוסיקה.

חזרה לחברות הוותיקות ומוצלחות שלא לאומר אלמותיות בתחום האודיו לפחות כגון b&w , kef , focal, ושות (לא ללכת על סדרות העל שלהם) ולהנות פצצות.

ומאידח גם בתחום העל אותן חברות מייצרות ערך ענק לרכיבים /בניה כיחס למחיר תסתכל על b&w ,סידרת ה 800 מופת לבניה , מופת של יחידות ,מופת של הרכבה , צביעה וכו..

.
אני לא כל כך מסתכל על הרכיבים בשלב ראשון .
יש המון חברות עם רכיבים נהדרים וסאונד לא .
כעוסק בתחום - לא אוכל לכתוב מעבר לזה .
בגדול - show me the data .
אחרי ה data - אמשיך לבחון .

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
176
נקודות
43
אודיו זה השוק היחיד שנמצא בעוות?
מה עם שוק המזון, שוק הנדל״ן, שוק הרכב, שוק שירותי דת (כשרות, גירושים, קבורה) ועוד...?

מישהו כאן התחיל לגדל פרות, תרנגולות וירקות בבית, אולי לייצר גבינות?

במקום לקטר על מחיר האודיו, עדיף להוציא מרץ וקיטורים על עוותים אחרים בהם אתם משלמים ביוקר וכנראה משפיעים על החיים של כולנו יותר.
ההשוואות הנדושות האלו לנדלן ושירותי דת.
או משפטי "שוק חופשי כפי שצוין פה כבר.

יחד עם זאת כן העיוות הזה קיים בעוד תחומים שאינם מוכרים פונקצינאליות מדידה.
לדוגמה שעון רולקס יראה את השעה באופן זהה לשעון סייקו.
אם השעונים היו נימדדים על בסיס הפונקצינאליות שלהם ברור שהמחיר של רוקלס הוא לא פחות משערוריה.

תמיד תזכור את ההשואה ואם בא לך ציוד אודיו "רולקס" like אז תקנה.
הקשר של זה לסאונד רחוק מישיר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
ההשוואות הנדושות האלו לנדלן ושירותי דת.
או משפטי "שוק חופשי כפי שצוין פה כבר.

יחד עם זאת כן העיוות הזה קיים בעוד תחומים שאינם מוכרים פונקצינאליות מדידה.
לדוגמה שעון רולקס יראה את השעה באופן זהה לשעון סייקו.
אם השעונים היו נימדדים על בסיס הפונקצינאליות שלהם ברור שהמחיר של רוקלס הוא לא פחות משערוריה.

תמיד תזכור את ההשואה ואם בא לך ציוד אודיו "רולקס" like אז תקנה.
הקשר של זה לסאונד רחוק מישיר.
בנוגע לפונקציונליות, הרולקס מדוייק יותר משעוני סייקו, בתחום סטיה ביממה רולקס נמדדים טוב יותר, ואני כבר לא מדבר על ביצוע וגימור. חבל שרולקס אולי ממותגים ומבוצעים מצויין, אבל הורולוגיה לא ממש נמצאת שם.

shay7629

אוהב את התחום
מעורבות
70
נקודות
28
בנוגע לפונקציונליות, הרולקס מדוייק יותר משעוני סייקו, בתחום סטיה ביממה רולקס נמדדים טוב יותר, ואני כבר לא מדבר על ביצוע וגימור. חבל שרולקס אולי ממותגים ומבוצעים מצויין, אבל הורולוגיה לא ממש נמצאת שם.

לא בטוח
ממה שאני יודע מנגנוני העילית המכאנים של סייקו מתעלים על רולקס בתכנון ובדיוק.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
תקנה רולקס ותגלה שיש בפנים מנגנון של שעון מ מקס סטוק ב 5 שקל, שעון עובד פנטסטי מדוייק, אמין נראה מליון דולר יש גם אחריות, נראה מה תרגיש. אה כן ו שילמת עליו 80 אלף. נראה אותך עכשיו או שזה גם לא יעניין אותך העיקר שכתוב רולקס כן כולם גיבורים גדולים פתאום לאף אחד לא איכפת איזה רכיבים יש ברמקול....

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
אני חושב שכולם צודקים. אבל דבר אחד נאמר בהתחלה וקצת נשכח, הציפיות של המאזין וגודל החדר שצריך למלא. ככל שקטן חלל האזנה ככה ניתן למלא אותו ולמצוא " מציאות".
ככל שהשנים חולפות, עברתי תהליך עם עצמי שמאפשר לי לזקק,את הדברים החשובים לי במערכת וככה מחירים מראה וקונפיגורציה נהיו רק תוצרי לוואי ולא הדבר כשלעצמו. זה מאפשר לי להנות מ FM STEREO למרות שבהגדרה הוא אינו אודיופילי. בהגדרה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,750
נקודות
113
תקנה רולקס ותגלה שיש בפנים מנגנון של שעון מ מקס סטוק ב 5 שקל, שעון עובד פנטסטי מדוייק, אמין נראה מליון דולר יש גם אחריות, נראה מה תרגיש. אה כן ו שילמת עליו 80 אלף. נראה אותך עכשיו או שזה גם לא יעניין אותך העיקר שכתוב רולקס כן כולם גיבורים גדולים פתאום לאף אחד לא איכפת איזה רכיבים יש ברמקול....
אין אנלוגיה בין שעון לבין אודיו.

האיכות הפונקציונלית של שעון היא מדידה ואובייקטיבית. האיכות הפונקציונלית של רמקול אינה מדידה ואינה אובייקטיבית. למשל אם FR של רמקול הוא שטוח יותר, זה לא אומר שהרמקול יישמע טוב יותר לכולם.

שעון יוקרה לא קונים לפי/בגלל ביצועיו, אלא לפי איך שהוא נראה ולפי היוקרה שבעליו מעריך שהוא יקנה עבורו.
יש כאלה שגם אודיו רוכשים כך, אבל יש גם כאלה (כולל אותי) שקונים לפי הצליל תוך התעלמות מוחלטת מאסתטיקה ומיוקרה.

מה שכן משותף לשעון ולאודיו היא העובדה שבשני המקרים, הקונים לא מתעניינים ולא בודקים מה יש בפנים.
אם שעון יכול להיות מדויק יותר עם מנגנון פשוט וזול, אין צורך במנגנון מסובך ויקר, גם אם מדובר בשעון יוקרה, וכך גם ברמקולים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
לא בטוח
ממה שאני יודע מנגנוני העילית המכאנים של סייקו מתעלים על רולקס בתכנון ובדיוק.
מניח התכוונת לגראנד סייקו ( ממוצע סטייה יומי 1-/ 8+ )
ֿסייקו לא לא מייצרים מנגנונים בממוצע הסטייה היומי של רולקס (פלוס/מינוס 2 שניות ליום).

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
מקווה שבאודיו אתה מפגין ידע שונה.
ֿאומנים המנגנון של רולקס לא ברמת גימור של פאטק, אבל מדובר במנגנון לעילה גם אם לא הכי יפה. ולא, לא מדובר במנגנון שנראה כפי שאתה מתאר.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
176
נקודות
43

האיכות הפונקציונלית של שעון היא מדידה ואובייקטיבית. האיכות הפונקציונלית של רמקול אינה מדידה ואינה אובייקטיבית. למשל אם FR של רמקול הוא שטוח יותר, זה לא אומר שהרמקול יישמע טוב יותר לכולם.

שעון יוקרה לא קונים לפי/בגלל ביצועיו, אלא לפי איך שהוא נראה ולפי היוקרה שבעליו מעריך שהוא יקנה עבורו.
יש כאלה שגם אודיו רוכשים כך, אבל יש גם כאלה (כולל אותי) שקונים לפי הצליל תוך התעלמות מוחלטת מאסתטיקה ומיוקרה.

מה שכן משותף לשעון ולאודיו היא העובדה שבשני המקרים, הקונים לא מתעניינים ולא בודקים מה יש בפנים.
אם שעון יכול להיות מדויק יותר עם מנגנון פשוט וזול, אין צורך במנגנון מסובך ויקר, גם אם מדובר בשעון יוקרה, וכך גם ברמקולים.

אני לא מכיר את מה שאתה מתאר לפחות לא ברמה רחבה.
רוב האנשים שאני הכרתי קונים ציוד בדיוק כמו שהיו קונים רולקס.
מאחר וזה לא מהות השרשור , נסתפק בזה שאנחנו לא מסכימים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83

גם אין אנלוגיה בין יין לבין אודיו שאתם מזכירים את זה זה בכל שרשור שני נכון ...

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63

שבוע טוב עמיר
אני לא מאמין שאנשים רוכשים אודיו הי אנד כפי שרוכשים שעוני יוקרה.
גם אתה בחרת במערכת שלך לפי איך שהיא נשמעת לאוזניך ולא לפי העלות כאשר היא לא זולה כלל. המרכיבים במערכת שלך יקרים והם מאפשרים
לקבל תוצאה טובה יותר, מדויקת יותר, מרגשת יותר. המרכיבים+ התכנון הנכון- מאפשרים לנפץ את תקרת הזכוכית של ציוד בינוני.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
היי רונן ,
ודאי שאם חומר גלם טוב יותר יש למהנדס אופציה לתכנן רמקול תאורטית טוב יותר - אם התכנון "נכון" .
קשה לי לדבר על על ה"נכון" הזה כאשר רוב כשלי הרמקולים הם של המתכנן ולא של הדרייבר ומייד שמודדים אותו מגלים כשלים ברורים שאפשר היה לשפר בקלות רבה (יש גם חברות צד ג שעושות את זה ).

אין סטנדריזציה בתחום הביתי. לא צריך רשיון לזה וגם לא צריך להציג דאטה כי הצרכן לא מבקש אותו.
כל אחד יכול לייצר רמקולים ולהקים חברה ורוב הכשלים הם,שוב , ברמת התכנון והישום .

נתתי גם דוגמא של רמקולים עם דרייברים יקרים מאוד שאין ממש קשר בינהם ועם קרמי אתה רואה את זה הכי הרבה,ביחס לעלות הדרייבר.

אז לסיכימו של עניין מבחינתי - כן -ודאי שיש חשיבות לרמת הדרייבר -אבל זה רק כאשר התכנון מוצלח .
בהקשר השני - של חישוב עלויות - מעדיף שעות מדידה והאזנה רבות על פני דרייבר יקר - אם אני צריך לבחור .
ואוסיף ואומר- יש חברות שקונות דרייברים מחברות אחרות שעברו גם מספר ידיים ויש כאלה שמייצרות בעצמן - אז גם פה -קשה לתת את המשקל הנכון ל "עלות הדרייבר" כי הוא מאוד משתנה בהתאם לסוג החברה/גודלה וכו וכו.
מסכים לגבי הקרמי, במקרה שלי הרמקול היה בכיול קרוס שנה שלמה אצל מתכנן הקרוס. מאוד קשה לעבוד אתו .

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,126
נקודות
113

.
היי אייל,

וואלה כאן אני אישית לא הכי מסכים איתך.
ספציפית על b&w 800, היום הסדרה הזאת כבר ממש לא מה שהייתה. לא באיכות הגימור, לא הבניה ומה לעשות גם לא בסאונד.
ה-800 "העל" האחרון שיצא משערי החברה היה סדרת ה-D2. זה באמת היה רמקול על(!!) בכל המובנים.
סדרת ה-D3 זה כבר רמקול אחר לחלוטין שבעיני "רוכב" על הגדולה של שתי הסדרות הקודמות. הליך היצור השתנה וכל תיבת הרמקול לא קשורה כהוא זה ליסוד המקורי של הרמקול שהייתה שם גדולה אמיתית. הפכו את השלד 180 מעלות והוזילו את המורכבות שלו דרמטית. הבסיס של הרמקול שהיה חתיכת יצירה הנדסית בפני עצמו עם שיכוך יעודי של finite elemente ועם תיבה יעודית לקרוס נעלמו לחלוטין ועוד כל מיני "שנמוכים" שונים שנכנסו ב-D3. קיצר, ה-800 היום זה לא מה שהיה. מצער, איך זה מה שקרה לאחר שהחברה נרכשה. לכן אני כבר לא חושב "שהם שם". אגב, פרט ל-800 כל הייצור שלהם היום בסין וזה ניכר כשאתה בוחן את הרמקולים שלהם מקרוב.

גם Focal בעיני היום כבר לא מה שהיו. גם לא סדרת האוטופיה שגם היא "רוכבת" על גדולות עבר. אומנם נראה ששם שמרו יותר מאשר אבדו אך עדיין כשבוחנים מקרוב (ולא מתמונות) יש כל מיני דברים שפעם היו מוקפדים יותר. המחירים שלהם (כמו כולם) עלו דרמטית בשנים האחרונות אך הרמה ירדה. לא דרמטית כמו ב-800 זה אך עדיין ואותי זה מצער. אך זה קורה בלא מעט חברות גדולות בקליבר הזה. זה טבען של חברות ענק. מתישהו, חותכים עלויות יצור.
זה אגב מה שמבדל את חברות הבוטיק. כשכל החברה זה 4-5 אנשים, כל מוצר מקבל ערך של יצירת אומנות ריגשית ע"י היצרן וזה ניכר בתוצאה בכל ההיבטים.

מה שכן, פה ושם עדיין יש מקרים כמו ה-KEF BLADE שציינת שזה באמת מוצר מטורף עם טכנולוגיות מדהימות. הם לעומת אחרים כן הצליחו לשמר את זה לאורך השנים וכאן הדוגמה שלך לעניות דעתי היא מצוינת!!

אל תבין אותי לא נכון, יש היום יותר "חברות בוטיק" עם מחירים הזויים אל מול המוצר עצמו מאשר אלו שבאמת מייצרות דברים סופר מיוחדים ואיכותיים. מה שאתה מכנה "חרטא בפיתה + שופוני יא נאס" יש היום בכל פינה, בכל תערוכה וכל מוצר שעבר CNC נחשב "היי אנד" עם תג מחיר מרובה אפסים. מסכים לחלוטין.
החוכמה היא לדעת לברור את אלו שבמאת מייצרות דברים מיוחדים. הבאסה היא שעדיין צריך לשים הרבה אפסים אבל כאתה נופל על מוצר על אמיתי, מהר שוכחים את כל האפסים שהושקעו.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור