נקודת חשמל יעודית.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
ל-ASR ספציפית אין יתרונות סוניות על מכשירים אחרים עם כל האקרובטיקה של סוללות מסביב. נשמע טוב עד כמה שטרנזיסטור יכול להשמע טוב :), קצת יבש IMHO, לא משך אותי במיוחד. סוללות שם נראה לי כזה דאווין
נתתי אותו כדוגמא. לא לגופו של מכשיר.
רק על מנת לשאול באופן כללי לגבי הפתרון של סוללות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נתתי אותו כדוגמא. לא לגופו של מכשיר.
רק על מנת לשאול באופן כללי לגבי הפתרון של סוללות.

אני הייתי שמח לשבץ איזה אל פסק מפלצתי שיכול להחזיק מערכת כמה שעות.

- אבל לרוב אלא לא פתרונות אודיופילים. ומשהו אודיופילי ראיתי עולה 30,000$. ולסוללות יש בלאי. יקר...
- זה משהו גדול וצריך באמת בית פרטי בשביל זה. אבל אם היה לי, הייתי קודם כל מתקין לוח אודיו נוסח equi-tech

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
בוקר טוב, שבוע טוב וחודש טוב לכוווווווווולם.
דבר נוסף חיים,
שים לב, יש הבדל משמעותי בין קו ייעודי לבין פאזה נפרדת!!
תרצה הסבר תגיד.
כן, רוצה הסבר.
תודה.

תגובה לכל שאר החברים.

הלו! זה רדיו?
אני בסך הכל רוצה להעביר נקודה אחת, מלוח החשמל (נמצא בתוך הבית) לקיר בחדר, המרחק הוא כ-25 מ'.
החברה פה ממליצים לפרק את הלוח, לקנות כבל אודיופילי באלפי שקלים, פאזות, מפסקים, מה לא.

בהתחשב במחירו הגבוה של הכבל האודיופילי, מה שאני הולך לעשות הוא מאוד פשוט, ולעניין.
אני הולך לקנות 2 תיילים של 4 קוודרט (לפלוס ולמינוס) ותיל אחד של 2.5-2 קוודרט (להארקה) מהתיל הפשוט הירוק.
אני לא מתכוון לחצוב ולהפוך את הבית לאתר בניה.
קניתי והדבקתי כבר מסילות לכל אורך הקו, מה שנותר הוא, להכניס את התיילים, לסגור המסילות, לחבר את השקע בחדר, להוסיף מפסק בלוח החשמל, לחבר התיילים והיידה למוסיקה.

אם למי מהחברים יש מה להאיר או להעיר, על מה שכתבתי עכשיו, אשמח.

בכל מקרה אני מודה לכל מי שהגיב.
חיים.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113

כן, רוצה הסבר.
תודה.

חיים.

בבקשה:
פאזה נפרדת:
בהינתן וארון החשמל של הבית מכיל הזנת תלת פאזית אזי כל צרכני הבית מחולקים (לרוב באופן שווה ככל הניתן) ע"ג שלושת הפאזות.
מיזוג אוויר מיני מרכזי למשל מקבל הזנת תלת פאזית. שקעי קיר, מפסקי מאור וכד' מקבלים הזנה חד פאזית.
גם המערכת יושבת על נק' חשמל חד פאזית.
עכשיו,
ע"מ להקצות למערכת פאזה נפרדת רק לה,
יש לבצע חלוקה מחדש של צרכני הבית בארון חשמל. כל הצרכנים שיושבים על הפאזה המיועדת למערכת צריכים לעבור לשתי הפאזות השניות ובכך נותרת פאזה פנויה למערכת בלבד.
(שים לב, צרכן כדוגמת מזגן מיני מרכזי ישאר מוזן משלושת הפאזות. דהיינו המערכת תחלוק איתו פאזה. אין ברירה אחרת).
מה גם, יש להתייעץ עם מהנדס חשמל בכדי לבצע את החלוקה נכון ע"מ לא להעמיס ייתר על המידה על כל אחת מהפזות.
העבודה הינה חיווט נטו בארון חשמל הביתי. חשמלאי מוסמך בלבד!!! (צריך להפיל חשמל לכל הבית בעת ביצוע העבודה. לכן רק במהלך היום ועם זמן ספייר למקרה והחשמלאי יצטרך לרוץ לקנות רכיב כלשהו. ברגע שמתחילים לא ניתן להשיב את החשמל לבית עד לתום העבודה או לחליפין השבת המצב לקדמותו אין כאן חצי דרך).
בקיצור,
ברוב הבתים בישראל פאזה נפרדת למערכת היא במקרה הטוב ביותר פאזה למערכת ולמזגן יחד.
מאותה הפאזה מושכים קו למערכת ובא לציון גואל.
(ישנן עוד כמה פעולות שמומלץ וצריך לבצע קרי מאמ"ט (פקק) נוסף, פיוז אודיופילי וכד' אבל זהו בגדול).

קו נפרד:
כאן זה אומר קו יעודי שרץ מהארון חשמל ועד למערכת בלי עצירות או התחברות לצרכנים ושל צרכנים אחרים בדרך.
שלא כמו שקעי חשמל למשל (תוריד את הפקק של המטבח ותראה שמספר צרכנים נפלו יחד). בקו יעודי יש פקק אחד לצרכן אחד בלבד. אממה, אותו קו יעודי חולק פאזה עם צרכנים נוספים.

ההסבר מובן או שאני צריך לבוא להכניס לך את האצבעות לחשמל כדי שתבין יותר טוב?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
מה זה כבל מסוכך? איך הוא נראה? אפשר תמונה?
תודה.

הסיכון זה שכבה/ות של בידוד מחומרים שונים בין המוליכים המבודדים לבין המעטפת החיצונית של הכבל.
יש מקרים בהם לכל מוליך ישנו שכבת סיכוך משלו.
תפקידו של הסיכוך בגדול הינו למנוע הפרעות חיצוניות ע"ג המוליכים.
בעולם שלנו, ככל שהסיכוך טוב יותר המערכת תהיה "שקטה" יותר.

emeefs_section.gif

eefs_2_6_540.jpg

תמונות מצורפות

• eefs_2_6_540.jpg
    eefs_2_6_540.jpg
    KB 24.2 · צפיות: 50
  • emeefs_section.gif
    emeefs_section.gif
    KB 14.7 · צפיות: 50

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

אני הולך לקנות 2 תיילים של 4 קוודרט (לפלוס ולמינוס) ותיל אחד של 2.5-2 קוודרט (להארקה) מהתיל הפשוט הירוק.
קניתי והדבקתי כבר מסילות לכל אורך הקו

למה תיילים בודדים...ואם כבר בודדים אז אולי תשקיע בשזירה שלהם כמו צמה...

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
ההסבר מובן או שאני צריך לבוא להכניס לך את האצבעות לחשמל כדי שתבין יותר טוב?
זה מסוכן, לא? :בעד: :מלאך:

תתייחס בבקשה לזה:
אני הולך לקנות 2 גידים (תיילים) של 4 קוודרט (לפלוס ולמינוס) ותיל אחד של 2.5-2 קוודרט (להארקה) מהתיל הפשוט הירוק.
קניתי והדבקתי כבר מסילות לכל אורך הקו, מה שנותר הוא, להכניס את התיילים, לסגור המסילות, לחבר את השקע בחדר, להוסיף מפסק בלוח החשמל, ולשתף אותו עם הפאזה של המזגן, לחבר התיילים והיידה למוסיקה.
תודה.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
למה תיילים בודדים...ואם כבר בודדים אז אולי תשקיע בשזירה שלהם כמו צמה...
אם הבנתי את גיא, אז הכבל חייב להיות מסוכך, כך שייתכן שאופציית התיילים הבודדים תרד מהפרק, ואז תבוא השאלה, אז איזה כבל לקנות (לא של הביוקר)?
האם הירוק הרגיל, הוא טוב?
לא יודע.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
קו נפרד:
כאן זה אומר קו יעודי שרץ מהארון חשמל ועד למערכת בלי עצירות או התחברות לצרכנים ושל צרכנים אחרים בדרך.
שלא כמו שקעי חשמל למשל (תוריד את הפקק של המטבח ותראה שמספר צרכנים נפלו יחד). בקו יעודי יש פקק אחד לצרכן אחד בלבד. אממה, אותו קו יעודי חולק פאזה עם צרכנים נוספים.

זה מה שאני רוצה לעשות, לחלוק איתו את הפאזה של המזגנים

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
ברוב הבתים בישראל פאזה נפרדת למערכת היא במקרה הטוב ביותר פאזה למערכת ולמזגן יחד.
מאותה הפאזה מושכים קו למערכת ובא לציון גואל.
(ישנן עוד כמה פעולות שמומלץ וצריך לבצע קרי מאמ"ט (פקק) נוסף, פיוז אודיופילי וכד' אבל זהו בגדול).

זה הכיוון.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
זה מסוכן, לא? :בעד: :מלאך:

תתייחס בבקשה לזה:
אני הולך לקנות 2 גידים (תיילים) של 4 קוודרט (לפלוס ולמינוס) ותיל אחד של 2.5-2 קוודרט (להארקה) מהתיל הפשוט הירוק.
קניתי והדבקתי כבר מסילות לכל אורך הקו, מה שנותר הוא, להכניס את התיילים, לסגור המסילות, לחבר את השקע בחדר, להוסיף מפסק בלוח החשמל, ולשתף אותו עם הפאזה של המזגן, לחבר התיילים והיידה למוסיקה.
תודה.

לעניות דעתי אין הרבה הגיון בחוטים בודדים.
קנה כבל אחד המורכב מ-3 גידים של 1.5 עם סיכוך ואתה מסודר. תרוץ איתו בתוך התעלה שכבר ביצעת.
איכות סונית הכבל תהיה תוצר של ההשקע הכספית שלך.
מה התקציב?

לגבי העבודה בארון חשמל,
אני מבין ממך שאתה רוצה ללכת על האופציה של פאזה נפרדת יחד עם המיזוג?
אם כך, אתה צריך חשמלאי מתאים - מהנדס חשמל. לחשמלאי מיומן העבודה בארון צריכה לקחת סביב השעתיים. בתנאי והגיע עם כל מה שנדרש.(לא לשכוח מאמ"ט). בית פיוז אודיופילי מומלץ מאוד. עלות סביב 60-70 יורו. כדאי לאורך זמן. יש שיגידו שזה משפר את הסאונד. אני אומר שזה מוריד את הסיכון לנזק לציוד המערכת בטווח הרחוק.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
אם הבנתי את גיא, אז הכבל חייב להיות מסוכך, כך שייתכן שאופציית התיילים הבודדים תרד מהפרק, ואז תבוא השאלה, אז איזה כבל לקנות (לא של הביוקר)?
לא יודע.

שלמה צודק.
הירוק טוב. הוא יעבוד פיקס ואתה בסדר עם תקן, חוק חשמל וכו'.
לגבי הסאונד של הירוק... אהההה... אתה מקבל את מה שאתה משלם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
היה לי כמה שנים בבית פיוז אודיופילי, בסוף הוחלף לרגיל - זה דבר מסוכן, ולדעתי גם לא תיקני.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אני מבין ממך שאתה רוצה ללכת על האופציה של פאזה נפרדת יחד עם המיזוג?
לא, אני הולך על מפסק בנפרד ושיתוף הפאזה של המזגן.
ונראה לי שאקבל את עצתו של שלמה.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,125
נקודות
113
לא, אני הולך על מפסק בנפרד ושיתוף הפאזה של המזגן.
ונראה לי שאקבל את עצתו של שלמה.

אין בעיה, אתה מבין שזה אומר שיחד עם המזגן ועם המערכת יהיו צרכנים נוספים על הפאזה.
כלומר אופציה ב'.

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
אין בעיה, אתה מבין שזה אומר שיחד עם המזגן ועם המערכת יהיו צרכנים נוספים על הפאזה.
אני צריך לבדוק בלוח איך זה מחולק

haim sultan

חבר משקיען
מעורבות
291
נקודות
63
עד כמה שזכור לי, יש מקום אחד פנוי באחת הפאזות.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
לא יודע.
אני עובד עם הירוק,להגיד לך ,אם זה טוב מזה....? כמו הביטוי "את הכסף סופרים במדרגות" ז"א את התוצאה נשפוט בסוף...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור