Duke

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83

תמונות מצורפות

• duke.jpg
    duke.jpg
    KB 114 · צפיות: 46
נערך לאחרונה ב:

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
908
נקודות
113
איזה מאמר יפה מאוד נהנתי לקרוא אותו תודה עופר הייקר :בעד:

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תודה על המאמר המשובח. למרות שאני לא חובב ג׳ז בלשון המעטה, עוררתי את סקרנותי לנסות ולהקשיב למוסיקה שלו.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
690
נקודות
113
תודה על המאמר המשובח. למרות שאני לא חובב ג׳ז בלשון המעטה, עוררתי את סקרנותי לנסות ולהקשיב למוסיקה שלו.
רן, זה הקלאסית של הג'אז

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
כשעוד היה לי עמוד דיסקים (מתקן גבוה מסתובב) נשמרו בחריצי המתכת שבו דיסקי השאריות - הקלטות ממש גרועות, הדפסות ממש גרועות, כל מיני אוספים שליקטתי מפה ומשם בעיקר מחוברות סטריאו שחילקו דיסקים בשנות התשעים והעשור הראשון של האלפיים וגם אוסף של כעשרה אלבומי ג׳ז.
כששאלו אותי מבקרים - חברים ובני משפחה למה קניתי אלבומי ג׳ז אם אני לא אוהב ג׳ז אמרתי שהקנייה היתה הדרך שלי להתנסות ולהמשיך להחזיק בדעתי שאני לא אוהב ג׳ז. וחוץ מזה אמרתי, לפעמים באים אנשים שאוהבים ג׳ז אז שיהיה להם מה לשמוע במערכת (והימים הם להזכירם שנות התשעים והעשור הראשון של האלפיים הרבה לפני הופעות שירותי הסטרימינג הלא מכווצים כמו טיידאל או קובוז). אגב, אלבום הג׳ז היחידי שאני אוהב הוא סטן גץ ואסטרוד ג׳ילברטו עם המוסיקה של ז׳ובים.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
איכות ההקלטה היא המכשול העיקרי למוסיקה המוקדמת של דיוק. בעיקר משנות ה 30, אולי אפילו 20.
יש לא מעט אנתולוגיות. לא ממש הרחבתי על זה אבל המוסיקה הזאת באמת נפלאה. אני מאוד נהנה
להאזין לה בכל איכות שמע שלא תהיה. יש שם אווירה נהדרת של שמחה והנאה של מבצעים, ולמי
שמתעניין קצת ברוח התקופה, לא רק מבחינת מוסיקה, ממש מרתק.

ישנן הקלטות באיכות נהדרת משנות ה 50. נסו את Blues in Orbit.

בראייה של היום הג׳ז כבר חרג מתחום הג׳ז. הוא חלק מהמוזיקה הקלסית של ארה׳ב של המאה ה 20.
ההשפעה שלו עצומה בכל סוגות המוזיקה, גם על הקלסית. דיוק הלחין סוויטות לתזמורת, ברנשטיין
חגג עם סיפור הפרברים ועוד ועוד…

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור