פוג'י X-Pro 1 מכה את קנון 5D Mark 2 ב- ISO גבוה

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
זאת מצלמת ריינג׳פיינדר. מתי תתחיל להבין שאתה לא משווה תפוחים לתפוחים. זאת מצלמה שתהיה טובה לצילום רחוב, סטודיו ולכל מי שאוהב את הקונספט של מצלמת ריינג׳פיינדר ולא מוכן לשלם 9000$ ל M9P של לייקה.
אגב - אתה בטוח שהיא אכן מצלמת ריינג'פיינדר?

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
טוב די נכנעתי... ניצחת! בלתי אפשרי לנהל דיון ככה. אתה בכל שרשור הופך את זה למופע יחיד שלך, בו אתה מביע את אכזבתך מקנון ואת הרצון והשאיפות לרכישה עתידית. מכתבה על מצלמת P&S עשית סלט, מהשרשור הזה התחלת לעשות סלט. די זה לא יום ראשון בהייד פארק. במקום לדחוף לכל כתבה או פוסט שקשור לצילום את הרצון ואת השאיפה ואת האכזבות תפתח לך פוסט משלך.
אני מכבד את דעותיך אבל בחיית יש לך את הרצון תמיד לומר את המילה האחרונה בה אתה חייב להוכיח שאתה צודק. יודע מה? רק בגלל שנמאס לי ורק בגלל שהתשת אותי - אתה צודק! *** מצלמה.
שיהיה בהצלחה עם מופע היחיד שלך.
ליאור

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יכול להיות שהיא לא עונה ב- 100% להגדרה, אבל היא מספיק קרובה (בטח שביחס לכל מצלמת DSLR קיימת).
קרא כאן את ההסבר, נמצא לקראת אמצע הכתבה:
http://www.dtown.co.il/articles/2219.html

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אבל אתה שוב עושה השוואה לא נכונה!!! זאת לא מצלמת DSLR ולא תהיה!!! זאת מצלמת ריינג׳פיינדר. מתי תתחיל להבין שאתה לא משווה תפוחים לתפוחים. זאת מצלמה שתהיה טובה לצילום רחוב, סטודיו ולכל מי שאוהב את הקונספט של מצלמת ריינג׳פיינדר ולא מוכן לשלם 9000$ ל M9P של לייקה.
הנה קצת חומר למחשבה עבורך. תקרא מה זאק אריס חושב על הפוג׳י ותראה קצת תמונות ממנה. הוא היה בשבוע שעבר בכנס צילום בדובאי יחד עם ג׳ו מקנאלי, דיוויד הובי ועוד כמה צלמים מובילים בתחום.
http://zackarias.com/blog/
עכשיו הוא טס להודו והוא לא לקח איתו את הציוד של קנון רק את ה X100 ואת ה Pro1. יהיה מעניין לראות עם איזה חומרים הוא חוזר משם.
ליאור
תמונות יפות! שווה לקרוא שם קצת, ראיתי שדייויד בורנט מופיע שם, צלם עיתונאי שאני ממש מעריך, הוא מצלם בין היתר בספיד-גרפיק, וכמובן ב 5D...:)
אתה צודק לגבי החלופה ללייקה, אין ספק שצילום רגוע יותר מ RF שווה התיחסות, החיים הם לא רק SLR.
יש לי דבר דומה כשאני מסתובב עם הממיה 6 שלי, הכל רגוע יותר ומתוכנן צעד קדימה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
יכול להיות שהיא לא עונה ב- 100% להגדרה, אבל היא מספיק קרובה (בטח שביחס לכל מצלמת DSLR קיימת).
קרא כאן את ההסבר, נמצא לקראת אמצע הכתבה:
http://www.dtown.co.il/articles/2219.html
ליאור - מנגנון הריינג'פיינדר מתייחס בעיקר לאופן שבו מפקסים את המצלמות האלה. הלייקה היא אכן ריינג'פיינדר. הפוג'י לא.
הפוג'י נראית חיצונית כמו ריינג'פיינדר, ויש לה עינית מתקדמת - אבל העינית לא פועלת כמו ריינג'פיינדר. במובן הפוקוס היא כמו כמעט כל מצלמה ללא מראה, ומפקסת ע"י contrast detect. יש מצלמות point and shoot עם עיניות אופטיות - זה לא הופך אותן לריינג'פיינדר. להסבר מה זה באמת ריינג'פיינדר:
http://www.photozone.de/slr-vs-rangefinder

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אם נתייחס למאמר אליו הפנית, אז נמצא שהקביעה במשפט הראשון שלך איננה נכונה ולאו דווקא אופן הפיקוס הוא שמגדיר את המצלמה אלא מנגנון העינית: "The main difference between these cameras is the way photographic scene is displayed, accessed and processed in a viewfinder."
יש גם ריינג'פיינדר אלקטרונית (מוסבר בלינק שנתת) שעובדת באופן שונה מהידני ומשם הפוג'י נטלה כמה וכמה סממנים כמו העובדה שהיא מראה את קוי מסגרת התמונה בעינית (באופן דינמי), מציגה נתונים נוספים על פרמטרים בצילום בעינית האופטית (מה ששום Point & shoot או חסרות מראה לא עושות) ומספקת פיתרון מקורי לבעיית ה- parallax errors.

אגב, באותו מאמר, מצלמות Point & shoot משוייכות באופן מובהק לקטגוריית Rangefinder, כנראה פיספסת את זה בקריאה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אם אתה באמת רוצה לקרוא את זה כמו עו"ד....
http://en.wikipedia.org/wiki/Rangefinder
http://en.wikipedia.org/wiki/Rangefinder_camera
בכל אופן יש משמעות למילה ריינג'פיינדר, ועינית אופטית עם או בלי מראה בכלל לא קשורה לזה. ריינג'פיינדר, כמשמעות המילה, מוצא את הטווח. במצלמות ריינג'פיינדר כמו שרוב האנשים מתכוונים אליהן - הטווח נמדד בצורה כזו או אחרת דרך העינית. העינית היא חלק ממנגנון הפוקוס. לא דרך החיישן. בוא נזכור גם איך הויכוח הזה גם התחיל - כשמישהו פה צעק על אם אני מבין שזה ריינג'פיינדר.... אולי הוא היה צריך לצעוק "זה בדיוק כמו כל P&S"? די, נו, קצת הגיון.....

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הבאת מאמר כחיזוק לטענה שלך, הראתי לך שגם שם נטענים דברים הפוכים למה שאתה טוען.
עכשיו לך תתווכח עם כותב המאמר... מסתבר שלא כל מה שכתוב באינטרנט הוא נכון?

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הבאת מאמר כחיזוק לטענה שלך, הראתי לך שגם שם נטענים דברים הפוכים למה שאתה טוען.
עכשיו לך תתווכח עם כותב המאמר... מסתבר שלא כל מה שכתוב באינטרנט הוא נכון?
ליאור - ריינג'פיינדר זה מוצא טווח. בד"כ מדובר ב "rangefinder viewfinder". המאמר שהבאתי כלל תיאור יפה עם תמונה של כל המנגנון - לכן הבאתי אותו. אם הוא גם חושב ש P&S משתייכים לתחום הזה - שיבושם לו. אבל אין הרבה דמיון בחווית הצילום של לייקה M ופוג'י - והלייקה היא ריינג'פיינדר קלאסית. משם התחיל הויכוח - מישהו פה השווה את הפוג'י ללייקה....
http://us.leica-camera.com/photography/m_system/

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ואתה חושב שחווית הצילום לא תהיה דומה בשתיהן?
תנסה את זה בפועל ותופתע מקוי הדמיון בתפעול וחווית התפעול.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אחת השאלות היא כמה קל/מהר לפקס אותה באור נמוך, בהשוואה לריינג'פיינדר אמיתי (ידני). העינית של הריינג'פיינדר מאפשרת פוקוס ידני מהיר ואמין יחסית - זה אחד היתרונות. לא היה לי ריינג'פיינדר, כן היה לי קנון AE1, שהיה לה רק פוקוס ידני עם מנגנון שקצת מזכיר את אופן הפעולה של ריינג'פיינדר. זוכר שהיה לי מאוד נוח עם זה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אתה מדבר רק על אופן הפיקוס, אני מדבר על חוויית תפעול כללית. הפוג'י דומה בענין הזה ללייקה הרבה יותר מכל מצלמת DSLR קיימת.
מה בדיוק ייחד את ה- AE1 ביחס לכל מצלמה קיימת אחרת עם פוקוס ידני?

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
אחת השאלות היא כמה קל/מהר לפקס אותה באור נמוך, בהשוואה לריינג'פיינדר אמיתי (ידני). העינית של הריינג'פיינדר מאפשרת פוקוס ידני מהיר ואמין יחסית - זה אחד היתרונות. לא היה לי ריינג'פיינדר, כן היה לי קנון AE1, שהיה לה רק פוקוס ידני עם מנגנון שקצת מזכיר את אופן הפעולה של ריינג'פיינדר. זוכר שהיה לי מאוד נוח עם זה.

השם ירחם...
זה כבר הופך לבדיחה עצובה מה שהולך כאן. בחיית כמה מלל נשפך פה וכמה אפס הבנה! אם ה AE1 מזכירה לך בשימוש שלה ריינג'פיינדר אז אתה לא יודע מה זה ריינג'פיינדר ותפסיק כבר להתווכח. זאת לא בושה לא לדעת וזאת לא בושה ללמוד מאנשים אחרים. תנוח קצת בבקשה ותלמד להקשיב או יותר טוב. לך תחזיק מצלמה כזו ואז תצא בהצהרות.
AE1 זאת מצלמת SLR!
AE1 זאת מצלמה עם מראה!
ב AE1 אתה רואה בעינית דרך העדשה Through The Lens!
ב AE1 כמו בכל מצלמת SLR עם מנגנון פוקוס ידני נעשה שימוש במסך מיקוד split screen ואם זה הדבר שמזכיר לך ריינג'פיינדר אז ידידי אתה רחוק מאד בהבנה של מה זה ריינג'פיינדר!

ריינג'פיינדר זאת מצלמה ללא מראה!
ריינג'פיינדר זאת מצלמה שאתה לא רואה בעינית דרך העדשה אלא דרך עינית צידית!

ה Pro 1 היא אבולוציה של מצלמת ריינג'פיינדר שמתאימה למאה ה 21 בה סוף סוף העינית האופטית היא דינאמית ומשתנה בהתאם לסוג העדשה שאתה מרכיב עליה. בניגוד למצלמות ריינג'פיינדר כמו הלייקה שאתה תלוי עדשה. זאת אומרת שאם אתה תשים עדשה רחבה מתחת ל 28 מ"מ אתה תצטרך להרכיב עינית אופטית נוספת עם זווית ראיה רחבה כי העינית האופטית בלייקה לא יכולה לשנות את זווית הראיה שלה.
כחלק מהאבולוציה והחדשנות של המאה ה 21 ב PRO1 מדידת האור חישוב מרחק ומנגנון הפוקוס נתמך עכשיו דרך העדשה TTL (זאת החדשנות בין הPRO1 לבין ריינג'פיינדר קלאסית)
ואין שום קשר למנגון פוקוס!
יש מבין?

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
השם ירחם...זה כבר הופך לבדיחה עצובה מה שהולך כאן. בחיית כמה מלל נשפך פה וכמה אפס הבנה! אם ה AE1 מזכירה לך בשימוש שלה ריינג'פיינדר אז אתה לא יודע מה זה ריינג'פיינדר ותפסיק כבר להתווכח. זאת לא בושה לא לדעת וזאת לא בושה ללמוד מאנשים אחרים. תנוח קצת בבקשה ותלמד להקשיב או יותר טוב. לך תחזיק מצלמה כזו ואז תצא בהצהרות.AE1 זאת מצלמת SLR! AE1 זאת מצלמה עם מראה!ב AE1 אתה רואה בעינית דרך העדשה Through The Lens!ב AE1 כמו בכל מצלמת SLR עם מנגנון פוקוס ידני נעשה שימוש במסך מיקוד split screen ואם זה הדבר שמזכיר לך ריינג'פיינדר אז ידידי אתה רחוק מאד בהבנה של מה זה ריינג'פיינדר!ריינג'פיינדר זאת מצלמה ללא מראה!ריינג'פיינדר זאת מצלמה שאתה לא רואה בעינית דרך העדשה אלא דרך עינית צידית!ה Pro 1 היא אבולוציה של מצלמת ריינג'פיינדר שמתאימה למאה ה 21 בה סוף סוף העינית האופטית היא דינאמית ומשתנה בהתאם לסוג העדשה שאתה מרכיב עליה. בניגוד למצלמות ריינג'פיינדר כמו הלייקה שאתה תלוי עדשה. זאת אומרת שאם אתה תשים עדשה רחבה מתחת ל 28 מ"מ אתה תצטרך להרכיב עינית אופטית נוספת עם זווית ראיה רחבה כי העינית האופטית בלייקה לא יכולה לשנות את זווית הראיה שלה.ואין שום קשר למנגון פוקוס!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אכן ירחם השם על האמוציות שרצות כאן...... ליאור, תרגיע, אין סיבה לצעוק. ואני מרחם על המקש של 1/! שלך...... חווית הפוקוס עם ה AE1 אכן קצת מזכירה ריינג'פיינדר טיפוסי בזה שהצלם צריך לסנכרן דמות בעינית ע"י סיבוב טבעת המיקוד. הזכרתי את זה מכיוון של AE1 היה מסך מיקוד מצוין ובהיר, ואפשר זאת בנוחות רבה. מדובר במשהו בסגנון הזה: 116px-Focus-screen-1.jpg

רק שבמציאות זה נראה הרבה יותר טוב. עם ריינג'פיינדר זה למעשה עוד יותר נוח, מכיוון שב AE1, לקבל דיוק טוב היית צריך להכניס את הדמות לפוקוס למרכז המסך. ואני יודע שה AE1 היא SLR ואני מבין היטב מה זה SLR....... והנה, במיוחד בשבילך, מכיוון שאתה כ"כ אוהב אותם - אוסיף סימני קריאה!!!!!!!!!! חוסר ההבנה ידידי היקר נובע מזה שאתה משתמש במונח ריינג'פיינדר באופן לא נכון, ולא מאי-הבנה כלשהי שלי לגבי ההבדלים בין SLR לרגיינג'פיינדר. אולי קן רוקוול יניח את דעתך לגבי מה זה ריינג'פיינדר:
http://www.kenrockwell.com/tech/rangefinder-vs-slr.htm

These are called "rangefinder" cameras because they focus using a dual-image rangefinding device. You turn a ring, and when two superimposed images line up, you're in perfect focus.

תמונות מצורפות

• 116px-Focus-screen-1.jpg
    116px-Focus-screen-1.jpg
    KB 2.4 · צפיות: 415

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא מבין למה אתה מביא את הae1 כדוגמה כאן ומה השוני שלה מול כל מצלמת רפלקס קיימת או מה הקשר לריינג'פיינדר. נראה שאתה לא מצליח להבין על מה מדברים ולמה הפוג'י פועלת בצורה שמזכירה כל כך ריינג'פיינדר. כנראה שפשוט לא התנסית בפועל ולכן אין יכולת להבין למה מתכוונים החברים כאן.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה מדבר רק על אופן הפיקוס, אני מדבר על חוויית תפעול כללית. הפוג'י דומה בענין הזה ללייקה הרבה יותר מכל מצלמת DSLR קיימת.
מה בדיוק ייחד את ה- AE1 ביחס לכל מצלמה קיימת אחרת עם פוקוס ידני?
ליאור - על איזו חוויה בדיוק אתה מדבר? אופן הפוקוס זה נושא די מרכזי בחווית צילום. בנוסף - אני אשמח לשמוע השוואה אמיתית בין חווית צפייה דרך עינית של ריינג'פיינדר אמיתית כמו לייקה ודרך הפוג'י. בכל אופן - זה לא האישו. הפוג'י פשוט לא עונה על הגדרה של מה זה ריינג'פיינדר. אתה יכול גם להגיד שאוטו זו כרכרה מודרנית - זה לא הופך את האוטו לכרכרה. עינית אופטית בצד המצלמה לא הופכת מצלמה לריינג'פיינדר כמו שלא כל כלי תחבורה על 4 גלגלים הוא כרכרה (או אוטו).

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
תגיד אתה מבין את מה שאתה מצטט?
כבר פעם שלישית ששולחים אותך לקרוא שוב את מה שאתה מביא כטיעונים ואתה עדיין בשלך. זה של AE1 היה מסך מיקוד Split Screen לא הופך את החוויה של ה AE1 לריינג'פיינדר!
לידיעתך גם ב 5D ניתן להתקין מסך מיקוד כזה וזה עדיין לא יהפוך את ה 5D לריינג'פיינדר!
ואם כבר הבאת ציטוט תקרא אותו עד הסוף בבקשה... וזה מתוך הלינק ששלחת אותי לקרוא וללמוד ממנו.

These are called "rangefinder" cameras because they focus using a dual-image rangefinding device. You turn a ring, and when two superimposed images line up, you're in perfect focus.

With a rangefinder camera, you never look through the lens. You focus and compose through a window on the top right, just like on a disposable camera.

תעשה טובה ותחזור לקרוא קצת כי אתה עושה שוב סלט, אתה שוב מנסה לצאת יודע כל, אתה שוב מנסה להתצנח ולצאת עם המילה האחרונה. אולי תפסיק כבר? חכם או בעל ידע זה לא מוציא אותך...

אני אחזור על זה שוב ושוב ושוב עד שתפנים ותלמד.
ריינג'פיינדר זאת מצלמה ללא מראה!
ריינג'פיינדר זאת מצלמה שאתה לא רואה בעינית דרך העדשה TTL אלא דרך עינית צידית!
בריינג'פיינדר אתה לא מודד אור או מרחק דרך העדשה (TTL)
העינית של ריינג'פיינדר מוגבלת בטווח שלה והיא לא דינאמית ולכן במצלמות ריינג'פיינדר קלאסיות אין יכולת להשתמש בעדשות זום כי העינית לא יכולה לשנות את הטווח שלה.
כל עדשה מתחת ל 28מ"מ מחייבת שימוש בעינית חיצונית עם זווית ראיה רחבה יותר
כל עדשה מעל 75 מ"מ מחייבת שימוש בעינית חיצונית עם זווית ראיה צרה יותר.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני לא מבין למה אתה מביא את הae1 כדוגמה כאן ומה השוני שלה מול כל מצלמת רפלקס קיימת או מה הקשר לריינג'פיינדר. נראה שאתה לא מצליח להבין על מה מדברים ולמה הפוג'י פועלת בצורה שמזכירה כל כך ריינג'פיינדר. כנראה שפשוט לא התנסית בפועל ולכן אין יכולת להבין למה מתכוונים החברים כאן.
ואתה התנסית עם ה X1 בפועל? אנשים פה מבלבלים בין מונחים. זה כל מה שקורה כאן. ובמה ה AE1 שונה בפוקוס ידני מכל SLR? האם אתה התנסית עם מצלמה עם split screen? האם לדעתך יש דמיון כלשהו בין פוקוס ידני ב 5D וה AE1? כשתחשוב על זה קצת, אולי תבין שהפוקוס ב AE1 יותר קרובה לחוויה בריינג'פיינדר מזו של SLR עכשווי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור