אלגזי אודיו מחירים הזויים וחצופים ויש תגובת היצרן (PROAC)

מצב
הנושא נעול.

go_go

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
אני לא מגן על היבואן כמו שאני טוען שהמידע שקיבלתם מפותח השירשור הוא מידע חלקי. וחצי אמת, גרועה משקר.
אבל המחירים מפורסמים באתר היבואן....למה חצאי אמת?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל המחירים מפורסמים באתר היבואן....למה חצאי אמת?

הסיפור שסופר הוא חצי אמת. דהיינו לא העובדה שהמחירים המפורסמים הם גבוהים אם כי העובדה שדודי אלגזי מעולם לא שוחח עימו, הוא פנה למפיץ שלו ובכלל התעניין על המוצר הזה כדרך אגב שברקע התעניין ברמקולים משומשים שהמפיץ מחזיק. ההתנהלות היתה כולה במיילים ולא היה שום סוג של משא ומתן ולא היתה רצינות (תכלס להגיע לחנות) מכל סוג שהוא.

אם היה רציני הם היו מסתדרים. אני מכיר אנשים שרכשו בישראל פרואק - אני לא חי בבועה כן? שילמו מחירים מאוד טובים בפועל.

go_go

אוהב את התחום
מעורבות
27
נקודות
28
המחירים באתרים אינם מציאותיים בעליל. אם מישהו היה לדוגמא מוסיף מוצר לסל....אולי עדיף היה להוסיף כוכבית שהמחירים הינם בגדר המלצה בלבד?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
אם באמת הייתם חיים באירופה הייתם מבינים כמה צורת המחירה הזאת שתגיע לחנות לקפה ונדבר על מחיר ומי שיש לו יכולת מיקוח טובה יותר יקבל מחיר טוב יותר לא קיים.
יש אתר ויש מחירים באתר וזה המחיר אם אתה רוצה להזמין אונליין (למחרת בבית משלוח חינם - לגבי כל דבר לפחות בהולנד)
נכון, וייתכן שבמקרה שלפנינו זה קשור (גם) לעובדה שמר אלגזי הוא יבואן ובעיקר סוחר ותיק מאד בתחום (אני מכיר אותו - לא אישית אלא מסחרית בלבד - למעלה מ-30 שנה, והותק שלו מן הסתם עוד גבוה מכך, וקניתי ממנו לא פעם) וככזה, יש לו מנטליות של הסוחרים של פעם, לפני עידן האון-ליין: מלים כמו תגיע פיזית, נסתדר על המחיר, אם אתה רציני וכיו"ב - מאפיינים מובהקים של סוחרים של פעם. יוצאים מהנחה מוקדמת שהמתעניין לא רציני, מחזיקים את הקלפים קרוב לחזה ולא מוכנים לגלות מהו המחיר האחרון שלהם עד לשניה האחרונה וכו'. אני לא מבקר או מצדיק מי מהצדדים אלא כותב את דעתי.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אלגזי לא שם פה שקל. מה תגיד? הוא גם לא הציג בתערוכה.
בינתיים אני מממן את האתר הזה מהכיס שלי בשביל שגם דביל כמוך יוכל לכתוב את מה שהוא כותב.

עכשיו בוא שמע משהו.
אני התקשרתי לבדוק מה היה הסיפור. המפיץ, שלא אנקוב בשמו, נתן לו מחיר במייל ואמר כשתבוא תקבל מחיר כזה שלא ישתלם לך להביא מחו״ל.

נכון. המחירים שאלגזי מפרסם גבוהים. ביקשתי ממנו לקחת בחשבון שזה מרחיק את הלקוחות למרות שבסופו של דבר המחיר במעמד המכירה בפועל הוגן.

לא מתאים לך ההתנהלות של האתר? אתה חושד שאנחנו מושחתים? בלחיצת כפתור אני יכול לגאול אותך מהיסורים הללו.
או במילים אחרות. לא מתאים לך? טוס מכאן.

איך אני? ממלכתי הא?

זה ממש לא מוסיף לך כבוד האופן שבו אתה מתנסח וגם לא לפורום הזה, בפרט מכיוון שאתה מנהל אותו.
לכתוב לחבר פורום דביל זה מבייש אותך.
ברוך השם אני לא אומד את יכולותיי השכליות על סמך השתלחות שנזרקת לעברי.
אין פרט אחד במה שכתבתי שאינו נכון, כפי שכבר כתבתי בעבר, פורום שלא מסוגל להכיל ביקורת אין לו זכות קיום והאופן בו אתה מתבטא כאן מראה שאתה לא מסוגל להכיל ביקורת גם כאשר היא מוצדקת.
ביקורת יכולה לגרום לשיפור כאשר מסוגלים להתמודד איתה.
אתה יכול להוציא אותי מהפורום אבל אינך יכול להשתיק את הביקורת המוצדקת ואם תוציא אותי תמשיך לשמוע אותה ממקורות אחרים ואם תוציא גם אותם, יישאר פורום מסורס שאף אחד לא רוצה לכתוב ולקרוא בו.
כאשר יבואנים מכפילים ומשלשים את המחירים המקובלים בעולם גם אם הם משלמים כסף כדי לפרסם כאן, אין שום הגיון בלהגן עליהם וכרגע אתם נלחמים מלחמה אבודה מול כל מי שהגיב כאן.
(ראינו רק לפני שבוע דוגמאות אחרות שבה סיריוס הציגו באתר שלהם מחיר גבוה פי שלוש ממחירים למוצרים זהים - רמקולים של elac ברחבי העולם)
לא איכפת לנו אם אפשר להתמקח ולהוריד אח"כ חלק מסויים מהמחיר המנופח, מה גם שבמקרים רבים זה יפחית מהמחיר אחוז זניח או בכלל לא.
יש כאן מספיק תגובות שמסבירות בצורה מצויינת מדוע זה לא הפתרון ואין שום צורך לחזור על כך.
מאוד נוח להתעלם מהתגובות שהסבירו את זה מצויין.

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
אני חושב שהדיון הזה הפך לדיון של האשמות כולם בכולם , וחלק מהאנשים מרגישים פגועים , וחבל ..

אני מציע במקום זה לקחת את הדיון ולתעל אותו למשהו חיובי , בסופו של דבר יש לכולנו רצון לקדם את תרבות האודיו בארץ , ותמחור הוגן והגיוני יאפשר להגיע לקהל רחב ומגוון , וגם יאפשר לכולנו לקנות יותר וזה טוב גם ללקוח וגם ליבואן

אני חושב שהדבר הכי נכון יהיה לציין לטובה יבואנים שמציעים תמחור הוגן והגיוני ,יש הרבה דוגמאות של יבואנים שהיה לי העונג להכיר , וגם לקבל מחיר הוגן , ואני מניח שכולכם מכירים דוגמאות חיוביות כאלה ..

אני חושב שלפרסומים האלו יהיה אפקט חיובי וכל היבואנים "יישרו" קו עם הסטנדרט החדש

מה אתם אומרים ?

ALMA69

חבר מתחיל
מעורבות
7
נקודות
3
אתה מעוניין לרכוש ציוד וביקשת מחיר - או שאתה רק מחפש מלחמה?
לא הבנתי. איפה השקיפות?? סוחר אמור לפרסם מחיר אמיתי לצרכנים.
תאמין לי שהיתי מרגיש רע מאוד אם השכן שלי
היה קונה רמקול של פרואק ב-20% פחות ממני רקר בזכות יכולת המיקוח שלו.

עידו_ט

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
קניתי מדודי אלגזי את המערכת הראשונה שלי (למעשה השנייה, הראשונה היתה המערכת של ההורים שהשתלטתי עליה) פרה-פאוור של אדקום ורמקולים של מורדן-שורט לפני קרוב ל-30 שנה. המחיר שהציע היה אז מקביל לחנויות אחרות שמכרו את אותו ציוד של אדקום (הרמקולים היו יבוא שלו) ונהניתי מהשירות וחווית הקנייה ממנו.
אני חושב שהגיוני לפרסם באתר מחיר מעט גבוה ולהוריד במעמד הקנייה 10-15% (או לתת תנאי תשלום טובים) ואולי בסיטואציות מסויימות , כמו סוף שנה גם 20% , אבל מסכים שמחיר הריטייל של היבואן לא אמור להיות כמעט כפול ממחיר הריטייל של המוצר בחו"ל. זה רק מרחיק קונים.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
וואלאק , איזה אוברקיל.

את כל האנרגיה הזו אתם משקיעים בלשפוך קיתונות על הראש של איזה יבואן מסכן , כנראה מתוך הנחה שבמקרה הזה לעלות על בריקדות באמת יזיז משהו , כי שוק האודיו היי אנד בארץ כזה פצפון שלהרים חרם באיזה אתר אודיו (גם לא צריך להיות מוביל לצורך העניין) באמת טומן בחובו פוטנציאל לפגוע ממשית באותו אומלל, כאשר יש דברים הרבה יותר חשובים במדינה הזו שעושקים אותנו בצורה חמורה יותר עבורם.

מזכיר לי , בהקבלה מתחום המחשבים , איך כולם הצדיקו פיראטיות תוכנה בזמנו כי מיקרוסופט ואקו"ם ויצרניות משחקי מחשב שודדים את כולנו במחירים מופקעים , רק כי אפשר להוריד את הסחורה של כל אלה בחינם אבל כרטיס מסך ב3500 שקל אף אחד לא מצפצף , כי את זה אי אפשר .

למען הסר ספק : אני לא בעד אף אחד , וגם אני חושב שהמחירים פה מזעזעים אבל כל זמן שדברים יותר חשובים פה יקרי המציאות , לא מזיז לי במיוחד אם ימכרו מגבר מסוים ב80000 במקום 45000 , במיוחד שהיום אפשר לקנות מחו"ל (מה שאי אפשר לעשות עם דיור ומזון) , ובמיוחד שמדובר במותרות , אבל אני מזדהה עם הקהל הפוטנציאלי של אותו מגבר .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה ממש לא מוסיף לך כבוד האופן שבו אתה מתנסח וגם לא לפורום הזה, בפרט מכיוון שאתה מנהל אותו.
לכתוב לחבר פורום דביל זה מבייש אותך.

אני מרגיש מצוין עם זה שבפעם השניה שמכנים אותי ואת האתר שבבעלותי ״בעל אינטרס״ או יותר מכך ״מושפע מפרסומים״. לכן, אין לי בעיה שתעלב כשכיניתי אותך דביל. יחד עם זאת, כל אתר אחר היה מוחק את ההודעה שלך ומעיף אותך. אצלינו מאפשרים חופש ביטוי מוחלט. אז יותר טוב אל תבכה על זה שבעל הדירה ניכנס בך שאתה משתין לו בסלון בזמן שאתה נהנה מהחימום אצלו בבית.

אין פרט אחד במה שכתבתי שאינו נכון, כפי שכבר כתבתי בעבר, פורום שלא מסוגל להכיל ביקורת אין לו זכות קיום והאופן בו אתה מתבטא כאן מראה שאתה לא מסוגל להכיל ביקורת גם כאשר היא מוצדקת.

השתלחויות לעברך? אתה זה שטענת שאנחנו מונעים רק מאינטרסים של כסף בזמן שמה לעשות, כסף מהאתר הזה לא ממש רואים ואת הפרנסה שלי (וכסף לא ממש חסר לי) אני מרוויח ממקומות אחרים. לא צריך קומבינות ולא צריך טובות מאף יבואן.

ביקורת יכולה לגרום לשיפור כאשר מסוגלים להתמודד איתה.
אתה יכול להוציא אותי מהפורום אבל אינך יכול להשתיק את הביקורת המוצדקת ואם תוציא אותי תמשיך לשמוע אותה ממקורות אחרים ואם תוציא גם אותם, יישאר פורום מסורס שאף אחד לא רוצה לכתוב ולקרוא בו.

ביקורת בונה נכתבת בצורה אחרת. אתה כותב מתוך רשעות גרידא. אין בך שום דבר שמרמז על בניה. ולגבי הפורום - הוא מנוהל על ידי 13 שנה. בינתיים הוא רק גדל וצומח. גם בתחום איכות הכותבים וגם במימדי התערוכות והקהל שמגיע לכל אחת מהן. אל תלמד את אבא איך עושים ילדים.

כאשר יבואנים מכפילים ומשלשים את המחירים המקובלים בעולם גם אם הם משלמים כסף כדי לפרסם כאן, אין שום הגיון בלהגן עליהם וכרגע אתם נלחמים מלחמה אבודה מול כל מי שהגיב כאן.
(ראינו רק לפני שבוע דוגמאות אחרות שבה סיריוס הציגו באתר שלהם מחיר גבוה פי שלוש ממחירים למוצרים זהים - רמקולים של elac ברחבי העולם)

אני לא טוען שזה טוב שהוא מכפיל או משלש מחירים. אני טוען שאני יודע מה קרה מאחורי הקלעים משום שאני מברר את שני צידי המטבע. מיד כשראיתי את הפוסט התקשרתי לבדוק מול אלגזי משום שאני כאתר אחראי גם על מה שנקרא ״תביעת דיבה״. אתה לעומת זאת, יכול לקשקש את עצמך לדעת ואני עלול לשלם את המחיר. זה ההבדל בינך לביני. נאמר לי במפורש שהגולש הנ״ל לא שוחח עם דודי מפני שהוא בכלל היה בחופשה באנגליה בשבוע וחצי האחרונים. אז כבר יש כאן חור במידע שאתה מקבל. יחד עם זאת, הוא התנהל מול מפיץ ועניין הפרואק היה שולי ביחס למוצרים משומשים שפותח השירשור התעניין בהם.

אבל החטא הגדול שלך הוא להתייחס למוצר שהמלצתי עליו כשהוא במחיר מבצע בעוד (ותבדוק אותי) לא המלצתי על המוצר הזה במחירו המקורי. וזה חביבי, זה נקרא רשעות. דהיינו, המחיר שבו הצעתי את המוצר לגולש הוא מחיר חו״ל כמעט במדויק. אתה מתאר שהמלצתי על מוצר שעולה כפול 3 ממחיר חו״ל? ככה אתה פועל? מכפיש?

לא איכפת לנו אם אפשר להתמקח ולהוריד אח"כ חלק מסויים מהמחיר המנופח, מה גם שבמקרים רבים זה יפחית מהמחיר אחוז זניח או בכלל לא.
יש כאן מספיק תגובות שמסבירות בצורה מצויינת מדוע זה לא הפתרון ואין שום צורך לחזור על כך.
מאוד נוח להתעלם מהתגובות שהסבירו את זה מצויין.

לא יודע איפה אתה גדלת אבל מה לעשות, בישראל מתמקחים. ואם יקר מידי אז לא קונים.
יחד עם זאת, בדקתי את המחירים של פרואק בכל מדינה חוץ ממדינת המקור. בכולן המחיר שלו מופרז. כנראה יש משהו שאתה לא יודע. המשהו הזה הוא התנאים של פרואק ליבואן.

שום דבר לא נזרק לעברך אם כי חוזר אלייך אחרי שזרקת. קוראים לזה בומרנג - תכיר - נעים מאוד. לגבי יכולתך השכלית. אם היית שכלתן לא היית מגיע למצב בו אתה מאשים אתר שמקדם את התחום הזה כפי שהוא מקדם בצורה כזו בוטה. היו לך 247686 דרכים אחרות לעשות זאת מבלי להגיע לכאן. אתה ״שכלתן״ כמו שאני הולנדי.

השירשור הזה ננעל. תודה למשתתפים ותודה למשתתף החדש שבהודעה הראשונה שלו בפורום בחר להיות רובין הוד!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ונעשה עוד קצת סדר בעניין.

proac response d30r נמכר אצל אלגזי ב-44,000 ש״ח כשבארצות הברית הוא נמכר ב-7800 דולר בפיניש סטנדרטי. דהיינו 37,000 ש״ח כולל מע״מ. הפער הוא 7,000 ש״ח בין ישראל לבין ארצות הברית.

https://soundorg.com/news/proac-revisits-the-popular-d30r

בדקתי גם את יתר הדגמים והמחירים שלהם מחוץ לאנגליה. גם במקרים ההם ישנו הבדל משמעותי ביחס למחיר בארץ המקור.
המחירים הם כפולים מארץ המקור בכל מדינה שהיא לא אנגליה או ליתר דיוק מדינה מחוץ לאירופה.

דהיינו. כדאי לבדוק לפני שתוקפים יבואן שהרי ביתר המוצרים שלו התמחור (וגם כאן בדקתי) הוגן לחלוטין ביחס ליבואן שמשווק לחנויות.

חבל שלא טורחים לבדוק קצת ותר לעומק את התופעה לפני שטוענים טענות.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור