האם הוספת טכנולוגיות אלקטרוניקה Rc ופילטרים לשיפור ביצועיי המערכת זו הדרך?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,533
נקודות
113
האמת שזה לא כל כך מסובך אם מתעמקים קצת בנושא של טיפול אקוסטי בסיסי. ללמוד קצת את העקרונות. כל מה שצריך זה רק לקרא, לא צריך תואר.
אין חדר מושלם, אבל מה שזה יכול לעשות זה לטפל בבעיות שצפויות מראש. למשל: תדרים נמוכים מקבלים אנרגיה גבוהה הרבה יותר בפינות החדר בעיקר במפגש הפינתי בין התקרה לקירות. אז חכם לשים שם לוכדי בס. זה טיפ בסיסי שכתוב בכל אתר שמסביר על אקוסטיקה. יש גם שיטה שמוצאים עם מראה את נקודות ההחזר הראשונות ושם כדאי לשים דיפיוזר.

קח חדר ריק לגמרי. דבר שם, מן הסתם לא תכיר את הקול שלך. וכיול חדר הכי טוב בעולם לא יעזור כנראה. אבל אם תכניס לשם שטיח, וילון לחלון, ספה, ספריה, זה כבר מתחיל להשמע יותר טוב וטבעי. תוסיף עוד קצת יישום של אקוסטיקה שגם יכולה להיות "ידידותית" לעיניים במיקום הגיוני, ורוב הסיכויים שלא תשמע גרוע יותר ממה שהתחלת.

ערן
לא חושב שמישהו בשרשור המתיש הנל
אמר ו/או הפציר שאקוסטיקה פיזית קונבנציונאלית היא לא קריטריון מקובל ולגיטימי עבור הרגעת החדר, בוודאי ובוודאי שכן, השאלה עד כמה היא מדוייקת ועבור זה ישנן מדידות ואזורים ספציפיים שלהם מודעים בעקבות מדידות
מחושבות, ומה נצרך מהמשתמש בכדי להרגיע, להשקיט ולאזן...מבחינת אבסטרקטים למינהם ובאילו נקודות מפתח ואזורים.

אקוסטיקה והעמדה זה כמו ABC...

גם לא חושב שמישהו אמר וטען שטיפול אקטיבי איכותי בה להחליף טיפול אקוסטי מקצועי.

לגבי חדר ערום וריק בהשוואה לחדר "מולבש",
ערן, לא חדשת כלום יקירי.

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
דווקא את זה RC מתקן, בשביל זה בעיקר משתמשים בו

לצערי אלה דברים שאי אפשר לתקן כמו שצריך בלי אקוסטיקה פסיבית. תאמין לי שניסיתי. RC במקרה הטוב רק מצליח להפחית את מידת חומרתם.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
לפי דעתי גם , RC+טיפול אקוסטי זה הדרך לאיזון הסאונד . רק זה או רק זה לעיתים לא מספיק .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
גיא - מצאתי לך מכשיר RC של לינגדורף RP1 , שמור לך בינתיים , בשבת נכייל אצלך את שלי ונראה ? מניח שמוכר אותו בשניות כאן במחיר שמוצע ,
אל תגיד שאין חברים :),
תשלם כשמסתדר !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
ואתם יקירי , שיש לכם כל מיני תובנות עמוקות , לא שמעתם ,אז מה אתם עם מסקנות עמוקות ?
שתהיו לי בריאים !

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה מזכיר לי מישהוא כאן שייצר כבלים לרמקולים ממוליך נחושת שטוח, והיה הרבה בזז סביב הסיפור הזה... ואז לאט כל ההמולה שקטה, ואף אחד לא מדבר על זה יותר....

מצ'עמם, וצריך למצוא עניין במשהוא.. וגם זו סיבה למסיבה..:)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,593
נקודות
113
ערן
לא חושב שמישהו בשרשור המתיש הנל
אמר ו/או הפציר שאקוסטיקה פיזית קונבנציונאלית היא לא קריטריון מקובל ולגיטימי עבור הרגעת החדר, בוודאי ובוודאי שכן, השאלה עד כמה היא מדוייקת ועבור זה ישנן מדידות ואזורים ספציפיים שלהם מודעים בעקבות מדידות
מחושבות, ומה נצרך מהמשתמש בכדי להרגיע, להשקיט ולאזן...מבחינת אבסטרקטים למינהם ובאילו נקודות מפתח ואזורים.

אקוסטיקה והעמדה זה כמו ABC...

גם לא חושב שמישהו אמר וטען שטיפול אקטיבי איכותי בה להחליף טיפול אקוסטי מקצועי.

לגבי חדר ערום וריק בהשוואה לחדר "מולבש",
ערן, לא חדשת כלום יקירי.
יש כאילו שרמזו ש rc זה העולם החדש.
והבחור למעלה לא חידש,רק אמר דברים נכונים מאוד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,820
נקודות
113
יש כאילו שרמזו ש rc זה העולם החדש.
RC מודרני זה אכן עולם חדש.

יש כאלה שנלחמים בו כאילו הוא מבטל/מוחק את הישן. הוא לא.
זה כולל הטרלות מכוונות ומחושבות, לא רק טעויות.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
זה מזכיר לי מישהוא כאן שייצר כבלים לרמקולים ממוליך נחושת שטוח, והיה הרבה בזז סביב הסיפור הזה... ואז לאט כל ההמולה שקטה, ואף אחד לא מדבר על זה יותר....

מצ'עמם, וצריך למצוא עניין במשהוא.. וגם זו סיבה למסיבה..:)
אנשים מנסים ,זה מוסיף לנסיון , תיאוריות זה אולי טוב בשבילך , אבל בנסיון אתה לא ממש מרשים , יש פה אנשים ש הג’ונגל האודיופילי הוא עניינם , ואתה מה מביא חוץ ממסקנות חלולות ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
כותבים פה אנשים שיש להם תוצאה חלומית , שניסו הכל , ואתה בא עם הידענות המוטלת בספק שלך , ללא נסיון בעניין ומסביר לנו מאיפה משתין הדג , אבל אנחנו עברנו כבר הכל , לא תוכל ללמד אותנו , וגם לא לשכנע אותנו , כי יש לנו את זה בבית , כולל השוואה לדברים אחרים ,בוא פעם תבין ,ואז לדעתי תידום לנצח .

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אנשים מנסים ,זה מוסיף לנסיון , תיאוריות זה אולי טוב בשבילך , אבל בנסיון אתה לא ממש מרשים , יש פה אנשים ש הג’ונגל האודיופילי הוא עניינם , ואתה מה מביא חוץ ממסקנות חלולות ?

בהחלט..
לי יש היסטוריה ארוכה של הרבה מאד ניסיונות וטעויות, אני עד היום עורך ניסיונות. והאמן לי שאני ממש לא מלגלג...

לא באתי במטרה להרשים, וגם לא הכחשתי שאיני מכיר את סוג המוצרים הזה.

למרות כל זה לא שללתי את הייחודיות בקונספט הרעיוני של המוצר, ובאפשרות שזה יכול להיות פתרון מצוין, אם הוא יעבור את מבחן הזמן.

למרות זאת, לעיתים אנו נסחפים, וזה לגיטימי לחלוטין, לטרנדים חדשים שמופעים ב-בום על קולי, ומתפוגגים להם כאילו לא היו..

אז לטעון שאני מציג במקרה הזה אי אילו מסקנות... ועוד חלולות.. זה ייצוג לא הולם.

לא התכוונתי לפגוע.

arb

אוהב את התחום
מעורבות
128
נקודות
43
בוקר טוב לכולם,

אני רק הערה קטנה; לא מבין את השימוש בטרמינלוגיה השגויה בהקשר לטיפול בחדר באמצעות rc!

נכבדיי
אין כזה דבר להרגיע או לחילופין לאזן את החדר דרך rc. בלי לפגוע באף אודיופיל, או לחילופין בגישה או דיסציפלינה קיימת, זה כמו לתת אקמול למי שסובל מתופעה הרבה יותר מורכבת. במילים אחרות לבוא לטפל בסימפטומים ולא בשורש הבעיה זה מבחינתי הרע במיעוטו. הלכה למעשה מרגיעים ומאזנים כאן את הסיגנל ולא את החדר. הסיגנל הוא שמפצה במניפולצייה טכנולוגית מתקדמת על אותם פגמים שהחדר הלא מושלם מייצר! ואף אחד לא ישכנע אותי שזה היינו הך!

המשך יום נעים לכולם

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
947
נקודות
113
הלכה למעשה מרגיעים ומאזנים כאן את הסיגנל ולא את החדר. והסיגנל מפצה במניפולצייה טכנולוגית מתקדמת על אותם פגמים שהחדר הלא מושלם מייצר! ואף אחד לא ישכנע אותי שזה היינו הך!

למה זה משנה אם מאזנים את הסיגנאל או את החדר ?
התוצאה הסופית , סיגנאל בחדר מסוים, זה בסופו של דבר מה ששומעים.
מבחינה "פיוריסטית" אפשר לומר ש"נכון" יותר לטפל בחדר ולא בסיגנאל אבל מבחינה פרקטית - היכולת למדוד ולשנות את הפרמטרים/טיפול בהתאם, יש ל rc יתרון בולט על פני טיפול פסיבי בחדר ברמת הדיוק ובגמישות שהוא מאפשר.
ארז

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,820
נקודות
113
בוקר טוב לכולם,

אני רק הערה קטנה. לא מבין את השימוש החוזר ונשנה בטרמינלוגיה השגויה שכל פעם חוזרת על עצמה בהקשר לטיפול בחדר באמצעות rc!

נכבדי
אין כזה דבר להרגיע או לחילופין לאזן את החדר דרך rc. בלי לפגוע באף אודיופיל, או לחילופין בגישה או דיסציפלינה קיימת, זה כמו לתת אקמול למי שסובל מתופעה הרבה יותר מורכבת. במילים אחרות לבוא לטפל בסימפטומים ולא בשורש הבעיה זה מבחינתי הרע במיעוטו. הלכה למעשה מרגיעים ומאזנים כאן את הסיגנל ולא את החדר. והסיגנל מפצה במניפולצייה טכנולוגית מתקדמת על אותם פגמים שהחדר הלא מושלם מייצר! ואף אחד לא ישכנע אותי שזה היינו הך!
  1. המונח Room Correction אכן מתייחס ל"תיקון" של הסיגנל ולא של החדר. אבל זה המונח שהתקבל וכך זה נקרא בכל העולם, לא רק כאן בפורום. אין מה להילחם בזה. מספיק שמבינים למה הכוונה.

2. אף אחד לא אומר שטיפול אקוסטי זה היינו הך כמו RC.

3. לא באמת משנה אם מטפלים ב"סימפטומים" או ב"שורש הבעיה" כל זמן שמקבלים את התוצאות שרוצים.

4. השימוש במילים בעלות קונוטציה שלילית כמו "מניפולצייה טכנולוגית" לא באמת מורידות מהערך של מה ש-RC עושה, ואם הוא אכן מצליח לפצות על אותם פגמים שהחדר הלא מושלם מייצר, אז יופי, השגנו מה שרצינו. לא מעניין אם זו "מניפולציה" או "תיקון" או "פיתרון" או כל מילה אחרת.

5. בכל מקרה, אם החדר מאוד בעייתי, כנראה שכדאי להתחיל בטיפול אקוסטי כדי למזער את הבעיות, ולתת ל-RC להשלים את המלאכה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
השימוש במילים בעלות קונוטציה שלילית כמו "מניפולצייה טכנולוגית" לא באמת מורידות מהערך של מה ש-RC עושה, ואם הוא אכן מצליח לפצות על אותם פגמים שהחדר הלא מושלם מייצר, אז יופי, השגנו מה שרצינו. לא מעניין אם זו "מניפולציה" או "תיקון" או "פיתרון" או כל מילה אחרת.

לדעתי,
לטכנולוגיה הזאת יש פוטנציאל גם לפצות על איכות רמקולים נמוכה בהרבה, ולייצר שויון בין רמקול סופר יקר ומדוייק לרמקול בינוני שאינו כל כך מדוייק... כמובן שהמקור וההגברה ישארו חשובים מאד.

הבעייה בפתרונות/מניפולציות שהם לא מושלמים, לפחות עד שהם בשלים ומגיעים לשלמות.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
ואני אומר שגם עם רמקול סופר כמו שיש לי , עדיין יש הבדל ניכר באפקט , נכון לא גדול , אבל בעיני סופר משמעותי , צריך לשמוע בכדי להבין !
הרמקול שלי בעל יכולת שקשה למצוא בכלל , מחירו מעל חצי מליון שקל , ולמרות הכל מכשיר מעופש שמחירו קרוב ל2000 דולר עושה הבדל , בקיצור לדעתי ההבדל בפרטים הקטנים !

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
לצערי אלה דברים שאי אפשר לתקן כמו שצריך בלי אקוסטיקה פסיבית. תאמין לי שניסיתי. RC במקרה הטוב רק מצליח להפחית את מידת חומרתם.

נכון, זה מה שצריך, להפחית בכ-10db את ההחזרים.
ברור שפאסיבי טוב יותר, לי יש כמה פתרונות בבית (יצירתיים)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,553
נקודות
113
גם לי יש אקוסטיקה פסיבית , אבל מעל יושב התיקון הדיגיטלי , בלעדיו זה לא שלם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,420
נקודות
113
לדעתי,
לטכנולוגיה הזאת יש פוטנציאל גם לפצות על איכות רמקולים נמוכה בהרבה, ולייצר שויון בין רמקול סופר יקר ומדוייק לרמקול בינוני שאינו כל כך מדוייק... כמובן שהמקור וההגברה ישארו חשובים מאד.

הבעייה בפתרונות/מניפולציות שהם לא מושלמים, לפחות עד שהם בשלים ומגיעים לשלמות.

מה אתה מקשקש? RC יתקן לך sensitivity ו-distortion?
הם גם חס וחלילה ישנו לך את חתימת הצליל. לפחות כך ב-Dirac, שעושה פעולה כירורגית

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יתקן לך sensitivity ו-distortion?

כתבתי פוטנציאל...
רגישות-לא, אי דיוקים בפאזה בין דריברים-כן... דיסטורטשיין אולי, אי דיוקים בריספונס- כן.
פולס ריספונס- כן. דעיכת צליל-כן.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור