Toyota Rav4

Itzikm

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אני שוקל לקנות טויוטה ראב4, כשישבתי שם הם הציעו לי להוסיף Waze ב1920 ש"ח.
אני חייב לציין שהמולטימדיה ברכב ברמה הזאת ובמחיר הזה בשנת 2019 - 2020 מאוד מאכזבת,
בברור וחיפוש קצר מצאתי בארץ מתקין ב 2700 שח שמתקין מערכת אנדרואיד תואמת ראב4 פתוחה לעדכונים וכל התוכנות.
יש לי כמה שאלות:
  1. האם החלפה של המערכת פוגעת באחריות של הרכב? (ברור שלא תהיה אחריות על המולטימדיה)
  2. האם יש למישהו נסיון עם התקנה כזאת ויכול להגיד אם כל הפונקציות עובדות כולל החיבורים להגה.
  3. מצאתי גם את המערכת ולהביא אותה לארץ יעלה כ 1300 שח כולל משלוח (את ההתקנה אין לי בעיה להתקין לבד) האם אני צריך לדאוג לכבלים מיוחדים? או לוודה תדארים של רדיו שעובדים בארץ?
תודה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אין לך android auto / car play???

Itzikm

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
אין שם!!
יש מירור אבל שום אפליקציה לא עובדת שם בטוח שלא וויז

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
בלי קשר, אבל האוטו הזה נראה כמו הומאז' לפולונז 1500 משנות השמונים. הצליח להם שם בטויוטה.

Itzikm

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
ברכב של 200K אתה לא אמור להתחכם

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
נבהיר, אם אתה מחליט ללכת על הרכב, ומה שעוצר אותך זה רק ווייז, ולא בא לך להוציא 2,000 ש"ח, אז יש לך פתרון סביר. לי זה לקח 5 דקות של קונפיגורצייה בטלפון. בכל מקרה עדיף שרק מתקין רשמי של היבואן יתעסק עם מערכת החשמל של רכב תחת אחריות. לא כי צד שלישי יזיקו לרכב, אלא כי יש יבואנים המערימים קשיים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
לפי דעתי אם זה מה שמפריע לך המולטימדיה כנראה שטויוטה זה לא בשבילך, תקנה סיטרואן c5 יש גם פזו, או גיפים של קאיה יש שם הכל.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לפי דעתי אם זה מה שמפריע לך המולטימדיה כנראה שטויוטה זה לא בשבילך, תקנה סיטרואן c5 יש גם פזו, או גיפים של קאיה יש שם הכל.

למה לזלזל?
אני היום במפורש לא הייתי קונה רכב חדש ללא Android Auto וללא Apple CarPlay

דיבורית Bluetooth זה אביזר מלפני 5 שנים

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
חברים, קצת סדר,
'אנדרויד אוטו' לא נתמך רשמית בישראל, נקודה. אם מישהו מכם יחפש בחנות play הוא לא ימצא. אז בכל מקרה חייבים להתחכם באמצעות התקנת ה- APK.
הסיבה לכך היא לאו דווקא היבואנים:
* AA מתוכנן לעבודה באמצעות פקודות קוליות, וזו דרישה של הרגולטור.
* גוגל מימשה את זה מעל google assistant.
* google assistant לא תומך בעברית, נקודה.
* AA זו תוכנה שמאושרת ע"י הרגולטור, ולכן במדינה בה השפה לא נתמכת, היא לא זמינה.

אז נכון שאם מתקינים מ APK, וכתובת הרחוב הספציפי שמוכנס קיים בווייז גם באנגלית, אפשר להכניס את הכתובת לווייז באמצעות AA, וכמעט תמיד להצליח, אבל זה HACK.
לכן, אפשר להבין יבואן רכב שלא דחוף לו לתמוך ב AA (למרות שבמקרה לעיל זה מגיע גם מהיצרן).
אני יכול לספר לכם שפיג'ו 3008 (שהוצע כאן), אמנם תומך ב- AA, אבל היבואן לא בדיוק מספק תמיכה ומכיר בזה, למרות שבמוסך המרכזי (אולי, לא לתפוס במילה) אפשר למצוא מישהו ש"מבין" ויעזור. לא רשמית כמובן.

דבר נוסף שנאמר, בנוגע ל "מערכת תואמת": נא לקחת בחשבון שנמכרים בארץ head units שהם למעשה אנדרויד רגיל שמריץ אפליקציות, כמו youtube וכיוצ"ב. המוצרים אלה חוקיים חלקית בלבד (במקרה הטוב). החוק מתיר אך ורק אפליקציות "דמויות רדיו" או "מערכות ניווט". נא לקחת בחשבון שמי שינהג כאשר הוא מנגן סרט ביוטיוב, רק לצורך האזנה למוסיקה כמובן, מבלי להתבונן בווידאו חלילה, עשוי לחטוף דו"ח.

עריכה: כדי לוודא עכדניות, בדקתי שוב כעת, וגם הגירסא האחרונה (והמצויינת) של AA לא זמינה בארץ.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אצלי בוולוו הם בהחלט עוזרים להתקין (למי שצריך), סה"כ זה להוריד apk
הפעלה לאחר מכן אלמנטרית - מחברים עם כבל USB

ו-Apple CarPlay זמין, לא?

שני הדברים האלה עולים כסף, באנגליה לקוחות משלמים עליהם כ-extra, ובארץ היבואן הכניס למפרט סטנדרטי

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
"להוריד APK" זו דרך אלגנטית לומר "אין תמיכה"..
דוגמא פרקטית לבעייתיות:
אם אתה רוצה לכניס לוויז את הכתובת "דיזינגוב 6, תל אביב" כנראה שתצליח.
אם אתה רוצה להגיע לכתובת "החוחית החייכנית 5, חיפה", אז ממש לא בטוח. אתה יכול לנסות להכריז במבטא אמריקני: "ההוהית ההייהנית המייש הייפה" :) ואולי להצליח.

אז זה נכון שיש אנשים שמסתדרים יפה מאוד עם טלפון באנגלית או רוסית בארץ (אני די בטוח שהמכשיר שלך לא בעברית), אבל יש הרבה מאוד אזרחים שזקוקים לתמיכה בעברית\ערבית, ולזה אין פתרון, גם לא ליבואן.

לגבי Apple car play, בארץ הוא נתמך, עם זאת, במידה ורוכש הרכב הינו משתמש אנדרויד, אז נראה לי יותר הגיוני לשלם ליבואן 2,000 ש"ח כדי שיתקין ווייז (ואני מתעלם באלגנטיות מהעלות החודשית של DATA :rolleyes:) , על פני רכישת מכשיר חדש ב 3,000 ש"ח.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
"להוריד APK" זו דרך אלגנטית לומר "אין תמיכה"..

יש לי מכשירים של Siemens בבית עם Home Connect שגם חייבים להוריד מהאינטרנט,
פעם היו סיפורים דומים על מצלמות של Sony
קשקוש, כאילו אי-פעם קיבלת תמיכה מ-Google :)

אם אתה רוצה לכניס לוויז את הכתובת "דיזינגוב 6, תל אביב" כנראה שתצליח.
אם אתה רוצה להגיע לכתובת "החוחית החייכנית 5, חיפה", אז ממש לא בטוח. אתה יכול לנסות להכריז במבטא אמריקני: "ההוהית ההייהנית המייש הייפה" :) ואולי להצליח.

לא הבנתי למה, הרי android auto מאפשר להקליד בטלפון שלך, ישנה תמיכה בעברית מלאה מעבר לזה.

אז זה נכון שיש אנשים שמסתדרים יפה מאוד עם טלפון באנגלית או רוסית בארץ (אני די בטוח שהמכשיר שלך לא בעברית), אבל יש הרבה מאוד אזרחים שזקוקים לתמיכה בעברית\ערבית, ולזה אין פתרון, גם לא ליבואן.

ערבית דווקא נתמכת אני חושב, ואכן כן טלפון שלי באנגלית.

לגבי Apple car play, בארץ הוא נתמך, עם זאת, במידה ורוכש הרכב הינו משתמש אנדרויד, אז נראה לי יותר הגיוני לשלם ליבואן 2,000 ש"ח כדי שיתקין ווייז (ואני מתעלם באלגנטיות מהעלות החודשית של DATA :rolleyes:) , על פני רכישת מכשיר חדש ב 3,000 ש"ח.

עם כל האנטי שלי כלפי iOS אני הייתי קונה איפון :)

אבל אני מסכים איתך שבחיים לא הייתי מתקין מכשיר אחר לא מקורי ולא דרך יבואן

בקיצר, שיוסיף עוד קצת ויקנה XC40 במקום RAV4

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
לא הבנתי למה, הרי android auto מאפשר להקליד בטלפון שלך, ישנה תמיכה בעברית מלאה מעבר לזה.

פות"ש התייחס ספציפית לווייז. בגרסאות הנוכחיות (כבר הרבה זמן), כאשר אתה מפעל ווייז דרך AA, ומעוניין להקליד, אתה יכול לעשות את זה רק כאשר האוטו לא בנסיעה. אחרת אתה יכול להפעיל ווייז רק באמצעות קול. אנדרויד אוטו מכיל אינטגרציה עם הרכב ולכן הוא יודע מתי אתה חונה. יש לך אופציה לנתק את המכשיר, להקליד ואז לחבר. אבל לא זו כוונת המשורר. מדובר בדרישות של הרגולטור, אני מבטיח לך שאם שוטר יראה אותך מקליד תוך כדי נסיעה, הוא יפנק אותך בדו"ח.

ערבית דווקא נתמכת אני חושב, ואכן כן טלפון שלי באנגלית.

הגיוני, יש מאות מליונים דוברי ערבית וקומץ דוברי עברית.

עם כל האנטי שלי כלפי iOS אני הייתי קונה איפון :)

אבל אני מסכים איתך שבחיים לא הייתי מתקין מכשיר אחר לא מקורי ולא דרך יבואן

בקיצר, שיוסיף עוד קצת ויקנה XC40 במקום RAV4

קח קוריוז בנושא אייפון וסמסונג: בעבר אייפון תמכה במירור לינק, כי זה היה התקן הפתוח והקדים גם את CP וגם את AA, ומה קורה כעת? החל מ IOS9 ומן הסתם 10 , הם פשוט הסירו את התמיכה, וכמובן את האפליקציות מהחנות הרשמית. מה עשו גוגל? הם לא מאפשרים תמיכת ML ב Waze או Google Maps שבבעלותן.
ומה עושים סמסונג? הם תומכים בכל מכשירי הגלקסי ב ML, כולל הסדרות הזולות A50, 70 , 80 וכמובן מכשירי הדגל כולם, כולל תמיכה ושדרוג Samsung Car Mode דרך ML (במאמר מוסגר נסלח להם שהם שדדו את CP בלי נקיפות מצפון..).

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
עדיף לשלם ליבואן שיוסיף את ה waze .
הרבה יבואנים מוסיפים את ה WAZE חינם במסגרת "הנחות"
או שמתווכחים קצת ומקבלים חינם.
אני לא יודע מה מוסיף היבואן ב RAV , לא ממזמן רכשתי CX5 ,
את ה WAZE הוסיפו "חינם" ...
אבל לא העניין הכספי, בעצם מה שמוסיפים לרכב זה מחשב אנרואיד שבלחיצת כפתור המסך עובר למחשב האנדרואיד, היה מותקן שם רק WAZE ופאנגו..
בכמה פעולות פשוטות הוספתי כל מה שאני רוצה כגון אפליקציות לרדיו, YOUTUBE (לא מפעיל את זה בנהיגה כמובן אם כי אפשר) , דפדפן שהיה כבר מובנה והוסתר.
נובה לאנצ'ר ועוד....

נקטריוס

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
עדיף לשלם ליבואן שיוסיף את ה waze .
הרבה יבואנים מוסיפים את ה WAZE חינם במסגרת "הנחות"
או שמתווכחים קצת ומקבלים חינם.
אני לא יודע מה מוסיף היבואן ב RAV , לא ממזמן רכשתי CX5 ,
את ה WAZE הוסיפו "חינם" ...
אבל לא העניין הכספי, בעצם מה שמוסיפים לרכב זה מחשב אנרואיד שבלחיצת כפתור המסך עובר למחשב האנדרואיד, היה מותקן שם רק WAZE ופאנגו..
בכמה פעולות פשוטות הוספתי כל מה שאני רוצה כגון אפליקציות לרדיו, YOUTUBE (לא מפעיל את זה בנהיגה כמובן אם כי אפשר) , דפדפן שהיה כבר מובנה והוסתר.
נובה לאנצ'ר ועוד....

תדריך אותי מה הם הפעולות שצריך להוסיף ואיך? קיבלתי ראב4 חדש לפני שבוע ימים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור