כבל חשמל בצוואר הבקבוק

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
תקופה ארוכה הסתובבתי כאחוז תזזית בתוך שדרגת אינסופית במסגרתה החלפתי מגבר, קדם, דאק, כבלים, אינטרקונקטים, חשמל, אקוסטיקה וכיו"ב וללא הועיל- הבימה לא קיבלה עומק. עד אתמול: אתמול ניסיתי להחליף את כבלי הקומקום הנמשכים ממפצל ישראלי למונובלוקים, בכבלים איכותיים הנמשכים ממפצל של אוייאדה.

בבת-אחת, קמה הבימה לתחייה, חלל החדר התמלא בצלילים (שקודם היו דבוקים לקיר), כל האובייקטים זכו בגוף ומרחב גדול, שקוף, נקי ושקט השתרר בין גופי הצליל. התחושה (-התחושה בלבד) היתה כאילו המגברים כמהו לכמות אדירה של זרם שכבלי הכוח לא איפשרו להם- היה להם פוטנציאל לעשות עבודה נהדרת, אבל לא קיבלו הזנה הולמת.

אני חסיד של מבחנים עיוורים ABA מיידי (לבדיקת מאפייני צליל), AB של מספר שעות (לבדיקת השפעות הצליל לטווח קצר), AB של שבוע (לבדיקת ההנאה הכללית מהמערכת). אני כל הזמן עושה (לי ולאחרים כדי לקבל חוות דעת נוספת) את המבחנים הללו כדי לקבוע איזה ציוד נשאר ואיזה ציוד הולך. הפעם לא עשיתי ולא אעשה שום מבחן עיוור- זה פשוט לא מעניין אותי. מבחן עיוור זה כשיש הבדלים דקים, לא כשההבדלים שמיים וארץ.

מהאמור לעיל ברור שהשפעת החלפת הכבלים על המערכת שלי, היתה גדולה מהשפעת החלפת מגבר, קדם, כבילה, חשמל, דאק וכיו"ב. עם-זאת, אני לא טוען שהכבלים הם הרכיב המשמעותי ביותר, אני רק טוען שאצלי הם היו צוואר הבקבוק האחרון שלא איפשר לשידרוגים האחרים להביא את עצמם לביטוי.

למען האמת, אני אפילו לא טוען שההשפעה היתה של כבלי המתח- ייתכן שמדובר בהשפעה של המפצל של אויאדה, אם-כי, אני סקפטי, כיוון שהוא מקבל מתח מאותו הקו שהמפצל הישראלי מקבל.

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איזה כבל ?
לכבלים יש השפעה מהותית מבחינה סונית על מה שהמכשירים מסוגלים להוציא, ותמיד נשמע במערכת את החוליה החלשה, ולא משנה אם היא התקע בקיר, המפצל או הכבל בין השקע בקיר למפצל ובין המפצל למכשיר.
אפילו שימוש בשנאי מבדל משפר את ביצועיו עם כבלים טובים (סונית) בשני צדדיו.
חבל שהטכנולוגים עדיין לא הצליחו למצוא את המדידות והפרמטרים הנכונים לבדיקה של מהו כבל טוב.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שי, מדוע לא לנסות את הבדיקה הפשוטה של כבלי קומקום הקודמים מחוברים למפצל החדש?

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
שי, מדוע לא לנסות את הבדיקה הפשוטה של כבלי קומקום הקודמים מחוברים למפצל החדש?

לא הבנתי את השאלה.. אתה מתכוון לשאול, מדוע לא לנסות להעביר כבל טוב אל המפצל? פשוט מפני שכבלים טובים, יש לי רק אמריקאיים ואין לי שקע אמריקאי. בכל מקרה, היעד הסופי הוא לחבר את המפצל ישירות לארון החשמל באמצעות קונקטור אוייאדה וכבל נחושת/כסף JPS.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
חבל שהטכנולוגים עדיין לא הצליחו למצוא את המדידות והפרמטרים הנכונים לבדיקה של מהו כבל טוב.

אני חושב שיש כמה פרמטרים ידועים.. הזכיר אותם עמיר במגה-שירשור הסמוך.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא הבנתי את השאלה.. אתה מתכוון לשאול, מדוע לא לנסות להעביר כבל טוב אל המפצל? פשוט מפני שכבלים טובים, יש לי רק אמריקאיים ואין לי שקע אמריקאי. בכל מקרה, היעד הסופי הוא לחבר את המפצל ישירות לארון החשמל באמצעות קונקטור אוייאדה וכבל נחושת/כסף JPS.
התכוונתי לחבר כבל קומקום רגיל מהמפצל החדש למגבר, לראות אם ההבדל הגדול הוא בעקבות הכבל או בעקבות המפצל.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
התכוונתי לחבר כבל קומקום רגיל מהמפצל החדש למגבר, לראות אם ההבדל הגדול הוא בעקבות הכבל או בעקבות המפצל.

אין לי כבל קומקום אמריקאי רגיל. האמת היא שהייתי כ"כ משוכנע שזה הכבלים שכבר התחלתי לחפש זוג כבלים איכותיים סימטריים (-זהים). אבל עכשיו כשאתה אומר את זה, אולי זה באמת שווה בדיקה... מאידך, הבנתי שאודיופיל אמור קודם להוציא כסף ואח"כ לחשוב, לא?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
שי, מה ביצעת מבחינת אקוסטיקה?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מאידך, הבנתי שאודיופיל אמור קודם להוציא כסף ואח"כ לחשוב, לא?

לא.
קודם תנסה ואם מוצא חן לאוזניך אז תוציא כסף.
אחר תחשוב למה ומדוע.

ארז

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין לי כבל קומקום אמריקאי רגיל. האמת היא שהייתי כ"כ משוכנע שזה הכבלים שכבר התחלתי לחפש זוג כבלים איכותיים סימטריים (-זהים). אבל עכשיו כשאתה אומר את זה, אולי זה באמת שווה בדיקה... מאידך, הבנתי שאודיופיל אמור קודם להוציא כסף ואח"כ לחשוב, לא?
אין בעייה להשיג כבל קומקום אמריקאי בישראל - נסה את חבריך בחברות ההייטק, או לכל היותר תזמין בכמה גרושים באיביי. אולי אפילו יש לי בבית. רוצה שאשים אותו במקפיא לטיפול קריואגני? שמעתי שזה עוזר :)

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
שי, מה ביצעת מבחינת אקוסטיקה?

לא הרבה Yet- סונקסים מעל הרמקולים ובצדדים (- http://www.oranim.com/new/sonex.php) ובשבוע הבא דיפיוזרים מעל המאזין.

האמת היא שבהתחלה הדבקתי בטעות את הסונקסים מעל המאזין וזה יבש חלק מהצליל למוות :) עכשיו צריך להזמין סייד לתקן את הנזק.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אין בעייה להשיג כבל קומקום אמריקאי בישראל - נסה את חבריך בחברות ההייטק, או לכל היותר תזמין בכמה גרושים באיביי. אולי אפילו יש לי בבית. רוצה שאשים אותו במקפיא לטיפול קריואגני? שמעתי שזה עוזר :)

חברי אינם מבריחי קומקומים ולשימושם האישי הם מחזיקים קומקומים ישראליים.

פדקס מאיבי עולה כמו כבל יד שניה סביר בהחלט בארץ. אני פשוט צריך למצוא זוג סימטרי. אם יש למישהו למכור- כאן המקום..

הטיפול הקריאוגני שלך מזכיר לי טיפול קריאוגני שעשיתי פעם לזבוב (אני מקווה שאין פה חברים בתנו לחיות לחיות או שלפחות חלה כבר התיישנות על העברה): שכשהייתי בתיכון צדנו חבר ואני זבוב חי ולכדנו אותו במקפיא. לאחר כחודש נזכרנו בכך, הוצאנו אותו מהמקפיא וחיממנו אותו מספר שניות בטוסטר. הזבוב קם לתחיה, צעד כ-5 סנטימטר על השיש ונפח את נשמתו סופית. זו גם דעתי על טיפולים קריאוגניים. בכל אופן, גם הטוסטר הזה היה מחובר לקיר בחיבור ישראלי.

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
זה מה שקורה שמתווכחים ולא מקשיבים לבעלי ניסיון

תקופה ארוכה הסתובבתי כאחוז תזזית בתוך שדרגת אינסופית במסגרתה החלפתי מגבר, קדם, דאק, כבלים, אינטרקונקטים, חשמל, אקוסטיקה וכיו"ב וללא הועיל- הבימה לא קיבלה עומק. עד אתמול: אתמול ניסיתי להחליף את כבלי הקומקום הנמשכים ממפצל ישראלי למונובלוקים, בכבלים איכותיים הנמשכים ממפצל של אוייאדה.

בבת-אחת, קמה הבימה לתחייה, חלל החדר התמלא בצלילים (שקודם היו דבוקים לקיר), כל האובייקטים זכו בגוף ומרחב גדול, שקוף, נקי ושקט השתרר בין גופי הצליל. התחושה (-התחושה בלבד) היתה כאילו המגברים כמהו לכמות אדירה של זרם שכבלי הכוח לא איפשרו להם- היה להם פוטנציאל לעשות עבודה נהדרת, אבל לא קיבלו הזנה הולמת.

אני חסיד של מבחנים עיוורים ABA מיידי (לבדיקת מאפייני צליל), AB של מספר שעות (לבדיקת השפעות הצליל לטווח קצר), AB של שבוע (לבדיקת ההנאה הכללית מהמערכת). אני כל הזמן עושה (לי ולאחרים כדי לקבל חוות דעת נוספת) את המבחנים הללו כדי לקבוע איזה ציוד נשאר ואיזה ציוד הולך. הפעם לא עשיתי ולא אעשה שום מבחן עיוור- זה פשוט לא מעניין אותי. מבחן עיוור זה כשיש הבדלים דקים, לא כשההבדלים שמיים וארץ.

שלום,
ראשית אני מברך אותך על הישגייך.....(lol)
שנית, מהתרשמותי עד כה בפורום התרשמתי שאתה וכחן וידען "גדול" (גם שהיה ברור בהרבה מקרים שזה לא כך). במקום לשמוע מנסיונם של אחרים ,לשאול שאלות ולנסות את ההמלצות עשית את כל הטעויות האפשריות (ראה פיסקה ראשונה שכתבת) ,סביר שגם מבחינה כספית..(אבל זה לא מעניניינו). חברים רבים בפורום, שיתפו את התנסותם בכבלי חשמל (ומפצלים ושקעים) והמסקנה שהגעת בפיסקה השניה נאמרה כבר מזמן ולעניין זה ראה את הפוסט של יהושע גומא בעניין.(שהגיע למסקנה שטיפול בחשמל הוא ברמת חשיבות של רמקול ולפני הגברה!!)

חסיד או לא חסיד (של מבחנים עיוורים)- הפעם הגעת למסקנה הנכונה- "לא עשיתי ולא אעשה שום מבחן עיוור-זה פשוט לא מעניין אותי..."

לסיום- אולי כדאי שנדע מה ניסית ועל מה?

אני מקווה שתראה זו כביקורת בונה:)

איתי

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
שום כבל לא יהפוך מערכת גרועה למערכת מדהימה ומספיק כבר עם המייק בליב הזה
אני חושב שלפני שאתה מחפש אשמים בציוד, הסימפטום שלך נשמע לי מאוד מאוד כמו חדר לא מטופל בלי טיפת אקוסטיקה סבירה, בלי בידוד ושיכוך למכשירים וכו'
תתחיל לחשוב חזק בכיוון הזה, ואני אומר לך את זה בהרבה אהבה וגם דאגה מסויימת שלא תימצא את עצמך אחרי שבוע עם פוסט שעכשיו האינטרקונקט שחיבר לך את הפרה לפוואר היה בכלל מזוייף ועכשיו אחרי שהחלפת אותו הגעת לנחלה

אני לא יודע מה רמת הניסיון שלך אבל אני אומר לך שבעיות של במה, מכל סוג, מין וצבע אלו בעיות אקוסטיות ברוב המיקרים - חוסר מיקוד, תחושה שהרמקול לא נעלם, חוסר יכולת להפריד כלים, עומק ובעיקר עומק במה והרוחב שלה מחוץ לגבולות הרמקולים = אקוסטיקה אקוסטיקה אקוסטיקה
שום כבל לא יפתור לך את זה גם לא אחד ב-100,000 שקל
מאחל לך בהצלחה
אייל

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
מהתרשמותי עד כה בפורום התרשמתי שאתה וכחן וידען "גדול" (גם שהיה ברור בהרבה מקרים שזה לא כך). במקום לשמוע מנסיונם של אחרים ,לשאול שאלות ולנסות את ההמלצות עשית את כל הטעויות האפשריות (ראה פיסקה ראשונה שכתבת) ,סביר שגם מבחינה כספית..(אבל זה לא מעניניינו). חברים רבים בפורום, שיתפו את התנסותם בכבלי חשמל (ומפצלים ושקעים) והמסקנה שהגעת בפיסקה השניה נאמרה כבר מזמן ולעניין זה ראה את הפוסט של יהושע גומא בעניין.(שהגיע למסקנה שטיפול בחשמל הוא ברמת חשיבות של רמקול ולפני הגברה!!)

מעולם לא דיברתי על דברים שאינני מבין/מתמצא/יודע/מסיק/חקרתי ולכן לא תוכל למצוא בכל מרחבי הפורום ולו הודעה אחת שלי הסותרת אחרת. מעולם לא טענתי כעובדה שאין הבדל סוני בין שום שני רכיבים אלא מקסימום, הבעתי סקפטיות שהתבררה כשגויה. תמיד הצעתי מבחנים עיוורים לכל טענה שהייתי סקפטי לגביה, ככלי מדעי לאישוש או הפרכת הטענה.

אני זוכר היטב את הפוסט של יהושוע שהישווה החלפת שקע להחלפת מגבר- אחד מהפוסטים המכוננים עבורי, אם לא ה!

כאשר באים לבנות כלי נגינה מורכב כמו מערכת סטריאו עושים הרבה טעויות בדרך. מבחינה כספית עשיתי טעויות שערכן כ 20% מערך המערכת שיש לי כרגע (וזה רחוק מאד ממה שאתה מתאר כ"כל הטעויות האפשריות"). למען האמת, אני מאחל לכל בונה כלי נגינה בעל רמת מורכבות כזו לסיים את הפרוייקט שלו עם אחוז כ"כ נמוך של פחת ואני מסופק מהצלחתי (בטח שיחסית לפרוייקטים גדולים בהרבה בהם בזבזתי כ-50% מהתקציבים).

נערך לאחרונה ב:

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
אני חושב שלפני שאתה מחפש אשמים בציוד, הסימפטום שלך נשמע לי מאוד מאוד כמו חדר לא מטופל בלי טיפת אקוסטיקה סבירה, בלי בידוד ושיכוך למכשירים וכו'
תתחיל לחשוב חזק בכיוון הזה, ואני אומר לך את זה בהרבה אהבה וגם דאגה מסויימת שלא תימצא את עצמך אחרי שבוע עם פוסט שעכשיו האינטרקונקט שחיבר לך את הפרה לפוואר היה בכלל מזוייף ועכשיו אחרי שהחלפת אותו הגעת לנחלה

אני לא יודע מה רמת הניסיון שלך אבל אני אומר לך שבעיות של במה, מכל סוג, מין וצבע אלו בעיות אקוסטיות ברוב המיקרים - חוסר מיקוד, תחושה שהרמקול לא נעלם, חוסר יכולת להפריד כלים, עומק ובעיקר עומק במה והרוחב שלה מחוץ לגבולות הרמקולים = אקוסטיקה אקוסטיקה אקוסטיקה
מאחל לך בהצלחה
אייל

אתה צודק- אני לא מחפש אשמים בציוד ובעצם אני מתייחס לחדר עצמו כחלק מהסטאפ ולמען האמת, גם לאוזן שלי ולמוח שלי כחלק מהמערכת.

הכבלים הללו היוו פקק משמעותי שפתיחתו איפשרה לשאר השידרוגים לבוא לביטוי. עם זאת, אני לא שולל אפשרות שקיימים עוד אי-אלו פקקים לפקוק ושיפורים לשפר: למען האמת, אני משוכנע שיש מקום למגבר איכותי יותר, לבידוד ושיכוך נוסף (על הקיים) ולשיפור האקוסטיקה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

מאחל לך בהצלחה
אייל

כבלים לא מייצרים במה, העניין הוא שיש כבלים שהורסים אותה.

נקודת המבט שלי היא, שכבל לא משפר - הוא הורס, ולכן צריך לחפש את אילו שמקלקלים פחות.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
כבלים לא מייצרים במה, העניין הוא שיש כבלים שהורסים אותה

כבלים מספקים זרם למגבר שיוצר במה וכנראה שיש מגברים שרוצים את הזרם שלהם בכמויות ו/או צורות שכבלים מסויימים לא מסוגלים לספק.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבלים מספקים זרם למגבר שיוצר במה וכנראה שיש מגברים שרוצים את הזרם שלהם בכמויות ו/או צורות שכבלים מסויימים לא מסוגלים לספק.

זה נשמע לי הסבר טכני הגיוני, אף על פי שאין לי מושג בזה.

מה שכן, עם כבל X הבאסים משתוללים מה שגורם לבלאגן בין התדרים והלכה הבמה והסדר.

לעומת זאת כבל Y הבאס נשלט טוב יותר ולא מאפיל על תדרים אחרים, והנה יש לך במת סאונד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור