ניגון טידל דרך פלאפון ושליטה מחאה

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אתה מערבב שני דברים
סטרימר אם הוא רסברי פי או מחשב או מפלצת של 10000 דולר כל עוד הוא מוציא החוצה את המידע דיגיטלי במוד של bit perfect טכנית ואני מדגיש טכנית לא יהיה הבדל בסאונד
אבל דאק זה סיפור אחר לגמרי יש ציפ שממיר את המידע הדיגיטלי לאות אנלוגי חלש ואחריו יש מעגל אנלוגי שלם להגביר ולנקות את הסיגנל הזה וכאן יש הבדלים משמעותיים
קח דאק של 100 דולר ותשווה לדאק של 3000 דולר אתה תשמע הבדל בלי בעיה
אם תיקח דאק של 20000 דולר ותשווה לדאק של 40000 דולר יכול להיות שלא תבחין
טכנית, אתה צודק. לא אמורים להיות הבדלים בצליל בין סטרימרים במצב של ביט פרפקט.

הבעיה שלעולם לא תדע אם יש מניפולציה על האות של הסטרימר.

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
טכנית, אתה צודק. לא אמורים להיות הבדלים בצליל בין סטרימרים במצב של ביט פרפקט.

הבעיה שלעולם לא תדע אם יש מניפולציה על האות של הסטרימר.
זה נכון
במיוחד שהיצרנים מעוניינים להוכיח ייחודיות שלהם וגם להצדיק מחיר גבוה של סטרימר שהוא רק דיגיטל

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
זה נכון
במיוחד שהיצרנים מעוניינים להוכיח ייחודיות שלהם וגם להצדיק מחיר גבוה של סטרימר שהוא רק דיגיטל
עד כמה שזכור לי מההודעות שלך, אתה מהתחום.

האם לדעתך מדידה יכולה לשקף מניפולציה על האות של הסטרימר?

להבנתי, זה כמעט בלתי אפשרי וזה לא חד משמעי כמו דאק.

אשמח לדעתך :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
עד כמה שזכור לי מההודעות שלך, אתה מהתחום.

האם לדעתך מדידה יכולה לשקף מניפולציה על האות של הסטרימר?

להבנתי, זה כמעט בלתי אפשרי וזה לא חד משמעי כמו דאק.

אשמח לדעתך :)
אני לא מתחום האודיו
אני מתחום פיתוח תוכנה חומרה ומערכות embedded
יצא לי לכתוב לא מעט דרייברים לרשת, usb, audio codec וכד
בגלל זה אני יודע שאין סיכוי שיעבור מידע שגוי בטווח דיגיטלי
מה שיכול להיות זה סוג של פילטר שהסטרימר עושה לאות כמו שתוכנות בשוק יכולות לעשות (hqplayer, jriver...)
הדרך לבדוק את זה אפשרית
צריך לשים sniffer על הכבל usb שמחובר ביציאה של הסטרימר לדאק , ולהשוות את המידע שנשלח לדאק עם הקובץ המקורי
זה לא פשוט כי ה sniffer יראה גם את כל הבקרות שעוברות וחבילות שנשלחו שוב
אם יש שליטה מלאה בצד של הדאק , למשל בכל מיני פלטפורמות קוד פתוח אז אפשר קצת יותר בקלות לארוז את המידע לקובץ ולהשוות

ilam

אוהב את התחום
מעורבות
107
נקודות
43
אני לא מתחום האודיו
אני מתחום פיתוח תוכנה חומרה ומערכות embedded
יצא לי לכתוב לא מעט דרייברים לרשת, usb, audio codec וכד
בגלל זה אני יודע שאין סיכוי שיעבור מידע שגוי בטווח דיגיטלי
מה שיכול להיות זה סוג של פילטר שהסטרימר עושה לאות כמו שתוכנות בשוק יכולות לעשות (hqplayer, jriver...)
הדרך לבדוק את זה אפשרית
צריך לשים sniffer על הכבל usb שמחובר ביציאה של הסטרימר לדאק , ולהשוות את המידע שנשלח לדאק עם הקובץ המקורי
זה לא פשוט כי ה sniffer יראה גם את כל הבקרות שעוברות וחבילות שנשלחו שוב
אם יש שליטה מלאה בצד של הדאק , למשל בכל מיני פלטפורמות קוד פתוח אז אפשר קצת יותר בקלות לארוז את המידע לקובץ ולהשוות
לא בטוח. מנסיון של חיבור שני מקורות שלשניהם יציאה אופטית באותו קצב דגימה וכשאני מחבר אותם לאותו דאק אני מקבל הבדלים משמעותיים בסאונד. המקור הדיגיטאלי, דיזר, זהה. אולי יש קצת יותא jitter באחד מאדר בשני? אין לי הסבר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתה מערבב שני דברים
סטרימר אם הוא רסברי פי או מחשב או מפלצת של 10000 דולר כל עוד הוא מוציא החוצה את המידע דיגיטלי במוד של bit perfect טכנית ואני מדגיש טכנית לא יהיה הבדל בסאונד
אבל דאק זה סיפור אחר לגמרי יש ציפ שממיר את המידע הדיגיטלי לאות אנלוגי חלש ואחריו יש מעגל אנלוגי שלם להגביר ולנקות את הסיגנל הזה וכאן יש הבדלים משמעותיים
קח דאק של 100 דולר ותשווה לדאק של 3000 דולר אתה תשמע הבדל בלי בעיה
אם תיקח דאק של 20000 דולר ותשווה לדאק של 40000 דולר יכול להיות שלא תבחין
כפרה, מה זה טכנית לא יהיה הבדל בסאונד?
זה כמו להגיד שטכנית אין הבדל בטעם בין שווארמה חזאן לשווארמה אמיל. שניהם בקר עגל, שניהם מתובלנים אותו דבר.

מסכים איתך לגבי ההבדלים בין דאקים. צריך קפיצות משמעותיות.

אבל בניגוד אליך, אני חושב שיש הבדלים טכניים ובסאונד בין סטרימרים. הסטרימר אצלי נשמע הרבה יותר טוב מהמחשב היחסית מושקע שהיה לפניו. וזה גם הרבה יותר נוח לנגן דרכו.

yuvy123

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
8
זה כמו להגיד שטכנית אין הבדל בטעם בין שווארמה חזאן לשווארמה אמיל. שניהם בקר עגל, שניהם מתובלנים אותו דבר.

אבל בניגוד אליך, אני חושב שיש הבדלים טכניים ובסאונד בין סטרימרים. הסטרימר אצלי נשמע הרבה יותר טוב מהמחשב היחסית מושקע שהיה לפניו. וזה גם הרבה יותר נוח לנגן דרכו.
איזה סטרימר אם מותר לשאול ?

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113

מה שהתכוונתי זה שאם הסטרימר או המחשב מוציאים את המידע bit perfect כלומר בלי התערבות אז טכנית לא אמור להיות הבדל - למה יש הבדל? כנראה שהם עושים משהו לאות או משהו שאנחנו לא מבינים

בתרגום לשאוורמה - אם טכנית העובדים בשווארמה היו שוטפים ידיים באותה רמה אז היה אותו טעם :)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
לא בטוח. מנסיון של חיבור שני מקורות שלשניהם יציאה אופטית באותו קצב דגימה וכשאני מחבר אותם לאותו דאק אני מקבל הבדלים משמעותיים בסאונד. המקור הדיגיטאלי, דיזר, זהה. אולי יש קצת יותא jitter באחד מאדר בשני? אין לי הסבר.
לדעתי הם עושים סוג של פילטור
אי אפשר באמת לדעת אבל מסכים אתך - אפילו יש הבדלים בין תוכנות ניגון על אותו המחשב
כנראה שה bit perfect לא כזה perfect

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אולי לא הבנתי
אתה משתמש ב totaldac רק כסטרימר?
איזה דגם? d1 ?

ולגבי הנוחות אין עוררין שסטרימר הרבה יותר נוח ממחשב

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הסברתי קודם בשרשור זה למה יכול להיות הבדל בין סטרימרים אפילו שזה ביט פרפקט (JITTER למשל)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הסברתי קודם בשרשור זה למה יכול להיות הבדל בין סטרימרים אפילו שזה ביט פרפקט (JITTER למשל)
התווכחנו על זה כבר :)
אין לזה סימוכין מדעיים
אני חושב שההבדל נובע מזה שבכל זאת בין במחשב ובין בסטרימר יש תוכנה וכנראה שהתוכנה עושה משהו

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אולי לא הבנתי
אתה משתמש ב totaldac רק כסטרימר?
איזה דגם? d1 ?

ולגבי הנוחות אין עוררין שסטרימר הרבה יותר נוח ממחשב
הבנת מצוין. אכן וכן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה שהתכוונתי זה שאם הסטרימר או המחשב מוציאים את המידע bit perfect כלומר בלי התערבות אז טכנית לא אמור להיות הבדל - למה יש הבדל? כנראה שהם עושים משהו לאות או משהו שאנחנו לא מבינים

בתרגום לשאוורמה - אם טכנית העובדים בשווארמה היו שוטפים ידיים באותה רמה אז היה אותו טעם :)
אני RESPECTFULLY חולק עליך. זאת טענה שהכי קל להישען עליה, ולא פשוט להוכיח אותה, אם כי יותר קל לבדוק אותה מאשר טענות כמו JITTER וכו'.

לגבי "אין סימוכין מדעיים" - מה ז"א? נניח שיצרן, כמו הצרפתי מ- TOTALDAC, או החבר'ה של לומין, בודקים סטרימר זול (או מחשב) ואת הג'יטר שיוצא מהיציאה הדיגיטלית שלו / הדיוק של השעון שלו / הרעשים החשמליים שרוכבים על האות הדיגיטלי, ואז בונים מוצר שעושה את זה ברמת דיוק גבוהה יותר - אז... איפה אתה רוצה לראות סימוכין מדעיים לזה? ב- SPEC SHEET של המוצרים שלהם? אוקיי. אבל אין. אז מה זה אומר? שזה לא קיים?

שמע, חוץ מהדיון הטכני והניסיון למדוד דברים שאולי משפיעים על הסאונד (שעון פחות מדויק, חשמל לא נקי וכו'), יש גם דיון של איכות הסאונד: אמנם אפשר ליצור "תחושה" של רצפת רעש נמוכה יותר, "תחושה" של פירוט גבוה יותר, "תחושה" של העמדה יותר נכונה של הכלים במרחב ואולי אפילו של טונאליות נכונה יותר. אבל בדיוק כמו אפקטים דיגיטליים של מנורות, לדעתי קל למאזין חצי מנוסה להבחין אם זה רק אפקט או שבאמת יש שיפור באיכות הצליל.

אני אתן לך דוגמא שבולרו נורא יאהב:
כשהשוויתי את הוייס המסכן שלי מול קופסה ענקית של ספינת הדגל של למפיזייטור, שמעתי הרבה "אפקטים" של גודל, חמימות, עומק. אבל לא היה שם שום דבר שקירב אותי יותר למוסיקה, למעט אולי קצת הדינמיות הגבוהה בהרבה. רוצה לאמר: קל להבחין מתי זה צעד הצידה, ומתי קדימה. והסטרימר שלי עשה לי צעד גדול קדימה. זה לא פילטרים ולא אפקטים. זה איכות גבוהה יותר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ממה ששמעתי הממירים שלהם ברמה גבוהה מאד
בחרת להשתמש בדאק חיצוני
אפשר לשאול איזה?
אני לא בחרתי דאק חיצוני. אני בחרתי להשתמש בסטרימר אחרי שהיה לי את אותו הדאק קרוב ל- 8 שנים.
WEISS DAC202

ההיסטוריה כדלקמן:
- ממיר red wine audio עם כניסת USB בשנת 2009
- גילוי העולם החדש בדמות כניסת USB באותה השנה, והזרמת מוסיקה ממחשב.
- גילוי העולם החדש2 בדמות אופטימיזציה של מחשב לאודיו. הייתי מהראשונים בעולם, לדעתי (סאחה על היומרנות). לימים צפיתי בקנאה איך computeraudiophile.com קרם עור וגידים, ואחריו אלוני ומיכאל123 מתמקצעים במיצוי אודיו ממוחשב, ואז חצי עולם הולך בעקבותיהם.
- שידרוג הממיר מה- RWA ל- WEISS בשנת 2011.
- בנית מחשב אודיו מדופלם ייעודי בשנת 2013.
- דיגדוג לשידרוג הטרנספורט בעקבות שימוש מסיבי ב- ROON וקניה יד שניה של TOTALDAC בתחילת 2019.

כמו שאתה רואה, זה לא שבחרתי להשתמש בסטרימר ודאק נפרדים. זה פשוט ככה היה. היתה לי תחושת בטן שהוייס יישמע הרבה יותר טוב דרך כניסת ה- AES EBU שלו לאחר שחיברתי אותה לטרנספורט אופטי ושהסכך עף לי. רציתי דבר דומה עם קבצים. קיבלתי.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
התווכחנו על זה כבר :)
אין לזה סימוכין מדעיים
אני חושב שההבדל נובע מזה שבכל זאת בין במחשב ובין בסטרימר יש תוכנה וכנראה שהתוכנה עושה משהו
נהפוך הוא, יש סימוכין מדעי ומדיד !! , תרצה אסביר שוב ,
אם מבחינים בהאזנה זה כבר נושא לוויכוח...:)

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אני לא בחרתי דאק חיצוני. אני בחרתי להשתמש בסטרימר אחרי שהיה לי את אותו הדאק קרוב ל- 8 שנים.
WEISS DAC202

ההיסטוריה כדלקמן:
- ממיר red wine audio עם כניסת USB בשנת 2009
- גילוי העולם החדש בדמות כניסת USB באותה השנה, והזרמת מוסיקה ממחשב.
- גילוי העולם החדש2 בדמות אופטימיזציה של מחשב לאודיו. הייתי מהראשונים בעולם, לדעתי (סאחה על היומרנות). לימים צפיתי בקנאה איך computeraudiophile.com קרם עור וגידים, ואחריו אלוני ומיכאל123 מתמקצעים במיצוי אודיו ממוחשב, ואז חצי עולם הולך בעקבותיהם.
- שידרוג הממיר מה- RWA ל- WEISS בשנת 2011.
- בנית מחשב אודיו מדופלם ייעודי בשנת 2013.
- דיגדוג לשידרוג הטרנספורט בעקבות שימוש מסיבי ב- ROON וקניה יד שניה של TOTALDAC בתחילת 2019.

כמו שאתה רואה, זה לא שבחרתי להשתמש בסטרימר ודאק נפרדים. זה פשוט ככה היה. היתה לי תחושת בטן שהוייס יישמע הרבה יותר טוב דרך כניסת ה- AES EBU שלו לאחר שחיברתי אותה לטרנספורט אופטי ושהסכך עף לי. רציתי דבר דומה עם קבצים. קיבלתי.
תשמע
אכן יש לך נסיון רציני וקטונתי מלחלוק עליו מבחינה סונית
לגבי כמה דברים טכניים שכתבת , בלי לנסות לעצבן אף אחד הדברים הבאים זה המצאות שלא קיימות כאשר מקור מחובר דיגיטלית לממיר:
1. ג'יטר
2. רעש שרוכב על הסיגנל
3. דיוק שעון

כלומר התופעות הנל קיימות בכל מידע דיגיטלי אבל בשום פנים לא יכולות להשפיע על המידע כך שמה שיצא מצד אחד יגיע שונה בצד השני
אין לי את הנסיון שלך באודיו וגם לא ציוד ברמה הזו אבל יש לי המון שערות לבנות על הראש כתוצאה מג'יטרים שונים והמון שעות על סקופ בניסיון למצוא שעונים לא מתואמים
אם הטענה היתה נכונה אז הכי טוב היה לשים את הקובץ בדאק מקומית ולא להזרים אותו
בדקתי לפחות 3 דאקים שאפשר להזרים אליהם או פשוט לשים להם קובץ שיקראו אותו ישר מהזיכרון (ואז יש רק שעון אחד ואין שום ג'יטר)
לא שמעתי הבדלים באיכות
בדיוק כמו שאם תכתוב קובץ הכי גדול שתרצה לדיסק און קי הוא תמיד יגיע בשלמות. מספיק שביט אחד יהיה שגוי כדי לקבל קובץ דפוק וזה לא קורה

עכשיו לפני שיתנפלו עלי כאן - אני לא טוען שאין הבדלים בין סטרימרים, אני טוען שההסברים שנותנים הם לא נכונים בעליל

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור