plzzzz עדכון גירסה למצלמת F100FD!! =/

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שלום..

רציתי לדעת מה הגרסה החדשה שיש למצלמה. לי יש את הגרסה של 1.02 ואין לי מושג אם יצאה כבר גרסה חדשה.(מעולם לא עידכנתי גירסה במצלמה).

זה הגרסה שאליה הגעתי(אין לי מושג אם היא החדשה ביותר)

http://www.fujifilm.com/products/digital/download/f100fd/fupd.html

באתר רשום שזה עדכון ל-1.02(הגרסה שיש לי) אבל בתמונה (בתמונה בתחתית העמוד לאחר העדכון)כתוב שזה 1.10.

מישהו יכול לעזור לי ולהגיד לי באיזה גרסה מדובר ומה הגרסה החדשה ביותררר?

Thank you alllllll

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כשאתה עושה DOWNLOAD לגרסא שיש להם באתר, איזה שם יש לקובץ שיורד?

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
חשבתי על זה אבל השמות לא ממש עוזרים...הם לא כוללים את שם הגרסה.

בכל מקרה:

FPUPDATA.DAT ו- FPUPdate.exe

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אה ועוד משהו...קצת לא קשור לנושא אבל חבל לפתוח עוד נושא ולעשות הצפה..

רשום שמהירות התריס היא 1/1500 - 8 שניות. אין אופציה לקביעת מהירות התריס באופן ידני. רציתי לבדוק אם אי אפשר לבחור את מהירות התריס המדויקת אולי אפשר לקבוע פשוט חשיפה ארוכה\ קצרה.

קצרה זה כמובן היה במצב ספורט, לארוכה היו 3 אפשרויות.

חשיפה ארוכה ב-Set Up\הגדרות שלא ממש שינתה משהו. מצב לילה שנתן חשיפה של שניה אחת ולא מאייה יותר. ומצב זיקוקים שנת חשיפה של 2 שניות.
רציתי לבדוק איך אפשר לגרום לו להגיע ל-8 שניות. נכנסתי למצב אוטומאטי ושמתי את המצלמה בתוך ארון חשוך עם טימר ל-10 שניות ואחרי הצילום בדקתי לאיזה חשיפה הוא הגיע. הוא הגיע לצערי ל-אחד : ארבע. עשיתי עוד מספר נסיונות בחושך מולט וכולם יצאו 4\1. זה כאילו הוא היה מוגבל לחשיפה הזאת.

החשיפה הארוכה ביותר שהגעתי אליה היא במצב זיקוקים של 2 שניות. במצב זה(ובמצב לילה) לא ניתן לקבוע פרמטרים חשובים כמו ISO וכו' וזה יוצר בעיה כשרוצים לקבוע חשיפה ארוכה ושימוש ב-ISO. דבר שחשוב מאוד בצילום בלילה.

לקחתי את המצלמה הישנה שלי Canon PowerShot A30 - מצלמה בעלת 1.2 מגה פיקסל. במצלמה זו ניתן לקבוע חשיפה עד 15 שניות.

צילמתי 2 תמונות בחדר חשוך עם מקור אור שלא מכוון לעדשה ולא נכנס בתמונה. עם ה-F100 החדשה צילמתי בחשיפה הכי טובה שהיה אפשר וכך גם ב-A30. ה-A30 הגיעה לתוצאה הרבה יותר טובה כאשר היא מצלמה שיצאה לשוק לפני 7 שנים, והפוג'י לעומתה נחשבת למתקדמת במצלמות הקומפקטיות כיום שאחד מהמאפיינים שלה היא שהיא מעולה בצילום בחשיכה.

מישהו יכול להסביר לי למה רשום שהחשיפה עד 8 שניות כשהיא לא עוברת את ה-2 במצב מוגדר מראש, ובמצב ידני(ואוטומאטי) היא לא עוברת את ה-1 חלקי 4 בחושך מוחלט?

דבר נוסף הוא המקרו.

המצלמה פשוט לא מצלמת מקרו בצורה טובה. נקודה נוספת ל-A30 שעוברת אותה בביצועים.
נסעתי לטיול בצפון וניסיתי לצלם עץ שורץ בדבורים ולהתמקד בדבורה אחת עד שתפסתי את הרגע שהיא לא זזה.
אין פוקוס ומיקוד ידני והמיקוד האוטומטי עשה עבודה נוראית. הוא פשוט לא התמקד על הדבורה ולא על שום דבר אחר ניסיתי מספר פעמים וצילום המקרו היה פשוט לא טוב.
את התמונה אני יעלה לאתר(אני מקווה שאני אצליח)...ואשמח אם תתנו לי הצעות לשיפור.

תודה רבה ולילה טוב.

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
איך אפשר להעלות תמונה מהמחשב ולא מקישור?

*עריכה: נסיון..

*עריכה: מזה זה יצא גדול מדי..

*עריכה: אוקי העלתי לאתר אחר בבקשה תכנסו לקישור ותתנו לי הצעות לשיפור יצא זוועתי..

http://www.upit.ws/uploads/a5c91e4b6be7f.jpg

זה הלינק לתמונת מקרו מהמצלמה הישנה תראו את ההבדל..

http://www.upit.ws/uploads/3467b2b8447b2.jpg

אני ממש מאוכזב מצילום המקרו ומעניין החשיפה, אשמח אם למישהו יש הצעות איך לפתור את הבעיה.

מצלמה מלפני שבע שנים טובה יותר בחלק מהסיטואציות ממצלמה עכשווית בעלת פרסים ודירוג 9.3 במספר אתרים ממש בושה.

שלא יהיה ספק, באור יום התמונות בפוג'י טובות בהרבה מהתמונות מהמצלמה הישנה, פשוט אי אפשר להשוות. הצבעים חיים יותר, הצבעים של הפוג'י פשוט מהממים, הפירוט טוב יותר והחדות טובה יותר. אם תרצו שאעלה 2 תמונות המצולמות באור יום אני אעלה אי אפשר בכלל להשוות ביניהם. גם את ה-canon a720 היא לא רואה ממטר. היא טובה יותר גם מהפנסוניק tz5. אני לא יודע מה הבעיה בצילומי מקרו ממש מוזר. גם הקטע עם החשיפה ממש מוזר...

Some1 help me plz.....

נערך לאחרונה ב:

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
במצלמה שלך,אין אפשרות לשלוט ידנית,על הצמצם ועל מהירות הסגר.הכל אוטומטי.

לגבי איכות המקרו,אי אפשר להנות מכל העולמות.

ולצלם בשעות היום זאת לא חכמה,כי אין בעיות תאורה.

בכל מקרה התמונה שהעלת היא ברזולוצייה מלאה,ואין טעם בכך.

כשמעלים,צריך להקטין את הקובץ לממדים סבירים.

בתמונה הזאת,של הדבורה,חסר פוקוס,ויש הרבה רעש.

לגבי עידכון הקושחה,זה די זניח אם תעדכן או לא במקרה הזה.

דרך אגב,המצלמות הקומפקטיות של ניקון הן הטובות ביותר לצילום מקרו,ואין להן מתחרים.

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
2 התמונות שצילמתי היו בשעה משהו כמו 2:00-12:00 בצהריים אחת בצפון באור יום בהיר והשניה באיטליה(התמונה עם הפרח).

בלי קשר גם צילום במקומות סגורים עם תאורה בעייתית יוצא טוב. אני דיברתי על מצבים עם חושך מוחלט.(כמעט).

לגבי מהירות הסגר והצמצם יש לך טעות, כן אפשר לשלוט, מצאתי את הדרך פשוט היה צריך לסובב את הגלגלת.(עובד רק במצב לילה ובמצב זיקוקים, במצבים אלו לא ניתן לשלוט ברמת ה-ISO).

אם צריך להעלות תמונה שצילמתי במקום חשוך אז אני יעלה...יצא טוב מאוד.

..

לא הבנתי דבר אחד, אם צילום באור יום לא מהווה בעיה, למה התמונה שצילמתי יצאה כל כך גרועה?
אלה המאפיינים של התמונה אם זה עוזר:

*ISO 100
*פיצוי חשיפה 2 חלקי 3
*12 megapixel
*1 חלקי 90 מהירות סגר.

איך ב-ISO 100 יש כל כך הרבה רעש? בדרך כלל רעש כזה קורה ב-3200 ומעלה..
איך המצלמה הישנה מוציאה תמונה הרבה יותר טובה מהחדשה? אכזבה =/
אולי אי אפשר להנות מכל העולמות, אבל תמונה מטושטשת עם כל כך הרבה רעש?! נראה לי קצת לא הגיוני.

למישהו יש הצעות? אני בטוח שלמצלמה יש יכולות הרבה יותר טובות ממצלמה לפני 6-7 שנים עם 1.2 מגב פיקסל..

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא טעיתי.כמו שאמרת,ניתן לשלוט במהירות הסגר בלבד,ורק במצב לילה,וזיקוקים.

כלומר,אין אפשרות לקבוע צמצם ומהירות במצבים אחרים.חיסרון גדול לדעתי.
the F100fd doesn't have Aperture and shutter priority modes

http://www.dpreview.com/news/0801/08012407fujif100fd.asp#press

לגבי התמונה,יכולות להיות מספר סיבות:ראשית, התמונה לא בפוקוס בכלל,כך שייתכן מאוד שהמרחק ממנו צילמת היה קרוב מידי.

לכל מצלמה יש מרחק מינימלי ממנו אפשר לצלם מקרו

לחלופין צילמת לפני שננעל הפוקוס,בחצי לחיצה.

לגבי הרעש לא יודע לומר,כי ברגישות כזאת,אין כל סיבה לכך.

מציע לך לצלם שוב,עם חצובה,ולבדוק את הנקודות שהעלתי.

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי, תודה על ההצעות..

נתחיל מהמרחק, למדתי עליה קצת, שהמרחק קרוב מדי רשום AF באדום בצד המסך(במקרה זה לא היה רשום).
צילמתי לאחר שננעל הפוקוס(יש צליל לאחר שהפוקוס ננעל).

אין לי חצובה וזה גם באסה להיסחב עם זה..אחת הסיבות שאנשים קונים מצלמות קומפקטיות היא להיסחב עם כמה שפחות ציוד..

מצאתי משהו בספר הוראות. רשום שאם ה-AF ILLUMINATOR(מבזק אור שעוזר במדידת המרחק מהעצם המצולם בתנאי אור בעיתיים, לפי הספר) פועל במצב מקרו התמונות יכולות לצאת מטושטשות ותהייה בעיה בפוקוס.
ניסיתי שוב, וכיביתי את ה-AF ILLUMINATOR יש שיפור בחדות אבל עדיין התמונה לא מפוקסת, וזה בעצם המטרה במקרו..להתמקד על עצם מסוים בחדות מקסימלית..

למישהו יש הצעות נוספות?!

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מצאתי עליה מספר סקירות על המקרו שלה...אולי זה יעזור למישהו לעזור לי =]?..
1:
The macro shot is sharp enough, but doesn't fall into the top category. There is also a colour caste to the shot where the camera has not managed to deal with the artificial lighting. This should not be a problem for outdoor nature type shots, but could be an issue if you are planning to use the camera in a home studio.
2:
The macro features maintains focus down to within a few centimeters, and here it did a good job of this ultra close-up photo of a wall. Some focus inconsistency is visible in the corners and along the bottom (keep in mind that a majority of the blur is due to the camera being sloped, such that the wall was angled towards the lens and gradually fell out of focus), though again the Fujifilm Finepix F100fd did a phenomenal job at rendering full, accurate colors

תקציר למי שאין כח לקרוא:

1:
מספיק חד, אבל לא הבסט..
יש בעייתיות במצב מקרו כשמנסים לצלם במקום עם תאורה מלאכותית..(צילמתי באור יום), אך באור ים זה לא יהווה בעיה.

2:
המצלמה מתמידה בהתפקסות ממספר סנטימטרים בודדים. עשתה עבודה מעולה בצילום תצלומים סופר קרובים של קיר(מה הרעיון לצלם צילום מקרו של קירר!?!!)
יש פוקוס חסר עיקביות ברור בצליום של פינות ולכיוון התחתית. רוב הטשטוש מופיע כשהמצלמה מוטאת בשיפוע.(אלוהים יודע למה).
למרות ששוב המצלמה עשתה עבודה מעולה בביצועים יפים ובצבעים מדויקים..

נערך לאחרונה ב:

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הנה תמונת מקרו לדוגמא, אני פחות או יותר רוצה להגיע לרמה הזאת(ואולי קצת יותר).

http://www.pbase.com/arn/image/103124118

אם מישהו יוכל לעזור אני אודה לו..

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מישהו יכול לעזור בכל זאת?!?

זה חשוב...

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אף אחד לא יכול לעזור??..............!?????????

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
90 ציפיות ואף אחד לא מגיב..אין בפורום אנשים שמוכנים לעזור?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור